Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie 3060ti po sprzedaży 5700xt wyszła na czysto 1600zł jak 4070 w przyszłym roku będzie do kupienia i nie będę musiał dołożyć więcej jak 1500zł po sprzedaży 3060ti to biorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, @lek napisał:

To już wtedy moze nie być chętnych kupić ja za tyle co będziesz chciał ?

Ja teraz patrzę na ceny 3080ti i są od 4500 w górę, ale ta góra strasznie wysoka i karty będą z niej szybko spadać wraz z cenami jak wyjdzie seria 40xx ?

Moja kupilem za 4,6 k i cala sie odkopala wiec az tak nie bdzie bolec jesli pojdzie taniej. Po prostu mniej sie zwroci za 4080... Tragedii nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, aureumchaos napisał:

Ja sprzedam swoja 3080 jak dorwę 4080... Wiec czekam na premiere.. 

Ja, to samo. Tym bardziej, że i przy 3080 niewiele mi trzeba więcej.  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połowa Sierpnia, a tu dalej 0 oficjalnych informacji ne temat RTX 4xxx.

Gracze, którzy liczą grosz, do grosza, już posprzedawali karty, licząc, że za niedługo kupią nowego RTX 4xxx, co może okazać się niemożliwe w tym roku. :E

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Doamdor napisał:

Połowa Sierpnia, a tu dalej 0 oficjalnych informacji ne temat RTX 4xxx.

Gracze, którzy liczą grosz, do grosza, już posprzedawali karty, licząc, że za niedługo kupią nowego RTX 4xxx, co może okazać się niemożliwe w tym roku. :E

Gracze którzy liczą grosz to dalej mają karty, bo w tym roku tylko 4090 o ile w ogóle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Doamdor napisał:

Połowa Sierpnia, a tu dalej 0 oficjalnych informacji ne temat RTX 4xxx.

Gracze, którzy liczą grosz, do grosza, już posprzedawali karty, licząc, że za niedługo kupią nowego RTX 4xxx, co może okazać się niemożliwe w tym roku. :E

Trzeba by być skrajnym dzbanem, by nie wyciągnąć wniosków z premiery 30xx. 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oni już się przyzwyczaili że siedzią po kilkanaście miesięcy bez GPU ? 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioski są takie, że ten co ma kupić to kupi. A maruda po dwóch latach nadal będzie marudzić;)

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cel, żeby złożyć komputer na gwiazdkę. Co będzie to będzie, może będzie to Radeon, może przeplace za 3080, może 4080 jak będzie miał premierę do tego czasu. Za dużo myślę, lubię żeby było optymalnie, a za czym coś kupię, wyremontuje, czy złoże muszę mieć wszystko w głowie. I nawet nie idzie to w parze z oszczędzaniem, bo często to prowadzi właśnie do wyższych kosztów. W mojej pracy to zaleta, a w życiu prywatnym wada. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kibolkks napisał:

Każdy się z tym liczy, że jak kupił RTX3080 za 6-7k to teraz sprzeda go realnie za jakieś 3-3,5k.

Za niewiele ponad 4K są nówki. Także te 3K to bliżej górnej granicy, niż dolnej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby się nie okazało że znowu trzeba będzie czekać pół roku w kolejce :D to wtedy integra odbije się czkawką. Od czasu krypto przy pascalu nie ma bata sprzedaję gpu dopiero jak dotrze do mnie nowa karta. Już tyle zamówień miałem anulowanych lub karty widmo że szok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kyle_PL napisał:

Za niewiele ponad 4K są nówki. Także te 3K to bliżej górnej granicy, niż dolnej.

Masz naprawdę życzeniowe myślenie. Pierwszy lepszy link z moich obserwowanych na allegro https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-asus-rtx-3080-tuf-gaming-10-gb-12466843505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, dawidoxx napisał:

Ja trzymam :D

Ja też trzymam. Za dużo gram, aby siedzieć bez GPU i czekać :E

A co się zrobi z 3080 to nie wiem jeszcze. Sprzedam randomowi, może do dzieciaka do kompa zamiast rtx 2070 wleci, a może szwagier będzie chciał :E 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, hopes napisał:

Na tufa przy rtx 3080 ludzie są strasznie napaleni. Wcale mnie nie dziwi kwota zakupu.

Przy premierze TUF byl taki hype, ze to niby najlepszy model, lepszy od Strix bo w Strix cewki szumia, a w TUF nie :E A praktyka jest taka 

 

Wszystkie premiery gierek przesuniete na conajmniej marzec 2023 takze spokojnie mozna sobie poczekac, ksiazki poczytac.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tufik jest kozacki. Przy serii 4xxx też w niego będę celował. Tamten ranking propsuje karty z wysokim power limitem, a jak wiadomo Tuf'y do takich nie należą. Ładny, nie odpustowy design, bardzo dobra kultura pracy. Z reguły kilka stówek tańszy od tych najcięższych, z większym pl. Jeśli ktoś nie bawi się w 3dmarki a i tak będzie robił uv to taka karta będzie dobrym wyborem. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Radio_Tirana napisał:

Jak ktoś będzie chciał odsprzedać kartę jeszcze w trakcie trwania gwarancji, to się na własnej skórze przekona, jakie ludzie mają podejście do zakupu GPU na niemieckich papierach. Życzę powodzenia. 

No pisałem już o tym na forum bo na własnej skórze się przekonałem jak sprzedawałem TV-BOXA z amazona.de jak ludzie kręcili nosem na to. Musiałem bardzo obniżyć cenę. GPU czy cokolwiek kupować tam tylko jak się ma pewność, że będzie nam służyła co najmniej 2 lata, a potem się sprzedaje jako: bez papierów.

3 godziny temu, FynyxDuppelExpert napisał:

Przy premierze TUF byl taki hype, ze to niby najlepszy model, lepszy od Strix bo w Strix cewki szumia, a w TUF nie :E A praktyka jest taka

U mnie praktyka jest taka, że nic nie szumi... :) Jak już pisałem na forum: najlepsza karta ever jaką miałem kiedykolwiek w życiu: zarówno pod kątem wydajności jak i kultury pracy jak i oprogramowania.

Dzięki @jurekk raz jeszcze za jej doradzenie... Obserwowałem ją jakiś miesiąc czasu... Długo się wahałem czy nie zrobię głupoty wymieniając z 3060Ti GAMER OC od Gigabyte, ale nie żałuję. Do 4K (a taki mam TV i na grudzień planuję kupić monitor)  jest idealna. W 1440p 3060Ti dawał radę, ale kultura pracy znacznie, znacznie gorsza.

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, FynyxDuppelExpert napisał:

Przy premierze TUF byl taki hype, ze to niby najlepszy model, lepszy od Strix bo w Strix cewki szumia, a w TUF nie :E A praktyka jest taka 

 

Wszystkie premiery gierek przesuniete na conajmniej marzec 2023 takze spokojnie mozna sobie poczekac, ksiazki poczytac.

No widzisz, a ja natomiast jestem TUF'em zachwycony :)

Od wykonania po kulturę pracy.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Kyle_PL napisał:

@FynyxDuppelExpert dokładnie, z tego powodu dziwi mnie to napalenie się na TUF.

Może mam szczęście z egzemplarzem, ale mój 3080Ti tuf jest pozbawiony jakiś piszczących cewek czy innych mankamentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MarcoSimone napisał:

No widzisz, a ja natomiast jestem TUF'em zachwycony :)

PL 350wat wiec ma łatwiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, jurekk napisał:

PL 350wat wiec ma łatwiej

Bez znaczenia, bowiem i tak na każdej karcie stosuję UV.
A trochę RTX'ów 3000 miałem w łapach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ta karta od premiery nie podobała sie bo ma vram nie podłączone pod główny radiator.

Taki przeszczep aka15 lat temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy na premierę i testy. TUF nie zawsze był super ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jurekk napisał:

Mnie ta karta od premiery nie podobała sie bo ma vram nie podłączone pod główny radiator.

Taki przeszczep aka15 lat temu

A to właśnie największa zaleta. Można dać pady innej wysokości albo wywalić całkowicie główny radiator i dać jakieś AiO lub blok wodny na rdzeń. Mnogość rozwiązań. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...