Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, jurekk napisał:

zagraj w mafie 3 na 30 fps i wolfestaina na 60.Wszystko zalezy od napisania gry i jej szybkości.

Generalnie wiele starych gier jest plynne przy 30 fps bo to gry pisane na 1 rdzeniowe cpu

Wolf czy doom na 60fps , to już  nawet nie dyskomfort , to jak golić  się zardzewiałą maszynką,  maczaną  w roztworze soli

2 sentencja to już typowe wypowiedzi kolegi ?

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robimy zrzutkę na słownik? :E 

No w końcu poprawił ten "odkużacz"   :rotfl: ??

Edytowane przez dawidoxx
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są też gry jak np. Fallout New Vegas, które są niestabilne w + 60 FPS. I pozostaje przywyknąć albo ... przestać grać jak płynność jest nieakceptowalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, dawidoxx napisał:

Robimy zrzutkę na słownik? :E 

No w końcu poprawił ten "odkużacz"   :rotfl: ??

Patrz , a myślałem że ci chodzi o sprzedasz od kadajo czy 1000 innych błędów na forum,  ale nie,  o błędy tu nie chodzi , tylko jak się  nie ma nic ciekawego do powiedzenia to i do pisowni się można doczepić , byle zaspamować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, jurekk napisał:

zagraj w mafie 3 na 30 fps i wolfestaina na 60.Wszystko zalezy od napisania gry i jej szybkości.

Generalnie wiele starych gier jest plynne przy 30 fps bo to gry pisane na 1 rdzeniowe cpu

Ponoć 24FPs też jest płynne XD

3 godziny temu, Kyle_PL napisał:

Jak masz w takim razie tak tragiczny FPS, przy identycznej jakości, to jest coś ewidentnie nie halo. Ja na tak starych grach, to miewałem kilkaset FPS w trochę poniżej 4K (Serious Sam 1) ... i to na jakichś kartach pokroju RX460/GTX1650.

Tak szczerze, to Quake 2 wyglądał kiedyś nawet lepiej XD 

Odpal dowolną gierkę z młodości. Podbij rozdzielczość, detale wszystko co się da a i tak będzie dzisiaj taka nijaka, a kiedyś wydawała się ładniejsza XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, jurekk napisał:

zagraj w mafie 3 na 30 fps

Ostatnio skończyłem mafię 3 i miałem locka na 72fps gdzie było to stałe jak skała i na piechotę rzeczywiście było ok ale podczas jazdy samochodem a szczególnie w wyścigach czuć jakby było maks 30fps. Z drugiej strony jak wymaksowałem DL2 i miałem 40-50 klatek to gra jak najbardziej wydawała się płynna i mógłbym tak ją skończyć. Wszystko zależy od silnika gry.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, KamcioGF napisał:

Ostatnio skończyłem mafię 3 i miałem locka na 72fps gdzie było to stałe jak skała i na piechotę rzeczywiście było ok ale podczas jazdy samochodem a szczególnie w wyścigach czuć jakby było maks 30fps. Z drugiej strony jak wymaksowałem DL2 i miałem 40-50 klatek to gra jak najbardziej wydawała się płynna

zapisz sie do neurologa jak ci mafia jest nieplynna w 72fps a DL2 w 40 tak.Ewentualnie masz covida xD

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, jurekk napisał:

zapisz sie do neurologa jak ci mafia jest nieplynna w 72fps a DL2 w 40 tak.Ewentualnie masz covida xD

No niestety tak mam, ze wzrokiem też wszystko ok. W takiej forzie jak nie dam vsync to dopiero od 80 wzwyż da się grać a po zapięciu kagańca to i 50 może być.

Edytowane przez KamcioGF
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo grałem w 4K 60fps i o ile matryca nie jest super szybka to da się spokojnie grać. Jednak przesiadka na coś szybszego całkowicie zmienia psotać rzeczy. Obecnie gram na LG C1 i LG 27GP850 i pod pada muszę mieć min 75fps na K+M od 100fps już się przyjemnie gra :D

Edytowane przez Hero586

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, SylwesterI. napisał:

Patrz , a myślałem że ci chodzi o sprzedasz od kadajo czy 1000 innych błędów na forum,  ale nie,  o błędy tu nie chodzi , tylko jak się  nie ma nic ciekawego do powiedzenia to i do pisowni się można doczepić , byle zaspamować

No tak...  jak to wcześniej napisałeś nie jesteś na forum polonistycznym, więc możesz krwawić nam oczy takimi "odkużaczami"  :E 

 

2 minuty temu, Hero586 napisał:

Długo grałem w 4K 60fps i o ile matryca nie jest super szybka to da się spokojnie grać. Jednak przesiadka na coś szybszego całkowicie zmienia psotać rzeczy. Obecnie gram na LG C1 i LG 27GP850 i podpada pada muszę mieć min 75fps na K+M od 100fps już się przyjemnie gra :D

Dla mnie minimum to 60 klatek na padzie i wszystko powyżej 100 na k+m ;) 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, dawidoxx napisał:

No tak...  jak to wcześniej napisałeś nie jesteś na forum polonistycznym, więc możesz krwawić nam oczy takimi "odkużaczami"  :E 

 

No no , bo "sprzedasz" moderatora jest ok , ale odkużacz cie zabija,chicken,  tym sposobem trafiasz na zaszczytną listę osób  na które szkoda mojego czasu ,papatki

Edytowane przez SylwesterI.
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Minciu napisał:

Tak szczerze, to Quake 2 wyglądał kiedyś nawet lepiej XD 

Odpal dowolną gierkę z młodości. Podbij rozdzielczość, detale wszystko co się da a i tak będzie dzisiaj taka nijaka, a kiedyś wydawała się ładniejsza XD

Kiedyś to woda była bardziej mokra, a kamienie twardsze. Pamięć po latach potrafi mocno wypaczyć obraz gry, dopóki się z nią ponownie nie zetkniemy po latach.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


 

4 minuty temu, SylwesterI. napisał:

No no , bo "sprzedasz" moderatora jest ok , ale odkużacz cie zabija, chicken, tym sposobem trafiasz na zaszczytną listę osób  na które szkoda mojego czasu ,papatki

Jak pójdziesz na inne forum z takimi bykami to Cię wywalą na kopach i ciesz się ze tutaj moderatorzy są wyrozumiali, bo gdzie indziej nie byłoby "oj tam nie jestem na forum polonistycznym to mogę"  tylko pisz po polsku albo wypad :E spacja przecinek spacja bez odbioru! ?

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórych tytułów nie powinno się odpalać po latach , czy to gry czy filmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, dawidoxx napisał:

Dla mnie minimum to 60 klatek na padzie i wszystko powyżej 100 na k+m ;) 

60 a 75 to dla mnie przepaść w płynności, jeszcze gry gdzie jest autmoatyczna kamera jak jakieś wyścigi to spoko. Kiedyś próbowałem ograć Sekiro, które ma zablokowany silnik na 60 to niezbyt dobrze wspominam tym bardziej, że gra bazuje na idealnym timingu.

W sumie teraz na RTX 3080Ti mocy mi nie brakuje co chcę to ogram na tych 75fps w 4K. Pod 1440p wiadmo jest pełen luz. Wątek o nowych RTX'ach ślędzę bardziej z chęci wymiany na coś mniej łakomego na prąd, ale znając Nvidie w niższych modelach znów poskąpią pamięci, a wyższe modele to będą smoki :E.

Edytowane przez Hero586

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Hero586 napisał:

60 a 75 to dla mnie przepaść w płynności, jeszcze gry gdzie jest autmoatyczna kamera jak jakieś wyścigi to spoko.

W wyścigach nie wyobrażam sobie teraz mniej niż 60 klatek choć wczesniej dużo gralem w takiego drivecluba w 30 na ps4 to teraz nie dałbym rady.. 

Jesli plotki się potwierdzą to wątpię że wyjdzie coś mniej łakomego na waty :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Dark Ambient napisał:

Pamięć po latach potrafi mocno wypaczyć obraz gry, dopóki się z nią ponownie nie zetkniemy po latach.

quake 4 bardziej mi sie podoba teraz niż na premiere

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wyścigach to szczególnie poniżej 60 klatek przeszkadza.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, jurekk napisał:

quake 4 bardziej mi sie podoba teraz niż na premiere

4 nigdy nie ruszyłem, warto? ostatni raz zagrywałem się w q3 ta :D 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dark Ambient napisał:

Bo na premierę odpalałeś na low w 800x600 ?

na premiere mialem fx5900xt wiec odpalałem na 1280x1024x High bo Opengl jakoś fx obsługiwał

5 minut temu, dawidoxx napisał:

4 nigdy nie ruszyłem, warto?

troche łatwiejsza jak doom 3.Taka w sam dla mnie z charakterem oportunisty

5 minut temu, dawidoxx napisał:

ostatni raz zagrywałem się w q3

mnie jakoś skakanie nie interesowało

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale fakt, niektóre gry ładnie potrafią znieść ząb czasu, 19 letnia gra.

 

 

SH3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @LeBomB nie chciałem tworzyć za długiego posta a wszystko jest w linku , poza tym najważniejszy jest import, eksport jest tylko koniecznością , taka Portugalia czy Hiszpania importowała sobie towary z kolonii "za darmo" i nie musieli eksportować niczego w zamian poza niewolnikami do pracy Pisałem trzeba analizować merytorycznie i logicznie co dobrego mamy dzięki byciu w UE a co jest złego w tym że jesteśmy w UE, a potem myśleć co w zamian  Jako bantustan kolonialny nie mamy za dużo do powiedzenia ale próbować trzeba  Napewno trzeba się cieszyć że Tusk to człowiek "Niemców" bo dzięki temu nie mamy wojny w Polsce, premier Grecji się wygadał kto dążył do wejścia do wojny za wszelką cenę gdyby nadal rządził PiS to podejrzewam ze w Polsce mogła by już być wojna , Niemcy chcą powrócić do partnerstwa z Rosją 
    • Tak to najlepiej też wyłączyć i możesz też odrobinkę zmniejszyć kontrast do 50 w HDR Game (ten tryb jest też lepszy od Vivid, ma lepsze kolory)
    • A wyłączenie Dark Enhance jeszcze trochę pomaga.
    • @voltq  1. Artykuł podaje dane z 2020 i 2021 roku 2. słowo klucz w tym co przytoczyłeś: importuje 3. co z eksportem? Czyli bez UE eksport spada o około 75% jeżeli przestanie się opłacać przez np. cło. Pogrubiłem produkty, które mają szczególne wymagania importowe do UE przez co nie wszystko da się eksportować masowo bez odpowiednich umów i spełnienia odpowiednich przepisów. 
    • To jest właśnie ten "minusik". W ASUS było po ciemnej stronie PQ, w AORUSIE w jasną stronę mocy Na szczęście jak wspomniałem wcześniej: Temperatura kolorów oraz poprawność kolorów jest bardzo dobra na poziomie TB400 oraz te błędy luminacji jasnej szarości występują we właśnie mniejszych "okienkach" 1-10% potem ta sama norma co w TB400.   Oznacza to że obraz jest lekko jaśniejszy niż TB400 ale ma więcej powera w high lightach dające po 1000+ nitów gdzie w tych wysokich nitach właśnie te błędy luminacji są wypalone ale w odbiorze to nie przeszkadza a lekko podniesione cienie można łatwo dostosować w ustawieniach np. gry czy kalibratorze. Podkreślę że nie jest to wyprany kolor albo wyprana czerń, (również to potwierdza koleś z TFTcentral) i nie miałem żadnych zastrzeżeń grając w Resident Evil'y a to horrory i dużo ciemności więc podbite znacząco cienie mogłyby zepsuć klimat gry nie wspominając o znacznie trudniejszej potem korekcie
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...