Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, SebastianFM napisał:

Szkoda, że z ciebie taki mądrala, że zamiast najpierw obejrzeć ten film to od razu głupio komentujesz? Wiesz, w Digital Foundry myślą i wpadli na to, żeby zmniejszyć prędkość filmu o 50% tak, żeby wszystkie klatki były ujęte w porównaniu, również te wygenerowane przez DLSS 3. 120 FPS po zmniejszeniu prędkości o połowę ma 60 FPS. Dodatkowo na filmie są powiększenia części ekranu, więc pomimo jakiejś tam kompresji materiału 4K przez YouTube i tak można wszystko dokładnie zobaczyć. Poza tym ja nie pisałem nigdzie o porównywaniu jakości DLSS na podstawie filmu z YouTube tylko o tym, że na podstawie tego materiału widać, jak tworzone są klatki przejściowe.

Że Ci się chce z nimi kłócić ;) Oni już doskonale wiedzą jak DLSS3 działa bo majom w TV upłynniacz więc to jest to samo. Aż dziw, że Nvidia ich jeszcze nie zatrudniła bo potrafią na podstawie krótkiej prasowej notki rozgryźć działanie całego mechanizmu od A do Z.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Minciu napisał:

A patrząc na to jak malutki jest śledzik, to chyba nawet boczny panel w niejednej budzie się nie domknie:

20_przeglad_niereferencyjnych_kart_grafi

Spokojnie, znajdzie się rozwiązanie

62268394_2361915297383510_38046121640109

:E

  • Haha 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, bleidd napisał:

3m do 55" to trzeba z lornetką chyba siedzieć :D 

Ale fakty sa takie ze wiele salonow czy wiekszych pokojow jest tak rozwiazana ze ten telewizor oglada sie z 2.5 czy 3 metrow i nawet na 65 ciezkow wychwycic w normalnej grze jakies sensowne roznice.

Oczywiscie ze przy zoomie 400% w grze i analizach dokladnych to wyjda wszystkie mankamenty, ale wydaje mi sie ze konsole maja ta przewage nad pc. Na TV gra sie zwykle znacznie dalej i nawet jakis mniej zaawansowany upscale potrafi oszukac nasz wzrok a wszystkie mankamenty czy ghosting nie sa zauwazalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, baron6b napisał:

Spokojnie, znajdzie się rozwiązanie

62268394_2361915297383510_38046121640109

:E

A wycinałeś kiedyś otwór w hartowanym szkle? :P 

 

7.jpeg

Edytowane przez Minciu
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja: GPU LENGTH CLEARANCE - 435mm (Max)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, ŁowcaPisowców napisał:

A tutaj bysior od galax

20_przeglad_niereferencyjnych_kart_grafi

Kto to jest ten Galax? Pierwszy raz to widzę… 

Pytam poważnie bo po prostu się nie znam a ciekaw jestem opinii wstecz o ich produktach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ArgusSamuaro napisał:

Aaa, palit - teraz już wszystko wiem! :)

To ten kiedyś z żabą na okładce. :E  za czasów 7600GS i 7600GT. :E  Tak patrze na te grubaśne karty 4 slotowe, kobyły 35cm,, to maj jest 2 slotowa, ale jest malutka przy nich, ma 9cm długości i jeden wentylator. :E  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę pojechali z cenami.

Z cenami i poborem prądu.

Ale na pewnie pełno ludzi kupi, nie wierzę, że nowe karty będą jakąś porażką sprzedażową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, ArgusSamuaro napisał:

Kto to jest ten Galax? Pierwszy raz to widzę…

Galaxy, operują na rynku masę lat, w Europie obecnie pod marką KFA2. Firma należy do Palita, ale to nie są karty Palit o modelu Galax :E

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, ArgusSamuaro napisał:

Galax to firma

No bo tak jest - to marka Palita. Tak samo jak Mirinda i 7UP należy do PepsiCo. 

W Polsce karty Galaxa występują pod znaczkiem KFA2. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Galax to niestety sugestia jak nas, graczy widzą. Jako durną dzieciarnią, co nie potrafi myśleć. Podobnie widzą nas producenci gier, konsol, sprzętu do PC z diodkami RGB i ogólnie wszystkim w jakieś przedszkolne tęcze i inne ozdoby typu grafiki z chińskich bajek z krowimi oczami.
No przykre.

Chyba, że te zdjęcie wcześniej wstawione to fake, zrobiony dla jaj. Dla parodii.
"Chcę uwierzyć" ;)
No tragedia. Pad od PS5 wygląda jak produkt od producenta majtek, na sprzęcie jakieś świecidełka, podświetlenia to niedługo nawet śrubki będą miały, interfejsy xboxa i te ludziki -wygląd jakby do gry dla 5-latków, i tak dalej.
Masakra. To chyba efekt tego, że decyzje podejmuje się na podstawie twittera i reakcji tamtejszych osób, choć aktywne tam jest 5% ludzi, ale robią wrażenie, że to większość ogółu.

Ostatnio zainstalowałem jakąś przeglądarkę, a tam domyślny layout - różowy. 
:help:

  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tomcug napisał:

Galaxy, operują na rynku masę lat, w Europie obecnie pod marką KFA2. Firma należy do Palita, ale to nie są karty Palit o modelu Galax :E

 

2 minuty temu, Radio_Tirana napisał:

No bo tak jest - to marka Palita. Tak samo jak Mirinda i 7UP należy do PepsiCo. 

W Polsce karty Galaxa występują pod znaczkiem KFA2. 

Dzięki Panowie, zawsze to nowa wiedza!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, ArgusSamuaro napisał:

Kto to jest ten Galax? Pierwszy raz to widzę… 

Pytam poważnie bo po prostu się nie znam a ciekaw jestem opinii wstecz o ich produktach :D

Galaxy aka Galax. U nas mało tego biorą. Mogłeś widzieć w którymś 3dmarku bo w Ameryce popularne 

Ja u nas nie brałem bo wcześniej 2 lata gw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Szambo napisał:

Trochę pojechali z cenami.

Z cenami i poborem prądu.

Ale na pewnie pełno ludzi kupi, nie wierzę, że nowe karty będą jakąś porażką sprzedażową.

Ja liczę na to, że 3090 będa mogli se wsadzić tam gdzie światło nie dochodzi. I niech się bujają z tym złomem na magazynach.

4090 zejdzie bo to naj naj naj więc muszę to mieć wygra :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Fenrir_14 napisał:

Strix 336mm długości, wczoraj mierzyłem z ciekawości PS5 i siadło niecałe 370mm lol. Obstawiam że będą budy oglądane lada moment ?

Nawet jak ktoś to upchnie do małej budy to i tak będzie pieczone :E  U mnie wlezie nawet 480mm, tylko ja i tak nie widzę tych grubasów, rpm na wentylach, aby przepchnąć powietrze przez nie raczej nie będzie ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą tematy czy lepsza wyciszana czy sitko. Bez różnicy trzeba otworzyć boczek xd

Hmm jak już tyle siana to mogli isc w 5 slotów. Co wy na to. 3 radiatora i dwa wentylator

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lukadd napisał:

Nawet jak ktoś to upchnie do małej budy to i tak będzie pieczone :E  U mnie wlezie nawet 480mm, tylko ja i tak nie widzę tych grubasów, rpm na wentylach, aby przepchnąć powietrze przez nie raczej nie będzie ciekawy.

Asus Noctua musi wyjść. 3x 120x25mm ogarnie temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaka jest najdłuższa z dostępnych? Jest coś z 390mm 4 sloty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, someI napisał:

Za bardzo filozofujesz. Początek i koniec wektora jest znany, bo karta może znać przesunięcie kamery i obiektów w scenie zanim zacznie nawet renderować nową klatkę.

 

? Zna przesuniecie ze starego punktu początkowego, do aktualnej klatki, ale kierunek w kolejnej klatce może być inny. Także nie fizolofuj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej ale tak na chłodno to ta wczorajsza konfa była katastrofalna. 1,5h gadania o technologiach a o kartach 30 sekund. Jeszcze te sekundowe slajdy z cenami w lewym górnym rogu jakby się mieli czegoś wstydzić :E

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, MarcoSimone napisał:

Realnie jakiej różnicy się spodziewasz 3080 vs 4080 16GB?

1.4-1.5x

Jak zwykle kwestia gry ;)

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Khold napisał:

Jeszcze te sekundowe slajdy z cenami w lewym górnym rogu jakby się mieli czegoś wstydzić :E

Jeszcze lepiej było z TDP 4090 oraz 4080 w dwóch wersjach,tego wcale nie pokazali jakby na serio mieli coś do ukrycia w tym temacie :E Lecz jak się później okazało wartości TDP zostały wstawione na strony NV ze specyfikacją tych wczoraj zaprezentowanych GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Spl97 napisał:

Jeszcze lepiej było z TDP 4090 oraz 4080 w dwóch wersjach,tego wcale nie pokazali jakby na serio mieli coś do ukrycia w tym temacie :E Lecz jak się później okazało wartości TDP zostały wstawione na strony NV ze specyfikacją tych wczoraj zaprezentowanych GPU.

4090 TDP ma pod korek z wtyczek. 75w zapasu z PCIE :) 

4080 16GB ma zapasu TDP tyle co dogoni 4090. Startuje z 320wat.

Jak będzie jakieś nietypowe rozdysponowanie zasilania to może się dławić jak niektóre 3000, gdzie PCIE albo jedno z gniazd PCIE 8pin było przeciązone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...