Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to wygląda na Performance.

20_nvidia_geforce_rtx_4090_oraz_geforce_

Patrząc na materiał z gry, to oni użyli RTX 3090Ti bez DLSS vs RTX 4090 DLSS 3 Performance.

Zieloni wiedzą, że RTX 4090 nie spełnia wymagań 2 letniej gry z RT bez DLSS w 4K i za pomocą DLSS 3 Performance pokazują jaki zrobili postęp. :hahaha:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, frog67 napisał:

Może na TV tego ludzie nie dostrzegą, ale monitory to co innego, a jeszcze jak dodamy tytuly co uderzają kiepskim AA po oczach to już całkiem

Biorac pod uwage jak daleko ludzie siedza od TV, to tam wszystko przejdzie. Ja u siebie przy 4k na TV 55 optymalnie widze z odleglosci 1-1.2m, troche dalej i juz trace szczegoly, a ludzie maja 3m odleglosci srednio podobno. Juz nie mowiac o tym, ze PCMR stawia TV na biurku i siedzi 60cm od ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Doamdor napisał:

Tak to wygląda na Performance.

20_nvidia_geforce_rtx_4090_oraz_geforce_

Patrząc na materiał z gry, to oni użyli RTX 3090Ti bez DLSS vs RTX 4090 DLSS 3 Performance.

Zieloni wiedzą, że RTX 4090 nie spełnia wymagań 2 letniej gry z RT bez DLSS w 4K i za pomocą DLSS 3 Performance pokazują jaki zrobili postęp. :hahaha:

 

Według mnie masz rację, na jakich kartach i ustawieniach są takie wyniki.

Czy NVIDIA każe ci grać akurat na takich ustawieniach jak oni to prezentują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, wojoo napisał:

Zapytam z ciekawości, duża różnica w chłodzeniu jest w tych kartach "seryjnych" od Nvidii? Większość firm konkurencyjnych ma 3 wentylatory a tu jest tylko 1 i to od góry?

Są dwa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Kynareth napisał:

Aż trudno mi uwierzyć by bez DLSS nawet 4090 osiągał tylko 23 fps w Cyberkupie 2077. Co oni tam odwalili z tym ray-tracingiem? Widać w ogóle jakąś zauważalną różnicę? Czy jedynie dla poczucia, że ma się Wszystko na Ultra? 4090 na pewno jest znacząco szybsze od 3090, które kosztuje teraz $1083 (czyli 4090 jest 48% droższe). Poza Cyberpunkiem to w co się będzie na tym grało?

RTXDI, promienie w nowej wersji odbijaja się wiele razy a nie tylko raz jak w oryginale i odbicia w pełnej rozdzialce, a nie jak obecnie w polowce.

Innymi słowy ma prawo spaść wydajność dwa razy względem oryginału. 3090ti w 4K bez DLSS w psycho robi coś ok. 22 klatek to teraz zrobi z 10, w dlss performance dobije do 30

 

4090 robi 22, w dlss 2 byłoby 60, ale magia interpolacji zrobi 90.

Edytowane przez MroczneWidmo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, frog67 napisał:

Może na TV tego ludzie nie dostrzegą, ale monitory to co innego, a jeszcze jak dodamy tytuly co uderzają kiepskim AA po oczach to już całkiem

Nie musiałeś nawet zaznaczać, gołym okiem widać że z prawej strony mydełko Fa 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, sideband napisał:

Ty myślisz, że inne złącza mają dużo odmienne parametry w tej kwestii? To złącze miałem pod ręką bo szukałem do kupienia, ale jak Ci chcę to sobie poszukaj molexa i innych to się zdziwisz.

Dlatego powinni zrobić pod XT90 :E nie dość że dostarczy każdą moc jaką trzeba z użyciem jednej wtyczki to wytrzyma minimum kilkaset cykli

 

Planowane postarzanie i nic więcej. Za jedyne 10000 PLN :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, kadajo napisał:

Już za chwilę już za momencik :E

Nie licz na to ;)

Chociaż w sumie widzę w tym potencjał.

RTX RetroTracing :E 
Completely New And revolutionary architecture with Nvidia Neural Retro Flow Aclelerator Units.

Do tego chyba będzie służyć NVIDIA remix i tak szczerze to jedyna rzecz z tej patopremiery, która jestem zainteresowany.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, maras2574 napisał:

U mnie jeszcze zapas (435mm), więc czekam na 50xx :E

Suprimek tylko 280mm ;)  https://www.msi.com/Graphics-Card/GeForce-RTX-4090-SUPRIM-LIQUID-24G/Overview

Ostrzę zęby na niego, mam teraz AIO 280 na Aorusie i polecam. Tempy w grach do 65 stopni w małej zamkniętej budzie.

Edytowane przez zozolek
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, lukadd napisał:

Ale corsair coś tam totalnie odleciał. 1200W, aby napędzić 600W GPU

Corsair to mógłby robić normalne kable do zasilaczy. Są niebywale sztywne i twarde. Nie wiem, jak ktoś z małą obudową jest w stanie je w obudowie użyć. A podłączenie 8 pin pod kartę graficzną to już wyczyn. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Radio_Tirana napisał:

Corsair to mógłby robić normalne kable do zasilaczy. Są niebywale sztywne i twarde. Nie wiem, jak ktoś z małą obudową jest w stanie je w obudowie użyć. A podłączenie 8 pin pod kartę graficzną to już wyczyn. 

za to dobrze i w miarę szybko się sprzedają PCi-e na OLX, a w tej cenie można kupić od @duniek mniej sztywne, równie dobre i na wymiar, na bogato to wiadomo - wymiana u Zawiszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, wkamil73 napisał:

Widzę, że zaczynasz się łamać :szczerbaty:

Mówisz że będzie jak z Alder Lake ? :) Nie nie, ja tylko się przyglądam :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, maras2574 napisał:

Mówisz że będzie jak z Alder Lake ? :) Nie nie, ja tylko się przyglądam :E

Jak by to powiedział mistrz Yoda, sztokholmski syndrom widzę tu... :szczerbaty:

6 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Corsair to mógłby robić normalne kable do zasilaczy. Są niebywale sztywne i twarde. Nie wiem, jak ktoś z małą obudową jest w stanie je w obudowie użyć. A podłączenie 8 pin pod kartę graficzną to już wyczyn. 

a dodatkowo wkładają te kondensatory w takich miejscach w, których akurat najczęściej potrzeba zrobić łuk

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, wkamil73 napisał:

Jak by to powiedział mistrz Yoda, sztokholmski syndrom widzę tu... :szczerbaty:

Nic z tych rzeczy, nie tym razem. Obraziłem się na Jensena :rozga::E

A tak serio, póki co nie brakuje mi wydajności ;)

Edytowane przez maras2574
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, ŁowcaPisowców napisał:

https://www.overclock3d.net/news/power_supply/corsair_releases_12_4_pin_12vhpwr_power_connectors_to_upgrade_their_existing_psus/1

Fajnie ze wedlug Corsair'a do 4090 to tylko ich zasilacze 1000W pociagna?

*600W load requires a 1200W rated CORSAIR PSU or higher. 450W load requires 1000W or higher. 300W load requires 750W or higher.

Kabel ma tylko dwie wtyczki x8 po stronie zasilacza więc bardzo mnie to nie dziwi. U Seasonica to samo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie kurła zastanawia rzecz jedna... Skoro teraz dali feature exec do 40xx DLSS 3.0 i moja 30xx stała sie obsolete to czy to juz standard bedzie i w serii 50xx bedzie dlss 4.0 i cos jeszcze i seria 40xx tez juz bedzie obsolete... i 5080 bedzie za 8.999 pln... Emmmm wkurza mnie to ze 2 letnia karta juz jest beeee... 2 letnia... 2 lata ma... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem seria 4X00 nie jest warta wydawania pieniędzy.

Technologicznie nic nie wnosi. Wzrost wydajności tylko z powodu wzrostu mocy poprzez dodanie kolejnych jednostek i wzrost poboru energii.

Podstawowe elementy są identyczne jak w wersji 3X00

 

Jedyne zmiany poszły w kierunku upscalingu. Co może miec istotne znaczenie w niższych wersjach z obciętą magistralą pamięci.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaka będzie najsłabsza karta by pograć w tego zremasterowanego Morrowinda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, aureumchaos napisał:

Mnie kurła zastanawia rzecz jedna... Skoro teraz dali feature exec do 40xx DLSS 3.0 i moja 30xx stała sie obsolete to czy to juz standard bedzie i w serii 50xx bedzie dlss 4.0 i cos jeszcze i seria 40xx tez juz bedzie obsolete.

Taki zwyczaj nVidii, więc całkiem możliwe.

20 minut temu, darkmartin napisał:

Technologicznie nic nie wnosi.

Testów nie widziałem. (nie licząc slajdów od Jensena) Bo jeśli te karty będą miały dużo wyższą wydajność/W, to dla mnie coś one wnoszą, bo tego potrzebuję.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...