Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ray-tracing będzie się dynamicznie rozwijał to niedługo RTX 3090 Ti będzie kartą do 1440p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, wojoo napisał:

Emocje trochę już opadły, znamy mniej więcej ceny serii 40xx... czy dalej większość twierdzi, że nie warto kupować teraz 3090/3090 TI? :) 

 

Ja myślę ze te ceny 4xxx to m.in. Nvidia która mówi ci żebyś biegł kupić RTX 3xxx bo im zalegają na magazynach. ;)

2 minuty temu, Kynareth napisał:

Jeśli ray-tracing będzie się dynamicznie rozwijał to niedługo RTX 3090 Ti będzie kartą do 1440p.

Tak jak za dwa lata RTX 4090 ;)

Nvidia złapała wszystkich w pułapkę RT i ma złotą kurę którą będzie kosiła wszytko co generacje.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kadajo napisał:

Ja myślę ze te ceny 4xxx to m.in. Nvidia która mówi ci żebyś biegł kupić RTX 3xxx bo im zalegają na magazynach. ;)

Ja ma dwa do sprzednia. Taniej niż z magazynu nVidii.

Strix 3080 LHR i Suprim 3070 LHR ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Kynareth napisał:

Niech zgadnę, próbuje na GTX 1630?

Mnie 400 fps do niczego nie potrzebne. Ja chcę 1440p, 4K, 5K ale 400 fps to na prawdę jest zbędne. VR to obecnie pikseloza ale więcej niż 120 fps mi nie potrzeba do szczęścia, i tak niezbyt było by widać różnicę.

No porównaj ceny tych kart rok temu, a dzisiaj. Teraz jest bardziej niż dwukrotnie taniej. Wtedy na pewno nie było warto. A dzisiaj? Dzisiaj się można zastanawiać.

Nie zgadłeś jest GTX1070 i RX6400, sam bym chciał zobaczyć RT na GTX1630. :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, dadi82 napisał:

Ja ma dwa do sprzednia. Taniej niż z magazynu nVidii.

Strix 3080 LHR i Suprim 3070 LHR ?

No i właśnie. Niech Nvidia ginie. Jak ktoś ma kupować to niech kupuje używki a tamci niech skisną w tych magazynach z RTX 3xxx i 4xxx :D

Jakby teraz zalać rynek używanymi GPU to z Nvidii be zeszło powietrze jak z dziurawej dętki :D ahhh marzenia. :D

dab7f5fcf74de2f0f9038a47a5cdb6f0.png

  • Thanks 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, someI napisał:

Bo ja wiem czy taki szrot? Chłodzenie wygląda na to samo co na 3090 Ti, spokojnie sobie radzi z kartą @450W

https://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_rtx_3090_ti_gaming_oc_review,6.html

Pytanie czy Gigabyte ogarnął cichy start wentylatorów, bo ani 2080Ti ani 3080 tego nie potrafił :E

Ja miałem z 3080 Aorus Master i Vision i obie zdecydowanie odstawały i budową i kulturą pracy od obu Asusow i MSI. Suprim X IMHO najlepsza karta w klasie 3080 na powietrzu.  Najlepsze, że oferowałem odstąpienie Aorus Master 3080 od tej laski z Komputronika za 5kola na fakturze i było kręcenie nosem i pomawianie bo za drogo hahaha. Listopad późny albo grudzień jakoś to było lol. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kadajo napisał:

Ja myślę ze te ceny 4xxx to m.in. Nvidia która mówi ci żebyś biegł kupić RTX 3xxx bo im zalegają na magazynach. ;)

Ty masz rację. Jensen nawet się do tego oficjalnie przyznał miesiąc temu. Oczywiście on to ładnie ubrał w słowa. VIDEOCARDZ.com tak podsumowało jego wypowiedź:
"Jensen Huang called the upcoming series ‘exciting’, but also mentioned that Ampere is the most popular GPU they ever created. The only problem is that they made too many of them. NVIDIA CEO finally confirmed that the company is struggling with ‘excess inventory’ of GeForce RTX 30 series."
A to słowa samego Jensen Huang'a:
"And so, we’ve taken — we’ve done two things. We’ve reduced sell-in to let channel inventory correct and we’ve implemented programs with our partners to price position the products in the channel in preparation for our next generation."
https://videocardz.com/newz/nvidia-ceo-jensen-huang-hints-at-exciting-next-generation-gpu-update-in-september

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kadajo napisał:

No i właśnie. Niech Nvidia ginie. Jak ktoś ma kupować to niech kupuje używki a tamci niech skisną w tych magazynach z RTX 3xxx i 4xxx :D

Jakby teraz zalać rynek używanymi GPU to z Nvidii be zeszło powietrze jak z dziurawej dętki :D ahhh marzenia. :D

dab7f5fcf74de2f0f9038a47a5cdb6f0.png

To kopacze jeszcze nie zalali? Teraz w PL średnio się opłaca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dadi82 napisał:

To kopacze jeszcze nie zalali? Teraz w PL średnio się opłaca. 

Nie wiem, czy tam coś nie jest kobinowane aby zacząć kopać inne krypto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

Nie wiem, czy tam coś nie jest kobinowane aby zacząć kopać inne krypto.

No jest ale profit słaby. Jak od stycznia podwyżki prądu będą duże a będą, to bez PV, słabo to widzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, Fenrir_14 napisał:

Ja miałem z 3080 Aorus Master i Vision i obie zdecydowanie odstawały i budową i kulturą pracy od obu Asusow i MSI. Suprim X IMHO najlepsza

Ja nie wiem w czym ten Gigabyte ma problem zeby skopiowac rozwiazania od konkurencji i zrobic super karte, u nich kazdy nawet najdrozszy segment ssie. MSI tez oszczedza na czym sie da, a jednak zrobili Suprim ktory jest lepiej oceniany niz Strix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dadi82 napisał:

No jest ale profit słaby. Jak od stycznia podwyżki prądu będą duże a będą, to bez PV, słabo to widzę. 

W sumie po tym co odwalila Nv to teraz gornicy z ta wyprzedaza sie spieszyc i tak nie musza, cala seria 3xxx będzie pewnie trzymała ceny.

Chyba ze AMD zrzuci bombę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, SebastianFM napisał:

Ty masz rację. Jensen nawet się do tego oficjalnie przyznał miesiąc temu. Oczywiście on to ładnie ubrał w słowa.
" Jensen Huang'a:
"And so, we’ve taken — we’ve done two things. We’ve reduced sell-in to let channel inventory correct and we’ve implemented programs with our partners to price position the products in the channel in preparation for our next generation."
 

I Ty liczysz na to, że NV obniży ceny 4xxx po przedmuchaniu magazynów ? Nie wierz w te bajki. 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Pitt_34 napisał:

I Ty liczysz na to, że NV obniży ceny 4xxx po przedmuchaniu magazynów ? Nie wierz w te bajki. 

Ja nic nie pisałem o obniżaniu cen Ada.

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia to rozegrała najlepiej jak mogła dla siebie.
Ci, co czekali (powinni jeszcze poczekać na AMD) kupią albo 3xxx, albo AMD. Ci, co mają już 3xxx na 4xxx raczej nie przejda bo cena jest zaporowa ale tak naprawdę nie musza bo mają dobre karty.
Nv, tak czy siak, będzie karty sprzedawać, a jednocześnie nie ma ryzyka NA RAZIE ze rynek PC zostanie zaorany. 
Ja tak naprawdę się martwię tylko tym, co z rynkiem PC stanie się jakby te chore ceny stały się standardem, czy zostanie nam zejście dwie generacje wstecz a reszta zostanie dla kompletnych świrów ? Przecież to jest promil całego rynku.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A co do narzutu od premium AiB, no to ja od poczatku sie tego spodziewalem. Karty sa o wiele bardziej rozbudowane teraz i to jest koszt dodatkowy przeciez, samo gigantyczne chlodzenie jak i sekcja zasilania. Ten Zotac z ktorego sie wszyscy smieja ma podobno 24 fazy zasilania, gdzie nawet 3090ti miał 12 (The 4090 AMP Extreme AIRO graphics card spreads the load between 24+4 power phases for more power stability and improved temperatures), pewnie po to zeby ogarnac ten 600W power limit. A jeszcze jako ze cały line-up jest bardzo drogi, to oni tez musza wziac poprawke na mniejsza sprzedaz i zwiekszyc sobie marze przez to. Nvidia zrobila w ciula wszystkich, nie bez powodu EVGA popierdzielila caly swoj biznes na ktory pracowala latami, bo z samych zasilaczy to raczej nie wyzyja.

Dlatego pytalem, czy beda karty FE u nas, jak nie bedzie to kolejny juz strzal w twarz od Nvidii.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, kadajo napisał:

No i właśnie. Niech Nvidia ginie. Jak ktoś ma kupować to niech kupuje używki a tamci niech skisną w tych magazynach z RTX 3xxx i 4xxx :D

Jakby teraz zalać rynek używanymi GPU to z Nvidii be zeszło powietrze jak z dziurawej dętki :D ahhh marzenia. :D

dab7f5fcf74de2f0f9038a47a5cdb6f0.png

 

Nie żeby coś, ale giełda po prostu od 2 dni ma bardzo duże spadki. Nie jest to kwestia samej nvidia, która ma spadki podobne do innych. Aczkolwiek jakiegoś bum wśród inwestorów ta premiera nie zrobiła.

28 minut temu, kadajo napisał:

W sumie po tym co odwalila Nv to teraz gornicy z ta wyprzedaza sie spieszyc i tak nie musza, cala seria 3xxx będzie pewnie trzymała ceny.

Chyba ze AMD zrzuci bombę ;)

No i nvidia na tym właśnie zależy... Po prostu aby stracić jak najmniej na tej tonie kart jakie naprodukowali i im zalegają na magazynach. Wiadomo, że zagrywka z tymi wysokimi cenami jest celowa. Znajdzie się dużo takich co to kupią, bo dla nich kasa to nie jest większy problem, ale i tacy co będą brali kredyty... Nie chce mi się wierzyć, że wypuszczą słabsze modele zanim nie wyprzedadzą tego co im zawala na magazynach.

Pytanie teraz co właśnie zrobi AMD? Rycerz na białym koniu? Wątpię moim zdaniem w mniejszym lub większym stopniu przyłączą się do tego co zrobiło nvidia. Aczkolwiek jeśli AMD dobrze to rozegra, to mogą na tym sporo zyskać.

Edytowane przez DyndaS
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Fenrir_14 napisał:

Ja miałem z 3080 Aorus Master i Vision i obie zdecydowanie odstawały i budową i kulturą pracy od obu Asusow i MSI. Suprim X IMHO najlepsza karta w klasie 3080 na powietrzu.  Najlepsze, że oferowałem odstąpienie Aorus Master 3080 od tej laski z Komputronika za 5kola na fakturze i było kręcenie nosem i pomawianie bo za drogo hahaha. Listopad późny albo grudzień jakoś to było lol. 

Też miałem 3080 Vision, na szczęście krótko, oraz 2080Ti, która nawet wentylatory miała takie same, tylko czarne. Niczym nie zachwycały. Ale tutaj nie widzę zbyt wielu podobieństw do tamtych projektów, nie jest zabudowana plastikiem jak Mastery ani chłodzenie nie wypadło źle na testach 3090 Ti. Więc z kategorycznymi ocenami poczekam do jakichś recenzji.

Asus TUF to też był kiedyś paździerz, dopiero przy Ampere okazało się że to jedne z najlepszych kart w tej generacji.  Różnie z tym bywa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kynareth napisał:

Niech zgadnę, próbuje na GTX 1630?

Mnie 400 fps do niczego nie potrzebne. Ja chcę 1440p, 4K, 5K ale 400 fps to na prawdę jest zbędne. VR to obecnie pikseloza

Wstaw tam "tanie" przed VR, to będzie poprawnie ;)

Od pikselozy z Rifta 1 i Vive, to już trochę czasu minęło. Są już HP Reverb G2, PImax 8KX, a jak Ci tego mało to możesz albo wyskoczyć z 3 tysięcy Euro i kupić Vario, albo poczekać kilka miesięcy lub kilka miesięcy + tradycyjny u nich poślizg, i kupić Pimaxa 12K. To ma ekrany 6K na oko. Chyba starczy ;)
Będzie też Pimax Crystal za 1500-2000€, ale to badziewie jest pozbawione jedynej dużej zalety chińskich PImaxów - dużego FOV, więc bez sensu. No ale w kwestii PPI będzie bardzo dobrze.
Do tych VR o wysokiej rozdzielczości to by się przydał 4090. Nieszczęściem jest sytuacja. Jakby skupić się na wydajności VR, to połowa chipu z 4090 i 1/3 jego ceny dałyby te same efekty. A AMD w VR potrafi mocno kuleć z racji sterów, także też na wybawienie nie ma co liczyć.
Na tych "średnich", czyli np. Reverb G2 i tak przyda się 3090 lub lepiej, do supersamplingu, który mocno w VR się przydaje.

Edytowane przez Ronson
  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przystępne te ceny. Tych 10 klientów na świecie będzie zadowolnych :E 

  • Haha 6
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dadi82 napisał:

To kopacze jeszcze nie zalali? Teraz w PL średnio się opłaca. 

Zalewają, ale gracze równocześnie kupują od górników. Najchętniej kupowane są 3070-tki. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Ronson napisał:

A AMD w VR potrafi mocno kuleć z racji sterów, także też na wybawienie nie ma co liczyć.

W serii 3xxx od nvidii też coś nie bardzo. Do teraz nie wiadomo o co chodzi, ale dużo ludzi ma problem ze stutteringiem na Amperach. Jakieś stare sterowniki podobno są ok, ale ja już trochę się poddałem w tym temacie (przerabiane 3 karty z obecnej serii). Ciekawe czy na 4xxx nie będzie problemu. 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Ronson napisał:

Wstaw tam "tanie" przed VR, to będzie poprawnie ;)

Od pikselozy z Rifta 1 i Vive, to już trochę czasu minęło. Są już HP Reverb G2, PImax 8KX, a jak Ci tego mało to możesz albo wyskoczyć z 3 tysięcy Euro i kupić Vario, albo poczekać kilka miesięcy lub kilka miesięcy + tradycyjny u nich poślizg, i kupić Pimaxa 12K. To ma ekrany 6K na oko. Chyba starczy ;)
Będzie też Pimax Crystal za 1500-2000€, ale to badziewie jest pozbawione jedynej dużej zalety chińskich PImaxów - dużego FOV, więc bez sensu. No ale w kwestii PPI będzie bardzo dobrze.
Do tych VR o wysokiej rozdzielczości to by się przydał 4090. Nieszczęściem jest sytuacja. Jakby skupić się na wydajności VR, to połowa chipu z 4090 i 1/3 jego ceny dałyby te same efekty. A AMD w VR potrafi mocno kuleć z racji sterów, także też na wybawienie nie ma co liczyć.
Na tych "średnich", czyli np. Reverb G2 i tak przyda się 3090 lub lepiej, do supersamplingu, który mocno w VR się przydaje.

A takie VR z bodźcami, jak bym chciał poczuć w grze prawdziwy ból, smród itd, to co potrzeba, wszystko w 8/16K :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AvengerGT napisał:

W serii 3xxx od nvidii też coś nie bardzo. Do teraz nie wiadomo o co chodzi, ale dużo ludzi ma problem ze stutteringiem na Amperach. Jakieś stare sterowniki podobno są ok, ale ja już trochę się poddałem w tym temacie (przerabiane 3 karty z obecnej serii). Ciekawe czy na 4xxx nie będzie problemu. 

Kurde, nie wiedziałem. Będę wdzięczny za info na priv jakbyś miał gdzies linka, albo przykryj spoilerem przy okazji, żebyśmy nie robili offtopu. Czyżby to właśnie te problemy z "poprawek" np. patchy na transients itp.?
Pewnie jednak bałagan z narzutem na proca.

Godzinę temu, Stjepan666 napisał:

A takie VR z bodźcami, jak bym chciał poczuć w grze prawdziwy ból, smród itd, to co potrzeba, wszystko w 8/16K :E

No już możesz mieć. Wchodzisz w VR i za każdym razem jak dostajesz to sobie musisz pomyśleć ile dałeś za 4080 i ból masz od razu. :szczerbaty:

 

 

Edytowane przez Ronson
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Stjepan666 napisał:

A takie VR z bodźcami, jak bym chciał poczuć w grze prawdziwy ból, smród itd, to co potrzeba, wszystko w 8/16K :E

Ból, smród, jasne, jasne :E Pamiętam, że w którymś cd-action z okolic 2000 roku czytałem o urządzonku które ma wydzielać odpowiednie zapachy w zależności od sytuacji/lokacji w grze. Do dzisiaj nie powstało takie które trafiło do seryjnej produkcji, a prototypy na pewno jakieś były. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...