Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, hubio napisał:

Zależy od gry.

No w cyber punk na max ustawieniach może na pewno nie utrzymać.

Tu akurat podajesz przykład największego  optymalizacyjnego crapa ostatnich kilku lat.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklama rtxa z overwatch 2 to jedna z najgłupszych reklam jakie widziałem. Choć mogę się mylić.
400fps to już chyba granica gdzie karty zaczynają kwiczeć lub piszczeć.
Overwatch 2 to gra w której tyle nie jest potrzebne. To chyba promocja monitorów fullHD 360Hz albo jakieś usilne szukanie plusów nowych kart.

Dlss 3 dla mnie wygląda źle. Może do premiery poprawią. Jakieś mydło podczas ruchu a w strzelankach online chcesz tego uniknąć. W ogóle ktoś używa dlss w strzelanakch online?
Do tego wszystkie te polepszacze generują lag mniejszy lub większy.
No nie rozumiem tej reklamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Piospi napisał:

Wiesz, że mój post zawierał ironię? Nikomu nie bronię wypowiadać się, ale widzę, że Cię zapiekło - tak potrafię przeliczać obce waluty, więc twój argument jest inwalidą ;)

W takim razie nie potrzebnie spamujesz bo Twój post nie wnosi zupełnie nic do tematu. Jak chcesz komuś dopiec to się zapisz do jakiegos klubu i na sparingach sobie używaj bo tutaj mało kogo prawdopodobnie interesuje Twój ból doopy ? EOT. 

Edytowane przez Fenrir_14
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Alonz napisał:

Na caseking.de wystawili już ceny Zotac Trinity rtx 4090 w zależności od taktowania  modelu w cenach od 2149 do 2249 euro.

Czyli cenowo sie pokrywa z OCUK. Tak na szybko rownajac. 

Amp Extreme na nasze 2249EUR to 10600PLN, wiec doliczajac nasz VAT plus minimalna marze, to bedzie jakies 11999.

Edytowane przez wincyjognia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny w pln będą podobne do tych co  widzieliśmy już na modelu 3090 kilka miesięcy temu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Keken napisał:

Reklama rtxa z overwatch 2 to jedna z najgłupszych reklam jakie widziałem. Choć mogę się mylić.
400fps to już chyba granica gdzie karty zaczynają kwiczeć lub piszczeć.
Overwatch 2 to gra w której tyle nie jest potrzebne. To chyba promocja monitorów fullHD 360Hz albo jakieś usilne szukanie plusów nowych kart.

Dlss 3 dla mnie wygląda źle. Może do premiery poprawią. Jakieś mydło podczas ruchu a w strzelankach online chcesz tego uniknąć. W ogóle ktoś używa dlss w strzelanakch online?
Do tego wszystkie te polepszacze generują lag mniejszy lub większy.
No nie rozumiem tej reklamy.

Już był tutaj poruszany ten temat i jakieś dziwne wnioski wyciągane.

Ja nie uważam, żeby coś było nie tak. NVIDIA po prostu chwali się, że ze względu na wydajność nowych RTX'ów twórcy gry zwiększyli limit klatek z 400 na 600. Pokazane jest też bardzo niskie opóźnienie dzięki Reflex. Tam nie było użyte DLSS 2 czy DLSS 3.

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nic zrobi się update z 3070ti na 3080ti albo 3090 i będzie malina na kolejne lata do 1440p to itak sporo fps więcej jak i pamięci :D

 

 

Edytowane przez Duch^
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, blubaju napisał:

To chyba masz coś z systemem albo nie wiem.

Heh, zawsze jest coś nie tak z systemem ;) No nie wiem, tutaj świeże wyniki, to na dole po lewej to RE Village (czyli dobrze zoptymalizowana gra), wszystko w prawo bez RT, widok na zwykłe krzaki, zdarzają się w wiosce niższe dropy. GPu stock, żadnego UV czy innych rzeczy.
Wybaczcie offtop :)
Co do przesyłki z UK - nie mozna przez granicę przewieźć bułki z szynką, a co dopiero wysłać nową kartę do Polski.

16c7cb7bbdbb3.jpg

Edytowane przez JDM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym akurat miał modernicować kompa to bym brał, bo to najsensowniejsza karta (4090) aktualnie jeśli mowa o nowych (z używek to IMO 3090 < 4000 PLN jest git). Ale jako że nie modernizuję to nie kupuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, ZetMcKey napisał:

Ktoś z was myśli poważnie nad zakupem 4090/80??

Ja planowałem 4090 pod nowy monitor, jeśli tylko da te +80% real wydajności w grach bez RT. Jeśli nie da, to może postój do wersji Ti. Tyle że przy obecnych newsach co do wtyczek czekam jeszcze na nowe zasilacze i jakieś sensowne testy.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Karister napisał:

Ja planowałem 4090 pod nowy monitor, jeśli tylko da te +80% real wydajności w grach bez RT. Jeśli nie da, to może postój do wersji Ti. Tyle że przy obecnych newsach co do wtyczek czekam jeszcze na nowe zasilacze i jakieś sensowne testy.

Ja cały czas byłem napalony na 4080, ale z racji tego że nvidia dała takie ceny to raczej bd polowal na 3090. Tak czy siak czekam na premiere i realne testy 4080 i wtedy podejme decyzje.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Karister napisał:

Ja planowałem 4090 pod nowy monitor, jeśli tylko da te +80% real wydajności w grach bez RT. Jeśli nie da, to może postój do wersji Ti. Tyle że przy obecnych newsach co do wtyczek czekam jeszcze na nowe zasilacze i jakieś sensowne testy.

Przeciez to wiadomo, ze nie da tyle  i wersja Ti tez nie da ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ZetMcKey napisał:

Ja cały czas byłem napalony na 4080

No 4080 to kupa.

3 minuty temu, ŁowcaPisowców napisał:

Ceny 3090/3080ti leca na łeb na szyje, kilka miesiecy i 4090/4080 tez poleci.

To było o używkach. Używane 4080/4090 pojawią się przed premierę RTX5000. Do tego czasu może i coś potanieją, ale to nie będą spektakularne spadki. Na zachodzie się sprzedadzą, u nas pewnie mniej i tyle. Żaden sklep nie sprzeda bez marży, póki absolutnie nie musi (czyli przed premierą następnej generacji). Po prostu zamówią ich u nas mniej, żeby nie leżały na półkach.

5 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Przeciez to wiadomo, ze nie da tyle  i wersja Ti tez nie da ;)

Nic nie wiadomo bez testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Karister napisał:

Nic nie wiadomo bez testów.

Nie musi byc testow , zeby to bylo widome ? Spojrz sobie na porowanie nvidi gier bez RT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, ŁowcaPisowców napisał:

Ceny 3090/3080ti leca na łeb na szyje, kilka miesiecy i 4090/4080 tez poleci.

https://www.olx.pl/d/oferta/gainward-geforce-rtx-3090-phantom-24gb-gddr6x-CID99-IDPrte9.html

Były już po 3700zł, ale po prezentacji nowej generacji szybko wyparowały.

Wczoraj na allegro lokalnie, skończyły się dwie licytacje, karty około 8-miesięczne z dowodami zakupu (najprawdopodobniej kopały)

RTX 3090 vision, cena 4080. Nie pamiętam w jakim sklepie zakupiona

RTX 3090 Palit Gamerock, cena 4060, dowód zakupu z HARDCOMP.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Phoenixsuple napisał:

Nie musi byc testow , zeby to bylo widome ? Spojrz sobie na porowanie nvidi gier bez RT ;)

Widziałem. 60% dla obecnych gierek, ale na wykastrowanym 4090. Dobry AiB może da te 65%, a pełna wersja Ti może dorzucić kolejne 20-25%. 3090Ti dała przyzwoity przyrost FPS, a różnica rdzenia względem standardowej wersji nie jest duża. W serii 4000 dzieli je przepaść. Do tego gram w MMO, które nie ma RT, ale ma ten odpowiednik DLSS od AMD, więc papier to jedno, a realia drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Karister napisał:

3090Ti dała przyzwoity przyrost FPS, a różnica rdzenia względem standardowej wersji nie jest duża

3090 Ti przy tym samym power limicie jest szybsza od zwykłej 3090 całe 2%. 4090 jest oczywiście dużo bardziej obcięty, więc różnica będzie większa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zasilacza zmieniać nie zamierzam (pewnie BQ da swój adapter/kabel i jazda)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile musiałyby kosztować nowe 40X0 skoro takie 3090 chodzą poniżej 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wincyjognia napisał:

Prawie trzy tygodnie spali pod kamieniem, wielki portal amerykański. 

U nas news o tym był już 5 września 

https://proline.pl/?n=zasilacze-seasonic-ps-vertex-atx-zlaczem-12vhpwr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...