Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, ZetMcKey napisał:

Ktoś z was myśli poważnie nad zakupem 4090/80??

Yhm :)  Chociaż to zależy od tego co tam AMD pokaże. Coś mi jednak mówi, że Lisa wyjdzie, pokaże kartę tańszą o 50$, która w RT będzie słabsza o 60% i pójdzie dalej klepać układy do PS5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, wincyjognia napisał:

Słabo. 1200W, czyli starczy na dwa lata, bo pewnie w RTX5000 dadzą dwa złącza 12VHPWR. Może ktoś wypuści od razu 2kW, to starczy na dwie generacje GPU.

3 minuty temu, Zhao napisał:

Ja zasilacza zmieniać nie zamierzam (pewnie BQ da swój adapter/kabel i jazda)

Jeśli do 4070/4080 to spoko. Jak 4090, to daj znać, gdzie zaskwierczy.

4 minuty temu, Radio_Tirana napisał:

3090 Ti przy tym samym power limicie jest szybsza od zwykłej 3090 całe 2%. 4090 jest oczywiście dużo bardziej obcięty, więc różnica będzie większa. 

W sumie racja, ale właśnie - wyższy power limit plus dużo więcej CUDA cores i widzę potencjał na duży skok względem 3090. Może faktycznie na 4090 tych 80% nie będzie, ale dla Ti jest to IMO realne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Karister napisał:

Widziałem. 60% dla obecnych gierek, ale na wykastrowanym 4090. Dobry AiB może da te 65%, a pełna wersja Ti może dorzucić kolejne 20-25%. 3090Ti dała przyzwoity przyrost FPS, a różnica rdzenia względem standardowej wersji nie jest duża. W serii 4000 dzieli je przepaść. Do tego gram w MMO, które nie ma RT, ale ma ten odpowiednik DLSS od AMD, więc papier to jedno, a realia drugie.

Napewno 11% wiecej jednostek wykonawczych da 20%-25% wzrostu :rotfl:

60% to bedziesz mial w dobrym scenariuszu a srednia bedzie mniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pięknie w Polsce chyba będzie zaraz 2zł za1kw a tam Dalej ogień z Watami w górę :P Granie itd będzie drogim hobby  nie wspominając cen kart.. chociaż a No tak już jest..

Edytowane przez Duch^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Napewno 11% wiecej jednostek wykonawczych da 20%-25% wzrostu :rotfl:

60% to bedziesz mial w dobrym scenariuszu a srednia bedzie mniejsza.

Pożyjemy, zobaczymy. Ja czekam na testy, Ty możesz wycierać kurze, turlając się po podłodze. ;) Więcej jednostek wykonawczych, większy power limit, większe taktowanie, itd. Poczekam na testy.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadam obecnie zasilacz CoolerMaster V700 80Plus Gold to wypada go zmienić chcąc się przesiąść na coś mocniejszego od RTX 2080?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Duch^ napisał:

no pięknie w Polsce chyba będzie zaraz 2zł za1kw a tam Dalej ogień z Watami w górę :P Granie itd będzie drogim hobby  nie wspominając cen kart.. chociaż a No tak już jest..

Z doliczeniem kosztów stałych umowy to będzie pewnie 3 PLN :)

  • Confused 1
  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Karister napisał:

No 4080 to kupa.

4080 16GB to nie taka kupa ale jest za drogie, szczególnie dla Polaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak narazie 3080 10GB jest niepokonanym krolem wydajnosc/cena. 3080ti/3090 ledwo 10% szybsze. 4080 12GB o mocy 3080ti jest w ogole nieoplacalne, 4080 16GB cenowo tez jest w ogole nieoplacalne. Jak ktos ma teraz 3080 to moze spokojnie czekac i obserwowac, za rok/2 lata moze jakis refresh 4000 na nowych pamieciach bedzie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No tak bedzie niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym segmencie ceny nie mają znaczenia. Wystarczy rzucić jakiegoś newsa o spalonym złączu i już wszyscy lecą zmienić topowe zasilacze na nowe topowe zasilacze żeby kabelek pasował bez adaptera :D

To wszystko może zakończyć chyba dopiero całkowita anihilacja rynku PC.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, ŁowcaPisowców napisał:

Jak narazie 3080 10GB jest niepokonanym krolem wydajnosc/cena. 3080ti/3090 ledwo 10% szybsze. 4080 12GB o mocy 3080ti jest w ogole nieoplacalne, 4080 16GB cenowo tez jest w ogole nieoplacalne. Jak ktos ma teraz 3080 to moze spokojnie czekac i obserwowac, za rok/2 lata moze jakis refresh 4000 na nowych pamieciach bedzie.

Król wydajność/cena to 3090 bo było ich trochę za 3.5k. Mi EFT 15GB pamięci wpieprza, więc 3080 już mógłby tracić na tym trochę FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Top najbardziej traci przy premierze nowej gen.  Wiszą 3090 za +/- 4000 a były nawet po 3500(w tym jedna z uszkodzonym wentylatorem). A ile ta karta kosztowała na premierę nowa w sklepie. :szczerbaty:

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja nawet nie wiem co to EFT i zadnego 3090 za 3500zl nie widzialem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były za 3500zł, sprzedawali w panice  w dzień prezentacji serii 4xxx przez nV. Szkoda że nie zrobiłem screenów z olx.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wersję GeForce RTX 3080 wyceniono na 3279 zł. Zdecydowanie tańszy jest model RTX 3070, który nadal jest 60% szybszy od RTX 2070. Za tę kartę przyjdzie nam zapłacić 2359 zł. Jeśli natomiast macie nieograniczony budżet na sprzęt komputerowy, to przygotujcie 7029 zł na RTX 3090."

2 lata później...:

Justin Timberlake Snl GIF - Justin Timberlake SNL Seriously - Discover &  Share GIFs

POLECANE – Za Wielkim Murem: Chiny i Azja

  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Sad 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, blubaju napisał:

Były za 3500zł, sprzedawali w panice  w dzień prezentacji serii 4xxx przez nV. Szkoda że nie zrobiłem screenów z olx.

Ja nawet za 3200 widziałem 2 sztuki, poszły w kilka godzin od wystawienia :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Problem z tymi uzywkami jest taki, ze nie ma nawet w czym wybierac. Jest kompletny zalew albo jakichs kart z wymionymi termopadami (nie rozumiem po cholere ktos te termopady wymienia jak wiadomo ze nikt nie kupi potem karty bez gwarancji), albo jakies Zotac'i czy inne szajsy. Jak ktos ma fajna sztuke to sie ceni raczej. Mysle ze gracze jednak trzymaja karty, beda sie pozbywac dopiero jak bedzie mozliwosc kupienia czegos ciekawego z serii 4000 albo od AMD

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termopady najczęściej wymieniali górnicy ;)

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pierwsza z brzegu oferta z dzisiaj, nie dosc ze drogo to jeszcze oczywiscie wymienione termopady https://www.olx.pl/d/oferta/rtx-3080-msi-ventus3-CID99-IDR4gIo.html :E A po co gornicy te termopady wymieniaja? Nie lepiej wlasnie katowac karte i oddac ew na gwarancje jak sie zepsuje?

W sumie to ma sie nijak do tematu, sorki za offtop :E

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ŁowcaPisowców napisał:

Pierwsza z brzegu oferta z dzisiaj, nie dosc ze drogo to jeszcze oczywiscie wymienione termopady https://www.olx.pl/d/oferta/rtx-3080-msi-ventus3-CID99-IDR4gIo.html :E A po co gornicy te termopady wymieniaja? Nie lepiej wlasnie katowac karte i oddac ew na gwarancje jak sie zepsuje?

W dobie tej apokalipsy co się działa to karta trafiająca na gwarancje już najczęściej nie wracała, oddawali kasę. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ŁowcaPisowców napisał:

Problem z tymi uzywkami jest taki, ze nie ma nawet w czym wybierac. Jest kompletny zalew albo jakichs kart z wymionymi termopadami (nie rozumiem po cholere ktos te termopady wymienia jak wiadomo ze nikt nie kupi potem karty bez gwarancji), albo jakies Zotac'i czy inne szajsy. Jak ktos ma fajna sztuke to sie ceni raczej. Mysle ze gracze jednak trzymaja karty, beda sie pozbywac dopiero jak bedzie mozliwosc kupienia czegos ciekawego z serii 4000 albo od AMD

 

4 minuty temu, kadajo napisał:

Termopady najczęściej wymieniali górnicy ;)

I tak i nie, FE bez wymiany termopadow nawet w grach gotowal pamieci do 95*. Kopanie ponad 100*. 

Po wymianie padzikow u siebie z miejsca mam -10* wiec za te 40zl za gelidy warto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...