Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Karta nawet katowana rzadko padnie na gwarancji. Mój GTX 460 padł dwa miesiące po gwarancji, tak to mają skubańce obliczone ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Sheenek napisał:

 

I tak i nie, FE bez wymiany termopadow nawet w grach gotowal pamieci do 95*. Kopanie ponad 100*. 

Po wymianie padzikow u siebie z miejsca mam -10* wiec za te 40zl za gelidy warto. 

Ja wytrzymałem tydzień z FE3080ti, grzała sie i chodziła tak głośno że nie dało rady grać?

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ZetMcKey napisał:

Ja wytrzymałem tydzień z FE3080ti, grzała sie i chodziła tak głośno że nie dało rady grać?

No dokladnie, grzeje sie to cholerstwo srogo, a nowe pady robia tu kosmiczna robote moim zdaniem. Niestety tylko na FE udalo mi sie zalapac, za to za msrp?

Ja u siebie zdjalem i zachowalem wszystkie stare pady i jakby padla nakladam spowrotem oryginalne i jedzie na gwarancje takze o to sie nie boje.

Edytowane przez Sheenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, ŁowcaPisowców napisał:

A po co gornicy te termopady wymieniaja?

Żeby nie throttlowały jak pamięci dobijały do 110C... 10% MH/s więcej szybko się zwracało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ten Kingpin może  mieć niedługo wartośc artefaktu skoro EVGA się zawinęła z rynku.  I za 5-6 lat sobie za niego kupisz mieszkanie. 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Sheenek napisał:

No dokladnie, grzeje sie to cholerstwo srogo, a nowe pady robia tu kosmiczna robote moim zdaniem. Niestety tylko na FE udalo mi sie zalapac, za to za msrp?

Ja u siebie zdjalem i zachowalem wszystkie stare pady i jakby padla nakladam spowrotem oryginalne i jedzie na gwarancje takze o to sie nie boje.

Nie licz na to, serwis może bez problemu się zorientować ze karta była rozbierana a termopady zdejmowane. To po prostu widać.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kadajo napisał:

Nie licz na to, serwis może bez problemu się zorientować ze karta była rozbierana a termopady zdejmowane. To po prostu widać.

Moze tak, moze nie. Obym nie musial sprawdzac?

Szkoda ze nie ma w europie prawa do naprawiania sprzetu tak jak w stanach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, blubaju napisał:

Tyle że ten Kingpin może  mieć niedługo wartośc artefaktu skoro EVGA się zawinęła z rynku.  I za 5-6 lat sobie za niego kupisz mieszkanie. 8:E

Kingpiny może i będą miały w przyszłości jakąś wartość i ich ceny mogą pójść w górę za dobre kilka lat,lecz pozostałe serie u EVGA jak FTW,XC,SC i inne raczej wątpię.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, ZetMcKey napisał:

Ja wytrzymałem tydzień z FE3080ti, grzała sie i chodziła tak głośno że nie dało rady grać?

Ja miałem 3070ti FE toż to odkurzacz + farelka ... WYtrzymałem bardzo krótko nawet UV tam nie pomagało ;D Wpadł Asus tuf i nastała cisza :)

Edytowane przez Duch^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Sheenek napisał:

Moze tak, moze nie. Obym nie musial sprawdzac?

Szkoda ze nie ma w europie prawa do naprawiania sprzetu tak jak w stanach.

No ja się nie dziwie ze ludzie termopady zmieniają jak temperatury spadają o 20 stopni.
Z drugiej strony, jak działa to działa po co grzebać. Padnie wyśle się na gwarancje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak, ale był taki dość długi okres czasu, a szczególnie jak się wyrwało GPU tanio w jakimś sklepie, że odesłanie karty na gwarę kończyło się brakiem karty :E Czyli zwrot kasy.

A ludziom się trafiały takie paździerze, że nówki potrafiły walić ponad 100 stopni i to podczas grania :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za patologiczne czasy. Gdzie ten multiverse zmieniam Ziemię :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, lukadd napisał:

Teraz tak, ale był taki dość długi okres czasu, a szczególnie jak się wyrwało GPU tanio w jakimś sklepie, że odesłanie karty na gwarę kończyło się brakiem karty :E Czyli zwrot kasy.

A ludziom się trafiały takie paździerze, że nówki potrafiły walić ponad 100 stopni i to podczas grania :E

Dokladnie tak u mnie bylo i wolalem ja sam ochlodzic niz ryzykowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, ŁowcaPisowców napisał:

"...Termopady i pasta wymienione. Karta nie nosi śladów używania. Raz zamontowana i teraz wyjęta do zdjęć, jakość niesamowita..."

JAKOŚĆ NIESAMOWITA!!! NIE NOSI ŚLADÓW!!! hahahahahahaha :rotfl:

  • Haha 3
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w profilu koleś ma koparkę do sprzedania jeszcze ;-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jak, przecież górnicy tak dbają o swoje GPU, nie ma powodów żeby nie pisać podczas sprzedaży ze karta kopała wręcz przeciwnie...

J. Jonah Jameson Laugh GIF by Jeff | Gfycat

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, kadajo napisał:

No ale jak, przecież górnicy tak dbają o swoje GPU, nie ma powodów żeby nie pisać podczas sprzedaży ze karta kopała wręcz przeciwnie...

J. Jonah Jameson Laugh GIF by Jeff | Gfycat

Górnik płakał jak sprzedawał8:E

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Cliff B. napisał:

"...Termopady i pasta wymienione. Karta nie nosi śladów używania. Raz zamontowana i teraz wyjęta do zdjęć, jakość niesamowita..."

JAKOŚĆ NIESAMOWITA!!! NIE NOSI ŚLADÓW!!! hahahahahahaha :rotfl:

Ja w poprzedniej 3090 wymieniłem pastę i termopady a pokopałem może parę godzin, po prostu chciałem zobaczyć jak to wygląda. Nie każdy co robi takie akcje będzie kopał potem 24/7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, kadajo napisał:

No ale jak, przecież górnicy tak dbają o swoje GPU, nie ma powodów żeby nie pisać podczas sprzedaży ze karta kopała wręcz przeciwnie...

No jak nie dbają jak dbają :E

https://streamable.com/y12noi

  • Haha 4
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, lukadd napisał:

A ludziom się trafiały takie paździerze, że nówki potrafiły walić ponad 100 stopni i to podczas grania :E

... ale ... ale ... ale jak? 100 stopni? Co za padło. Szroty. Śmieci. Wszak max temp. dla GPU nVidii, np. wielu RTX 3xxx to 93stopnie (na których karta nie powinna nawet pracować i należy ją traktować jako temp. krytyczną). Dla RTX 2060 z tego co widziałem to już tylko 88stopni. Karty normalnie powinny mieć temp. MINIMUM 10 stopni niższe (83 / 78), a jak karta ma służyć dłużej, to lepiej mieć jeszcze kolejne 10 stopni mniej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
29 minut temu, Kyle_PL napisał:

Na stronie Gigabyte już można pooglądać nowe 4090. Są 3 wersje jak na razie:

https://www.aorus.com/graphics-cards/nvidia-rtx-40-series

Najciekawsze info czyli TDP sa ukryte, ale chyba bedzie spore jak recommended PSU jest wpisane 1000W

Popatrzcie na specyfikacje 3090ti, tam przy najbardziej wykreconych modelach Gigabyte podaje 850W, a dla 4090 podaje 1000W. Kurła chyba karcioszka 700W sie szykuje :E

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...