Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
5 minut temu, Minciu napisał:

Teraz ceny kart się poprawiły blisko MSRP, wiec najlepiej skorzystać z RMA

A z ciekawosci zapytam (tez mam Suprima teraz), co im napisales przed wyslaniem na RMA ze ci wymienili termopady na lepsze?

3 minuty temu, Ronson napisał:

A więc te tematy mają ze sobą wiele wspólnego 
@ŁowcaPisowców

No nie wiem czy maja, Asus w Strixie wsadza najlepsze podzespoly dostepne na rynku, a i tak 3080 strix piszczy podobno czesto. Moze to nawet nie jest kwestia modeli, tylko designu Nvidii. Watpie ze ktokolwiek wie co tak naprawde stoi za tym piszczeniem.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem cewki piszczą przy 100% obciążenia karty niezależnie od ilości fps. W menu gry to słychać, bo tam jeszcze nie działa synchronizacja lub CPU nie limituje klatek. W samej grze obciążenie karty spada poniżej 100% z powodu niedomagania CPU/synchronizacji i wtedy cudownie cewki cichną. W karcie z piszczącymi cewkami, jak odpali się wymagający benchmark graficzny z użyciem karty 100%, to i przy 60 fps piszczą.

Edytowane przez wamak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ŁowcaPisowców napisał:

A z ciekawosci zapytam (tez mam Suprima teraz), co im napisales przed wyslaniem na RMA ze ci wymienili termopady na lepsze?

Do xcum wysłałem w treści RMA mojej karty zapytanie jakie temperatury kwalifikują kartę do RMA. W odpowiedzi na drugi dzień zaklepali mi kuriera nóż pisania czegokolwiek. Kartę spakowałem i dalem kurierowi.

W xcum sprawdzili kartę w swoich metodach czy jest za gorąca.

Przy zgłoszeniu z tytułu rękojmi mają na to 14 dni więc odrzucili niemal z automatu żeby zrobić więcej czasu i przesłać dalej kartę do MSI.

Napisałem też że jeden z wentylatorów w nocy tyrkocze / ociera. Dostałem dzięki temu oklejony foliami cały nowy zestaw wentyli. 

Nowa pasta. Nowe pady. Nowe wentyle.

W xcum nie ma różnicy między ventusem a SuprimX w ich procedurze testowej. Więc nie wiem co musiałoby się stać, żeby xcum przyznał sam z siebie że problem istnieje:

 

Otrzymałam informację od technika weryfikującego Pana kartę graficzną, że zbyt wysokie temperatury podczas pracy karty to powyżej 85 stopni na GPU oraz ponad 100 stopni na hotspocie. Podczas testów w naszym serwisie takie wartości nie występowały.

Pana kartę graficzną wysłaliśmy do serwisu producenta w celu dodatkowej weryfikacji. Prosimy o oczekiwanie na rezultat diagnozy w serwisie producenta.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, ŁowcaPisowców napisał:

Bo to nie sprzet projektowany do kopania. Sama fakt ze temperatura podczas grania wynosi 105c to nic znaczy, to jest elektronika, ona dziala w takich temperaturach jak byla zaprojektowana.

Znaczy tyle, że jak out of box masz 105 stopni to 2-3 miesiące grania i te tandetne pady już nie będą trzymać 105 tylko będzie walić w limit i throttlować :E

Nie ma co tutaj bronić producentów, że wkładali badziewne termopady do GPU z wyższej i najwyższej półki. Mój Strix miał jako nówka ~80 stopni w grach na pamięciach, a nie ponad 100 :E. Więc się dało

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, lukadd napisał:

Znaczy tyle, że jak out of box masz 105 stopni to 2-3 miesiące grania i te tandetne pady już nie będą trzymać 105 tylko będzie walić w limit i throttlować :E

Nie ma co tutaj bronić producentów, że wkładali badziewne termopady do GPU z wyższej i najwyższej półki. Mój Strix miał jako nówka ~80 stopni w grach na pamięciach, a nie ponad 100 :E. Więc się dało

Te gownopady na bandazu co nvidia dawala w standardzie pewnie by sie w moment rozplynely. 

I wiadomo ze nie powinno tak byc, dla nich byl by to moze koszt 2$ zeby dobre pady wsadzic ale coz, drogo... :E

W normalnym czasie nikt normalny FE nie kupuje, niestety, wtedy byla to jedyna opcja zeby 3080 dostac.

Godzinę temu, ŁowcaPisowców napisał:

Bo to nie sprzet projektowany do kopania. Sama fakt ze temperatura podczas grania wynosi 105c to nic znaczy, to jest elektronika, ona dziala w takich temperaturach jak byla zaprojektowana. Nowe Macbooki M2 osiagaja 107c na cpu i jest to normalna temperatura dla nich.

Z tego co pamietam to nvidia chyba nawet dostala podniesiony limit na te kostki ze 105 na 110. Ale co z tego jak rzniesz karte na granicy non stop. To nie bedzie dobre dla karty. Szczegolnie ze zwykle pady zmieniaja sytuacje diametralnie.

W aucie tez jak masz czerwone obroty od 6.5k to tez non stop na 6.3k dlugo nie pojezdzisz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
45 minut temu, lukadd napisał:

Znaczy tyle, że jak out of box masz 105 stopni to 2-3 miesiące grania i te tandetne pady już nie będą trzymać 105 tylko będzie walić w limit i throttlować :E

No ale widziales jakas karte co throttlowala bo pamieci sie przegrzewaly, czy teoretyzujesz? Bo ja nie widzialem.

Najładniejsza karta z dzisiaj na OLX, 5 lat gwarancji... i ofc termopady wymienione. To jest niezla plaga.

https://www.olx.pl/d/oferta/rtx-3080-zotac-amp-holoblack-CID99-IDQXJCK.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, ŁowcaPisowców napisał:

No ale widziales jakas karte co throttlowala bo pamieci sie przegrzewaly, czy teoretyzujesz? Bo ja nie widzialem.

Najładniejsza karta z dzisiaj na OLX, 5 lat gwarancji... i ofc termopady wymienione. To jest niezla plaga.

https://www.olx.pl/d/oferta/rtx-3080-zotac-amp-holoblack-CID99-IDQXJCK.html

Ta karta, wisi już dobry tydzień i miała już obniżoną cenę.

Tutaj jest ładna karta, ale też wymienione termopady (chociaż ktoś zaczął licytować):

https://allegrolokalnie.pl/oferta/rogstrixrtx308010gbwhite

Ten, sobie ładnie życzy, za pokoparkowe (już bym wołał nowego 6900XT):

https://www.olx.pl/d/oferta/karta-rtx-3080-msi-suprim-x-pudelko-dowod-zakupu-stan-bdb-CID99-IDQY4CU.html?reason=observed_ad

https://www.olx.pl/d/oferta/karta-rtx-3080-asus-rog-strix-10gb-pudelko-dowod-zakupu-stan-bdb-CID99-IDQY4ef.html?reason=observed_ad

https://www.olx.pl/d/oferta/karta-rtx-3080-evga-fwt3-ultra-rezerwacja-do-czwartku-CID99-IDQY51W.html?reason=ip|lister

https://www.olx.pl/d/oferta/karta-rtx-3070-msi-suprim-x-pudelko-dowod-zakupu-stan-bdb-CID99-IDQY2Re.html?reason=ip|lister

Edytowane przez Red_October
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, ŁowcaPisowców napisał:

No ale widziales jakas karte co throttlowala bo pamieci sie przegrzewaly, czy teoretyzujesz? Bo ja nie widzialem.

Nawet moją sztukę zmniejszając na minimum wentyle i wygrzewając byłem w stanie zmusić do takiego stanu ?

Na forach i redditach ludzie co trafili takie trefne sztuki co miały 105 stopni+ radzili sobie ustawiając wentyle na 80%+, zmniejszając PL, lub obniżając takty pamięci. A docelowo i tak wymieniali thermopady.
Takiej sztuki nie da się na co dzień używać bo wcześniej, a nie później i tak przetopi te tandetne pady i będzie tylko gorzej. Do tego już out of box zerowy potencjał OC pamięci, czy regulacji krzywej wentyli, aby GPU było cichsze no bo pamięci się gotują :E 

Fuszerka i jeszcze raz fuszerka dla oszczędzenia kilku, może max kilkunastu centów przez producenta GPU.

Edytowane przez lukadd
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Wu70 napisał:

Śmiechem żartem spodziewałem się znacznie więcej ciekawych ofert z 3090, 3090ti po ogłoszeniu serii 40xx ( mówię tutaj o nowych sztukach bo używki kompletnie mnie nie interesują )
Jedynie pojawiają się czasami jakieś promocje na śmieciowe wersję, szkoda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, beenzoo napisał:

Śmiechem żartem spodziewałem się znacznie więcej ciekawych ofert z 3090, 3090ti po ogłoszeniu serii 40xx ( mówię tutaj o nowych sztukach bo używki kompletnie mnie nie interesują )
Jedynie pojawiają się czasami jakieś promocje na śmieciowe wersję, szkoda. 

Ciekawe oferty, to były przed prezentacją, po wszystko poznikało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Red_October napisał:

Ciekawe oferty, to były przed prezentacją, po wszystko poznikało.

Jedyne co widziałem przez ostatni miesiąc sensowych wersji to 3090 gamerock za 4800 ale doszedłem do wniosku, że poczekam bo może pojawi się 3090ti. 
Jako iż na 4090 przeznaczyłem sobie budżet 10k a teraz już wiem, że się w nim nie zmieszczę to szukam alternatyw a wbrew oczekiwaniom tak jak mówisz wszystkie znikły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ŁowcaPisowców napisał:

No ale widziales jakas karte co throttlowala bo pamieci sie przegrzewaly, czy teoretyzujesz? Bo ja nie widzialem

 

XFX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
26 minut temu, jurekk napisał:

XFX

XFX to jest chinski szajs. Nawet realizacja gwarancji jak kiedys czytalem polega na wysylce do Chin.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jurekk napisał:

 

XFX

Przydałoby się jeszcze zrozumieć co wklejasz. 

Tam problemem nie jest przegrzewanie pamięci, tylko nie uruchamiające się wentylatory, przez co rdzeń gpu dobija bez chłodzenia do 100 stopni i to na rdzeniu jest throttling. Producent skopał pierwszy bios i tyle. 

Edytowane przez someI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co tylko 3k dopłaty względem FE do Asusowego chłodzenia :E

 

Przy okazji aktualna ankieta odnośnie zakupów nowej generacji z Overclockers UK

PM1LrZ9.png

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lukadd napisał:

No co tylko 3k dopłaty względem FE do Asusowego chłodzenia :E

Ż E N U J Ą C E    IMO!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, gaca18 napisał:

Dużo sie nie walnalem, pare postow wyzej celowalem w 11,999 za Amp Extreme. :)

Drogo, za powietrze.

Edytowane przez wincyjognia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile krzykną za wersję z AIO :E

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, lukadd napisał:

No co tylko 3k dopłaty względem FE do Asusowego chłodzenia :E

Jak sobie czlowiek uswiadomi ze doplaca 3000PLN za kawalek watpliwej jakosci chlodzenia na GPU... ale czasy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, lukadd napisał:

Przy okazji aktualna ankieta odnośnie zakupów nowej generacji z Overclockers UK

Czyli wyjebongo!

I brawo! Może naprawdę ktoś przemyśli swoją politykę cenową.
Choć, jak już sobie tu ustaliliśmy, gdyby nawet nie sprzedali 1 szt. 4090, to zamkną kramik z napisem "gaming" bez płaczu i pójdą w AI, obliczenia, pro. :(

8 minut temu, lukadd napisał:

PM1LrZ9.png

Gdzie ta ankieta?
Może się dorzucimy?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak NVIDIA sobie zaplanowala, puszcza napalonym 4090 i poczekaja na rozwoj sytuacji. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Chyba Godzillę junior - trochę mała. Ta "losowość" jest świetna w tej grze. Walczyłem ze smokiem i zaraz podleciał gryf i nawzajem się naparzali. Oczywiście wykorzystałem sytuację i pojąłem walkę z dwoma przeciwnikami. Albo jechałem bryczką i gryf wleciał w nią i rozwalił na strzępy czy cyklop, który wpadł do miasta. Dużo takich podobnych akcji jest w tej grze. Nawet jeśli są to tylko skrypty, to nie widziałem czegoś podobnego w innych grach.   Dialogi jeszcze by przeszły, ale nazwy przedmiotów i umiejętności wolałbym mieć oryginalne.
    • @galakty Nic. Póki będzie działał nikt nie będzie kazał go demontować, no chyba że kamienica będzie bardzo niskiej klasy energetycznej i trzeba będzie to zrobić by ją podnieść, ale na to są też inne sposoby. Zatem dotąd dokąd będzie sprawny, będzie można go używać. Potem tak jak napisał @RimciRimci ale w dyrektywie jest też opcja używania źródeł na biopaliwa i paliwa alternatywne, zatem dalej zostaje piec na biogaz czy na inne biopaliwa.
    • Polemizowałbym. Wg mnie na to właśnie liczą rządzący, aby ludzie kupili ściemę nazewniczą. Składka ubezpieczeniowa polega na tym, że jest stała. Kup sobie jakiekolwiek ubezpieczenie w prywatnej firmie albo chociaż przeczytaj regulamin oferty. Płacisz stałą składkę x i masz ubezpieczenie od wymienionych zdarzeń na kwotę y oraz pokrycie kosztów leczenia do kwoty z. Tak działają u nas składki społeczne dla DG. Płacisz x i dostaniesz y emerytury/renty/chorobowego (gdzie y w magiczny sposób dla kolejnych roczników dąży do 0). Opłata NFZ jest wyliczana jako procent od dochodu, więc w moim odczuciu jest to podatek a nie składka. Na UoP z kolei wszystkie "składki" są podatkiem naliczanym procentowo od przychodu. Plus NFZ względem prywatnych ubezpieczeń taki, że nie masz limitu kosztów leczenia (o ile się załapiesz na termin w publicznej służbie zdrowia i uważasz ją za satysfakcjonującą). Tak więc dla mnie bliżej tu do podatku, ale też dostajesz "więcej" niż w składkowym ubezpieczeniu. Ja płacę niezbędne minimum do wspólnej skarbonki (kosza), a prywatne mam kupione ubezpieczenie na rok utraty dochodów plus do 2mln kosztów leczenia za granicą.
    • "Ale to tylko teoria spiskowa szurów!!!!"  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...