Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, maras2574 napisał:

3070 nie daje rady w tej rozdziałce, a Ty piszesz że 3060Ti spoko. Chyba że mówimy o detalach low/medium w takich grach jak RDR2/Metro EE, to tak. Ja po przesiadce (chwilowej) z 3080 na 3070, nieźle musiałem pozjeżdżać z detalami żeby było 60fps ;) Do 3400x1440 minimum 3080

W rdr2 grałem na 3060ti w tej rozdziałce ustawienia DF gdzie gra nadal wygląda pięknie miałem 80-90fps więc nie wiem w czym tu problem. Grałem też Dl2 też ustawienia DF z dlss na jakość i 80fps. Wy tu dramatyzujecie jakby na tym się grać nie dało a wystarczy poświęcić 5min na ustawienia i gra wygląda dobrze i działa bez problemu. Jak ktoś jest niewolnikiem suwaków w prawo to jego problem.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Fenrir_14 napisał:

100% zgoda. Ten wątek to takie kółko wiejskich gospodyń. Klepanie postów bez ładu i składu w 90% zupełnie nie na temat. Zamiast konkretów związanych bezpośrednio z kartami serii 4xxx jest głównie jęczenie i wypisywanie teorii wyssanych z palca. Żeby trafić do jakiejś ciekawej informacji trzeba przebić się przez 3 strony spamu, czasem i więcej. 

Heh, jaka hipokryzja. A to nie wy czasem z @dawidoxx przez 5 stron po prezentacji, smyraliście się wzajemnie jak kółko gospodyń wiejskich, że ten czeka na to, a ten na to i przeliczaliście sobie każdy model na NOK, chociaż każdy je w funtach widział? 

  • Thanks 1
  • Haha 6
  • Confused 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To coś bardziej w temacie.

Zakładam, że w kwestii temperatur może być taki "postęp" jak w AMD Zen4, bo do oddania w 4090 będzie 0,75W ciepła z mm2 (w 3090 0,55W). 

Zapytałem x-kom, morele, proshop o 4090 Frostbite (karta z blokiem wodnym, nie AIO). Nie przewidują tego modelu tuż po premierze.

Bloki są na razie przygotowane przez EKBW (EUR 250) i Alphacool (EUR 160) dla FE.

Czy wśród tej nielicznej grupy, która chce kupić 4090, myśli ktoś o chłodzeniu wodnym, czy też myślicie, że normalne chłodzenie da radę pod kątem wydajności i hałasu? Póki co w AMD Zen4 95 stopni "is a new normal".

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez msky7300
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc jak duże chłodzenia mają nowe RTX'y to Zen 4 przy tych kartach to chłodny powiew morskiej bryzy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Kynareth napisał:

W 2022 wypuszczają 4080 12GB dwa razy szybszego od 2070 Super,

Raczej może być 80% szybszy. Reasumując przez ostatnie 8 lat nie dokonał się żaden postęp w kategorii wydajność/cena

Edytowane przez qrek1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, aureumchaos napisał:

Och... 3060ti... aha... no to nie wiem, mi w wiekszosci gier na 3440 nawet indi fps oscyluje kolo ledow 60 fps a z RT no to wiadomo.. Dzisiejsze nawet male studia uzywaja Unity lub Unreal 4 w taki sposob ze naparwde te gry wygladaja ladnie... Ale cigna z karty co moga przy suwakach w prawo takze ten tego no... Moja 3080 ledwo zipie w tej rodzialce... 

 

Image.jpeg

Nawet bym się nie zastanawiał nad nową serią.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, msky7300 napisał:

To coś bardziej w temacie.

Zakładam, że w kwestii temperatur może być taki "postęp" jak w AMD Zen4, bo do oddania w 4090 będzie 0,75W ciepła z mm2 (w 3090 0,55W). 

Zapytałem x-kom, morele, proshop o 4090 Frostbite (karta z blokiem wodnym, nie AIO). Nie przewidują tego modelu tuż po premierze.

Bloki są na razie przygotowane przez EKBW (EUR 250) i Alphacool (EUR 160) dla FE.

Czy wśród tej nielicznej grupy, która chce kupić 4090, myśli ktoś o chłodzeniu wodnym, czy też myślicie, że normalne chłodzenie da radę pod kątem wydajności i hałasu? Póki co w AMD Zen4 95 stopni "is a new normal".

 

Też będę polował na wodniaka. Nie wyobrażam sobie powrotu do powietrza. Teraz mam blok Alphacool i jest ok, więc jeśli nie będzie gotowców to też pewnie zakupię.

Czy w FE można zmienić chłodzenie nie tracąc gwarancji ? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krzkra przecież te rozkminy dotyczyły kwestii związanych z serią 4xxx, stricte 4090 a nie tego który z nas uważa że granie w 1080p jest bardziej cool niż 720p :D

@msky7300 ja zdecydowanie wybieram wodę. Z tych kart które zostały przedstawione na dzień dzisiejszy to tylko ichill frostbite, ichill black (AiO od Alphacool 240) i Suprim Liquid w wersji z lub bez "iksa". Też sprawdzam codziennie jak sytuacja wygląda i na ten moment tylko bloki od Alphacool i Ekwb pod FE widziałem, nic innego. Myślę, że nie mamy wyjścia, trzeba być cierpliwym.

BTW, zdjęcia tego ichill Black sugerują że węże mogą być wkręcane do bloku a to by zostawiało furtkę podmiany radiatora. Pytanie czy tak faktycznie będzie czy tak wykonane są tylko materiały podglądowe na potrzeby prezentacji produktu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Kynareth napisał:

Nvidia w 2016 wypuściła GTXa 1060 6GB sprzedawanego za $249.
W 2019 wypuścili dwa razy szybszego 2070 Super, sprzedawanego za $499, czyli dwa razy drożej.
W 2022 wypuszczają 4080 12GB dwa razy szybszego od 2070 Super, sprzedawanego w cenie $899, a więc 80% drożej.
Czyli po 6 latach jest karta 4x szybsza w cenie 3,6x wyższej. I to jest tak jakby średnia półka. Czy zrobiłem jakiś błąd w obliczeniach?

Tak, zrobiłeś. Uwzględniłeś tylko to, z czego ty korzystasz.

Wydajność samego śledzenia promieni już w RTX 3080 była 3 razy wyższa. W Ada została też znacznie zwiększona. Rdzenie Tensor też drugi raz zostały mocno rozbudowane. Wydajność w obliczeniach FP32 jest 4 a nie 2 razy wyższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Byl w ogole jakis test RT w Ada bez tych smiesznych extra klatek z DLSS 3.0?

@up Nie ma szans, zeby radiator 240mm ogarnal 450W w 4090, juz z 320W był problem. Kontaktowalem sie rok temu z Alphacool, wedlug ich testow max na 240mm to 300W, dlatego sprzedawali tylko chlodzenia 360mm do Ampera.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ŁowcaPisowców napisał:

Byl w ogole jakis test RT w Ada bez tych smiesznych extra klatek z DLSS 3.0?

Jeszcze chwilę. Niedługo Nvidia roześle drivery i będą przecieki z Chin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, ŁowcaPisowców napisał:

Byl w ogole jakis test RT w Ada bez tych smiesznych extra klatek z DLSS 3.0?

Film Digital Foundry pokazuje 5 sekund z Cyberpunk 2077 w 4K w ogóle bez DLSS, na maksymalnych ustawieniach i Psycho RT.

Ja policzyłem klatki programem.
RTX 3090 Ti: 21,5 FPS.
RTX 4090: 38 FPS.

Edytowane przez SebastianFM
  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ŁowcaPisowców napisał:

Byl w ogole jakis test RT w Ada bez tych smiesznych extra klatek z DLSS 3.0?

@up Nie ma szans, zeby radiator 240mm ogarnal 450W w 4090, juz z 320W był problem. Kontaktowalem sie rok temu z Alphacool, wedlug ich testow max na 240mm to 300W, dlatego sprzedawali tylko chlodzenia 360mm do Ampera.

Ten 4090 ichill Black to kooperacja z Alphacool właśnie. Blok na 100% jest sygnowany ich logiem, chłodnica nie jestem pewien, mało materiałów jeszcze w necie ale obstawiam że też od nich. Dlatego mam nadzieję że węże są wkręcane i wtedy można byłoby podmienić chłodnicę na jakiegoś grubasa w rozmiarze chociaż 360 ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Fenrir_14 napisał:

 

@msky7300  Też sprawdzam codziennie jak sytuacja wygląda i na ten moment tylko bloki od Alphacool i Ekwb pod FE widziałem, nic innego. Myślę, że nie mamy wyjścia, trzeba być cierpliwym.

 

 

Wczytałem się w szczegóły.

1. Blok EKWB jest pod Founders Edition

2. Blok Alphacool jest pod Reference Design. Tylko, że na razie nie wiadomo, który AIB wypuści PCB zgodną z Reference Design (oprócz IChill, bo wygląda na to, że ten blok wystawiony na stronie Alphacool i blok Frostbite, to to samo. No tak, nawet logo jest :-)

 

 

Zrzut ekranu 2022-09-28 112337.jpg

Edytowane przez msky7300
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, Fenrir_14 napisał:

Ten 4090 ichill Black to kooperacja z Alphacool właśnie. Blok na 100% jest sygnowany ich logiem, chłodnica nie jestem pewien, mało materiałów jeszcze w necie ale obstawiam że też od nich. 

Bo to pewnie decyzja Inno3D zeby zmniejszyc koszty lub zwiekszyc kompatyblinosc. Sami takich rzeczy nie beda sprzedawac bo sie ich juz pytalem mailowo, minimum 360

https://www.alphacool.com/shop/aios-sets/gpu-aio/

Tak naprawde do 450W-600W to nawet 360mm bedzie za malo.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, ŁowcaPisowców napisał:

@up Nie ma szans, zeby radiator 240mm ogarnal 450W w 4090, juz z 320W był problem. Kontaktowalem sie rok temu z Alphacool, wedlug ich testow max na 240mm to 300W, dlatego sprzedawali tylko chlodzenia 360mm do Ampera.

500W na 240mm AIO (+wentylator dla VRM).

noise-normalized-temperature.png

https://www.techpowerup.com/review/asus-geforce-rtx-3090-ti-strix-lc/37.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, msky7300 napisał:

Nie przewidują tego modelu tuż po premierze

Jedyną kartą która regularnie trafia na rynek PL z wbudowanym blokiem jest waterforce. Reszta jest, ale koszty mocno zawyżone w śladowych ilościach. Tak było z Frostbite i Arcticstrom.

29 minut temu, IceMan75 napisał:

Czy w FE można zmienić chłodzenie nie tracąc gwarancji ? 

Formalnie nie

Teraz, msky7300 napisał:

Blok EKWB jest pod Founders Edition

ogłosili, że jeżeli kart partnerów będą pasować to uzupełnią listę na stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MJRegul napisał:

Ja też w 1440p latając nad wioskami w Tadżykistanie mam 60fps+, ba nawet 100fps+. Gorzej, że Central Park w NY czy inne LA przy włączonym ruchu live + multiplayer powoduje spadki do 30-40fps na High na tym co mam w stopce.
Tak więc niestety nie uwierzę w 60fps na Ultra na 3060Ti w MSFS2020 :)

Ale tu problem jest z CPU, silnik gry zwłaszcza na DX11 gniecie procka jak cholera. U mnie to była jedyna gra która wyrzucała przy najmniejszej niestabilności OC, lepsze od benchmarków.

W DX12 jest znacznie lepiej po SU10.

60FPS to ma, ale w 1080p. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, galakty napisał:

Ale tu problem jest z CPU, silnik gry zwłaszcza na DX11 gniecie procka jak cholera. U mnie to była jedyna gra która wyrzucała przy najmniejszej niestabilności OC, lepsze od benchmarków.

W DX12 jest znacznie lepiej po SU10.

60FPS to ma, ale w 1080p. 

U mnie po zmianie z 3700X na 5900X mam jakieś 30-40% wzrostu wydajności w MSFS2020 (25fps nad Central Parkiem było), wiem, że X3D robi go jak chce ale wiedziałem co biorę :)
Działam na DX11, nie włączałem DX12 szczerze mówiąc.

Edytowane przez MJRegul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, galakty napisał:

Ale tu problem jest z CPU, silnik gry zwłaszcza na DX11 gniecie procka jak cholera. U mnie to była jedyna gra która wyrzucała przy najmniejszej niestabilności OC, lepsze od benchmarków.

W DX12 jest znacznie lepiej po SU10.

60FPS to ma, ale w 1080p. 

Jakby gniotło procka to byś miał znacznie lepszą wydajność. W DX12 pomimo, że są możliwości uzyskania dużo wyższego draw calls to jest jeden pies co na DX11 w skrócie optymalizacyjny balas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kadajo czemu wprowadzasz taką narrację?

Oczywiście na ostatnim wykresie te słupki powinny mieć inne proporcje. Dla graczy najbardziej liczy się wydajność shaderów a chyba najmniej rdzeni Tensor. Obok słupków są jednak podane konkretne liczby, i to na nie trzeba patrzeć.

Czy to jest wina NVIDIA, że tylko niewielka część gier do tej pory wykorzystuje cały potencjał nowych generacji kart graficznych? Samo śledzenie promieni jest rzeczywiście dużo wydajniejsze już na Ampere. Zamieszczałem tu już kilka razy porównanie z Cyberpunk 2077 ile czasu zajmują poszczególne etapy.

Karty graficzne kupuje się na kilka lat. Prędzej czy później pojawi się więcej gier z taką grafiką jak np. Cyberpunk 2077. Gdyby NVIDIA nie wprowadzała nowych technologii to nigdy nic by się nie zmieniło.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Confused 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, MJRegul napisał:

U mnie po zmianie z 3700X na 5900X mam jakieś 30-40% wzrostu wydajności w MSFS2020 (25fps nad Central Parkiem było), wiem, że X3D robi go jak chce ale wiedziałem co biorę :)
Działam na DX11, nie włączałem DX12 szczerze mówiąc.

Włącz DX12 i spróbuj, poprawili.

8 minut temu, sideband napisał:

Jakby gniotło procka to byś miał znacznie lepszą wydajność. W DX12 pomimo, że są możliwości uzyskania dużo wyższego draw calls to jest jeden pies co na DX11 w skrócie optymalizacyjny balas.

To dlaczego są spadki GPU Load do 50-60% i wysokie temperatury na CPU? Po zmianie na DX11 tempy spadają o dobre 8-10 stopni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, SebastianFM napisał:

@kadajo czemu wprowadzasz taką narrację?

Żeby pokazać ze jesteście świadomi manipulacji, a i tak wymieniacie karty co generacje.

7 minut temu, SebastianFM napisał:

Czy to jest wina NVIDIA, że tylko niewielka część gier do tej pory wykorzystuje cały potencjał nowych generacji kart graficznych? Samo śledzenie promieni jest rzeczywiście dużo wydajniejsze już na Ampere. Zamieszczałem tu już kilka razy porównanie z Cyberpunk 2077 ile czasu zajmują poszczególne etapy.

RT tak ale to nadal promil gier a reszta... a jednak i tak wymieniacie karty co generacje.

8 minut temu, SebastianFM napisał:

Karty graficzne kupuje się na kilka lat.

A jednak wymieniacie karty co generacje.

 

Podsumowując wymieniacie karty co generacje chociaż nie ma takiej potrzeby, to samo jest z platformami. :E

Tech YT już podłapali temat i wszyscy pieją, po co to kupować jeśli ma się nadal dobry sprzęt.

Elon Musk Smoke GIF - Elon Musk Smoke Smoking - Discover & Share GIFs

;)

 

  • Like 3
  • Confused 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...