Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam RTX 2070, którego kupiłem cztery lata temu prawie od razu po premierze. Jak tu ostatnio dyskutowaliśmy po premierze Ada to przypomniało mi się, że po premierze Turinga było podobne narzekanie, że podnieśli cenę, że wydajność w rasteryzacji za niska, że rdzenie RT i Tensor niepotrzebne, szkoda miejsca na krzemie itp. A jak to wygląda z perspektywy czasu niech każdy sobie sam oceni. 4 lata i karta nie leci jeszcze na śmietnik. Nie mam wcale ciśnienia, żeby zmieniać na nową. Z drugiej strony czy kupię teraz np. tego RTX 4080 12 GB czy za rok czy za dwa to jakie ma to znaczenie? Zapłacę może drożej ale będę mógł korzystać z nowej karty a nie czekać.

Edytowane przez SebastianFM
  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 600w ogarnie tego kastrata 4080 aka 4070? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, galakty napisał:

Włącz DX12 i spróbuj, poprawili.

To dlaczego są spadki GPU Load do 50-60% i wysokie temperatury na CPU? Po zmianie na DX11 tempy spadają o dobre 8-10 stopni. 

Chyba, że był kolejny patch. Jak sprawdzałem wcześniej zero zmian do tego wszystkie detale na low 1080p zjazdy wydajności okrutne oczywiście przy odpowiednich wygibasach w grze, a nie lecimy na wprost i koniec testu. Jak będzie karta to sprawdzę jeszcze raz czy jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sideband napisał:

Chyba, że był kolejny patch. Jak sprawdzałem wcześniej zero zmian do tego wszystkie detale na low 1080p zjazdy wydajności okrutne oczywiście przy odpowiednich wygibasach w grze, a nie lecimy na wprost i koniec testu. Jak będzie karta to sprawdzę jeszcze raz czy jest lepiej.

Był patch kilka dni temu, czy tam tydzień.

Wiem bo testowałem DX12 jak wyszedł, nie dało się grać, ścinki do 15 FPS. Odpaliłem kilka dni temu, jest dużo lepiej. Nie chce mi się sprawdzać różnic (restart gry wymagany), ale na gołe oko klatek trochę więcej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale jest lepiej w Dx12 niz Dx11, czy lepiej teraz w Dx12 niz kiedys w Dx12? Bo samo ze lepiej to nic znaczy, jak wczesniej bylo niegrywalnie, to teraz mniej niegrywalnie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

2 godziny temu, Krzkra napisał:

Heh, jaka hipokryzja. A to nie wy czasem z @dawidoxx przez 5 stron po prezentacji, smyraliście się wzajemnie jak kółko gospodyń wiejskich, że ten czeka na to, a ten na to i przeliczaliście sobie każdy model na NOK, chociaż każdy je w funtach widział? 

Ile informacji wartych przeczytania o nowej serii 40XX wrzuciłeś tutaj? Wydaje mi się że nic...  no chyba że  zaliczysz do tego te biadolenie o cenach prądu, rozmiarach monitorów i tym ze w 2006 karty to były jednak tanie, a teraz nie są  :E  

Nawet nie chcę mi się  od kilku dni udzielać się w tym temacie,  bo zwyczajnie szkoda pruundu na czytanie tego ciągłego lamentu. 

 

4 godziny temu, IceMan75 napisał:

Wątek o nowej serii, mocnych kart, a tu dalej przepychanki że 60 fps jest spoko i 3060ti (nawet ktoś pisał o 2060) to jest super i starcza do wszystkiego :D 

Jeśli Wam tyle wystarczy to po jaką cholerę udzielacie się w tym temacie ?

 

Tutaj nawet temat opłacalności kupna ps5 nad 4090 był rozwijany na kilka stron co jest już w ogole abstrakcyjne  :E 

Edytowane przez dawidoxx
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, SebastianFM napisał:

Ja mam RTX 2070, którego kupiłem cztery lata temu prawie od razu po premierze. Jak tu ostatnio dyskutowaliśmy po premierze Ada to przypomniało mi się, że po premierze Turinga było podobne narzekanie, że podnieśli cenę, że wydajność w rasteryzacji za niska, że rdzenie RT i Tensor niepotrzebne, szkoda miejsca na krzemie itp. A jak to wygląda z perspektywy czasu niech każdy sobie sam oceni. 4 lata i karta nie leci jeszcze na śmietnik. Nie mam wcale ciśnienia, żeby zmieniać na nową. Z drugiej strony czy kupię teraz np. tego RTX 4080 12 GB czy za rok czy za dwa to jakie ma to znaczenie? Zapłacę może drożej ale będę mógł korzystać z nowej karty a nie czekać.

No i takie podejście bardzo pochwalam. ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mi sie wydaje, ze przy obracaniu XeSS jest mniej plynne? Chyba, ze Xess byl z myszka a DLSS z kontrolerem? 

 

Edytowane przez aureumchaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, aureumchaos napisał:

Czy tylko mi sie wydaje, ze przy obracaniu XeSS jest mniej plynne? Chyba, ze Xess byl z myszka a DLSS z kontrolerem? 

Sprawdziłem u siebie i nie widziałem żadnych różnic w płynności obracania między XeSS, DLSS i z wyłączonym wszystkim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli blind jestem... Uprzedzony moze... U siebie w niektorych grach zauwazylem, czasem dziwne skoki jak gralem myszka a plynnie jak kontrolerem... Moze to kwestia sinlinka bardziej. Tak czy owak XeSS wydaje sie tez ok od intela. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem u siebie w SOTR na wodę i na XeSS przy poruszaniu są przekłamania. Innych, widocznych od razu, nie zauważyłem, ale pewnie jeszcze się znajdą. Grę odpaliłem na chwilę tylko. W sumie, jak na pierwszą wersję, to jest zaskakująco OK. Jak sobie przypomnę, jakimi kasztanami były DLSS albo FSR w chwili wydania, to tutaj raczej takiego czegoś nie widzę. Dałoby się z tym grać, gdyby było trzeba. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Duch^ napisał:

no 60fps... ?do 1440p minimum to 3070 chyba  że komuś 60fps + spadki są ok

Tak się składa, że na 3080Ti było identycznie - ok 60FPS.... Więc żadna zmiana wyżej nic nie pomogła. We wszystkich grach w które grałem na 3060Ti miałem w 1440p powyżej 60FPS... Nie piszę na podstawie jakiś filmików z YT i dyskusji ludzi co sobie lubią gawędzić tylko to co faktycznie miałem.

13 godzin temu, maras2574 napisał:

Chyba w MFS z 2006 roku 8:E

żarcik fajny, ale nie trafiony... Nie w MFS z 2020r.

7 godzin temu, joloxx9 napisał:

No no a smoki tam byly? 3080 ma spadki ponizej 40 w tej grze i to nie na ultra :E 

Spadki owszem były np. w Nowym Jorku, ale to była wina CPU jakie wtedy miałem czyli i3-12100. Zależy też o jakiej aktualizacji piszemy. Ja piszę o wersji z czerwca. Bo jak po porównujesz np. z premiery to widziałem, że było dużo spadków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, MJRegul napisał:

Ja też w 1440p latając nad wioskami w Tadżykistanie mam 60fps+, ba nawet 100fps+. Gorzej, że Central Park w NY czy inne LA przy włączonym ruchu live + multiplayer powoduje spadki do 30-40fps na High na tym co mam w stopce.
Tak więc niestety nie uwierzę w 60fps na Ultra na 3060Ti w MSFS2020 :)

Ok nie kłócę się. Akurat w czerwcu wymieniałem i GPU i CPU. Po zmianie na i5-12600 przestałem mieć dropy w NY, ale może to i było już na 3080Ti. Generalnie mało latałem w NY, ale fakt, że w konfiguracji: 3060Ti + i3-12100 jak odpaliłem grę jeszcze w maju to były spadki.

Natomiast we wszystkich innych grach miałem te 60fps w 1440p. Ale w te gry co ja grałem.

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest taka: na górze obudowy mam aio 240, którym chłodzę proc. Moje następne GPU (gdzieś za rok, a może następna generacja) będzie na 100% też chłodzone wodą, bo tegoroczne bydlaki serii 4000 na powietrzu już mnie nie interesują. Więc czy zamontowanie chłodnicy gpu na przedzie i dwa AiO w jednej budzie, będzie dobrym rozwiązaniem?

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W custom loop możesz sobie zrobić dwa obiegi na dwóch pompach. Dwa AIO (CPU i GPU) też przejdą - o ile masz jak ułożyć chłodnice w obudowie. Ja bym się bardziej martwił (w serii 4000) jak chłodnice 240 poradzą sobie z 450W. A raczej jak będzie się grzał płyn chłodzący i jak to wpłynie na trwałość systemu. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, msky7300 napisał:

Ja bym się bardziej martwił (w serii 4000) jak chłodnice 240 poradzą sobie z 450W.

Poradzą sobie bez problemu ale nie beda ciche

Taka chlodnica ma tylko przewagę ze wyrzuci na zewnątrz bo nie schłodzi lepiej jak 3.5 slota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam takie rozwiazanie, zeby kupic to 4090 i poprostu w ogole nie podlaczac. Mozna sobie np wlozyc do kompa 4090, zrobic fotke kompa na Tindera/PcLaba i potem schowac karte do pudelka. Tym sposobem karta sie nie zuzyje, temperatury w pokoju beda jakie byly i wszystkie plusy posiadania 4090 pozostana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ŁowcaPisowców napisał:

Ja mam takie rozwiazanie, zeby kupic to 4090 i poprostu w ogole nie podlaczac. Mozna sobie np wlozyc do kompa 4090, zrobic fotke kompa na Tindera/PcLaba i potem schowac karte do pudelka. Tym sposobem karta sie nie zuzyje, temperatury w pokoju beda jakie byly i wszystkie plusy posiadania 4090 pozostana.

Proszę...

Zrzut ekranu 2022-09-28 153619.jpg

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, ŁowcaPisowców napisał:

Ja mam takie rozwiazanie, zeby kupic to 4090 i poprostu w ogole nie podlaczac. Mozna sobie np wlozyc do kompa 4090, zrobic fotke kompa na Tindera/PcLaba i potem schowac karte do pudelka. Tym sposobem karta sie nie zuzyje, temperatury w pokoju beda jakie byly i wszystkie plusy posiadania 4090 pozostana.

A nie taniej kupić same pudełko? Albo model do sklejania ;)

  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, msky7300 napisał:

W custom loop możesz sobie zrobić dwa obiegi na dwóch pompach. Dwa AIO (CPU i GPU) też przejdą - o ile masz jak ułożyć chłodnice w obudowie. Ja bym się bardziej martwił (w serii 4000) jak chłodnice 240 poradzą sobie z 450W. A raczej jak będzie się grzał płyn chłodzący i jak to wpłynie na trwałość systemu. 

Na razie w customa nie idę, ale kto wie, może w przyszłym roku. Może też przy Ada będą aio 360mm, ale już prędzej przy wersjach super/ti za rok, półtora.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sideband napisał:

A nie taniej kupić same pudełko? Albo model do sklejania ;)

Taniej, ale jako łowca pisorow, chciałby rozegrać to jak oni tym razem.  Wywalić kasę w błoto, ale udowodnić społeczności że dobrodziejstwo i prestiż się ma i dziadostwa w Polsce nie ma, bo Amerykanin kupi żeby grać albo pracować, a w Polsce żeby se na półkę z serwetką postawić :E

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Serwetek sie juz nie kladzie, ale gablotki szklane z Ikei jak najbardziej.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Cliff B. napisał:

Na razie w customa nie idę, ale kto wie, może w przyszłym roku. Może też przy Ada będą aio 360mm, ale już prędzej przy wersjach super/ti za rok, półtora.

Na dzień dzisiejszy masz już w zapowiedzianych wersję AiO z chłodnicą 360 tylko że może być problem z dostępnością spory. Nie wiem czy oni w ogóle sprzedają w EU. W stanach widziałem ale u nas na razie nic. Mowa oczywiście o RTX 4090 by Colorful. Więcej info tutaj:

https://www.thefpsreview.com/2022/09/21/colorful-geforce-rtx-4090-series-neptune-model-graphics-cards-featuring-aio-with-a-360-mm-radiator-and-full-cover-copper-waterblock-announced/

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ŁowcaPisowców napisał:

Ja mam takie rozwiazanie, zeby kupic to 4090 i poprostu w ogole nie podlaczac. Mozna sobie np wlozyc do kompa 4090, zrobic fotke kompa na Tindera/PcLaba i potem schowac karte do pudelka. Tym sposobem karta sie nie zuzyje, temperatury w pokoju beda jakie byly i wszystkie plusy posiadania 4090 pozostana.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...