Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, galakty napisał:

Sam sobie odpowiedziałeś, nie dziękuj.

Ale co to za rozwiązanie jest? Rezygnacja z marzeń, bo rynek się *******?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, aureumchaos napisał:

Ja tez uzywam DLSS ale tylko quality....

Bo tylko quality jakoś wygląda :] inaczej lepiej sciąć detale niż odpalać dlss z innym trybem niż jakość chyba że ktoś ma nerwicę natręctw i niechaj obraz wygląda jak kupa byle by suwaki były w prawo :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kynareth napisał:

Ale co to za rozwiązanie jest? Rezygnacja z marzeń, bo rynek się *******?

Kup to na co cię stać i sobie graj a nie co kilka godzin piszesz ten sam komentarz, że chcesz kupić 3060ti, wyliczasz jakieś procenty, zastanawiasz się co było a co jest i co może być, ale no nie wiesz i nie możesz się zdecydować... gorzej niż z moją żoną w sklepie z ciuchami...

  • Like 4
  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Kynareth napisał:

Ale co to za rozwiązanie jest? Rezygnacja z marzeń, bo rynek się *******?

Rezygnacja a marzeń, brak nowej karty graficznej ?

Zmień branżę, zarób. I nie przeżywaj, bo nie wiesz co będzie za 5 lat i jakie ceny będą, jezu.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy się nie śmiejcie z niego, chłopak holdowal i teraz ma depresje.

@Kynareth kupuj tego RTX'a 3060Ti nie czekaj.
Wydajność będziesz miał kosmiczna po przesiadce z 1060.

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre karty + ciepła kurtka są w cenie jednej tony węgla, można trochę pomarznac żeby spełnić swoje marzenia, nie? :D kurde, żeby wszystkich marzenia można było tak łatwo zrealizować i tak niewielkim kosztem było by świetnie :cry:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

55 minut temu, Kynareth napisał:

Sam już nie wiem ani co robić ani jaka jest przyszłość gamingu.

W 2016 za 1200 zł kupiłem 1060 GB. Teraz chcę za 2800 zł kupić 3060 Ti, które jest 2,5x szybsze i ma 33,3% więcej pamięci. Nie licząc oczywiście DLSS i ray-tracingu. W tej sytuacji nie widzę możliwości większego rozwoju. Bo jeśli za kolejne 6 lat, będą ode mnie chcieć np. 7500 zł za odpowiednik 1060 6GB i 3060 Ti, to ja po prostu nie kupię ani konsoli ani nowego desktopa. I miliony innych osób też nie kupi. A grać na smartfonie nie będę i w Heroes III też mi się nie chce.

 

53 minuty temu, Kynareth napisał:

Ale co to za rozwiązanie jest? Rezygnacja z marzeń, bo rynek się *******?

Ty się lepiej ciesz, że nie musisz jak Ukraińcy na froncie "grać" w Battlefield na żywo, a nie rezygnacja z marzeń, gdybanie co będzie za 6 lat i opowiadanie głupot, że korporacje powinny stanąć po stronie dobra i rozdawać karty za pół darmo, bo chyba nie masz 15 lat i kręconych zębów patrząc po stażu na forum i wiesz jak ten świat działa :E

A tak na marginesie, za 2800zł i taniej można kupić nie koparkowe 3070Ti z ponad 2 letnią gwarancją w bardzo dobrej wersji, ze znanego sklepu PL, więc prawie 3000zł za 3060Ti to głupi pomysł, nawet jeśli koniecznie chcesz nową, to lepiej chwilę poczekaj.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, skunRace napisał:

 

 

Ty się lepiej ciesz, że nie musisz jak Ukraińcy na froncie "grać" w Battlefield na żywo, a nie rezygnacja z marzeń, gdybanie co będzie za 6 lat i opowiadanie głupot, że korporacje powinny stanąć po stronie dobra i rozdawać karty za pół darmo, bo chyba nie masz 15 lat i kręconych zębów patrząc po stażu na forum i wiesz jak ten świat działa :E

A tak na marginesie, za 2800zł i taniej można kupić nie koparkowe 3070Ti z ponad 2 letnią gwarancją w bardzo dobrej wersji, ze znanego sklepu PL, więc prawie 3000zł za 3060Ti to głupi pomysł, nawet jeśli koniecznie chcesz nową, to lepiej chwilę poczekaj.

Tyle Ukraińców walczy na froncie,ilu do Polski przyjechało... Czyli Ci co kasę mieli spierdzielili już kiedyś, reszty nie było stać i zostali.. EOT

Edytowane przez AndrzejTrg
  • Confused 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Tyle Ukraińców walczy na froncie,ilu do Polski przyjechało... Czyli Ci co kasę mieli spierdzielili już kiedyś, reszty nie było stać i zostali.. EOT

Zwłaszcza jak po rozpoczęciu inwazji, mężczyzno od 18-60 roku życia mieli zakaz opuszczania kraju, a uciekły głównie kobiety z dziećmi.  U mnie w mieście, ogromne dwie firmy zatrudniające tysiące ludzi, z dnia na dzień miała problem z pracownikami, bo prawie wszyscy Ukraińcy, którzy pracowali w niej od lat z własnej woli pojechali do Ukrainy po rozpoczęciu wojny, tak, że szacunek. A jak Cię coś boli to masz od tego specjalny wątek w offtopicu , a nie GPU :E

Edytowane przez skunRace
  • Like 8
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A sa jeszcze doplaty do przyjmowania Ukraincow pod dach? Mozna by tak zarobic na tego 4090? 

Btw wlaczylem sobie Modern Warfare multiplayer dzisiaj, pełno rusków/ukraińców gra

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu tego wątku :) Tutaj info z oficjalnej strony Corsair'a co do kompatybilności adapterów 12VHPWR (wtyczka 16-pin) - razem z tabelą szczegółową - link na stronie. Jednym słowem - będzie działać z zasilaczami w klasie Type 4.

Realizacja i wysyłka zamówień startuje dziś.

https://www.corsair.com/12vhpwr

Dodatkowo na początku października ma być dostępny blok wodny Hydro X XG7 - na początku kompatybilny z kartami FE.

Ciekawe czy i ilu producentów będzie korzystać z tych samych płytek PCB co FE.

Edytowane przez Fenrir_14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pewnie nikt, tak jak w przypadku Ampera. Ta plytka FE jest drozsza w produkcji podobno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, ŁowcaPisowców napisał:

Pewnie nikt, tak jak w przypadku Ampera. Ta plytka FE jest drozsza w produkcji podobno

Alphacool i EKWB może stosunkowo szybko wypuszczą dedykowane bloki, pytanie tylko jak z gwarancją w przypadku rozebrania karty/założenia bloku ? Ktoś się orientuje jak to było w przypadku Ampere ? Albo miał  jakieś doświadczenia w tym temacie bezpośrednio z producentem ? Czytałem na forach (reddit / asus rog), że Asus w przypadku braku uszkodzeń wynikających z czynności podjętych przez użytkownika nie ma problemu z gwarancją. Tu jeszcze link: https://www.asus.com/us/support/Article/925/

Zatem nie ma tam nic na temat naruszenia plomb :D Wysłałem jeszcze zapytanie do Asus'a wczoraj wieczorem ale na razie cisza ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że chyba juz wszyscy będą mieli plomby. GB już ma, EVGA odpadła. Jak tam teraz z Zotacem  ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nic ci nie da czytanie gwarancji Asusa w USA bo to jest zupelnie co innego wzgledem Europy, a i w roznych krajach Europy roznie serwis rozpatruje.

Ja bym kupil tego Inno3d z fabrycznym blokiem Alphacoola. Jak go nie bedzie u nas to bym kupił wersje FE lub jakiegos Manli (zeby byla plytka referencyjna i nie robili problemu ze zdjeciem chlodzenia) i dokupil blok Corsaira. Do 3080 mialem blok Corsair za 730zł kupiony, świetny był. X-kom sprzedaje czesci do chlodzenia wodnego od Corsair, pewnie do 4090 bedzie najszybciej u nich dostepne.

https://www.x-kom.pl/p/661114-customowe-chlodzenie-wodne-corsair-hydro-x-series-xg7-rgb-strix-gpu-309030803070.html

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Nic ci nie da czytanie gwarancji Asusa w USA bo to jest zupelnie co innego wzgledem Europy, a i w roznych krajach Europy roznie serwis rozpatruje.

Otoz to. Kupic 4090 za kupe siana, zeby to rozkrecac i w razie czego bujac sie z uznaniem gwarancji... slaby interes. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki jest plan, kupić Inno3D albo Suprim Liquid. Ktoś się orientuję kiedy zdejmują NDA?  Pewnie dzień przed premierą, jak to było w przypadku Ampere? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

Brak opisu.

 

?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny MRSP od nvidii po dzisiejszym kursie (4.97 zł za dolara)

  • RTX 4090 - 9769 PLN
  • RTX 4080 16GB - 7329 PLN
  • RTX 4080 12GB - 5489 PLN
  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może 12 uda się kupić poniżej 10tys. ?

 

RTX.jpg

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Doamdor napisał:

Może 12 uda się kupić poniżej 10tys. ?

Czo? Przeceny jeszcze przed premierą przy dolcu po 5PLN? Chyba przewidują ciulatą sprzedaż. :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do każdej karty będą dodawać przejściówkę zasilająca?

Czy mam po prostu czekać aż SeaSonic wypuści mi kabelek pod 12VHPWR ?.  Nie zakładam, że będę zmuszony kupić nowy zasilacz, bo rok temu takowy nabyłem 1KW :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest 1kW teraz. Akurat żeby stopić te śmieszne przejściówki. Bierz zasilacz zgodny z nowym standardem i masz dylematy z głowy.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...