Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przychodzi przed chwilę moje dziecko i mówi: 

-Tata, pograj trochę na komputerze bo mi zimno.

 

I jak tu nie kupić 4090? :-) Dla dziecka wszystko...

  • Like 1
  • Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Fenrir_14 napisał:

.... Jednym słowem - będzie działać z zasilaczami w klasie Type 4.

 

O co chodzi z tą 4-tą klasą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, zozolek napisał:

Do każdej karty będą dodawać przejściówkę zasilająca?

Czy mam po prostu czekać aż SeaSonic wypuści mi kabelek pod 12VHPWR ?.  Nie zakładam, że będę zmuszony kupić nowy zasilacz, bo rok temu takowy nabyłem 1KW :E

 

Z tego co deklarują, przejściówki powinny być w pudełku z kartą. 

40 minut temu, Karister napisał:

Co to jest 1kW teraz. Akurat żeby stopić te śmieszne przejściówki. Bierz zasilacz zgodny z nowym standardem i masz dylematy z głowy.

Tutaj artykuł w kontrze do tych rewelacji sprzed tygodnia o ryzyku używania przejściówek

https://www.overclock3d.net/news/power_supply/fact_check_-_will_nvidia_s_rtx_4090_will_be_compatible_with_existing_psus/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Fenrir_14 napisał:

Alphacool i EKWB może stosunkowo szybko wypuszczą dedykowane bloki, pytanie tylko jak z gwarancją w przypadku rozebrania karty/założenia bloku ? Ktoś się orientuje jak to było w przypadku Ampere ? Albo miał  jakieś doświadczenia w tym temacie bezpośrednio z producentem ? Czytałem na forach (reddit / asus rog), że Asus w przypadku braku uszkodzeń wynikających z czynności podjętych przez użytkownika nie ma problemu z gwarancją. Tu jeszcze link: https://www.asus.com/us/support/Article/925/

Zatem nie ma tam nic na temat naruszenia plomb :D Wysłałem jeszcze zapytanie do Asus'a wczoraj wieczorem ale na razie cisza ;/

Na alledrogo można kupić plomby gwarancyjne asus/msi/evga i chyba zotac.

Sam kupiłem 3 do tufa jak już kupię blok.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@m@rcinpl dzięki, możesz zarzucić jakimś linkiem?

Tutaj znalazłem jeszcze taki art z zeszłego roku by @tomcug. Może kolega powie coś więcej w temacie?

https://ithardware.pl/poradniki/planujesz_modyfikacje_wymiane_coolera_karty_graficznej_sprawdzilismy_jak_wplynie_to_na_gwarancje-15336.html

Edytowane przez Fenrir_14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, m@rcinpl napisał:

Na alledrogo można kupić plomby gwarancyjne asus/msi/evga i chyba zotac.

Sam kupiłem 3 do tufa jak już kupię blok.

Zamiast kupować plomby po 3 złote od sztuki, możecie się złożyć po pięć złotych i wziąć 1000 sztuk z aliexpress za 70 zł. 

Aczkolwiek ciekawi mnie motyw takiego postępowania - chcecie wydymać potencjalnego nabywcę używki, informując, że nie była rozbierana? 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kynareth napisał:

Sam już nie wiem ani co robić ani jaka jest przyszłość gamingu.

W 2016 za 1200 zł kupiłem 1060 GB. Teraz chcę za 2800 zł kupić 3060 Ti, które jest 2,5x szybsze i ma 33,3% więcej pamięci. Nie licząc oczywiście DLSS i ray-tracingu. W tej sytuacji nie widzę możliwości większego rozwoju. Bo jeśli za kolejne 6 lat, będą ode mnie chcieć np. 7500 zł za odpowiednik 1060 6GB i 3060 Ti, to ja po prostu nie kupię ani konsoli ani nowego desktopa. I miliony innych osób też nie kupi. A grać na smartfonie nie będę i w Heroes III też mi się nie chce.

Za dużo kombinujesz. 

Wczoraj na Amazonie był np rx6600 (sam jedna wziąłem do drugiego kompa) za 1300zl który dałby Ci prawie dwa razy wyższa wydajność,  jesli nie jesteś bardzo wymagający to skończyły by się Twoje problemy.  Miałbyś sprzęt za prawie ta sama kasę która wydałeś 6lat temu,  mimo że dolar stoi teraz 5zl...

Ewentualnie możesz poczekać na premierę kart amd, został chyba z miesiąc?  Może rzuca coś sensownego w cenie 3000zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Radio_Tirana napisał:

 

Aczkolwiek ciekawi mnie motyw takiego postępowania - chcecie wydymać potencjalnego nabywcę używki, informując, że nie była rozbierana? 

Sprzęt rozbieram od zawsze i nigdy nie miałem problemów.

A dlaczego mam nie informować kupującego...dziwne rozumowanie.

Bardziej chodzi o wydymanie nas przez serwisy kart...bo nie ma naklejki.

A już nie wspomnę o zgubieniu naklejki bo się odkleiła od temperatury.

 

Edytowane przez m@rcinpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Zamiast kupować plomby po 3 złote od sztuki, możecie się złożyć po pięć złotych i wziąć 1000 sztuk z aliexpress za 70 zł. 

Aczkolwiek ciekawi mnie motyw takiego postępowania - chcecie wydymać potencjalnego nabywcę używki, informując, że nie była rozbierana? 

No dokladnie, teraz jak widze ze te plomby mozna kupic, to juz napewno nie kupie uzywki. No to sprawa jasna, 4080 12gb trzeba bedzie upolowac w X-kom.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, m@rcinpl napisał:

A dlaczego mam nie informować kupującego...dziwne rozumowanie.

Bardziej chodzi o wydymanie nas przez serwisy kart...bo nie ma naklejki.

Chodzi mi o to, że swego czasu widziałem porównanie oryginalnej naklejki z podróbką - mowa tu konkretnie o Asusie. Asus ma banalną do skopiowania naklejkę - zwykły czerwony okrąg. Ale nawet takie coś spod ręki Chińczyka wyglądało trochę inaczej. 

Stąd myśl o chęci zrobienia w konia jakiegoś dżentelmena z OLX. W przeciwieństwie do technika z serwisu on się nie zorientuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, m@rcinpl napisał:

Sprzęt rozbieram od zawsze i nigdy nie miałem problemów.

Jeszcze dekadę wstecz ktoś tu grzebał przy kartach teraz to już pojedyncze osoby. Także z założenia będziesz traktowany kombinator skoro rozbierałeś kartę ;)

6 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Stąd myśl o chęci zrobienia w konia jakiegoś dżentelmena z OLX. W przeciwieństwie do technika z serwisu on się nie zorientuje. 

Chyba jak nie wiesz co robisz, a jak wiesz to karta wygląda jak z fabryki.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Fenrir_14 napisał:

Tutaj znalazłem jeszcze taki art z zeszłego roku by @tomcug. Może kolega powie coś więcej w temacie?

Poza tym, co tam jest napisane, to nic więcej :) Jak chcesz kombinować, to najlepiej kupić kartę bez plomby, ale w razie czego od Chińczyka kupisz plombę zastępczą :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sideband napisał:

Chyba jak nie wiesz co robisz, a jak wiesz to karta wygląda jak z fabryki.

No nie do końca. Problem jest z pastą, bo może mieć inną barwę niż używa producent lub np. konsystencję niż standardowo jaką widzi serwis po rozebraniu. Serwisant może mieć to w czterech literach i zrobi swoje, albo i nie. Raczej widząc plombę pewnie będzie miał to gdzieś.

Nie wiem w sumie jak teraz, ale kiedyś MSi oficjalnie się wypowiedziało na swoim forum, że ta plomba, to u nich tylko taki sygnał dla serwisu. Jednak brak plomby czy rozbieranie karty nie unieważnia gwarancji o ile karta nie jest uszkodzona fizycznie. Czy się to teraz zmieniło czy nie, to nie wiem.

Asus kiedyś też pomimo rozbierania kart nie robił problemu jeśli chodzi o serwis gwarancyjny.

No ale czasu trochę minęło, czasy się pozmieniały i teraz to kij wie.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta z reguły jest szara dobór konsystencji to żaden problem ;) Do kupienia od plasteliny i do rzadkiej.

Tak kiedyś było w przypadku MSI, że brak plomby to tylko info, że karta była rozbierana nie z automatu brak gwarancji. Ale teraz pewnie to się zmieniło. Obecnie wszyscy teraz lecą w kulki odrzucają wszystko co się da by ograniczać koszty z RMA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, AvengerGT napisał:

Tutaj artykuł w kontrze do tych rewelacji sprzed tygodnia o ryzyku używania przejściówek

https://www.overclock3d.net/news/power_supply/fact_check_-_will_nvidia_s_rtx_4090_will_be_compatible_with_existing_psus/1

Śrubę można wbijać młotkiem, ale mnie to nie nie do końca przekonuje. Nie ma skąd wziąć w przejściówce czterech pinów sterujących i to, że coś jakoś może działać, nie znaczy, ze działa w pełni dobrze. Corsair zapewne wie co, podaje, ale ten wielki zapas nie jest bez powodu. Kompatybilne będą PSU z GPU o połowie tego poboru mocy, żeby przypadkiem coś się nie spitoliło. Także nie nazwałbym tego kompatybilnością a raczej przytaknięciem, że da radę. Wg mnie spoko, jak ktoś bierze 4070 i niżej, ale szkoda cudować przy wyższych modelach.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A widzial ktos jakies info kiedy BeQuiet udostepni taki kabelek do swoich zasilaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mamy teraz tą premierę z posranymi cenami, ale właśnie sobie zdałem sprawę, że przecież przez ostatnie 2 lata mało co dobrego wyszło.

Cyberpunk 2077 - no tutaj lepsza karta się przyda przez RT

Dying Light 2 - tutaj to samo przez RT.

AC Valhalla - ale tu nie trzeba było jakiegoś potwora.

Death Stranding - niskie wymagania.

Far Cry 6 - ale to nie ma nawet jakichś dużych wymagań, a sama gra jakaś wybitna to nie jest.

RDR2 - tutaj można kupić 3080 do 1440p.

 

Coś pominąłem?

 

Coś konkretnego z wysokimi wymaganiami w najbliższych miesiącach ma wyjść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, DyndaS napisał:

Tak mamy teraz tą premierę z posranymi cenami, ale właśnie sobie zdałem sprawę, że przecież przez ostatnie 2 lata mało co dobrego wyszło.

Cyberpunk 2077 - no tutaj lepsza karta się przyda przez RT

Dying Light 2 - tutaj to samo przez RT.

AC Valhalla - ale tu nie trzeba było jakiegoś potwora.

Death Stranding - niskie wymagania.

Far Cry 6 - ale to nie ma nawet jakichś dużych wymagań, a sama gra jakaś wybitna to nie jest.

RDR2 - tutaj można kupić 3080 do 1440p.

 

Coś pominąłem?

 

Coś konkretnego z wysokimi wymaganiami w najbliższych miesiącach ma wyjść?

Całe spektrum gier na UE 5 w 2023. 

Senua's Saga: Hellblade II, Stalker 2: Heart of Chornobyl, Quantum Error, Ashes of Creation, Layers of Fears, Hogwarts Legacy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, DyndaS napisał:

 

Coś konkretnego z wysokimi wymaganiami w najbliższych miesiącach ma wyjść?

Dokladnie nic, nawet najbliższe premiery nie zwiastują, niczego wybitnego. GTA6 to bedzie tworem idącym na ziemniaku, Wiesiek, Lara, czy Mass Effect, to pieśń dalekiej przyszłości i kolejnej serii kart. Jedynie GoW ale ten też będzie miał przystępne wymagania. 

Gdyby odłożyć RT to wystarczy 3070, takie 2k60fps to wszystko poleci. 

Edytowane przez T0TEK
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Fenrir_14 napisał:

Taki jest plan, kupić Inno3D albo Suprim Liquid.

Rezerwuar, chłodnice, złączki, węże, pompa, wentylatory vs przykręcenie 6 śrubek. Mocno odbiegające plany jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, TheMr. napisał:

Całe spektrum gier na UE 5 w 2023. 

Senua's Saga: Hellblade II, Stalker 2: Heart of Chornobyl, Quantum Error, Ashes of Creation, Layers of Fears, Hogwarts Legacy?

Senua's Saga: Hellblade II  - Brak określonej premiery, a więc pewnie najwcześniej połowa 2023

Stalker 2: Heart of Chornobyl -  Brak określonej premiery, a więc pewnie najwcześniej połowa 2023

Quantum Error - nie wychodzi na PC na ten moment.

Ashes of Creation - to jest mmo rpg, a czy dobre i jak wymagania to kij wie.

Layers of Fears - brak określonej dokładniej daty premiery. Mowa tylko o wczesnym 2023, a wiadomo, że jak zawsze są obsuwy.

Hogwarts Legacy - niby 10.02.2023, ale znając życie, to kolejne obsuwy będą.

 

Czyli na ten moment pod te gry nie ma żadnego sensu kupować teraz GPU, a najwcześniej za pół roku, albo i sporo dalej.

14 minut temu, ŁowcaPisowców napisał:

Modern Warfare 2 

Ta gra z tego co widzę nie ma wysokich wymagań. 2070 Super powinna z DLSS dawać śmiało powyżej 100 fps.

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, DyndaS napisał:

Coś pominąłem? Coś konkretnego z wysokimi wymaganiami w najbliższych miesiącach ma wyjść?

Dead Space, Calisto Protocol, Plague Tale: Requiem, Wiedźmin 3 RT, Modern Warfare 2 w 4k@120 z RT. To tylko gry, które zamierzam kupić w tym roku. W przyszłym CP3077: Widmo Wolności.

Edytowane przez tgolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...