Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, wincyjognia napisał:

do 12-go daleko, polskie sklepy chyba maja niezla zagadke ile sobie krzyknac, nikt nawet glowy nie wychyla :D

Bo jest taka zmienność na dolarze. Karty będą pewnie po około 2200-2300 USD brutto, ale ile to będzie PLN za dwa tygodnie ? ?

 

 

Zrzut ekranu 2022-09-30 132414.jpg

Edytowane przez msky7300
  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel pokazuje jak rośnie cena średniego segmentu. Nie wiem czy ich A750 i A770 są warte kupowania ale mają rację, że ceny wzrosły. RTX 4060 i 4060 Ti pewnie będą droższe od 3060 i 3060 Ti. Chyba, że Nvidię powstrzyma AMD i Intel. Choć 3060 Ti jest sporo lepsze od 1050 Ti, to cena też jest sporo wyższa (obecnie $450-550 w USA). Obawiam się sterowników Intela ale coś tam robią do przodu. Może DLSS 3.0 też zostanie z czasem dopracowany i pozbędą się artefaktów, które są póki co w tej interpolacji widoczne. Starsze gry i tak nie dostaną DLSS 3.0, więc jakoś nie czuję potrzeby czekania na 4060 Ti. Nie jestem osobą, która gra głównie w nowości, a nawet one nie wszystkie dostaną DLSS.

image.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Najwazniejsze pytanie, to po co kupowac w ogole RTX 4000 jak wyparujemy w wojnie atomowej (moze nawet przed premiera 4080) zanim jakakolwiek gra bedzie wykorzystywac ta moc. 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przestać w ogole już chodzić do roboty :E 

  • Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ŁowcaPisowców napisał:

Najwazniejsze pytanie, to po co kupowac w ogole RTX 4000 jak wyparujemy w wojnie atomowej zanim jakakolwiek gra bedzie wykorzystywac ta moc. 

nacieszyć sie w ostatnich chwilach :)

a na co trzymać kasę jak ma wyparować ?

 

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
37 minut temu, dawidoxx napisał:

Najlepiej przestać w ogole już chodzić do roboty :E 

A to wy jeszcze chodzicie do roboy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mamy 4+ mordek na chacie więc ktoś musi :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ceny kart będą powoli rosnąć, nadal miliony ludzi powinny być w stanie sobie na nie pozwolić. Chodzi o to, by nie rosły zbyt szybko. Ponieważ liczba ludzi o średnich oraz wysokich zarobkach wciąż rośnie, jest potencjał by globalny rynek sprzętu pecetowego rósł, a nie kurczył się. Ja sam gdybym bardzo chciał, to mógłbym sobie za 4 lata pozwolić na kartę za 5200 zł. Mam nadzieję, że nasze hobby nie wymrze na rzecz sprzętu mobilnego, nie chcę tego i wy chyba też tego nie chcecie. Niektórzy tego niestety chcą. Nie chciałbym też by w przyszłości granie przeniosło się na streaming. Dlatego mam nadzieję na rozsądne (nadal wyższe ale bez przesady) ceny następnych kart. Może 4070 Ti o wydajności 99% 4080 12GB będzie kosztować np. $599, to całkiem prawdopodobne.

Fd3JG7rXoAI1tAY?format=jpg&name=largeglobal-wealth-report-2022-infographics-1Fd3JG7rXoAI1tAY?format=jpg&name=large

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, dawidoxx napisał:

Najlepiej przestać w ogole już chodzić do roboty :E 

Ja sobie zrobiłem dzisiaj wolne i cisnę w Atom RPG, aby lepiej się wczuć w klimaty :E

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, lukadd napisał:

 cisnę w Atom RPG

Ja gram w 60 Seconds! Reatomized, bardzo w klimacie wlasnie, polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lukadd napisał:

Ja sobie zrobiłem dzisiaj wolne i cisnę w Atom RPG, aby lepiej się wczuć w klimaty :E

Też w to gram i tak patrzę na obciążenie grafy i w sumie mogło by jej nie być ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie, jak kasa do ręki dla Smitha w USA "za to, że Covid" napędziła popyt na kompy i podbiła ceny?

No to teraz patrzcie na to. Bidon Wam właśnie funduje (jeszcze) wyższe ceny kart 4090. 
https://www.wykop.pl/link/6840365/biden-umarza-kredyty-studenckie-nie-wszystkim-sie-to-podoba/

To USA, ale sporo kart, które mogło trafic na nasz kontynent pojedzie do USA. Niedobory... 
brzmi znajomo ;)

Mam nadzieję, że ten wpis nie łamie regulaminu. Jak tak to proszę moda, żeby wywalił.

Edytowane przez Ronson
  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Kynareth napisał:

 

Fd3JG7rXoAI1tAY?format=jpg&name=largeglobal-wealth-report-2022-infographics-1Fd3JG7rXoAI1tAY?format=jpg&name=large

Ciekawe jakby wyglądała taka tabelka gdyby brać bogactwo/zarobki ludzi w dolarach z np: 1950 roku.

 

Przecież przez te 10 lat inflacja wyniosła pewnie z 25%, jak nie lepiej...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inflacja w USA wygląda tak:

1 mln USD dziś, to 80 tys. USD w 1950. 

1 mln USD dziś, to 760 tys. USD w 2011.

 

 

 

Edytowane przez msky7300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna analiza pokazująca jak Nvidia nazywała i wyceniała karty w zależności od wielkości układu. 

 

 

Clipboard04.jpg

Edytowane przez msky7300
  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa dla liczących na AIO. Aorus z chłodniczką 360mm.

https://videocardz.com/newz/gigabyte-unveils-geforce-rtx-4090-aorus-waterforce-gpu-with-360mm-aio-cooler

GIGABYTE-GeForce-RTX-4090-24GB-AORUS-XTR

 

Wydaje się to mieć większy sens niż Suprim na 240. Aczkolwiek wczoraj czytałem recke tego Aoursa w wersji 3090Ti i poodobno spaprali chłodzenie pamięci.

O tutaj: https://www.kitguru.net/components/dominic-moass/gigabyte-aorus-rtx-3090-ti-xtreme-waterforce-review/

Gigabyte zglosil się do typa z propozycja wymiany termopadow, bo stestowali u siebie i zauwazyli ten sam problem xD

 

Cytat

Update 28/4/22: Gigabyte got in touch about the memory thermals and have replicated the results. The company is looking into a possible solution, including potentially swapping out the thermal pads, though things are still open ended right now. If we hear any more, we will be sure to update this article.

Jest na OCUK sklepie - 2299GBP, co daje 200 funtów więcej niż Suprim AIO. Testy pokażą czy warto.

Edytowane przez wincyjognia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 godzin temu, Ronson napisał:

To USA, ale sporo kart, które mogło trafic na nasz kontynent pojedzie do USA. Niedobory... 
brzmi znajomo ;)

Mam nadzieję, że ten wpis nie łamie regulaminu. Jak tak to proszę moda, żeby wywalił.

Nie to ze niedobory. Poprostu wysoki kurs dolara spowoduje, ze 90% kart sie sprzeda w Ameryka/Chiny, a w Europejskich sklepach kilka sztuk bedzie sobie lezalo na magazynach.

2500 euro za karte do gierek w euopie przycisnietej wojna? nikt na to nawet nie popatrzy

$1600-$2000 w USA dla studenciaka ktoremu wlasnie umorzyli dlug $100k ? jak za darmo

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, wincyjognia napisał:

Ciekawa sprawa dla liczących na AIO. Aorus z chłodniczką 360mm.

https://videocardz.com/newz/gigabyte-unveils-geforce-rtx-4090-aorus-waterforce-gpu-with-360mm-aio-cooler

 

 

Wydaje się to mieć większy sens niż Suprim na 240. Aczkolwiek wczoraj czytałem recke tego Aoursa w wersji 3090Ti i poodobno spaprali chłodzenie pamięci.

O tutaj: https://www.kitguru.net/components/dominic-moass/gigabyte-aorus-rtx-3090-ti-xtreme-waterforce-review/

Gigabyte zglosil się do typa z propozycja wymiany termopadow, bo stestowali u siebie i zauwazyli ten sam problem xD

 

Jest na OCUK sklepie - 2299GBP, co daje 200 funtów więcej niż Suprim AIO. Testy pokażą czy warto.

Suprim będzie lepszy, bo jest wentyl na samej karcie, któy daje przewiew po pamięciach.

W Aorusie nie ma, sam mam takowego z chłodnicą 240 i pady wymieniłem z pastą - na stocku  tempy pamięci dobijały do ok 96-100 stopni.

No i AORUS ma wielkie problemy z wentylami... 

 

Edytowane przez zozolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, zozolek napisał:

Suprim będzie lepszy, bo jest wentyl na samej karcie, któy daje przewiew po pamięciach.

W Aorusie nie ma, sam mam takowego z chłodnicą 240 i pady wymieniłem z pastą - na stocku  tempy pamięci dobijały do ok 96-100 stopni.

 

 

Ale masz 3090 czy 3090Ti? Mam w EVGA taki wentyl na karcie i nic nie daje, pamieci sie gotuja. :)

PS. czytajac ta recke chlop troche przesadza ze pamieci tak zle sa chlodzone. Mialy wg testow 78 stopni gdzie w Suprim 3090Ti bez AIO mialy 68.

Rownajac to do 3090'tek gdzie 100 stopni to byla czesto norma... to zaden problem :)

Edytowane przez wincyjognia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chyba ze ten Aorus to np pełny blok od np EK, to by tlumaczylo czemu nie ma wentyla.

Mi to wyglada jak te bloki EK wlasnie z wyjsciem z boku:

Ale ofc to tylko luzne gdybanie, to moze byc jakis szrot kompletny bez wentyla i pamieci sie ugotuja w 5 sekund.

Quantum_Vector_FE_RTX_3090_intext_4.png

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, wincyjognia napisał:

Ale masz 3090 czy 3090Ti? Mam w EVGA taki wentyl na karcie i nic nie daje, pamieci sie gotuja. :)

3080. 

Coś na pewno daje ten wentyl ;) W Aorusie zapomnieli o termo na backplate i też powodowało to gotowanie, wlepiłem 3mm i mam spokój.  Wentyle musiałem wymienić również, te z chłodnicy strasznie głośne i zawsze na 30% co  dawało tam ponad 1k RMP ( ale są mega głośne)

Edytowane przez zozolek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A nvm juz nic

Tutaj asetek ktory musi miec wentyl

cooler2_small.jpg

A tutaj aorus ten 4090

GIGABYTE-GeForce-RTX-3090-Ti-24GB-AORUS-

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze na te karty i dawno nie mialem tak wywalone na jakis sprzet jak te karty, nie dyga nic ? 

  • Like 3
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj powoli przecieka coś

https://videocardz.com/newz/geforce-rtx-4090-is-60-faster-than-rtx-3090-ti-in-geekbench-cuda-test

A quick check shows that RTX 4090 is 60% faster than RTX 3090 Ti and 77.5% than RTX 3090 in the same test. 

Edytowane przez wincyjognia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaskakująco duża różnica, biorąc pod uwagę, że 3090 po podkręceniu ma taką samą wydajność co stockowe 3090 Ti. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...