Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Te ceny są tylko tymczasowe dla 4080 12 i 16GB. Po to, aby wypchnąć ampere z sklepów. Później wyjdzie 4080Ti czy tam Super, a modele 12 i 16GB zlecą z ceną :E

Dopóki AMD nie ma żadnej alternatywy to mogą sobie robić co sobie chcą. A AMD co zrobi to zobaczymy jak zrobi.

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moim zdaniem jeśli AMD nie zaszaleje z cenami to pod koniec roku , w okresie przedświątecznym był by to piękny strzał w potylicę dla NV , nie dość że kurteczka musiał by kasować ceny serii 40x0 to jeszcze został by z tonami chipów 30x0 do sprzedania po kosztach , może wtedy by do niego doszło że lepiej stawiać jednak na rynek graczy który jest stabilny , niż na górników

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celem AMD jest zarabianie pieniędzy, na 90% wykorzystają wysokie ceny nVidii żeby podnieść swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i podniosą , kwestia tylko czy Lisa będzie tak pazerna jak kurteczka , dużo nadziei dała mi prezentacja ryśków 7000 , bo potrafili obniżyć cenę topowego modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ceny i tak musza spasc szybko bo obecnie to nie maja zadnego sensu. Popatrzcie co by bylo jakby chcieli dodac 4070. Karta by musiala byc o minimum 10% wolniejsza niz 4080 12GB, bo inaczej nie ma sensu dawac nowego segmentu. To 4070 by musiala byc na poziomie wydajnosci max 3080 10GB. A ze 4080 12GB kosztuje $900 to polka nizej tez nie moze byc dwa razy tansza, powiedzmy max $200 tansza. No i co mamy? 3080 10GB za $700 jak 2 lata temu, tylko pod inna nazwa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, kalderon napisał:

Celem AMD jest zarabianie pieniędzy, na 90% wykorzystają wysokie ceny nVidii żeby podnieść swoje.

A jak sprzedaż więcej to zarobisz więcej czy mniej? 80% NV vs 20% AMD kto zarabia więcej? Póki nie zejdą z ceną na tej samej półce wydajnościowej i to wyrażnie to mogą pomarzyć o lepszej sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DL2 wygląda druzgocąco z RT, szkoda że na 2060s siedzę, bo bym ograł.

6 godzin temu, ŁowcaPisowców napisał:

Ceny i tak musza spasc szybko bo obecnie to nie maja zadnego sensu. Popatrzcie co by bylo jakby chcieli dodac 4070. Karta by musiala byc o minimum 10% wolniejsza niz 4080 12GB, bo inaczej nie ma sensu dawac nowego segmentu. To 4070 by musiala byc na poziomie wydajnosci max 3080 10GB. A ze 4080 12GB kosztuje $900 to polka nizej tez nie moze byc dwa razy tansza, powiedzmy max $200 tansza. No i co mamy? 3080 10GB za $700 jak 2 lata temu, tylko pod inna nazwa :E

Zamienią 7 z 8 i już mają 40708:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ŁowcaPisowców napisał:

Ceny i tak musza spasc szybko bo obecnie to nie maja zadnego sensu

Do póki nie pozbędą się RTX 3000 z magazynów to nic nie spadnie. Scenariusz jest taki, że po wyczyszczeniu magazynów obie 4080 dostają -200$, pod 4080 12GB wchodzi 4070 10GB, zaś w starą cenę 4080 16GB wsuwa się 4080 Ti. 

I wszyscy będą zadowoleni. Gracze bo dostali obniżkę, a nvidia że przesunęła szczebelek wyżej segmenty. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie, czy NV wie, że karty od AMD będą dużo słabsze w RT i m.in. stąd te ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy będą jakieś testy kart graficznych i procesorów? Wypadłem trochę z obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Armage169 napisał:

DL2 wygląda druzgocąco z RT, szkoda że na 2060s siedzę, bo bym ograł

Na 2070 czyli 2060s grałem z RT w stabilnych 60. DLSS oczywiście musiał być, ale i tak wyglądało to lepiej niż bez RT. 

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies polskie sklepy robią już przedsprzedaż i mają ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Radio_Tirana napisał:

Do póki nie pozbędą się RTX 3000 z magazynów to nic nie spadnie. Scenariusz jest taki, że po wyczyszczeniu magazynów obie 4080 dostają -200$, pod 4080 12GB wchodzi 4070 10GB, zaś w starą cenę 4080 16GB wsuwa się 4080 Ti. 

I wszyscy będą zadowoleni. Gracze bo dostali obniżkę, a nvidia że przesunęła szczebelek wyżej segmenty. 

Fajnie tylko kiedy to nastąpi? Za rok? Bo przecież za 2 miesiące nie zrobią nagle - 200 usd na karcie. A jeżeli chodzi o amd to chyba wszyscy się niemiło rozczarujemy. Nie zdziwiłbym się gdyby te nowe ceny były dogadane między amd i nvidią (taka zmowa cenowa między monopolistami to nie byłaby żadna nowość w biznesie). 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... kto mi to ostatnio tutaj mówił, że nie ma szans na +80% względem 3090 bez nowego DLSS i każdy to wie? XD Tak czy siak czekam nadal na testy z gier.

Edytowane przez Karister
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według tego benchmarku 3090 jest wydajniejszy od 3080 o 15% a w grach to różnica 9%

4 godziny temu, TheMr. napisał:

Na 2070 czyli 2060s grałem z RT w stabilnych 60. DLSS oczywiście musiał być, ale i tak wyglądało to lepiej niż bez RT. 

 

rozumiem że w FHD z DLSS i mimo wszystko ciągle ciętymi ustawieniami grafiki

https://www.purepc.pl/test-wydajnosci-nvidia-dlss-w-dying-light-2-pc-sposob-na-plynne-granie-z-ray-tracingiem-porownanie-jakosci-obrazu-dlss-i-fsr?page=0,8

2 godziny temu, ŁowcaPisowców napisał:

mam przeczucie że przy tej serii bloki będą przygotowane przez wszystkich producentów jeszcze przed wyjściem kart i ich producenci nieźle się obłowią (i na zielonych i czerwonych kartach) :E , może NV zmieniła EVGA na EKWB

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, SylwesterI. napisał:

według tego benchmarku 3090 jest wydajniejszy od 3080 o 15% a w grach to różnica 9%

rozumiem że w FHD z DLSS i mimo wszystko ciągle ciętymi ustawieniami grafiki

https://www.purepc.pl/test-wydajnosci-nvidia-dlss-w-dying-light-2-pc-sposob-na-plynne-granie-z-ray-tracingiem-porownanie-jakosci-obrazu-dlss-i-fsr?page=0,8

Yup. Trochę bawienia się w ustawieniach, mix wszystkich dostępnych ustawień, z niektórych rzeczy można było zrezygnować ustawiając na low i można było grać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kadajo napisał:

To po pierwsze tylko syntetyk, a nie gra, a po drugie:
"This means the RTX 4090 is 1.6x quicker than the RTX 3090 Ti 

No, 60% to nie jes prawie tyle co +100%. To bliżej połowy tego 100%. 
Jeszcze bym zrozumiał argument, że 3090 był lekko przycięty, a 3090ti dopiero był pełniejszym modelem - i że tak samo będzie z 4090, tylko bądźmy poważni. Przy cenie 11000zł za 4090, to czy naprawdę kogokolwiek interesuje wydajność w grach karty wyraźnie droższej? Nie sądzę. Jakby były realne szanse, że 4090ti będąca te minimum 15% szybszą niż 4090, pojawiła się w cenie MSRP o 100$ niż 4090 na start, do końca 2023, to bym się zgodził, że nie jest źle. 185% wydajnośći poprzedniej generacji to byłoby spoko. Trochę rozczarowująco jak na nadzieje związane z cache L2 (liczylem na prawdziwy przełom) ale spoko.

Natomiast 60% względem poprzedniej generacji przy 270% tranzystorów i dobre kilkadziesiąt % wyższych zegarach.. no to już nie.

Edytowane przez Ronson
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
40 minut temu, SylwesterI. napisał:

mam przeczucie że przy tej serii bloki będą przygotowane przez wszystkich producentów jeszcze przed wyjściem kart i ich producenci nieźle się obłowią (i na zielonych i czerwonych kartach) :E , może NV zmieniła EVGA na EKWB

To im sie przyda bo EK mieli spore problemy finansowe ostatnio, masowe zwolnienia. Ja osobiscie bym nie wodowal karty za 10tys, za duze ryzyko. Cene 10tys jestem w stanie zaakceptowac, gdy wiem ze to bedzie dlugie lata dzialac (4 lata gwarancji od Gigabyte by sie przydalo), a nie ze cos nie pyknie z chlodzeniem z wodnym i 10 tys pojdzie sie kochac z dnia na dzien. Jezeli kupie 4090 (a narazie nie mam kompletnie takiej potrzeby, bo z 3070 podkreconym wszystko co mam zainstalowane chodzi w 1440p/high/120fps) to wracam do 100% powietrzne chlodzenie w kompie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, Ronson napisał:

To po pierwsze tylko syntetyk, a nie gra, a po drugie:
"This means the RTX 4090 is 1.6x quicker than the RTX 3090 Ti 

No, 60% to nie jes prawie tyle co +100%. To bliżej połowy tego 100%. 
Jeszcze bym zrozumiał argument, że 3090 był lekko przycięty, a 3090ti dopiero był pełniejszym modelem - i że tak samo będzie z 4090, tylko bądźmy poważni. Przy cenie 11000zł za 4090, to czy naprawdę kogokolwiek interesuje wydajność w grach karty wyraźnie droższej? Nie sądzę. Jakby były realne szanse, że 4090ti będąca te minimum 15% szybszą niż 4090, pojawiła się w cenie MSRP o 100$ niż 4090 na start, do końca 2023, to bym się zgodził, że nie jest źle. 185% wydajnośći poprzedniej generacji to byłoby spoko. Trochę rozczarowująco jak na nadzieje związane z cache L2 (liczylem na prawdziwy przełom) ale spoko.

Natomiast 60% względem poprzedniej generacji przy 270% tranzystorów i dobre kilkadziesiąt % wyższych zegarach.. no to już nie.

ok - będzie jedna 4090 więcej do złapania na premierę :)

w ogóle tak, jak sobie to czytam - tyle tutaj sprytnych, przebiegłych wręcz potencjalnych klientów, którzy już dzisiaj wiedzą, że ta cała seria 40x0 to zła po prostu jest - hehe

nie wiem skąd i jak, ale szanuję ;-)

ja jestem naiwny i głupi, więc się podjarałem i na premierę 4090 kupuję

myślałem, żeby zamówić Strixa - w sumie 12K czy 11K nie ma większej różnicy

może Suprim X?

coś sobie wybiorę - no już trudno - najwyżej będzie kupa śmiechu (bo wiadomo, że kiedyś to Panie było, jak się kupowało 1080, a teraz to już nie to samo hehehehe)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Karister napisał:

Hmm... kto mi to ostatnio tutaj mówił, że nie ma szans na +80% względem 3090 bez nowego DLSS i każdy to wie? XD Tak czy siak czekam nadal na testy z gier.

Zmiany w architekturze mogą bardziej promować wydajność w konkretnych tytułach i pomijam tutaj funkcjonalności, które i tak nie są zaimplementowane.

2080ti vs 1080ti masz rozpiętość od 1.35x do 1.75x bez RT ;)

Trzeba znowu powtarzać poza rynkiem HPC to NV robi uniwersalne GPU, które ładuje na inne rynki.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...