Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, peejay71 napisał:

w ogóle tak, jak sobie to czytam - tyle tutaj sprytnych, przebiegłych wręcz potencjalnych klientów, którzy już dzisiaj wiedzą, że ta cała seria 40x0 to zła po prostu jest 

Ta seria, jak i każda inna w przyszłości nigdy nie będzie "po prostu zła", co najwyżej źle wyceniona, jak w tym przypadku. Nie trzeba być sprytnym i przebiegłym, żeby tak podstawowej rzeczy na tym rynku nie dostrzegać.

22 minuty temu, peejay71 napisał:

ja jestem naiwny i głupi, więc się podjarałem i na premierę 4090 kupuję

Ale to Ty dzwonisz

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, peejay71 napisał:

..

ja jestem naiwny i głupi, więc się podjarałem i na premierę 4090 kupuję

myślałem, żeby zamówić Strixa - w sumie 12K czy 11K nie ma większej różnicy

..

9k, 11k 12k no wcale nie ma różnicy :D 3 koła dopłaty do innego radiatora powietrznego.

21 minut temu, SylwesterI. napisał:

no dla takich jak ty kurteczka tworzy te karty i na nich zarabia , więc szacun ;)

Mnie rozwala fakt, że 3 koła ludzie dają za inne chłodzenie i nie widza najmniejszego problemu ;) Toć to kasa przy której mozna już o CLC zacząć rozmowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MinciuDla szlachty takie detale nie mają znaczenia:szczerbaty:.

Edytowane przez Kelam
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, sideband napisał:

2080ti vs 1080ti masz rozpiętość od 1.35x do 1.75x bez RT ;)

No tak, chodziło mi o uśrednione wartości, bo jednej konkretnej gry, w którą gram raczej nie przetestują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@peejay71 Bo tutaj większość się właśnie zatrzymała w okresie premiery takiego 1080Ti i jest przekonana, że najzwyczajniej im się należy 100% wydajności za te +500 polskich cebulionów ;) Najlepiej sprzedać roczną czy dwuletnią kartę za 70% ceny nowej, dołożyć 500 złociszy i cyk - flagowiec nówka sztuka z x-komu :lol2:

@Sheenek ale w tym wątku wielokrotnie było stękanie na temat ceny 4090 właśnie - Panie co tak drogo ? toż to rozbój w biały dzień. Wiadomo, że cena 4080 jest kompletnie z doopska i tu nie ma o czym dyskutować.

Edytowane przez Fenrir_14
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat 4090 jest dobrze wyceniona w stosunku do poprzedniczki, i ci co kupowali 3090 wydaja takie same pieniadze teraz na 4090 przy calkiem przyzwoitym wzroscie wydajnosci. 

Tyle ze patrzac na obecne ceny nowych 3090 i ti to wydajnosc do ceny pozostaje na tym samym poziomie w topie.

Niestety, seria nizej to juz porazka w tym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Minciu napisał:

9k, 11k 12k no wcale nie ma różnicy :D 3 koła dopłaty do innego radiatora powietrznego.

Mnie rozwala fakt, że 3 koła ludzie dają za inne chłodzenie i nie widza najmniejszego problemu ;) Toć to kasa przy której mozna już o CLC zacząć rozmowę.

To nie tylko chłodzenie jednak , to również projekt pcb , sekcji zasilania , power limitów , a to ma znaczenie jak się chce z karty wycisnąć max szczególnie pod wodą , mam tego waterforce i tu było moje niedopatrzenie , bo giguś przyciął w kulki na max z ta kartą dając tylko 2 wtyczki zasilania i limit mocy 350W , karta porażka , mam super niskie temperatury i nie jestem w stanie NIC podkręcić tej karty , to ograniczenie jest tak idiotyczne że nawet go nie podejrzewałem , teraz pewnie wybrał bym jakiegoś strixa i do niego blok wodny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, SylwesterI. napisał:

To nie tylko chłodzenie jednak , to również projekt pcb , sekcji zasilania , power limitów , a to ma znaczenie jak się chce z karty wycisnąć max szczególnie pod wodą , mam tego waterforce i tu było moje niedopatrzenie , bo giguś przyciął w kulki na max z ta kartą dając tylko 2 wtyczki zasilania i limit mocy 350W , karta porażka , mam super niskie temperatury i nie jestem w stanie NIC podkręcić tej karty , to ograniczenie jest tak idiotyczne że nawet go nie podejrzewałem , teraz pewnie wybrał bym jakiegoś strixa i do niego blok wodny 

Rzeczy o których wspominasz to groszowe sprawy z pewnością nie są warte 3000zl. Za 3000zl można kupić druga kartę np 3070... Kto chce to niech sobie doplaca,  ale nie ma żadnego usprawiedliwiania dla takiej roznicy w cenie. 

Edytowane przez Bliss
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przeglądałem ceny używek to mój Strix 3080 jest obecnie warty te ~3k pln :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko to się czyta. Kilka lat temu karty za 3k, to były mega drogie, a dziś 2-3k to w sumie nie pieniądz, można tak 4fun sobie dołożyć, jak żulowi na winiacza. Mam wrażenie że już dobilismy do tej bariery która rozgranicza biedę od szlachty. Pytanie tylko, czy starczy tej szlachty by kurteczka była wypchana pieniążkami. 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Bliss napisał:

Rzeczy o których wspominasz to groszowe sprawy z pewnością nie są warte 3000zl. Za 3000zl można kupić druga kartę np 3070... Kto chce to niech sobie doplaca,  ale nie ma żadnego usprawiedliwiania dla takiej roznicy w cenie. 

za 3k pln to miałeś PCB, części, chłodzenie i cały dizajn spłacany przy takim 3070, i to pomiajając już fakt, że teoretycznie 3070 to jakieś 2k bardziej stać powinien. 2200 chyba czy 2300? :D

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3000 nie wystarczy na blok i dedykowaną pętlę dla gpu która zostawi w tyle każdy drogi zestaw aio i zostanie na później? 8:E

3 minuty temu, lukadd napisał:

Jak przeglądałem ceny używek to mój Strix 3080 jest obecnie warty te ~3k pln :E

Na olx patrząc po tytułach jest kilka strixów i suprimów po 2700 8:E Jeszcze chwila i za 2k mogę zabierać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że te dość niskie ceny to za pokoparkowe. Tzn. sprzedający zdają sobie z tego sprawę i nie próbują lecieć w kulki. Jedyny minus to, że nie wspominają o tym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Kelam napisał:

@MinciuDla szlachty takie detale nie mają znaczenia:szczerbaty:.

Bo to karta dla szlachty jest.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tgolik napisał:

Bo to karta dla szlachty jest.

4080 w tych cenach również 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 minut temu, T0TEK napisał:

Ciężko to się czyta. Kilka lat temu karty za 3k, to były mega drogie, a dziś 2-3k to w sumie nie pieniądz, można tak 4fun sobie dołożyć, jak żulowi na winiacza. Mam wrażenie że już dobilismy do tej bariery która rozgranicza biedę od szlachty. Pytanie tylko, czy starczy tej szlachty by kurteczka była wypchana pieniążkami. 

Szlachta to baluje z modelkami na wycieczkach po Europie, a nie kupuje karty graficzne do gierek ktore Pan Kurteczka zapowiedzial ze "kiedys beda" :E 2 lata temu 3k to była cena za wypasiona karte (3070 w koncu pobijała 2080ti, czyli dotychczasową topke). Teraz ta sama kwota starcza ino na upgrade chlodzenia z wersji TUF na wersje Strix :E Cuda ta inflacja czyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, T0TEK napisał:

4080 w tych cenach również 

Nie wiadomo dla kogo jest RTX4080 w tych cenach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Wu70 napisał:

Na olx patrząc po tytułach jest kilka strixów i suprimów po 2700 8:E Jeszcze chwila i za 2k mogę zabierać :D

Nom robi się tego jak grzybów po deszczu :E Nvidii na dłuższą metę chyba będzie ciężko utrzymać wysokie ceny jak ludzie się obkupią tanimi używkami ampere :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tgolik napisał:

Nie wiadomo dla kogo jest RTX4080 w tych cenach?

Dla nikogo, Nvidia ustawiła takie ceny by opchnąć zalegające RTX 3000, dodatkowo wydaję mi się, że wypuszczają je w listopadzie bo nie są pewni wydajności i cen RDNA3. 

Edytowane przez Smogsmok
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Uzywka RTX 3080 za 3000zl to jest nadal najlepsza mozliwa opcja, te co sa na OLX dostepne taniej to sie nie sprzedaja z wiadomych powodow. Ale widzialem np Strx 3080 White przedwczoraj za 3200zl z normalna gwarancja i sprzedal sie w kilka godzin.

Nvidii sie wydaje, ze ludzie wykupia zapasy drogich RTX 3000 ze sklepow, a praktyce to bedzie zaglerka uzywanymi 3070/3080 dopoki ceny RTX 4000 nie zejda w dol o polowe.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ŁowcaPisowców napisał:

Uzywka RTX 3080 za 3000zl to jest nadal najlepsza mozliwa opcja, te co sa na OLX dostepne taniej to sie nie sprzedaja z wiadomych powodow. Ale widzialem np Strx 3080 White przedwczoraj za 3200zl z normalna gwarancja i sprzedal sie w kilka godzin.

Nvidii sie wydaje, ze ludzie wykupia zapasy drogich RTX 3000 ze sklepow, a praktyce to bedzie zaglerka uzywanymi 3070/3080 dopoki ceny RTX 4000 nie zejda w dol o polowe.

OK a ile można dostać za Rtx 3070 Trio która nie kopala na gwarancji do 2025 roku? ?

Myślę żeby załadować jakaś 3080 Ti do 4000 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, ŁowcaPisowców napisał:

Uzywka RTX 3080 za 3000zl to jest nadal najlepsza mozliwa opcja, te co sa na OLX dostepne taniej to sie nie sprzedaja z wiadomych powodow. Ale widzialem np Strx 3080 White przedwczoraj za 3200zl z normalna gwarancja i sprzedal sie w kilka godzin.

Nvidii sie wydaje, ze ludzie wykupia zapasy drogich RTX 3000 ze sklepow, a praktyce to bedzie zaglerka uzywanymi 3070/3080 dopoki ceny RTX 4000 nie zejda w dol o polowe.

Tyle w tym "mądrości", co piszesz, że gdybyś pisał po angielsku, to by już jakiś headhunter Cię namierzył i zaoferował pracę w nVidii. W mig przejrzałeś ich strategię, do tego dysponujesz unikalną wiedzą o ofertach na OLX (wielki błąd nVidii, że nie kumają co to ten OLX jest) - no zwyczajnie hackujesz system ;-) 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lukadd napisał:

Nom robi się tego jak grzybów po deszczu :E Nvidii na dłuższą metę chyba będzie ciężko utrzymać wysokie ceny jak ludzie się obkupią tanimi używkami ampere :E

Kuzyn w zeszłego roku w kwietniu zapłacił 4500 zł za RTX 3060 12GB od MSI, dzisiaj ta karta kosztuje nawet 1900zł używka, nówka 2100 widziałem. :E  a podobne do mojej RTX3050 używki już po 1300zł chodzą. :E rynek kart używanych jest zalewany Ampere, ktoś kto miał starą kartę 960/1050, może teraz dosyć tanio zmienić na Ampere nawet nie oglądając się na Adę. :E

Nawet pytałem kuzyna czy by wziął coś z serii 4XXX, stać go, ale powiedział że go to nie interesuje, bo do programowania to mu wystarczy, do tego ma 11 generację Intela i wszystko mu chodzi, trzynastej też nie potrzebuje.

Edytowane przez Stjepan666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawne to jest czytanie prztyczków w nos pomiędzy zapalonymi kupcami jak peejay albo Fenrir czy dawidos, a przeciwnikami jak chociazby Minciu.

Bez urazy wobec kazdej ze stron, pewnie tez skoncze z 4090 w budzie, o ile nie wyjda jakies cyrki przed premiera, ale no.... grubo popaprane czasy w kwestii GPU jakby nie patrzec :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, Stjepan666 napisał:

Kuzyn w zeszłego roku w kwietniu zapłacił 4500 zł za RTX 3060 12GB od MSI, dzisiaj ta karta kosztuje nawet 1900zł używka, nówka 2100 widziałem. :E  a podobne do mojej RTX3050 używki już po 1300zł chodzą. :E rynek kart używanych jest zalewany Ampere, ktoś kto miał starą kartę 960/1050, może teraz dosyć tanio zmienić na Ampere nawet nie oglądając się na Adę. :E

no co Ty? ? Przecież 1080 z monitorem CRT to nie ma nic lepszego. ? Tanio, dobrze i Pan Kurteczka nic już na tym nie zarobi (to nawet chyba będzie najważniejsze) hehehehe

1 minutę temu, wincyjognia napisał:

Zabawne to jest czytanie prztyczków w nos pomiędzy zapalonymi kupcami jak peejay albo Fenrir czy dawidos, a przeciwnikami jak chociazby Minciu.

Bez urazy wobec kazdej ze stron, pewnie tez skoncze z 4090 w budzie, o ile nie wyjda jakies cyrki przed premiera, ale no.... grubo popaprane czasy w kwestii GPU jakby nie patrzec :)

 

zgadza się - dobre nastawienie :) taka tam nieszkodliwa zabawa hehe

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...