Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Tornado3 napisał:

są ludzie którzy chcą mieć TOP i nie ważne ile sprzęt kosztuje ;)

Ta, ale tych ludzi to garstka. Nawet na zachodzie gdzie zarabia sie zdecydowanie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Phoenix. napisał:

Ty sobie kupuj co chcesz tylko nie pisz ze taka wydajnosc za taka cene jest ok bo nie jest ;) A to ze jestes w stanie tyle wydac nie ma nic wspolnego z tym co oferuje wydajnosc do ceny a ta wyglada jak :kupa:;)

 

Tlumaczyc sie nie musisz bo to w kwesti ceny do wydajnosci nic nie zmieni, ja nie krytykuje ciebie czy twojego wyboru tylko to co serwuje nam nvida i jej naleza sie baty.

Cena na poziomie telefonu z górnej półki, którego wymienia się co 2-3 lata. Po pretensje ze dolar po 5 zł to adres znasz. 
 

1100$ by cię nie bolało gdyby dolar stał na poziomie z 2020 roku ;) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, TheMr. napisał:

Cena na poziomie telefonu z górnej półki, którego wymienia się co 2-3 lata. Po pretensje ze dolar po 5 zł to adres znasz. 
 

1100$ by cię nie bolało gdyby dolar stał na poziomie z 2020 roku ;) 

Ale to nie o kurs dolara chodzi ? Zejdz na ziemie i porownaj ceny w dolarach. Dolar nie podniosl ceny 2x.

1199$ vs 699$ widac, ze grubo oderwany jestes od rzeczywistosci i jeszcze starasz sie tlumaczyc cene kiepskimi argumentami.

Edytowane przez Phoenix.
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Phoenix. napisał:

Ale to nie o kurs dolara chodzi ? Zejdz na ziemie i porownaj ceny w dolarach. Dolar nie podniosl ceny 2x.

2x od czego? Obecnej ceny 3080 12 GB, od ceny z górki krypto? Czy od ceny która powinna być w bajkach czyli MSRP z 2020 roku? 
 

Kupujesz PC, i masz wybór - 3080 12 GB za 4.5k, albo 4080 16 GB za 7k. 
 

Dolar podniósł ceny o 500-1000 zł, w zależności od produktu. To już masz z głowy połowę podwyższonej ceny. 
 

Z trzeciej strony, jakby dolar był po 2 zł jak podczas kryzysu z 2008 roku byś nie narzekał ;) 

Edytowane przez TheMr.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, TheMr. napisał:

2x od czego? Obecnej ceny 3080 12 GB, od ceny z górki krypto? Czy od ceny która powinna być w bajkach czyli MSRP z 2020 roku? 
 

Kupujesz PC, i masz wybór - 3080 12 GB za 4.5k, albo 4080 16 GB za 7k. 
 

Dolar podniósł ceny o 500-1000 zł, w zależności od produktu. To już masz z głowy połowę podwyższonej ceny. 

Od ceny sugerowanej przez nvidia ;)

Nie interesuja mnie twoje przyklady kiedy to nawiazuje do podniesionej ceny mrsp a na to nie znajdziesz zadnego argumentu wiec sie nie tlumacz ;)

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Phoenix. napisał:

Od ceny sugerowanej przez nvidia ;)

Od której ceny? Cena sugerowana to 1.1k$ chyba ze coś się zmieniło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, TheMr. napisał:

Od której ceny? Cena sugerowana to 1.1k$ chyba ze coś się zmieniło. 

Co ty starasz sie chlopie tlumaczyc 3080 mrsp miales 699$ a 4080 16Gb masz teraz 1199$ masz na to wytlumaczenie?? Jak nie to szkoda mojego czasu na twoje bezsensowne przyklady i tlumaczenia z telefonami i kursem dolara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co wy się kłócicie, przecież ceny wszystkiego tak wystrzeliły ze to jest farsa, nie tylko GPU. Płyty, pamięci, procesory. Przecież to jest jakaś pomyłka. Zabawny ten, co wydaje na płytę, procka i pamięci po ponad 5 tys. zł a za GPU już 7 kola nie zaplaci bo za drogo ?
Przypominam ze jeszcze całkiem niedawno za 4 tys. było możliwe złożenie całej platformy z całkiem niezłym GPU. Pobudka ;) 

  • Like 5
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, kadajo napisał:

O co wy się kłócicie, przecież ceny wszystkiego tak wystrzeliły ze to jest farsa, nie tylko GPU. Płyty, pamięci, procesory. Przecież to jest jakaś pomyłka. Zabawny ten, co wydaje na płytę, procka i pamięci po ponad 5 tys. zł a za GPU już 7 kola nie zaplaci bo za drogo ?
Przypominam ze jeszcze całkiem niedawno za 4 tys. było możliwe złożenie całej platformy z całkiem niezłym GPU. Pobudka ;) 

O nic, ja nawiazalem do podniesionej ceny mrsp za ten sam segment a kolega tlumaczy niewiadomo co :D Nie wiem czy mnie nie zrozumial czy co.

To jest absurd zeby usprawiedliwia takie ceny i pisac ze mozna kupic stary 2letni gen taniej :E

Kiepski sobie argument wybrales bo ceny mrsp np cpu jest taka sama, plyta troche drozsza a ram to nowsc i tu nie ma alternatywy wejscia w DDR5 w inny sposob.

I tak jak pisalem wczesniej, zeby nie robic jakis licytacji slownej wszystko ma swoje granice, ja wyrazam swoje zdanie i moje odczucia na temat ceny do wydajnosci i nijak ma sie to do tego na co i ile wydaje, jesli cos kupilem tzn ze uznalem za sluszne ;)  Wydajnosc gpu w tej cenie?? Nie.

A tu jest taki trend, ze jak moje/twoje zdanie komus sie nie podoba to zaczynaja sie bezsensowne przepychanki i licytacje a nie o to w tym chodzi ;) Dlatego napsialem niech kazdy kupuje coc chce ale nie tlumaczy ceny jakimis bezsensownymi argumentami. Jesli cos kupuje a ma to zla cene to nie pisze ze cena jest zajebista.

Edytowane przez Phoenix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Phoenix. napisał:

Co ty starasz sie chlopie tlumaczyc 3080 mrsp miales 699$ a 4080 16Gb masz teraz 1199$ masz na to wytlumaczenie?? 

No, z w/w sytuacją dyskutować się nie da.
To jest farsa. :( Rynek i ceny dziś. I pamiętam to jak dziś - jak świat trząsł się w posadach - 2020 covid - byli tacy, co wieszczyli - "świat, który znacie, już nigdy nie będzie taki sam, a co gorsza - jeszcze zatęsknicie do 2020, bo to wcale nie był najgorszy rok z nadchodzących".
No i... trudno się nie zgodzić. Świat oszalał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Phoenix. napisał:

Kiepski sobie argument wybrales bo ceny mrsp np cpu jest taka sama, plyta troche drozsza a ram to nowsc 

Ja mam jeszcze argument że zmieniłeś w 100% dla zabawy ;)

Ja przynajmniej wydam za realny wzrost :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

No, z w/w sytuacją dyskutować się nie da.
To jest farsa. :( Rynek i ceny dziś. I pamiętam to jak dziś - jak świat trząsł się w posadach - 2020 covid - byli tacy, co wieszczyli - "świat, który znacie, już nigdy nie będzie taki sam, a co gorsza - jeszcze zatęsknicie do 2020, bo to wcale nie był najgorszy rok z nadchodzących".
No i... trudno się nie zgodzić. Świat oszalał.

Ja już wysiadam z tego Titanica bo zaraz zatonie, może jeszcze zmienie kartę na jakaś 3080 ale na 4080 to już mnie nie stać, znaczy w sumie to stać ale nie wydam tyle pieniędzy, oj nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MrKetiw napisał:

19,5 stopnia ? Ja przy takiej temperaturze zamarzam, za takie absolutne minimum uważam 22 stopnie.

Co do grzania się pokoju to teraz otwieram okno w kompie i w pokoju z 22 robią mi się 24 stopnie przy rtx 3070 :E

Dla mnie 20 jest okej, mloda troche marudzi ale dostala koc elektryczny :E Niestety ale mieszkanie 100mkw2 wysokie na 3,6m ciezko ogrzac i juz wtedy ta kase co na gaz wolalbym wydac na prund i 4090 :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie tak naprawde najbardziej ciekawi wydajnosc/cena kart takich jak RTX 4060 i RTX 4070, no i ewentualnie 4050 bo takie karty buduje ogol. Jak bedzie za drogo to moze faktycznie czesc niezbyt zagorzalego pcmr przerzuci sie na konsole te czy lepsze w nastepnym roku i wtedy znowu moze byc tak ze produdenci gier lekko oleja pc. 

tzn. gry beda wydawac ale olewanie optymalizacji itd znowu moze nastapic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Phoenix. napisał:

Wydajnosc gpu w tej cenie?? Nie.

U mnie również pass. 4090 ok, zawsze był tak wyceniony i nigdy to nie był mój segment, ale 4080 z takim odpalem na wydajności do 4090 i za taką cenę.. nie. Jakbym miał dziś sprzedać 3080 i dołożyć z 3 koła do interesu to z serii 4xxx nic bym za to nie kupił. Wolę za 3 kółka for fun zrobić jakieś fajne LC, a w zasadzie to już robię, tylko na złączki czekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MrKetiw napisał:

Ja już wysiadam z tego Titanica bo zaraz zatonie, może jeszcze zmienie kartę na jakaś 3080 ale na 4080 to już mnie nie stać, znaczy w sumie to stać ale nie wydam tyle pieniędzy, oj nie. 

Ceny i inflacja spadnie jak ludzie zbiednieją. Póki co wciąż większość stać na konsumpcje to ceny są jakie są. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Phoenix. napisał:

O nic, ja nawiazalem do podniesionej ceny mrsp za ten sam segment a kolega tlumaczy niewiadomo co :D Nie wiem czy mnie nie zrozumial czy co.

To jest absurd zeby usprawiedliwia takie ceny i pisac ze mozna kupic stary 2letni gen taniej :E

Kiepski sobie argument wybrales bo ceny mrsp np cpu jest taka sama, plyta troche drozsza a ram to nowsc i tu nie ma alternatywy wejscia w DDR5 w inny sposob.

I tak jak pisalem wczesniej, zeby nie robic jakis licytacji slownej wszystko ma swoje granice, ja wyrazam swoje zdanie i moje odczucia na temat ceny do wydajnosci i nijak ma sie to do tego na co i ile wydaje, jesli cos kupilem tzn ze uznalem za sluszne ;)  Wydajnosc gpu w tej cenie?? Nie.

A tu jest taki trend, ze jak moje/twoje zdanie komus sie nie podoba to zaczynaja sie bezsensowne przepychanki i licytacje a nie o to w tym chodzi ;) Dlatego napsialem niech kazdy kupuje coc chce ale nie tlumaczy ceny jakimis bezsensownymi argumentami. Jesli cos kupuje a ma to zla cene to nie pisze ze cena jest zajebista.

Jak nie widzisz tego co się dzieje to już nic nie proadze, parę zakrętów temu GPU było w tym samym miejscu i tez tak sobie tłumaczono. Pamiętaj, głosujesz portfelem. Od paru lat z generacji na generacje wszytko wyraźnie drożało przynosząc w niewielu przypadkach znaczny wzrost wydajności, teraz widzisz tego skutki. Dzis już sam narzekasz na GPU, za generacje będziesz narzekał na resztę. Ja narzekać zaczynałem już znacznie wczesniej bo widziałem gdzie to nas zaprowadzi. Nikomu nie zaglądam do portfela, każdy robi ze swoja kasa co chce ale jak ludzie kupują w takich cenach to sami sobie kręcą pętle. Na szczęście są sposoby żeby to obejść i nadal cieszyć się z platformy PC, i tego tobie i wszystkim innym życzę, aby to dostrzec i nie dać się golić na topie co generacje czy tam dwie.

  • Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kendo777 napisał:

ale bzdurne te wasze narzekanie   karta jak by kosztowała 4000zeta  to każdy by ją chciał

Ja bym chciał za 4000zł 4080 który by był z 30-40% szybszy od 3080. Nic więcej 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Phoenix. napisał:

Sorry ale podniecac sie +50% za 2x wieksza cene to nawet mnie lubiacego zmieniac sprzety obrzydzilo

Przypomnij jeszcze o ile FPS wzrósł w grach po przesiadce na 7700X :E Ale bym chciał, żeby dopłata 2x do procesora dała mi +50% klatek. 

Nie zmienia to faktu, że 4080 wyceniony jest kiepsko jak na kartę nowej generacji. Zamiast dać coś o wyższej wydajności w tej samej półce cenowej co poprzednia generacja wycenili ją proporcjonalnie do tego co jest obecnie na rynku i cześć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, gret napisał:

Ja bym chciał za 4000zł 4080 który by był z 30-40% szybszy od 3080. Nic więcej 

No właśnie, ale nam zrobili szach-mata chyba i... albo 4090 za taczkę kasy, albo ssanie kul. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, someI napisał:

Przypomnij jeszcze o ile FPS wzrósł w grach po przesiadce na 7700X

w 800x600 pewnie z 5-10% ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Radio_Tirana napisał:

Trzy tygodnie możesz sobie poczekać na recenzję wybranego modelu, ale nie licz, że świeży sprzęt zostanie przeceniony tuż po premierze. 

Wiem czytając swoją wypowiedź muszę stwierdzić że źle się wyraziłem. 

Chodzi mi bardziej czy po premierze za 3 czy 4 tygodnie nie pójdzie cena w górę. 

Jak to miało miejsce z 3000 generacją. 

Rozumiem że już kopacze nie będą wykupować kart.

Pytanie czy jakieś inne czynniki nie wpłynął na wzrost cen.

Wiem, wiem trochę szukam szklanej kuli ale poprostu mam zagwozdkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

No właśnie, ale nam zrobili szach-mata chyba i... albo 4090 za taczkę kasy, albo ssanie kul. :(

Szach-mat to od dawna producenci probuja zrobic ludziom w glowach. Jak widac udaje im sie skoro uprawiasz taka dychotomie myslenia :(  

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, severall napisał:

Ceny i inflacja spadnie jak ludzie zbiednieją. Póki co wciąż większość stać na konsumpcje to ceny są jakie są. 

Jak inflacja spadnie, to ceny się przestaną rosnąć, a nie spadną. Żeby spadły, potrzebna jest deflacja. Na tą bym się nie nastawiał, a już na pewno nie na powrót do cen z 2020.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Płażyński chyba pracuje na wykreślenie z wyścigu o kandydaturę na Prezydenta RP z PiS-u na 2025 rok i zarazem dołączenie w tym gronie do Bocheńskiego, który już został skreślony z tego wyścigu przez wyraźną porażkę z Trzaskiem o Warszawę niecałe 2 tygodnie temu. Choć z drugiej strony do tego wyścigu podobno dołącza następny młody wypatrzony przez Kaczego. Jest to Jarosław Margielski, aktualny prezydent Otwocka. https://wydarzenia.interia.pl/raport-wybory-samorzadowe-2024/news-plazynski-wywolal-polityczna-burze-w-pis-ujawniamy-tresc-rap,nId,7457432
    • Tak jest proszę pana, wycięta ramka i na 2 śrubki na stelażu BQ 120mm Oryginalnie był wentylator Zalmana, ale był głośny, to wszedł Arctic, a teraz BQ Na filmiku jest oryginał i widać stelaż do montażu wentylatora. To nie jest wentylator z ramką, tylko taka zubożona wersja i żeby zastąpić oryginał trzeba niestety wyciąć ramkę. https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=zalman+9900+cu#fpstate=ive&ip=1&vld=cid:17b99d1e,vid:8uIN_p7W2I0,st:0 A węże  z chłodzenia grafiki mają 1cm średnicy zewnętrznej (8mm wewnętrznej) i zdecydowałem na miękkie, żeby w każdej chwili można bez demontażu układu wyjąć grafikę, pompkę, czy chłodnicę. Albo wszystko razem cuzamen do kupy. Ważne, że działa i to jak !
    • z czystej ciekawości, jaki procesor w tym zestawie,że takie chłodzenie ? o płytę pytasz budżetówkę vide prime od asusa, a chłodzenie kupujesz takie wypaśne ? hmm  
    • Właśnie co miesiąc +- dochodzi do automatycznego retreningu pamięci ram (do tego jak zrobisz jakieś zmiany w bios, albo nawet wejdziesz i zapiszesz bez zmian, to też się robi). Jeżeli to wygląda tak, że odpalisz kompa i przez jakiś czas system nie wstaje, a potem sam z siebie normalnie się ładuje, to tak ma być. To nie jest problem, a zamierzone działanie. 
    • Tego typu klawiatur na plastikowych nitach już troche wymieniłem bo człowiek oszczędza każdy grosz jak mało zarabia  jak nie masz w tym wprawy i lutownicy aby przetopić nity a pózniej je po wymianie ponownie zgrzać to może być ciężko i lepiej dopłacić do całości jak allas wspomniał, łatwo też uszkodzić zaczepy klawiatury jak dasz za dużą temperaturę na grocie czy tam hocie lub za długo grzejesz to zaczep od klawisza może się zdeformować/przetopić od drugiej strony i nie będzie np odbijał  A co do objawu o którym piszesz to na 100% jest to wina samej klawiatury, usterki kbc inaczej się objawiają.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...