Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zasilacz Gigabyte GP-UD1000GM PG5 podoła Geforce 4090? lub czy znajdzie się coś lepszego ze złączem PCI-E 5.0 12VHPWR w cenie do 900-1200 zł, co jest aktualnie dostępne? Na nowego Seasonic Vertex atx 3.0 nie mam ochoty czekać do grudnia, aby doczekać się jedynie większej drożyzny, prócz gpu chcę wymienić platforme na nową (core i7 10700 na i7 12700).


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SebastianFM napisał:

Kolejna generacja i kolejny raz to samo piszesz, że powinno być inaczej niż jest. Dla mnie wcale nie jest oczywiste, że skoro RTX 3070 miał taką wydajność jak RTX 2080 Ti, to RTX 4070 powinien mieć wydajność RTX 3090 Ti.

Poza tym to są tylko twoje oczekiwania, że w każdej generacji będzie wzrost wydajności o 100% jednak już od kilku jest on właśnie na poziomie około 50%.

Cena to jest zupełnie inny temat. W tym się akurat zgadzamy, że wysoka cena ma na celu wyprzedanie Ampere. W takim razie ci, dla których ona jest za wysoka muszą trochę poczekać.

Skoro Nvidia sobie ustawia tak wysoko poprzeczkę z cenami to ja ustawiam wysoko poprzeczkę z wydajnością. Te karty robią wrażenie wszystkim tylko nie wydajnością jak na razie. Wielkie bydlaki gorące jak diabli ciągnące więcej papu niż smok wawelski, kosztujące krocie, a nie potrafią nawet przebić 20 tys. w Port Royal, w grach będzie tylko gorzej, bo zawsze tak jest.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może było w temacie ale kiedy schodzi nda na karty? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, MrKetiw napisał:

Może było w temacie ale kiedy schodzi nda na karty? 

12tego o 15:00.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedenastego.

12go rusza sprzedaż.

Edytowane przez someI
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, someI napisał:

Jedenastego.

12go rusza sprzedaż.

Karty autorskie tak jak napsialem ;)  12tego o 15:00 mozna publikowac testy.

A jak z FE czy dzien wczesniej to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, SebastianFM napisał:

Dlatego, że ten Port Royal nie nadaje się do testowania wydajności śledzenia promieni, ponieważ nie używa on tego śledzenia promieni w taki sposób jak w grach i przez to nie jest to w ogóle miarodajne. Pisałem już o tym po premierze pierwszej generacji kart AMD ze śledzeniem promieni. Karty AMD mają z kolei bardzo dobre wyniki w tym teście, nie odzwierciedlające faktycznej wydajności śledzenia promieni.

przejrzyj testy z PPC bo w tych testach skalowanie kart nvidi pasuje bardzo do tego co jest przedstawione na tym screenie , więc w obrębie jednego producenta , jeśli ten wykres to nie fejk to wygląda na 31% wzrost wydajności w rt 3080 vs 4080 , a to w porównaniu do ceny i limitów mocy za wiele nie jest , a najbardziej smutne jeśli to by była prawda że wciąż na 4080 w cp2077 mamy poniżej 60FPS w 1440p

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Phoenix. napisał:

Karty autorskie tak jak napsialem ;)  12tego o 15:00 mozna publikowac testy.

A jak z FE czy dzien wczesniej to nie wiem.

FE dzień wcześniej. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Smogsmok napisał:

FE dzień wcześniej. 

To sie wszystko juz zgadza ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SylwesterI. napisał:

przejrzyj testy z PPC bo w tych testach skalowanie kart nvidi pasuje bardzo do tego co jest przedstawione na tym screenie , więc w obrębie jednego producenta , jeśli ten wykres to nie fejk to wygląda na 31% wzrost wydajności w rt 3080 vs 4080 , a to w porównaniu do ceny i limitów mocy za wiele nie jest

Gdzie na PurePC są wyniki z Port Royal? Możesz podać link?

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SebastianFM napisał:

Gdzie na PurePC są wyniki z Port Royal? Możesz podać link?

wyciągnij średnią ze skalowania się gier z rt według testów PPC i zobaczysz że ładnie się to skaluje z wynikami port royal w obrębie jednej architektury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cię nie rozumiem. Co takie porównanie ma mieć na celu?

@ŁowcaPisowców zapytał, czemu wynik w śledzeniu promieni jest tak słaby.

Jasne, że powinien być wyższy, skoro w Ada rdzenie RT mają 3 razy wyższą wydajność.

Ja stwierdziłem, że ten test nie pokazuje realnej wydajności w śledzeniu promieni.

Przecież to powinno być oczywiste, skoro RTX 3090 jest w nim wydajniejszy od RX 6900 tylko o 31%, a już np. W Cyberpunk 2077 aż o 79%.

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, kadajo napisał:

w grach będzie tylko gorzej, bo zawsze tak jest.

Nie w nowej nvidii w nowych grach.Ale nvidia nie postarza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiesz o czym pisałem " w obrębie jednej architektury"

ps.

najlepsze jaja to będą jak w starej wersji CP seria 40x0 będzie mało co odstawać od 30x0 , ale wypuszczą nową wersję CP2077 tą ze slajdów nv i nagle skok będzie większy , co wtedy powiedzą ci którzy twierdzili że "nie ma znaczenia że redzi współpracowali z nv przy cp2077 i nie było żadnych optymalizacji pod nv , to czyste funkcje dx12 " a nagle wyjdzie nowy patch i te czyste dx12 da serii 40x0 większy skok :E

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, SylwesterI. napisał:

rozumiesz o czym pisałem " w obrębie jednej architektury"

Rozumiem tylko tyle, że nie lubisz jak się źle pisze o wydajności AMD.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro ty wyciągasz takie wnioski gdy piszemy o slajdzie z testów 4080 i twojego wspaniałego RT to nie mam więcej pytań :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że ty też nie umiesz liczyć %. Napisałeś, że według tej tabelki RTX 4080 16 GB jest wydajniejszy od RTX 3080 o 31% a tak naprawdę to z obliczeń wychodzi, że jest wydajniejszy o 45%.

Ja cały czas podtrzymuję, że ten test nie sprawdza wydajności mojego wspaniałego RT, ponieważ wtedy ta różnica w wydajności powinna być dużo większa. ?

Edytowane przez SebastianFM
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wiem ze te benchmarki sa malo miarodajne, ja tylko chce wiedziec jaka jest wydajnosc w Fortnite RT. Napiszcie mi w wiadomosci na priv jak beda wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SebastianFM napisał:

Ja cię nie rozumiem. Co takie porównanie ma mieć na celu?

@ŁowcaPisowców zapytał, czemu wynik w śledzeniu promieni jest tak słaby.

Jasne, że powinien być wyższy, skoro w Ada rdzenie RT mają 3 razy wyższą wydajność.

Ja stwierdziłem, że ten test nie pokazuje realnej wydajności w śledzeniu promieni.

Przecież to powinno być oczywiste, skoro RTX 3090 jest w nim wydajniejszy od RX 6900 tylko o 31%, a już np. W Cyberpunk 2077 aż o 79%.

Koniec świata. Zgadzam się w czymś z SebastianemFM. Matko bosko, co to się stanęło..
(jak faktycznie Radki podejrzanie mało odstają w benchmarku RT od 30xx to gorzej jest z tymi popłuczynami po MadOnion/Futuremarku niż myślałem :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV gry bez Heda i Gambrinusa już nie potrafią nic porządnego nagrywać, więc pytają jakąś wiedźmę o Wiedźmaka 4 i GTA 6 :rotfl: Kto do niej dryndnie i spyta, czy do zasilenia RTXa 5090 będzie potrzebna siła z kuchni? :szczerbaty:

Screenshot_20221006-220948_11zon.thumb.jpg.ee46a4236a12338691bd27a41cf04ca1.jpg

Edytowane przez Cliff B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, SebastianFM napisał:

Zacznijmy od tego, że ty też nie umiesz liczyć %. Napisałeś, że według tej tabelki RTX 4080 16 GB jest wydajniejszy od RTX 3080 o 31% a tak naprawdę to z obliczeń wychodzi, że jest wydajniejszy o 45%.

Ja cały czas podtrzymuję, że ten test nie sprawdza wydajności mojego wspaniałego RT, ponieważ wtedy ta różnica w wydajności powinna być dużo większa. ?

1. w tabelce 4080 jest jako 100% nie 3080 , panie naumiany w procentach

2. tu masz ranking gier z rt gdzie 3090ti jest 100%

https://www.tomshardware.com/reviews/gpu-hierarchy,4388.html

popatrzx sobie jak ładnie poszczególne karty z tabelki PR w 1440p skalują się z wynikami z gier z RT w 1440p ultra

jak sie skaluje w jednym i drugim przypadku 3090ti do 3090 do 3080 do 3080ti , akurat port royal w ramach jednej architektury ładnie pokazuje wyniki wydajności i skaluje się to ze średnią z gier , więc te wyniki 4080 jeśli są prawdą , to są mało optymistyczne

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procenty na pclabie. Część dziesiąta.

O ile procent jest wydajniejszy RTX 4080 od 3080 w tym benchu? :E

image.png

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, SylwesterI. napisał:

1. w tabelce 4080 jest jako 100% nie 3080 , panie naumiany w procentach

I co z tego? Ty jeszcze chcesz o tym dyskutować? To według ciebie dobrze policzyłeś, że wzrost wydajności jest o  31%?

1 minutę temu, lukadd napisał:

Procenty na pclabie. Część dziesiąta.

O ile procent jest wydajniejszy RTX 4080 od 3080 w tym benchu? :E

O 45%.

Edytowane przez SebastianFM
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lukadd napisał:

O ile procent jest wydajniejszy RTX 4080 od 3080 w tym benchu?

o 44,9% :] 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Hej, totalnie nie jestem na czasie w temacie sprzętowym i szukam lapka do programowania (Visual Studio, Dockery itp.) w cenie ~15k. Okazjonalnie do pogrania, ale ekran nie ma totalnie żadnego znaczenia, bo będzie podłączony do monitora, więc nie potrzebuję wodotrysków typu 240Hz ekran, 4K rozdzielczość itp. (FHD i 60Hz starczy ). Aktualnie pracowałem na firmowym ZBooku Fury 16 G9 z i7-12850HX, 32GB RAMu i RTX A1000 i było OK (w grach nie szalał, ale od grania jest PS, tutaj jak wspomniałem okazjonalnie), ale czuję że mogłoby być lepiej. Co do RAMu zależy mi na ten moment min. 32GB z możliwością rozbudowy (najlepiej jako wolne sloty).
    • No i nawet teraz widać to np. po Ruskich. Zakaz importu i leżą. Nie mają technologii itd. Gdyby im Chińczycy nie pomogli bez importu już by ich pewnie nie było. Ludzie chcą towarów i konsumpcji a nie eksportu. Eksport jest tylko jednym ze sposobów na osiągnięcie celu.
    • Ja podczas bitki nie uzywam nigdy jendej broni, dlatego mala ilosc strzal a jest ich 15 nie robi mi to klopotu. W sumie to łuku prawie wgl nie uzywam
    • Może ktoś chce komputer pod magazyn danych, 6x sata, z wyjściem hdmi 2.0 z HDR wymienić za miniPC z N100? Jednak dyski zewnętrzne i magazyn danych w głównym PC mi wystarczą   Komplet zawiera: -athlon 200ge i chłodzenie spire -Asus b450m A II, nówka z amazona i właśnie myślę nad odesłaniem https://www.amazon.pl/dp/B08K91L574?smid=A2R2221NX79QZP&tag=egcplpepper2-21&ascsubtag=551695792 -ram 2x4gb 3000mhz, CORSAIR Vengeance LPX -obudowa chieftec bravo CS-03B-U3 z miejscem na 3x dyski 3.5 cala 1x 2.5 cala oraz slot 5.25 na napęd https://www.chieftec.eu/products-detail/pl/416/CS-03B-U3 -2 wentylatory 1x50mm oraz 1x80mm -zasilacz chieftec SFX-350BS MiniPC może być bez dysku, interesuje mnie coś z N100 lub podobne z tej serii. Ewentualnie sama płyta główna na N100 z przynajmniej 2x sata, ale z dopłatą. LUB mogę przyjąć coś innego, choćby płytę na LGA1151 pod pentium g5600, prawie nową. Mogę wysłać bez obudowy i zasilacza, jak ktoś tak woli.
    • My nie żyjemy w tamtych czasach tylko w czasach, gdzie gospodarką rządzi twarda waluta. I słowo kluczowe - jak masz hajs. Co gwoli dopowiedzenia - hajs, który respektuje druga strona. Co było z Hrywną dwa lata temu to chyba każdy wie. Mogłeś mieć Hrywien w bród ale na zagraniczną walutę nie dało się wymienić (łatwo).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...