Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, lukadd napisał:

Może Amorek wpadnie 11tego na testy z swoim 2080ti i jego wyliczeniami

Teraz jest kynareth z rx 6700xt z uessej a w procentach i tak nic nie pobije gtx 1060  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd on wziął klatki fps 4K w RDR2?

IMO - 85 fps bez DLSS na ultra (115 z DLSS) = w końcu bingo 4K, nawet na tym struclu 4080 16GB.
Hmmm... no to czekamy na inne testy.

 

 

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, ŁowcaPisowców napisał:

Cosik śmierdzi ten SER, jak Nvidia nie zaplaci to nie wiem czy beda implementowac

Nic nie musi płacić implementacja szybka i bardzo łatwa - kilka linii kodu ;) Poza tym zarówno AMD i NV pomagają implementacjach tego i owego jak ktoś nie ogarnia.

PS. podobną funkcjonalność posiada również architektura ARC od Intela

Edytowane przez sideband
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, ŁowcaPisowców napisał:

Innymi słowy punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia, jak ktos patrzy z punktu widzenia (...) to jeszcze inna matematyka obowiązuje.

Zawsze tak było. Punkt siedzenia od zawsze był ważny w postrzeganiu matmy.
Ja np. na matmie siedziałem w ostatnich ławkach i zwykle mi wychodziły wyniki inne, niż tych z pierwszych ławek. ?

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, ŁowcaPisowców napisał:

Cosik śmierdzi ten SER, jak Nvidia nie zaplaci to nie wiem czy beda implementowac

Czemu od razu tworzysz jakąś teorię spiskową?

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, SebastianFM napisał:

Czemu od razu tworzysz jakąś teorię spiskową

Nie spiskową, poprostu jak cos sie nie dzieje z automatu tylko wymaga ingerencji, to nie mozesz brac za pewnik ze sie w ogole przyjmie bez odpowiedniego posmarowania dolarami. Tak było przeciez na poczatku z DLSS. Juz nawet nie mowie o przypadkach kiedy tytul jest sponsorowany przez konkurencje, ktora wrecz szuka sztuczek zeby na architekturze konkurencji to nie dzialalo dobrze, jak Far Cry 6 ktory nie dostał DLSS do dzisiaj mimo ze sie az o niego prosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy każdej nowej architekturze i pojawieniu się nowych funkcjonalności to normalny proces prócz implementacji w sterowniku trzeba to implementować również w grze.

Stąd nowy build CP2077 z marketingowym trybem overdrive ;)

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak już odruchowo u ludzi wychodzi, jak NV wprowadza innowacje to zaraz szuka się teorii spiskowych. Moje ulubione skoki na kasę to PhysX i Gsync :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
21 minut temu, sideband napisał:

Stąd nowy build CP2077 z marketingowym trybem overdrive ;)

No to wlasnie o tym pisze, taki CP2077 jest praktycznie reklamą Nvidii na tym etapie. Nie wiem czy mozna nazywac teoria spiskowa cos z czym nikt sie nie kryje. Gdyby AMD miała taki budzet na sponsoring jak Nvidia to by dopiero bylo ciekawe, a tak to sponsoruje same gnioty przez ostatnie lata. Moze sie to zmieni, kto wie. Nie chce mi sie offtopowac, ale juz tu ktos kiedys pisal jak malo gier tak naprawde implementowalo technologie Nvidii, chyba ze byly obsmarowane kasą jak Batman Arkham

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, ŁowcaPisowców napisał:

Nie spiskową, poprostu jak cos sie nie dzieje z automatu tylko wymaga ingerencji, to nie mozesz brac za pewnik ze sie w ogole przyjmie bez odpowiedniego posmarowania dolarami. Tak było przeciez na poczatku z DLSS. Juz nawet nie mowie o przypadkach kiedy tytul jest sponsorowany przez konkurencje, ktora wrecz szuka sztuczek zeby na architekturze konkurencji to nie dzialalo dobrze, jak Far Cry 6 ktory nie dostał DLSS do dzisiaj mimo ze sie az o niego prosi.

Co? Ty piszesz o funkcji, która pozwala zwiększyć wydajność obliczeń wykonywanych podczas śledzenia promieni. Czemu w ogóle NVIDIA miałoby zależeć na tym, żeby to się przyjęło i żeby deweloperzy z tego korzystali w danej grze? I jeszcze mieliby za to płacić?

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A AMD tez bedzie miec ten SER? To jest czesc jakiegos standardu? Bedzie na konsolach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ŁowcaPisowców napisał:

Wiem ze te benchmarki sa malo miarodajne, ja tylko chce wiedziec jaka jest wydajnosc w Fortnite RT. Napiszcie mi w wiadomosci na priv jak beda wyniki.

W forcie cienie OFF się wrzuca, a Ty chcesz na RT w to grać? Chyba w ratowanie świata co najwyżej ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, T0TEK napisał:

To tak już odruchowo u ludzi wychodzi, jak NV wprowadza innowacje to zaraz szuka się teorii spiskowych. Moje ulubione skoki na kasę to PhysX i Gsync :D

Szczególnie że od kupna pierwszego monitora z gsync od kilku lat wymieniam monitory tylko na takie z pełnym wsparciem gsync :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawisem, bardzo fajna zabawka, która pokazuje (i otwiera mózg) jak cudnie można sobie ubić GPU na własne życzenie.
(1440p = ultra = 20 fps = zgon), a jak fajnie poprawić wydajność tylko trochę luzując majty (HIGH = daje już skok na 65 fps, a jakość nie poraża słabizną).

I kolejna sprawa często dyskutowana tu - jakość vs fps!

Daję Ultra = 20 fps = słabo = odczucia = grafika komputerowa.
Daję VHigh = 37 fps = lepiej, ale... nadal grafika komputerowa.
Daje High = 60-70 fps = (niby grafika gorsza), ale... odczucie immersyjności = super = teraz wsiąkam - już nie grafika komputerowa - już real odczucia IMO. 

Czyli pomimo tego, że gorzej, to lepiej. 

Fajne do poeksperymentowania z własnym postrzeganiem.  

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i patrząc na ceny z proshopa do którego nasze rodzime firmy będą się pewnie starały mniej lub bardziej stawać konkurencyjne wychodzi że jak już to czekać na fundersa od nv... Pińcet zostanie w kieszeni w porównaniu z lowend chyba że komuś wpadnie w oko jakaś niespotykana kobyła lub clc za kolejne 20%... Tak czysto hipotetycznie bo te karty jak do gier a nie roboty to dla prawdziwych krezusów. Pewnie się znajdzie kilku takich jak i wariatów :E

W ogóle to już można właściwie myśleć o olc przy cenach tego wszystkiego skoro już nawet ram najlepiej tak chłodzić :lol2: Do lata to może jeszcze człowiek żyć sobie tym ogrzewając mieszkanie a potem to inwestycja w sprawniejszą klimatyzację... Nie płaczę i nie neguje, tylko się rozczulam nad sobą co człowiek pomagał napompować bawiąc się o drobne procenty by być ponad jakiś poziom na krótko. Tak wiem że ta 4080 i ta niby stanieją jak się im wyprzeda poprzednia seria. Od biedy xss i gamepass.

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-4090-spotted-reaching-3-0-ghz-and-616-watts-with-gpu-stress-tool

Chociaż po pierwszych testach spodziewałem się czegoś gorszego

 

 

 

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Kołowaty napisał:

Jak 3090 była cegłówką, tak 4090 jest jak suporex8:E

Moja obudowa, już wiem że ROG STRIX nie dla mnie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kiedyś jaka to karta miała 100k w 3DMark06 była taka, dzisiaj tak samo powinno być, za 10k zł chcemy 100k w Port Royale, może być w 1080p na razie. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, T0TEK napisał:

To tak już odruchowo u ludzi wychodzi, jak NV wprowadza innowacje to zaraz szuka się teorii spiskowych. Moje ulubione skoki na kasę to PhysX i Gsync :D

Ale PhysX to nie była NV, oni to tylko kupili.

 

Jawnym chamstwem było za to blokowanie tego gdy wykryto kartę (jeszcze wtedy) ATi.

 

Taki Borderlands 2 do dziś wygląda IMO czasami lepiej z włączonym PhysX, porównując do trójki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Adam1394 napisał:

Ale PhysX to nie była NV, oni to tylko kupili.

Dos to też nie był microsoft, a android to nie google. Wincej śmieciowej wiedzy, wincej

Edytowane przez qrek1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Nawisem, bardzo fajna zabawka, która pokazuje (i otwiera mózgi) jak cudnie można sobie ubić grafę na własne życzenie
(1440p = ultra = 20 fps), a jak fajnie poprawić wydajność trochę luzując majty (high = daje już skok na 65 fps, a jakoś nie poraża słabizną).



I kolejna sprawa często dyskutowana tu - jakość vs fps!

Daję Ultra = 20 fps = słabo = odczucia = grafika komputerowa.
Daję VHigh = 37 fps = lepiej, ale... nadal grafika komputerowa.
Daje High = 60-70 fps = (niby grafika gorsza), ale... odczucie immersyjności = super = teraz wsiąkam - już nie grafika komputerowa - już real odczucia IMO. ;)

Czyli pomimo tego, że gorzej, to lepiej. ;)

Fajne do poeksperymentowania z własnym postrzeganiem. ;) 

rewelacja

i dobrze testuje OC karty

najbardziej obciążające ustawienie to "global illumination" i "shadow quality"

Edytowane przez IceMan75
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kołowaty napisał:

Jak 3090 była cegłówką, tak 4090 jest jak suporex 8:E

No to jakby się dziwić, że osiłek co ma dwa metry i wazy 150 kg będzie walił mocniej pięścią niż taki co ma metr pięćdziesiąt... Mam nadzieję, że to już koniec "rozwoju" GPU w tę stronę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak macie firme to pamiętajcie ze z NBB.DE możecie na FAV 0% zamówić i  wyślą foundersa do Polski.

Wyjdzie wtedy ok 7k za tą 4090.

 

  • Thanks 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...