Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, kadajo napisał:

Jak oni dali parę kart na krzyż, chyba nikt nie wierzy ze się tysiące ludzi rzuciło na karty za 10-12 tys. :E

W 2 sklepach ktore znam w UK mieli przynajmniej po 500sztuk wiec wcale nie tak malo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, hubio napisał:

No zgadza się... Ale ile jest chętnych konsumentów ? O wiele więcej. Przecież podobne stany rzucono w PS5 czy xbox series x i też nie było.

No przesadzaj, day one było ze 4 mln konsol. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci co kupili w proshopie dzisiaj po 9999zł będą mieli bogatą gwiazdkę bo sprzedadzą po 16k na święta... :) 6k na każdej... Jestem niemal pewny, że w całej Europie, nie wiem jak gdzie indziej z 80% kupiło handlarzy. Będzie to samo co z PS5 i xbox series x. A ktoś tu pisał, że konsole kupowali rodzice dla dzieci :) Żadni rodzice tylko handlarze co było wielokrotnie opisywane.

2 minuty temu, Fenrir_14 napisał:

Proshop miał na bank powyżej 100 kart i o 15.01 było pozamiatane. 

handlarze :)

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, hubio napisał:

Ci co kupili w proshopie dzisiaj po 9999zł będą mieli bogatą gwiazdkę bo sprzedadzą po 16k na święta... :) 6k na każdej... Jestem niemal pewny, że w całej Europie, nie wiem jak gdzie indziej z 80% kupiło handlarzy. Będzie to samo co z PS5 i xbox series x. A ktoś tu pisał, że konsole kupowali rodzice dla dzieci :) Żadni rodzice tylko handlarze co było wielokrotnie opisywane.

Co ty gadasz xd Ja bym kupił to wyłącznie na fakturę, bo masz na start -23% i nabite spore koszta.

Nie wiem kto to bierze bez faktury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, hubio napisał:

Ci co kupili w proshopie dzisiaj po 9999zł będą mieli bogatą gwiazdkę bo sprzedadzą po 16k na święta... :) 6k na każdej... Jestem niemal pewny, że w całej Europie, nie wiem jak gdzie indziej z 80% kupiło handlarzy. Będzie to samo co z PS5 i xbox series x. A ktoś tu pisał, że konsole kupowali rodzice dla dzieci :) Żadni rodzice tylko handlarze co było wielokrotnie opisywane.

Jeszcze raz, może na świecie było inaczej ale u nas w pl to każdy średnio ogarnięty szympans co potrafi wejść w neta mógł kupić xsx lub ps5 day one. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ceny 3xxx albo się utrzymają albo wzrosną... :) Teraz uratować gwiazdkę mogą tylko górnicy, który masowo popsują rynek 3xxx. Jak oni nie zaleją jeszcze bardziej rynku to sklepy jeszcze podniosą... Zobaczycie... Pisałem o tym w lipcu... O tym dokładnie scenariuszu... A taki technokrata to jakie spadki cen zapowiadał ? Można sprawdzić :)

3 minuty temu, michal-prezes1 napisał:

Co ty gadasz xd Ja bym kupił to wyłącznie na fakturę, bo masz na start -23% i nabite spore koszta.

Nie wiem kto to bierze bez faktury.

Ale to dla siebie bo jak na handel to tak czy inaczej wszystko musisz zwrócić.

3 minuty temu, lpcl napisał:

Jeszcze raz, może na świecie było inaczej ale u nas w pl to każdy średnio ogarnięty szympans co potrafi wejść w neta mógł kupić xsx lub ps5 day one. 

Chyba w ciągu pierwszego tygodnia albo kilku dni ? Przecież nawet na tym forum było pisane jak boty kupowały PS5

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej ci co bili się z myślami czy kupić nie mają wyboru i poczekają :D . W NL sklep widzę ma jakieś gigabyte podstawowr za bagatela 2699e. Więc marże sobie ładnie nabijają nauczeni serią 3xxx , to i tak nic bo na odpowiedniku olx widzę biznesmeni wystawiają najtańsze modele za 4599e . Mi przynajmniej ulżyło bo cały czas myślałem o wymianie dla samej przyjemności posiadania tego kolosa bo w 1440p grając w 80 klatkach wzrostu wydajności nie odczuje a tak jak widzę marże sklepów i cwaniaków odsprzedających sprzęt poczekam pare miechów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, hubio napisał:

Ci co kupili w proshopie dzisiaj po 9999zł będą mieli bogatą gwiazdkę bo sprzedadzą po 16k na święta... :) 6k na każdej... Jestem niemal pewny, że w całej Europie, nie wiem jak gdzie indziej z 80% kupiło handlarzy. Będzie to samo co z PS5 i xbox series x. A ktoś tu pisał, że konsole kupowali rodzice dla dzieci :) Żadni rodzice tylko handlarze co było wielokrotnie opisywane.

handlarze :)

Musiałbyś znaleźć kogoś, kto chce kupić taki sprzęt za takie pieniądze. Imho powodzenia. To nie jest konsola za 2k, tylko produkt dla wąskiego grona klientów, który srają pieniędzmi. Nie masz górników, więc tym bardziej znalezienie kogoś będzie trudne. Desperaci pewnie dadzą 12k, ale reszta będzie miała wylane i poczeka.

  • Upvote 12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, michal-prezes1 napisał:

Co ty gadasz xd Ja bym kupił to wyłącznie na fakturę, bo masz na start -23% i nabite spore koszta.

Nie wiem kto to bierze bez faktury.

To chyba w Polsce jeszcze takie wałki przechodzą. Ja mając w DE działalność nie związaną z potrzebą zakupu takiego GPU do pracy nie wrzucę sobie tego w koszta, ani nie odliczę VAT. Bo w przypadku kontroli dowalą mi za unikanie podatków i zabulę kilka razy więcej niż ten 4090 wart :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku że karty za 10k+ wyszły w ciągu kilku sekund, biorąc pod uwagę w jak ograniczony target ta karta celuje(4k 120Hz) :E

Rozumiem sytuację jaka miała miejsce dwa lata temu z serią 30x0, bo te karty cenowo były w sumie dla każdego, ale teraz ? :E

Kryzys ? Jaki kryzys :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Fenrir_14 napisał:

Jakie parę kart na krzyż, miałeś dzisiaj wcześnie cytowany stan magazynowy z OC.uk, kart nie ma nigdzie poza portalami aukcyjnymi więc po co tu cyganisz ?

A pokaz no ten cytat, a najlepiej link do źródła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Szark123 napisał:

 W NL sklep widzę ma jakieś gigabyte podstawowr za bagatela 2699e. Więc marże sobie ładnie nabijają nauczeni serią 3xxx

nie patrz na mgekko bo tam nikt nie kupuje na premierę kart . w nl kupuje się w alternate

https://www.alternate.nl/Grafische-kaarten/NVIDIA-grafische-kaarten/RTX-4090

 

w minutę po dodaniu tego posta 4090 inno 3d za 2099euro zeszło , ale najlepszy bajer że do karty dodawali GRATIS zasilacz DELTA 1300W za 250 ojro

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Fenrir_14 napisał:

Proshop miał na bank powyżej 100 kart i o 15.01 było pozamiatane. 

Skąd ta informacja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, hubio napisał:

Ci co kupili w proshopie dzisiaj po 9999zł będą mieli bogatą gwiazdkę bo sprzedadzą po 16k na święta... :) 6k na każdej... Jestem niemal pewny, że w całej Europie, nie wiem jak gdzie indziej z 80% kupiło handlarzy. Będzie to samo co z PS5 i xbox series x. A ktoś tu pisał, że konsole kupowali rodzice dla dzieci :) Żadni rodzice tylko handlarze co było wielokrotnie opisywane.

handlarze :)

Masz pomysł na biznes to inwestuj, w grudniu się pochwalisz, jaką kasiorę zgarnąłeś. ?

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, srekal34 napisał:

W 2 sklepach ktore znam w UK mieli przynajmniej po 500sztuk wiec wcale nie tak malo.

Skąd te info ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Minciu napisał:

Z AMD to zależy ile w plecy będą z tym RT. Bo Nvidia tym razem chyba postępu jakiegoś nie zrobiła prócz DLSS3

Ty to jak co palniesz... Wcale nie zrobiła, śledzenie promieni jest teraz tylko 3 razy wydajniejsze.

19 minut temu, ŁowcaPisowców napisał:

Napisalem tutaj ze ten caly SER Nvidii bedzie implementowany w grach w ktorych Nvidia posypie kasą, to zostałem zjechany z gory na dol ze jestem debilem. Teraz widze komentarz dewelopera tego nowego 3dMarka ze NIE implementowali w nim SER bo:

"No, as this would be a per-vendor optimization which we do not do in 3DMark tests." :E 

Jakbyś nie zauważył, to jest benchmark a nie gra. W każdej grze deweloperom zależy żeby uzyskać jak najwyższą wydajność i stosowanych jest do tej pory wiele rozszerzeń, nie tylko NVIDIA ale również AMD. Poza tym to oni nie chcą pokazać prawdziwej wydajności kart NVIDIA w śledzeniu promieni. Porównaj sobie wyniki Port Royal z Cyberpunk 2077.

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Khold napisał:

Jestem w szoku że karty za 10k+ wyszły w ciągu kilku sekund, biorąc pod uwagę w jak ograniczony target ta karta celuje(4k 120Hz)

LG za tanio sprzedaje swoje świetne OLEDy i napędza zbyt nVidii :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SylwesterI. napisał:

nie patrz na mgekko bo tam nikt nie kupuje na premierę kart . w nl kupuje się w alternate

https://www.alternate.nl/Grafische-kaarten/NVIDIA-grafische-kaarten/RTX-4090

2500 za TUFa :E który stał jakoś ~2100-2150. To jest dla właśnie maniaków i dla tego jeszcze wisi. 2300 za zwykłe trio, normalnie o 15:00 było za 1950 :E czy tam za ~2000 euro do wyrwania. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już ludzie piszą ze robi się wysyp aukcji na portalach to można się chyba domyślać kto znowu wykupił karty. Na pewno nie gracze, nawet ci topowi :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, lukadd napisał:

To chyba w Polsce jeszcze takie wałki przechodzą. Ja mając w DE działalność nie związaną z potrzebą zakupu takiego GPU do pracy nie wrzucę sobie tego w koszta, ani nie odliczę VAT. Bo w przypadku kontroli dowalą mi za unikanie podatków i zabulę kilka razy więcej niż ten 4090 wart :E

W Polsce to norma i nie tylko GPU się bierze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kadajo napisał:

Skąd te info ? :)

oni podają przy GPU stan, ale nie dokładny. Bo mogą mnieć 100-200 sztuk, a na stanie danego modelu w przeglądarce zawsze piszę 15+.

Patrząc na ilość i w jakich proporcjach GPU miało OC UK to proshop miał pewnie też kilkaset sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lukadd napisał:

2500 za TUFa :E który stał jakoś ~2100-2150. To jest dla właśnie maniaków i dla tego jeszcze wisi. 2300 za zwykłe trio, normalnie o 15:00 było za 1950 :E czy tam za ~2000 euro do wyrwania. 

 

bo tufa jeszcze nie mają na stanie ,czytaj opisy , w tym wypadku zawsze zawyżaja ceny , a co powiesz na inno 3d za 2099 ojro z gratisowym zasilaczem delty 1300W ? zeszło dopiero teraz

 

wróć mają promkę na 4090 do KAŻDEGO modelu dodają w gratisie zasilator 1300W

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lukadd napisał:

oni podają przy GPU stan, ale nie dokładny. Bo mogą mnieć 100-200 sztuk, a na stanie danego modelu w przeglądarce zawsze piszę 15+.

Patrząc na ilość i w jakich proporcjach GPU miało OC UK to proshop miał pewnie też kilkaset sztuk.

Czyli nie jest to legitne źródło informacji tak naprawdę. A wiemy już z autopsi ze sklepy lecą w kulki :)

Ja oczywiście nie wiem czy mam racje czy nie ale pewne jest ze globalnie narzekano na ceny i ze karty znowu zostały wykupione częściowo przez skaperów. Wiec prawda jest pewnie po środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...