Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby tak g***iany postęp wydajność/cena (jeszcze gorzej z pamięć/cena) jaki niektórzy wydają się akceptować miał miejsce od roku 1990, to na odpowiednik Dooma czekalibyśmy do roku 2000, na odpowiednik Quake'a do roku 2010, a na odpowiednik Half-Life 1 do 2020 (wtedy co Alyx). Tak by było. Na odpowiednik pierwszego Deus Exa czekalibyśmy do 2030. Nie wiem czy czegoś w tym stylu chce Jensen Huang, bo z jego wypowiedzi to nie wynika.

Całe lata 90-te to byłyby gry 2D, a nawet w latach 00-wych królowałyby gry 2D. Na w miarę rozbudowane strategie czekalibyśmy do okolic roku 2030.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, ArgusSamuaro napisał:

Nie, nie pisałem właściwie. 
Dzis zerknę na jakie parametry ustawić UV aby było super i sprawdzę. 
Na 3080ti przypadało bodajże 850/1850 na chwile obecna nie orientuje sie jak to wyglada przy 4090

4090 na pulpicie ma 0,88V :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Kynareth napisał:

Gdyby tak g***iany postęp wydajność/cena (jeszcze gorzej z pamięć/cena) jaki niektórzy wydają się akceptować miał miejsce od roku 1990, to na odpowiednik Dooma czekalibyśmy do roku 2000, na odpowiednik Quake'a do roku 2010, a na odpowiednik Half-Life 1 do 2020 (wtedy co Alyx). Tak by było. Na odpowiednik pierwszego Deus Exa czekalibyśmy do 2030. Nie wiem czy czegoś w tym stylu chce Jensen Huang, bo z jego wypowiedzi to nie wynika.

Całe lata 90-te to byłyby gry 2D, a nawet w latach 00-wych królowałyby gry 2D. Na w miarę rozbudowane strategie czekalibyśmy do okolic roku 2030.

Jesteś fest odklejony, jeśli sądzisz, że istnieje techniczna i finansowa możliwość utrzymania takiego postępu jak wtedy. 

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, BlindObserver napisał:

Jesteś fest odklejony

Możecie mu w tytule pod nazwą użytkownika wpisać "mem PCLab"? ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Kynareth napisał:

Jak średnia to 4060, jeśli 4060 to będzie pewnie z 25% pełnego czipu!? Przecież to niska półka będzie! Co to za nowe, durne standardy?

A no takie standardy że powyżej 4080 16GB a 4090 ponad 50% pełnego rdzenia do zagospodarowania 8:E  Więc niską półką  równie dobrze może być 4070 z 8/10GB vRAMu:]

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Na gigabyte rtx 4090 gaming oc wczoraj zrobiłem szybki test na 3dmark time spy i time spy extreme. Wynik 27500 oraz 18600pkt. Coś mao:) procek 12700k oraz zasiłka seasonic gx 1000. Podpięte wszystkie wtyczki z tym ,że czwarta przez podwójny molex ale to raczej nie ma znaczenia. Bottleneck 12700k 4.9ghz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Melman1980 napisał:

Panowie,

Na gigabyte rtx 4090 gaming oc wczoraj zrobiłem szybki test na 3dmark time spy i time spy extreme. Wynik 27500 oraz 18600pkt. Coś mao:) procek 12700k oraz zasiłka seasonic gx 1000. Podpięte wszystkie wtyczki z tym ,że czwarta przez podwójny molex ale to raczej nie ma znaczenia. Bottleneck 12700k 4.9ghz?

U mnie na 12600k 

Zadilacz 850 

2xpcie podwójne 

4090 tuf - 36k 

12600k - 14k

Edytowane przez ArgusSamuaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Kynareth napisał:

Gdyby tak g***iany postęp wydajność/cena (jeszcze gorzej z pamięć/cena) jaki niektórzy wydają się akceptować miał miejsce od roku 1990, to na odpowiednik Dooma czekalibyśmy do roku 2000, na odpowiednik Quake'a do roku 2010, a na odpowiednik Half-Life 1 do 2020 (wtedy co Alyx). Tak by było. Na odpowiednik pierwszego Deus Exa czekalibyśmy do 2030. Nie wiem czy czegoś w tym stylu chce Jensen Huang, bo z jego wypowiedzi to nie wynika.

Całe lata 90-te to byłyby gry 2D, a nawet w latach 00-wych królowałyby gry 2D. Na w miarę rozbudowane strategie czekalibyśmy do okolic roku 2030.

Pamiętam jak w 1998 poskładałem solidnego kompa to 2 lata później to już był praktycznie szrot , więc poskładałem kolejnego mocnego pc po czym po 2 latach znowu był przestarzały.  I wtedy jakoś tak chyba na 10 lat odpuściłem sobie gierkowanie. Postęp wtedy był szalony, każda nowa top gra wymagała przynajmniej modernizacji GPU, pamiętam jaki byłem zły jak mi Far Cry  przycinał?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, BlindObserver napisał:

Jesteś fest odklejony, jeśli sądzisz, że istnieje techniczna i finansowa możliwość utrzymania takiego postępu jak wtedy. 

Nie sądzę, żeby Kynareth twierdził, że się da.

Moim zdaniem utrzymać się postępu z lat 90tych nie da w roku 2022, ale spowalnianie go bardzo istotnie  przez durne decyzje też nie pomaga. I nie chodzi mi o to, że Nvidia czy AMD specjalnie trzymają w szafie szybsze sprzęty. a o całą masę czynników, która daje  taki efekt bezpośrednio lub pośrednio. Do tego on pisał chyba w innym kontekście - tym, że zgoda na kupowanie drogich kart skutkuje dalszym spowolnieniem, bo teraz popatrz na te same segmenty cenowe i masz praktycznie zero. 4060 zwana 4080 12GB na najnowszym slajdzie Nvidii z wynikami, wypada po prostu śmiesznie. Będzie drożej niż poprzednia generacja a bez RT i DLSSów.. wolniej? :szczerbaty:

Tutaj nie mam zdania. Jak pomyślę, że dla bogatych osób te 11K to jak dla mnie 1K czy nawet 500zł, to chyba też bym się przyłożył do tego zła i dał kasę Nvidii za 4090tkę ;) 
Masa ludzi w Polsce kupowała karty za 1500zł. 1060tki, 1070tki, 970 i 980tki, wcześniej 260tki, 470tki.
No i jak przeliczyć te 1500$+VAT na 1500zł...
no właśnie. Entuzjasta potrafi sobie odmówić innych przyjemności, a na superdrogi sprzęt do grania wyda ;)

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, wrobel_krk napisał:

No były czasy za 3k super moc była:

?

Rivka TNT 2... Miało się ?

Edytowane przez wkamil73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Melman1980 napisał:

Panowie,

Na gigabyte rtx 4090 gaming oc wczoraj zrobiłem szybki test na 3dmark time spy i time spy extreme. Wynik 27500 oraz 18600pkt. Coś mao:) procek 12700k oraz zasiłka seasonic gx 1000. Podpięte wszystkie wtyczki z tym ,że czwarta przez podwójny molex ale to raczej nie ma znaczenia. Bottleneck 12700k 4.9ghz?

Porównaj sobie tutaj ten sam gigabyte tyle że z ryzenem

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Krzkra napisał:

jak to w gamerocku - czuć piniondz :D 

Brzydki jak qpa, ale miałem 1070, 1080ti, 3070 - wszystkie były naprawdę zaskakująco fajne (tylko nie były to gamingi z tym żwirem na klacie).
 

 

14 minut temu, Melman1980 napisał:

Panowie,

Na gigabyte rtx 4090 gaming oc wczoraj zrobiłem szybki test na 3dmark time spy i time spy extreme. Wynik 27500 oraz 18600pkt. Coś mao:) procek 12700k oraz zasiłka seasonic gx 1000. Podpięte wszystkie wtyczki z tym ,że czwarta przez podwójny molex ale to raczej nie ma znaczenia. Bottleneck 12700k 4.9ghz?

FAJNE FAJNE pytanie, bo ja na 11700k będę miał podobnie (jeżeli dojdzie) ;)


 

6 minut temu, wrobel_krk napisał:

No były czasy za 3k super moc była:

 

i te 5 encyklopedii!
To była gratka ;)

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Brzydki jak qpa, ale miałem 1070, 1080ti, 3070 - wszystkie były naprawdę zaskakująco fajne (tylko nie były to gamingi z tym żwirem na klacie).

 

FAJNE FAJNE pytanie, bo ja na 11700k będę miał podobnie (jeżeli dojdzie) ;)

To wygląda raczej jak eko groszek, czyli prawdziwy luksus ? zresztą już ktoś kupił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Melman1980 napisał:

Panowie,

Na gigabyte rtx 4090 gaming oc wczoraj zrobiłem szybki test na 3dmark time spy i time spy extreme. Wynik 27500 oraz 18600pkt. Coś mao:) procek 12700k oraz zasiłka seasonic gx 1000. Podpięte wszystkie wtyczki z tym ,że czwarta przez podwójny molex ale to raczej nie ma znaczenia. Bottleneck 12700k 4.9ghz?

U mnie to samo. Zapuściłem 3d mark z ciekawości Miałem 29k graphics score. 8600k @ 5Ghz może być problemem? Nigdy nie był bottleneckiem nawet na 3090 ti. Ja używam kompa tylko w 4k, nawet innej rozdzielczości mój wyświetlacz nie obsługuje :)

Dodatkowo CP77 po włączeniu wszystkich wodotrysków i DLSS quality mam dropy framerate do 45 fps, a karta pracuje na 80% power limit, a wcześniej trzymało 50 fps na 3090ti karta na 110% power limit.  Procek jest obciążony 98%. Czy coś mam nie tak czy RTX 4090 mocno obciąża proca?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Konradox napisał:

Czy coś mam nie tak czy RTX 4090 mocno obciąża proca?

 

Bardziej, daje mu rozwinąć skrzydła. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Krzkra napisał:

Możecie mu w tytule pod nazwą użytkownika wpisać "mem PCLab"? ;)

Powiadacie,że kolega jest materiałem na mema? 8:E

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym mam wersje windforce of gigabyte.

Karta idealna bo jest mniejsza niż podaje specyfikacja i na długości jest jak MSI 3090 suprim i mi weszła bez komnbinacji.

Dodatkowo nie ma żadnego badziewia LED na czym mi zależy bo mój komp pracuje w ciemności i tak trzeba to wyłączać.

Jest super cicha. Nawet jak włączę wieśka w 150-170  fps w 4k wszystkie wodotryski max, GPU trzyma stałe 3000-3015 Mhz przy ~420W, bios silent wiatraki dochodzą do 1500 rpm. Cisza absolutna. Karta nie przekracza 70C. W porównaniu to 3090 ti to bajka. 

Dla mnie aż za szybka karta :)

  • Thanks 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, damiank94 napisał:

#teamCELERON333&RIVATNT2M64 :E

Też miałem takiego potworka, i grało się w nfs porsche ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wincyjognia napisał:

co do mankamentów 

MSI Liquid AIO i Trio, - cewki także, tak twierdza ludzie z reddita ktorzy wrzucali filmik oraz recka na guru3d.com

Strix - cewki, Jay2 mowil, ze sa slyszalne, a praktycznie nie mial tego problemu w FE.

Widocznie seria 40 to powtorka z rozrywki i kompletna loteria :)

Problem ten zapewne zniknie wraz z kartami rtx 4090 Ti podobnie jak było w serii rtx 3000

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...