Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie @GIZIU miał na myśli notify me. Ja na notify'u chyba 3 konta mam dopisane i nigdy nic nie dostałem. Pisałem z Corsair'em i gość nawet nie był w stanie określić czy te kable będą w ciągu 2 tygodni czy miesiąca. Szkoda czasu na tych amatorów, lepiej brać bezpośrednio z cablemod'a. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Peter06 napisał:

Nie, był też jeden stopiony, ten wysunięty to inna sztuka.

Żródło? Bo nigdzie nie widziałem stopionego kabla od be quiet, niektóre sztuki mają piny źle osadzone, ale nie było informacji o stopieniu ich kabla. Jeśli widziałeś to daj proszę linka. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już wrze w temacie o palących się wtyczkach i pewnnikiem wiele razy już ktoś to pisał ale.. Sprzęt za kilkanaście tysięcy i kawałek przewodu z plastikiem się topi. Przecież to jest ku**a jakaś parodia. Przepraszam że tak powiedziałem i dziękuję za wypowiedź.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, DeIntegroo napisał:

Pewnie już wrze w temacie o palących się wtyczkach i pewnnikiem wiele razy już ktoś to pisał ale.. Sprzęt za kilkanaście tysięcy i kawałek przewodu z plastikiem się topi. Przecież to jest ku**a jakaś parodia. Przepraszam że tak powiedziałem i dziękuję za wypowiedź.

Zgadzam się z Tobą, ale chociaż mamy beta testerów i takie kwiatki wychodzą od razu po premierze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kupno zasilacza z wtyczką 16 pin likwiduje problem spalenia karty?   Bo jeśli tak, to nie trzeba czekać do grudnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek kupił hx1200i żeby trochę posłużył okazuje się, że bez szans?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, RozQ napisał:

Człowiek kupił hx1200i żeby trochę posłużył okazuje się, że bez szans?

 

Niby dlaczego 1200w psu spokojnie styknie do 4090.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moc jest wystarczająca ale problem z kablami irytuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Monaro napisał:

A kupno zasilacza z wtyczką 16 pin likwiduje problem spalenia karty?   Bo jeśli tak, to nie trzeba czekać do grudnia.

Wątpię. Myślę, że problem jest głównie w samej wtyczce i niezbyt solidnym połączeniu. Tzn jeśli dany producent wykona ta wtyczkę solidniej to powinno być ok zarówno na adapterze jak i bez niego. 

Edytowane przez Bliss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, gret napisał:

Wyskoczyło mi na YT :E

 

Widziałem ten materiał też, masakra karta za 10 tyś i taki cyrk. Jeszcze ta tandetna próba ucieczki od problemu oj nvidia...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, RozQ napisał:

Moc jest wystarczająca ale problem z kablami irytuje 

No z tym przejściówkami na 4pin zgadza się , ale już z taką dedykowaną od corsaira powinno być znacznie lepiej . bo jakoś nie chce mi się znów wykładać min. 2k+ na nowy zasilacz z 12VHPWR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, zioloiso napisał:

Widziałem ten materiał też, masakra karta za 10 tyś i taki cyrk. Jeszcze ta tandetna próba ucieczki od problemu oj nvidia...

Jacy odbiorcy taki sprzęt.
 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nr GPU Wersja Połączenie Linki
1 Gigabyte Gaming OC 4xP Nvidia https://preview.redd.it/po6ksx09zpv91.jpg?width=640&crop=smart&auto=webp&s=ca8bbd7e97a8a30f82934d0828b133b879617f42
2 Asus TUF OC 4xP Nvidia  
3 Asus TUF 4xP Nvidia  
4 Asus TUF OC 4xP Nvidia https://new.reddit.com/r/nvidia/comments/yeb9e7/i_think_my_asus_4090_tuf_oc_adapter_is_melting_too/
5 Asus TUF 4xP Nvidia https://preview.redd.it/evi5td9yudw91.jpg?width=1500&format=pjpg&auto=webp&s=70b8514ba73dd85116dba630e58d201012dcc21e
6 MSI Suprim 4xP Nvidia https://quasarzone-com.translate.goog/bbs/qf_vga/views/5338770?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=en-US&_x_tr_pto=wapp
7 MSI Suprim Liquid 4xP Nvidia https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/yf9rn8/msi_suprim_liquid_x_4090_12vhpwr_connector_melt/
8 MSI Trio X 3xP Nvidia https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/yfqevh/msi_gaming_x_trio_rtx_4090_adapter_burned/
9 Asus TUF 4xP Nvidia https://imgur.com/a/RVvcGh7
10 Zotac Airo 4xP Nvidia https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/yftrin/my_rtx_4090_12vhpwr_connector_has_developed_a/
11 Asus Strix 4xP Nvidia https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/yg6fn0/very_early_stage_asus_strix_melting_adapter/

 

10 i 11 mają jeszcze status nie potwierdzony.

Zotac nie spalił wtyczki, ale jeden z plastików nad pinem jest pęknięty. Zgłoszony z ostrożności.

Strix ma słabej jakości zdjęcie i nie widać wyraźnie stopienia a tylko zmianę koloru. Karta dalej działa.

Edytowane przez msky7300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, wincyjognia napisał:

Dzięki, zamówione :)  bez wahania bo możliwe, że szybko się rozejdą.
Na rendrze prezentuje się dobrze, ciekawe jak na żywo...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, 4mp3hR napisał:

Dzięki, zamówione :)  bez wahania bo możliwe, że szybko się rozejdą.
Na rendrze prezentuje się dobrze, ciekawe jak na żywo...

r/nvidia - 12VHPWR 2x8 adaptor cable from be quiet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, 4mp3hR napisał:

No bez szału... ?

A to zależy, jaką sztukę trafisz. IMO bywa i szał(owa tandeta). No ale... przynajmniej piny nie odpadną przy zaginaniu, bo robią to już w czasie dostawy. XD

Ff7DoekX0AIASAY?format=jpg&name=small

Ff7DopPXEAM62ZU?format=jpg&name=900x900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, 4mp3hR napisał:

No bez szału... ?

A czego się spodziewałeś po kawałku kabla ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, lukadd napisał:

Tutaj nie wygląda, aby PCB miało cokolwiek do tego. Wszystkie drogi prowadzą do trefnych przejściówek, czasami może nieprawidłowego montażu, wyginania kabli i/lub złego dociśnięcia.


A co do cewek z niemieckiego forum aktualizują na bieżąco listę wśród ich forumowiczów.

Model Ilość całkowita Piszczy / Brzęczy
ASUS TUF Gaming RTX 4090 10 10
ASUS TUF Gaming RTX 4090 OC 8 7
ASUS STRIX 4090 OC 3 2
Gainward RTX 4090 Phantom 4 2
Gigabyte Gaming OC 1 1
GeForce RTX™ 4090 GAMING OC 24G 1 1
MSI 4090 Suprim X 9 9
MSI 4090 Trio X 3 2
MSI GeForce RTX 4090 Gaming X 1 1
NVidia 4090 FE 4 4
Zotac Gaming GeForce RTX 4090 Trinity (non OC) 1 0
ZOTAC GAMING GeForce RTX 4090 AMP Extreme AIRO 2 0
Zotac Gaming GeForce RTX 4090 Trinity OC 1 0

https://www.hardwareluxx.de/community/threads/rtx-4xxx-coilwhine-fiep-rassel-thread.1324904/

Bardzo fajny link - dzięki.

Załamujące jest to, że... z tej tabeli wynika, że tak naprawdę, to nie pechowcom cewki grają, ale raczej "jeden na milion" ma fart (lub upośledzony słuch), że mu nie grają, skoro na 45 kart w 40 grają.
Załamka. Dobiliśmy do ściany i jakości produktu / bylejakości produktu vs kosmos cena vs cierpliwość i próg bólu klienta.

Nigdy nie ma równowagi! 4090 - Niby wydajne, niby zimne, niby małożerne a przy tym...
Karty za 10K w górę piszczą w zasadzie każda i jeszcze się palą wtyki. CO TO M BYĆ?!

Temat mnie nie dotyczy, bo obraziłem się na 4090 i nv (i póki co, to zupełnym przypadkiem, okazało się to bardzo sensownym zachowaniem z mojej strony, choć często ulegam emocjom i "chwili słabości" - chciałem klikać kup), ale... no masakra to jest jakaś.
Kupujesz Merca klasy S za wór kasy i... jest głośny, a do tego przy odrobinie pecha, może się zapalić.

"Ale spoko, niech pan nie robi scen - nie każdy się pali, tylko niektóre, a poza tym... pracujemy nad tym... niech pan jeździ i nie sapie".

IMO żenada.
Jest coraz gorzej w IT. :(

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Karty za 10K w górę piszczą w zasadzie każda i jeszcze się palą wtyki. CO TO M BYĆ?!

Przecież powinieneś całować nvidię po czipach i dostawać ekstazy, bo dostałeś dymiącego i iskrzącego, ale killera wydajności za 13 koła :szczerbaty:

  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Bardzo fajny link - dzięki.

Załamujące jest to, że... z tej tabeli wynika, że tak naprawdę, to nie pechowcom cewki grają, ale raczej "jeden na milion" ma fart (lub upośledzony słuch), że mu nie grają, skoro na 45 kart w 40 grają.
Załamka. Dobiliśmy do ściany i jakości produktu / bylejakości produktu vs kosmos cena vs cierpliwość i próg bólu klienta.

Nigdy nie ma równowagi! 4090 - Niby wydajne, niby zimne, niby małożerne a przy tym...
Karty za 10K w górę piszczą w zasadzie każda i jeszcze się palą wtyki. CO TO M BYĆ?!

Temat mnie nie dotyczy, bo obraziłem się na 4090 i nv, ale... no masakra to jest jakaś.
Kupujesz Merca klasy S za wór kasy i... jest głośny, a do tego przy odrobinie pecha, może się zapalić.

"Ale spoko, niech pan nie robi scen - nie każdy się pali, tylko niektóre, a poza tym... pracujemy nad tym... niech pan jeździ i nie sapie".

IMO żenada.
Jest coraz gorzej w IT. :(

Proponuje mniej czytać laba i podniecać się pierdołami a więcej zainwestować czasu w ogarniacie fizyki i tego jak co działa. Wtedy zrozumiesz dalszego cewki piszczą, dlaczego nie można za bardzo nic z tym zrobić i dlaczego nie ma to żadnego znaczenia :)
Już nie wspomnę faktu ze ta tabelka ma znaczenie 0 bo nie bierze pod uwagę jakiegoś znormalizowanego zmierzenia problemu. Opiera się tylko na tym ze ktoś na forum napisał że słyszy cewki a inny nie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten link fajnie pokazuje też które karty ludzie najczęściej kupują , a że tych topowych najwięcej to i tam najwięcej piszą o piszczących cewkach.

rtx-4xxx-coilwhine-fiep-rassel-thread.13

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...