Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, wincyjognia napisał:

Dzięki za cynk. Mój 4090 już czeka w paczkomacie. Zamówiłem właśnie na szybko tą wtyczkę i be quiet 1200W jednocześnie anulując zamowienie zarówno Corsair RM1000x jak i cablemody. Sorry Corsair trzeba było się ogarnąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O piszczeniu cewek wiem dlatego, że ich słucham. Podczas grania dźwięk z głośników zagłusza wszystkie odgłosy pc i wiele osób tak to traktuje.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kadajo napisał:

Proponuje mniej czytać laba i podniecać się pierdołami :E

Słabe... idąc tym tropem, należy zrobić unsub z forum (za dużo wiesz = głowa boli = wypisz się lub zamknij oczy). ;)

 

9 minut temu, kadajo napisał:

(...) a więcej zainwestować czasu w ogarniacie fizyki i tego jak co działa. Wtedy zrozumiesz dalszego cewki piszczą, dlaczego nie można za bardzo nic z tym zrobić i dlaczego nie ma to żadnego znaczenia

Już widzę, sprzedawcę / dealera Mercedesa, który tymi słowy tłumaczy w serwisie nowemu nabywcy klasy S, dlaczego jego mesio za banie hałasuje. ;)

 

 

10 minut temu, Blejdos napisał:

Ten link fajnie pokazuje też które karty ludzie najczęściej kupują , a że tych topowych najwięcej to i tam najwięcej piszą o piszczących cewkach.

rtx-4xxx-coilwhine-fiep-rassel-thread.13

Oczywiście, że tak. Trzeba uruchamiać głowę.
Podobnie jak z dyskami.

Najczęściej panie mamy na serwisie seagaty i wd (to syf!), mamy już z 50 do reklamacji seagatów, ze 30 WD, a toshibę zaledwie 1 szt.!
Ale jak zapytasz o próbę (ile sprzedało się czego), to seagatów 10.000, WD 8.000 a toshib 4. ;)
Tak się zakłamuje statystykę - bez podawania próby. ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Już widzę, sprzedawcę / dealera Mercedesa, który tymi słowy tłumaczy w serwisie nowemu nabywcy klasy S, dlaczego jego mesio za banie hałasuje. ;)

Nie słyszałeś o wadliwych mercach prosto z salonu? ;)

Takie czasy możesz wydać miliony na coś co jest wadliwe i tyle

To nie IT obniżył loty - to cały świat ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, kadajo napisał:

Proponuje mniej czytać laba i podniecać się pierdołami a więcej zainwestować czasu w ogarniacie fizyki i tego jak co działa. Wtedy zrozumiesz dalszego cewki piszczą, 

Inna sprawa, że mam 3080 i... nie piszczą!
Więc udało się im do czasu 3080 oszukiwać i technologię i fizykę. ;)

 

 

4 minuty temu, Zhao napisał:

Nie słyszałeś o wadliwych mercach prosto z salonu? ;)

Takie czasy możesz wydać miliony na coś co jest wadliwe i tyle

Oj tak!
Mało tego nv "pracuje nad tym", a serwis mesia odlewa sie na typa z furą za banie (gruuuby YT o takim przypadku i walkach!).
Więc, jak najbardziej tak - slyszałem, ale... nie jest to normalna sytuacja.
Smutna.

 

 

4 minuty temu, Zhao napisał:

To nie IT obniżył loty - to cały świat ;)

No niestety. :(
Jest nawet węgiel, co się nie pali
(ale choć na dłużej go starcza, skoro się nie pali). ;)

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Inna sprawa, że mam 3080 i... nie piszczą!
Więc udało się im do czasu 3080 oszukiwać i technologię i fizykę. ;)

Bo jesteś głuchy. Poza tym piszczenie to tylko odpowiednie menu i kilka tysięcy klatek.

Terkotanie i brzęczenie to kwestia obciążenia oraz w czym sprawdzasz. Są specyficzne sytuacji kiedy na konkretnych grach/benchmarkach przy wykorzystaniu konkretnych efektów karta bardziej hałasuje.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Jest nawet węgiel, co się nie pali

Węgiel się nie pali, za to karty tak. Takiego twistu fabularnego się nie spodziewałem :)

Edytowane przez Cliff B.
  • Haha 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam że jakieś 70% procent przypadków to wina użytkownika - idioty, typu niedocisnięta wtyczka, karta niedopasowana do obudowy i odwrotnie ( przecież musi być akwarium od lian li ?), pozaginane kable i tym podobne kwiaty. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Red_October napisał:

Coś się zapuścił ten seks guru.

Mnie bardziej zastanawia ta prawa brewka, non stop uniesiona do góry, niczym oznaka pernamentnego ździwienia. 

Godzinę temu, GIZIU napisał:

Zamówiłem właśnie na szybko tą wtyczkę i be quiet 1200W jednocześnie anulując zamowienie zarówno Corsair RM1000x jak i cablemody. Sorry Corsair trzeba było się ogarnąć. 

Zawsze mogłeś złapać Seasonica i zgłosić się po darmowy kabelek. Dają go do Focusów 1000W Gold i wyżej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe wiecie co? Karty EVGA się nie palą, ciekawe czemu :E ?

  • Haha 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Fenrir_14 napisał:

Ja obstawiam że jakieś 70% procent przypadków to wina użytkownika - idioty, typu niedocisnięta wtyczka, karta niedopasowana do obudowy i odwrotnie ( przecież musi być akwarium od lian li ?), pozaginane kable i tym podobne kwiaty. 

Tym bardziej pokazuje to jak kompletną porażką jest nowa wtyczka od strony inżynierskiej. Jak coś tak badziewnego mogło nie tylko zostać zatwierdzone ale i wyprodukowane i wprowadzone do sprzedaży. Co za banda debili tam pracuje.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś z tego forum przydarzyło się spieczenie tej wtyczki?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, tgolik napisał:

Czy komuś z tego forum przydarzyło się spieczenie tej wtyczki?

Też się nie mogę doczekać :D Na reddicie można sobie obejrzeć zdjęcia, ale dużo większe emocje są w przypadku zapłonu na lokalnym poletku. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś się szykuje na kątowego Cablemoda, to podali jak duża musi być przestrzeń wokół złącza, żeby podłączyć i dobrze docisnąć wtyk kątowy. 

 

vw2kye60fqw91.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Bardzo fajny link - dzięki.

Załamujące jest to, że... z tej tabeli wynika, że tak naprawdę, to nie pechowcom cewki grają, ale raczej "jeden na milion" ma fart (lub upośledzony słuch), że mu nie grają, skoro na 45 kart w 40 grają.
Załamka. Dobiliśmy do ściany i jakości produktu / bylejakości produktu vs kosmos cena vs cierpliwość i próg bólu klienta.

Nigdy nie ma równowagi! 4090 - Niby wydajne, niby zimne, niby małożerne a przy tym...
Karty za 10K w górę piszczą w zasadzie każda i jeszcze się palą wtyki. CO TO M BYĆ?!

W zasadzie niemal każda karta piszczy. To tylko kwestia jak bardzo piszczy. Czy skwierczy i świszczy przy zamkniętej budzie, czy np. dopiero jak otworzysz budę i przysuniesz ucho. Czym mocniejsze GPU i więcej prundu tym większa podatność. Zotac ma niby jakieś mniej piszczące cewki. No, ale to Zotac :E

Ludzie też mają różny poziom wyczulenia na ten zakres dźwięku. Na tym forum nawet za czasu np. pascali byli ludzie co potrafili przerzucić 8 GPU bo każda im piszczała na nieakceptowalnym poziomie. Obstawiam, że musieli być bardzo wyczuleni na te dzwięki. Mój np. 1070 czy 2070 piszczał tak słabo, żeby to usłyszeć musiałem otwierać budę i przysuwać ucho, przy zamkniętej budzie to było mi całkowicie obojętne, bo nie słyszałem tego w ogóle. Strix 3080 już bywa słyszalny na stock jak mu dowali wysokie napięcie i szczególnie w połączeniu z wysokim fps. Po UV i zamknięta buda cisza.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Też się nie mogę doczekać :D Na reddicie można sobie obejrzeć zdjęcia, ale dużo większe emocje są w przypadku zapłonu na lokalnym poletku. 

O ile się ktoś przyzna :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Radio_Tirana napisał:

Też się nie mogę doczekać :D Na reddicie można sobie obejrzeć zdjęcia, ale dużo większe emocje są w przypadku zapłonu na lokalnym poletku. 

Aż przykro się czyta, typowa januszerka ?

  • Confused 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, lukadd napisał:

Ludzie też mają różny poziom wyczulenia na ten zakres dźwięku. 

Wiek proszę pana ;) Dlatego żaden 40+ w życiu nie usłyszy 15.6Khz od CRT-ka ;) Dlatego jakbyś zrobił test cewek w grupie 16+ i 40+ to miałbyś inne wyniki na tych samych kartach. A cewki to słychać mniej lub bardziej przy każdym zasilaniu impulsowym. Także dotyczy to wielu urządzeń ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego 4090 Aorusa na 360AIO i cewki o dziwo.... ciszej niz na EVGA 3090 FTW ? jestem zdziwiony bo spodziewalem sie mega problemow.

Cudów nie ma, slychac ze graja swoja muzyke, ale calkiem znosnie jak na moje ucho.

To pierwsze wrazenie, musze dotestowac... bo jestem dosyc wyczulony. 

Edytowane przez wincyjognia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, wincyjognia napisał:

Mam tego 4090 Aorusa na 360AIO i cewki o dziwo.... ciszej niz na EVGA 3090 FTW ? jestem zdziwiony bo spodziewalem sie mega problemow.

Cudów nie ma, slychac ze graja swoja muzyke, ale calkiem znosnie jak na moje ucho.

To pierwsze wrazenie, musze dotestowac... bo jestem dosyc wyczulony. 

A jak kultura pracy i temperatury? Da się podmienić wentylatory na radiatorze? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Fenrir_14 napisał:

A jak kultura pracy i temperatury? Da się podmienić wentylatory na radiatorze? 

po 10 loopach TS Extreme, 62 stopnie przy 1200RPM. Mem junction 78 stopni. Core 2760. Wszystko na def. voltage

Kompletnie nic nie zmienialem, jak fabryka dala. Z tego co slyszalem problem z wtyczkami jest, chyba ze podepniesz sobie pod kontrole w MOBO.

Edytowane przez wincyjognia
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, galakty napisał:

Hehe wiecie co? Karty EVGA się nie palą, ciekawe czemu :E ?

EVGA wiedziało, że to gorący temat i dało sobie spokój :D

Edytowane przez Pavel87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał się raczej dowiedzieć, dlaczego żadne 3090Ti na tym samym złączu nie nawaliło. W tym te od EVGA.

power.jpg

 

1182138076_Zrzutekranu2022-10-29162609.thumb.jpg.95e608ff53fa3320703d2be676391b84.jpg

Edytowane przez msky7300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...