Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

I to robię, a słyszę (zamiast brawo, dzięki!), że jestem... biedak. ;)

 

Tak jak oni słyszą że są debilami bo kupili. ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, kadajo napisał:

Tak jak oni słyszą że są debilami bo kupili. ;) 

 

Bo Polacy są królami podziałów. Nie potrafią zrozumieć, że są łysi, rudzi, blondyni i bruneci - i tak po prostu jest - nie ma co z tym walczyć, bo każdy jest inny. Idę dalej. To trzeba jednak krzyknąć w stronę chłopa, "ej łysy!", "ty rudzielcu!".  ;) Tak mamy.
Oczywiście, czym innym jest rzucanie się na kogoś dla zasady (i bez sensu). Czym innym, gdy czyjeś (głupie / nieracjonalne) zachowanie odbije się kiedyś na mnie samym. Ale... mniejsza.

Naprawdę - tak, jak obojętna jest mi teraz 4090 (oczywiście, że wolałbym mieć, niż nie mieć), bo 3080, póki co, w zupełności jeszcze wystarcza, o ile celowo odłożyłem sobie w sakwę kilka groszy na nią (i mam - mogę w każdej chwili kliknąć w kup, nawet w wersje grubo przeskalpione), to... no nie! No po prostu k... nie !!! ;) 

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***
  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

I to robię, a słyszę (zamiast brawo, dzięki!), że jestem... biedak. ;)

 

No i nvidia ma cię w swoich statach. Nie jesteś dla nich targetem jeśli chodzi o top. Dokładnie wiedzą,  że nie kupisz, ale z drugiej strony mają pulę ludu która kupi i tak pozycjonują oferty w segmentach.

Sam np. nie kupiłem PS5 od premiery i to z kilku powodów. Np. nie podoba mi się ich polityka podnoszenia cen za gierki na 339pln. Nie podoba mi się to, że ciekawych gierek exów na PS5 w zasadzie to nie ma :E Bo lecą na crossgenach z PS4 i remasterach. I co coś to zmienia, że zagłosowałem portfelem?  Nic nie zmienia, bo setki tysięcy ludzi dalej są i będą dla nich targetem do tego stopnia, że nawet za patche do gier potrafią sobie krzyczeć po $10. Tak patche, nie DLC :E I ludzie za to płacą, tak samo płacą za możliwość grania online i za to, że Sony im łaskawie, ale tylko za hajsy oferuje przetrzymywanie save w chmurze :E

 

Edytowane przez lukadd
  • Like 3
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lukadd napisał:

No i nvidia ma cię w swoich statach. Nie jesteś dla nich targetem jeśli chodzi o top. Dokładnie wiedzą,  że nie kupisz, 

I popełniają statystyczny błąd. ;)
Kupiłbym, bo mnie stać (brrr... co za debilne sformułowanie!).
Ale, nie kupuję (dziś), bo czuje się dymany. I pewnie na forum znajdę jeszcze jednego myślącego podobnie.
Wystarczyłoby mądrzej wycenić kartę i kupilibyśmy ją obaj. Tak - nie kupiłem ja i ten drugi.
Albo dwie sprzedane karty nieco taniej, albo żadnej - drożej. Zyskali?


 

4 minuty temu, lukadd napisał:

Sam np. nie kupiłem PS5 od premiery i to z kilku powodów. Np. nie podoba mi się ich polityka podnoszenia cen za gierki na 339pln. Nie podoba mi się to, że ciekawych gierek exów na PS5 w zasadzie to nie ma :E Bo lecą na crossgenach z PS4 i remasterach. I co coś to zmienia, że zagłosowałem portfelem?  Nic nie zmienia, bo setki tysięcy ludzi dalej są i będą dla nich targetem do tego stopnia, że nawet za patche do gier potrafią sobie krzyczeć po $10. Tak patche, nie DLC :E I ludzie za to płacą, tak samo płacą za możliwość grania online i za to, że Sony im łaskawie, ale tylko za hajsy oferuję przetrzymywanie save w chmurze :E

Wszystko do czasu. Nawet rewolucje okupione przecież krwią i cierpieniem w końcu dochodzą do skutku (jak pałka się przegnie).
To tylko zabawa i nikt krwią płacił nie będzie, ale... idzie o zasadę, wszystko jest do czasu, a każdy z nas ma prawo opowiedzieć się po którejś ze stron. ;)


 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

I to robię, a słyszę (zamiast brawo, dzięki!), że jestem... biedak. ;)

Wciągaj gruz. Nie dla psa kiełbasa. Nie  stać Cię na nic premium. Biedaku. 

Z drugiej strony nikt nie wrzucił fotki 4090 w swoim ferrari jak się w bagażniku nie mieści. 

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Wszystko do czasu. Nawet rewolucje okupione przecież krwią i cierpieniem w końcu dochodzą do skutku (jak pałka się przegnie).
To tylko zabawa i nikt krwią płacił nie będzie, ale... idzie o zasadę, wszystko jest do czasu, a każdy z nas ma prawo opowiedzieć się po którejś ze stron. ;)

Masz prawo wyboru i tyle. Inny też ma prawo wyboru i ten inny kupi. Nie każdy przecież musi mieć wszystko tak jest z wszystkim.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, kadajo napisał:

Tak jak oni słyszą że są debilami bo kupili. ;) 

Chyba nikt tak nie napisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Minciu napisał:

Chyba nikt tak nie napisał.

"debilami" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Send1N napisał:

Uzywacie 4090 bez UV że moje pytanie zostało zignorowane bądz nie zrozumiałe? :D widać że połowa tego wątku to chwalenie się karta a żadnych konkretów a nawet jak już coś przydatnego jest to jest schowane pod toną spamu o niczym :/ 

Przed chwilą zrobiłem testy z wpiętym watomierzem pomiędzy skrzynką a listwą. 

Testy w max detalach (w cyberku są 2 opcje na wysokie a nie na ultra bo już tak zacząłem wcześniej sobie sprawdzać i nie chcę już mieszać) w rozdzielczości 3840x1600 na procku 13600K. 

Benchmark Cyberpunk 2077: 

4090 stock:

średnie: 87, min: 55, maks: 119, wszystkie wyświetlone klatki: 5594, pobór ze skrzynki to 500W (+/- kilka W) 

 

4090 uv 950 mV, zegar 2700mhz:

średnie: 86, min: 68, maks: 110, wszystkie wyświetlone klatki: 5520, pobór ze skrzynki to 440W (+/- kilka W) 

 

Benchmark Shadow of the Tomb Raider: 

4090 stock:

średnie: 139, wszystkie wyświetlone klatki: 21894, pobór ze skrzynki to między 480-540W

 

4090 uv 950 mV, zegar 2700mhz:

średnie: 138, wszystkie wyświetlone klatki: 21792, pobór ze skrzynki to między 430-470W 

 

Jak widać różnica minimalna a zysk mniej więcej 50-70W. Jak najbardziej warto się pobawić uv albo power limitem na 4090'ce i nie ma co patrzeć na piszących "łoo panie, lepiej nic nie ruszać bo wydajność leciiii". Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że właściciel tej karty nie patrzy na pobór. Fajnie jest mieć sprzęt jak najbardziej wydajny energetycznie. 13600k również zrobiłem uv przy symbolicznym oc i zyskałem 10-20W mniej. 

Co do ustawień w afterburner, coś mi tam krzywa wariowała (ta po wciśnięciu ctrl+f), ale w grach pokazywało cały czas 2700mhz więc może to jakiś błąd w samym programie. 

Edytowane przez AvengerGT
  • Like 3
  • Thanks 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, AvengerGT napisał:

Przed chwilą zrobiłem testy z wpiętym watomierzem pomiędzy skrzynką a listwą. 

Testy w max detalach (w cyberku są 2 opcje na wysokie a nie na ultra bo już tak zacząłem wcześniej sobie sprawdzać i nie chcę już mieszać) w rozdzielczości 3840x1600 na procku 13600K. 

Benchmark Cyberpunk 2077: 

4090 stock:

średnie: 87, min: 55, maks: 119, wszystkie wyświetlone klatki: 5594, pobór ze skrzynki to 500W (+/- kilka W) 

Czyli najgrubiej wciągnął zestaw 550W?
Czyli teoretycznie zasiłka nawet 650 (poza cyrkiem z wtykami) da radę. :hmm:

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjechał kabel od Fasgear - TAKI - podpinany bezpośrednio PSU <--> GPU - uwolnione pełne 600W :)

ASUS ROG Strix 4090 OC (i7-12700K + NH-D15) + PSU ASUS 1000W

1000mV @ 2970MHz @ +1000Mhz VRAM
3dMark TimeSpy: GPU Score: 37202
Cyberpunk 2077 - 4K Native - 41,34 kl/s (+/- 420W)
Cyberpunk 2077 - 4K+DLSSQ - 73,57 kl/s (+/- 380W)
Max. temp. podczas grania 62℃

Jak się zrobi porządnie UV można zjechać spokojnie o prawie 100W w dół, ale ja wolę tak jak jest :)

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Czyli najgrubiej wciągnął zestaw 550W?
Czyli teoretycznie zasiłka nawet 650 (poza cyrkiem z wtykami) da radę. :hmm:

Zależy od gierki. Przy takim Quake z rtx jak nic dobiłaby ta skrzynka do 600W z uv, może nawet więcej. Chyba zaraz sprawdzę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ffallen napisał:

Przyjechał kabel od Fasgear - TAKI - podpinany bezpośrednio PSU <--> GPU - uwolnione pełne 600W :)

 

Masz taki czarno-biały jak na renderze? Pokaż jakieś zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

I popełniają statystyczny błąd. ;)
Kupiłbym, bo mnie stać (brrr... co za debilne sformułowanie!).
Ale, nie kupuję (dziś), bo czuje się dymany. I pewnie na forum znajdę jeszcze jednego myślącego podobnie.
Wystarczyłoby mądrzej wycenić kartę i kupilibyśmy ją obaj. Tak - nie kupiłem ja i ten drugi.
Albo dwie sprzedane karty nieco taniej, albo żadnej - drożej. Zyskali?
 

Chyba zyskali. Bo na razie doją ile mogą na pociętym czipie. A i tak widać że ludzie biorą to w przedziale 9-13k za to samo. Więc następnym razem podbija cenę jeszcze w górę. 

Jak dojną krowa przestanie dawać mleko to puszcza na rynek wersje Super TI czy jak tam im się zawidzi. Titana chyba nie, bo Titan nie dla graczy. Więc nie będzie wstydu jak ktoś go nie kupi. A tak posiadanie 4090 - kastrat takiego 4090ti to w wiocha i bieda będzie. Ludki znowu będą brali wszystko co się da w limitowanej ilości. Co będzie nakręcać fakt posiadania sprzętu premium w każdym calu. Za pół roku do roku rynek przestanie chłonąć 4090TI i 4090 to zacznie się normalizowanie cen. 

Plan jest prosty. Badać, testować, doić. 

Krypto z tymi cenami nie ma nic wspólnego. Żaden górnik, żadna kopalnia nie zamówi palety czy nawet kilku palet tych kart. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Czyli najgrubiej wciągnął zestaw 550W?
Czyli teoretycznie zasiłka nawet 650 (poza cyrkiem z wtykami) da radę. :hmm:

Zapomniałem, że Qauke praktycznie na procku nie siedzi. Stock - 530W ze skrzynki, UV - 480W. 

W każdym razie na dobrej zasiłce 650W i odpowiednim uv to kto wie. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kadajo napisał:

Po co w ogóle podajesz te %, prędkość wentylatorów zawsze podaje się w rpm ;) 

Odpowiedź:

Po to że to była odpowiedź na pytanie użytkownika @Send1N, którego zresztą uważam za świadomego i ogarniętego gościa (na podstawie chociażby postów w dziale Chłodzenie, tuning itd itp - to jakbyś zadał kolejne pytanie typu dlaczego tak uważam :D ), więc na szybko podałem mu odczyty bez przesadnej analizy. Jest tam także wartość rpm. A sam procent podałem po to, żeby miał punkt odniesienia i nie musiał wbijać na stronę Asusa i szukać informacji do ilu rpm kręcą się wentyle w 4090 TUF OC :) Zresztą, czy maksymalny zakres obrotów wynosi 1800rpm czy 3000rpm to każdy ogarnięty użytkownik prawdopodobnie rozumie, że przy 35% użycia mamy przyzwoitą kulturę pracy, a w wielu przypadkach praktycznie bezgłośną. Mam nadzieję, że ta odpowiedź wyczerpuje tą kwestię i wystarczająco jasno Ci odpowiedziałem na pytanie.

2 godziny temu, Fenrir_14 napisał:

4090 TUF OC. Nastawy to 2830MHz przy 950mV. Pobór w RDR2 w zakresie 270-330W. Wentyle GPU 33% co daje 1080rpm wg HWINFO. Temperatury w zakresie 50-55 stopni w zależności od miejsca i pory. 

Hot spot GPU 65.9 stopnia. VRAM Temp 62 stopnie. 

@Minciu było kilka postów wyżej. Co do max rpm to wg HWiNFO jest to 3114 rpm.

Także miłego weekendu życzę i spadam grać w Ragnarok'a :D

Edytowane przez Fenrir_14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Fenrir_14 napisał:

.

@Minciu było kilka postów wyżej. Co do max rpm to wg HWiNFO jest to 3114 rpm.

:D

Ja myślę że każdy ogarnięty forumowicz rozumie dla czego % można se w pięty wsadzić. I ludzie preferują rpm.

A za tydzien będzie kilka stron wcześniej? Jak grochem o ścianę.

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Minciu napisał:

Ja myślę że każdy ogarnięty forumowicz rozumie dla czego % można se w pięty wsadzić. I ludzie preferują rpm.

A za tydzien będzie kilka stron wcześniej? Jak grochem o ścianę.

Zawsze mnie podawanie predkosci wentyli w % smieszy. Wyobrazam sobie jak policja zatrzymuje chlopa, pyta sie go "Kowalski ile to sie mialo na liczniku?", "Panie wladzo tylko 30%" :D

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

golą z kasy ostro. Najbardziej mnie ostatnio zaskoczyła cena nowszej wersji popularnej myszki mianowicie g502 x.
g502 w nowej rewizji na amazonie 160-180zł a g502x która niewiele się różni od poprzedniczki 380zł oczywiście po kablu. Bezprzewodowa 690zł.
Ta sama bryła ten sam materiał. Po roku dwóch lpm, ppm przy intensywnym użytkowaniu zrobią się śliskie.
Dobrze, że tu jest masa zamienników podobnej jakości. Kilka dni temu DA v2 za 96zł na amazonie.

Ale taki target. Starsi panowie 30-50lat którzy mają kasę ale trzeba ją jakoś od nich wyciągnąć.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze w tym wszystkim jest to że my tu gadu gadu o 90 która jest Ferrari wsrod kart a wiadome że nie każdy Ferrari mieć musi. Uprzedzając was Ok, ok wiem, wiem, ale wiadomo o co chodzi. Tyle tylko że uwierzcie są ludzie dla których 3300zl za 3080 to byl sufit marzeń i bardzo wysoka cena. To samo może być gdyby 3080 kosztował 1000zl, dla jednego będzie poza zasięgiem. Kto wam dal prawo nazywać ludzi debilami bo kupują kartę za 10k. Dla drugich debilem będzie ten kto kupuje za 2k kartę bo za 2,5 ma cala konsole. Liczy się rynek, procenty, słupki a nie pierdolamento czy wyzwiska. Po drugie czemu twierdzicie że rtx 4090 jest drogi? A może to 3080 za 3k był za tani? Szach Mat powiedziałby Jensen hehe

Edytowane przez donlaska
  • Haha 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Fenrir_14 napisał:

Odpowiedź:

Po to że to była odpowiedź na pytanie użytkownika @Send1N, którego zresztą uważam za świadomego i ogarniętego gościa (na podstawie chociażby postów w dziale Chłodzenie, tuning itd itp - to jakbyś zadał kolejne pytanie typu dlaczego tak uważam :D ), więc na szybko podałem mu odczyty bez przesadnej analizy. Jest tam także wartość rpm. A sam procent podałem po to, żeby miał punkt odniesienia i nie musiał wbijać na stronę Asusa i szukać informacji do ilu rpm kręcą się wentyle w 4090 TUF OC :) Zresztą, czy maksymalny zakres obrotów wynosi 1800rpm czy 3000rpm to każdy ogarnięty użytkownik prawdopodobnie rozumie, że przy 35% użycia mamy przyzwoitą kulturę pracy, a w wielu przypadkach praktycznie bezgłośną. Mam nadzieję, że ta odpowiedź wyczerpuje tą kwestię i wystarczająco jasno Ci odpowiedziałem na pytanie.

@Minciu było kilka postów wyżej. Co do max rpm to wg HWiNFO jest to 3114 rpm.

Także miłego weekendu życzę i spadam grać w Ragnarok'a :D

NO ok ale PO CO :E

Przecież program do monitoringu podaje ci rpm które są czytelniejsze bez jakiegoś przeliczania itd :E

Po jaką cholerę dawać % żeby mieć jakiś punkt odniesienie do czegoś i robić jakieś fikołki jak podajesz jak człowiek RPM i wszyscy wiedza co i jak. Jakaś pokrętna logika :E 

To tak jakbym cię zapytał, jak ci pracuje CPU a ty zamiast napisać na 4,0 Ghz to byś napisał no tak na 80% weź sobie przelicz :E

 

W ogóle pierwszy raz widzę żeby ktoś podawał % i kazał jakieś przeliczenia robić żeby sobie sprawdzić jakie maje obroty wentylatory.
Widziałeś kiedyś żeby ktoś tak testował jakiekolwiek chłodzenie ? Jak myślisz dlaczego. :)

Procenty to możesz podawać przy alkoholu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, donlaska napisał:

Najlepsze w tym wszystkim jest to że my tu gadu gadu o 90 która jest Ferrari wsrod kart a wiadome że nie każdy Ferrari mieć musi. Uprzedzając was Ok, ok wiem, wiem, ale wiadomo o co chodzi. Tyle tylko że uwierzcie są ludzie dla których 3300zl za 3080 to byl sufit marzeń i bardzo wysoka cena. To samo może być gdyby 3080 kosztował 1000zl, dla jednego będzie poza zasięgiem. Kto wam dal prawo nazywać ludzi debilami bo kupują kartę za 10k. Dla drugich debilem będzie ten kto kupuje za 2k kartę bo za 2,5 ma cala konsole. Liczy się rynek, procenty, słupki a nie pierdolamento czy wyzwiska. Po drugie czemu twierdzicie że rtx 4090 jest drogi? A może to 3080 za 3k był za tani? Szach Mat powiedziałby Jensen hehe

Dokladnie. Jak tlumaczylem ze liczy sie sila nabywcza konsumentow w krajach rozwinietych, makro ekonomia to mnie wysmiali. Daj im zyc w swiecie gdzie beda sobie wmawiali ze nie kupuja kart nie dla tego ze ich nie stac ale dla tego ze sa solidarni z tymi co ich nie stac na nowe karty. Gleboko wierza ze Jensen osobiscie bedzie plakal jak ktos z forum w Polsce sobie NIE kupi karty.

Edytowane przez roman.kosecki88@interia.pl
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, roman.kosecki88@interia.pl napisał:

Dokladnie. Jak tlumaczylem ze liczy sie sila nabywcza konsumentow w krajach rozwinietych, makro ekonomia to mnie wysmiali. Daj im zyc w swiecie gdzie beda sobie wmawiali ze nie kupuja kart nie dla tego ze ich nie stac ale dla tego ze sa solidarni z tymi co ich nie stac na nowe karty. 

Taki ogarnięty a w nick forum wpisał swój adres email z którego się zarejestrował :E
Wiesz ze zapas na tym forum to permban  ? ;)

  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już na luz z tymi psychoanalizami, bo są na takim samym poziomie związania z rzeczywistością, jak "the more you buy, the more you save "

Edytowane przez wkamil73
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...