Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@msky7300, @RozQ to prawdopodobnie tylko informacja o założeniu etykiety i zgłoszeniu przesyłki w systemie DHL. Ale skoro jest już nadanie to niebawem powinno się coś ruszyć. Jak zamawiałem z Hongkongu od moddyi to miałem też zamrożony status przez tydzień czasu. Dopiero jak przesyłka dotarła do EU to się status zmienił.

Kabel Cablemod'a kupiłem z drugiej ręki a gość dostał go jakoś po 10 dniach bo można było zamawiać wtedy expressem na Global Store. Pula się resetowała o 00:00 UTC. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Karister napisał:

TDP jest wysokie, żeby kręcić wydajność, a duże chłodzenie to jego konsekwencja wliczona w cenę - to jest zupełnie osobny temat.

Natomiast zmniejszanie wtyczek i PCB to jest właśnie oszczędność. 

Jedno wynika trochę z drugiego, gdyby się trzymali limitu 450W wtyczka nie byłaby potrzebna a i wydajność by się zgadzała:)

Ale coś im nie pykło i krytykujemy, aczkolwiek tak naprawdę nie znamy skali problemu. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@msky7300@RozQ to pewnie dlatego (info z maila od nich): "Please note that your package is on the way, but the status will not be updated until the shipment has arrived in the EU and has been processed by customs. This process will take roughly 10-12 days. Once the package arrives at the local courier, the tracking information will be updated, and your order should arrive at your doorstep in roughly 2-5 days." Ja myslalem, ze oni to maja na miejscu jak zamawiam z eu shopu i sla w dniu gdzie byl estimate wysylki =). Mail dostalem 12, w trackingu labelka zrobiona 10 listopada.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, TheMr. napisał:

Jeśli to samo będzie na 4080 to powodzenia. Szukam 3070 za ~3.2k zł i czekam na 5xxx. 

 

A jeśli nie to miałeś zamiar kupić 4080? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, TheMr. napisał:

Jeśli to samo będzie na 4080 to powodzenia. Szukam 3070 za ~3.2k zł i czekam na 5xxx. 

 

Sprzedam Ci 3080Ti niewiele drożej :E Jak już 7900XTX wyjdzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Passt napisał:

Nie wiem czy było:

Stopiła się prawidłowo podłączona  do RTX 4090 wtyczka zasilania

być może jest to problem konstrukcyjny.

Oczywiście, że tak :) Problemem konstrukcyjnym jest sam fakt, że można ją NIEPRAWIDŁOWO założyć ! Spróbujcie założyć nieprawidłowo kabelek HDMI do TV .  ? Najwyżej nie będzie obrazu.

Szczerze mówiąc to jest to spektakularna wtopa nvidia, ale są wciąż ludzie co kupują tą kartę od scalperów po 14k..... :boink: SZOK !

A to, że ktokolwiek - czy to posiadacz tej karty czy sklep czy producent próbuje przerzucić winę na konsumentów to jest mega słabe ! I powiem tak (o czym już wcześniej pisałem)... Za moment będą postępowania wobec producentów toczone przez odpowiedniki UOKiK w USA i UE i kolejna spektakularna wtopa nvidia to może być ogromna kara i nakaz wymiany wszystkich tych RTXów z tej partii !!! Dlaczego ? Bo sprawa jest poważna. Nie dotyczy tylko niewłaściwego działania, a zagrożenia dla zdrowia i życia poprzez spalenie, a tu moi drodzy USA i UE to mają na tym punkcie fioła. Wiem co mówię :) ! Zajmowałem się tym zawodowo ! Karta ma certyfikat zgodności z wymogami UE . Sam producent składa taką deklarację i oznacza znakiem zgodności. Ale biada mu jak to jest kłamstwo ! Idę o zakład, że już są takie postępowania wyjaśniające, ale na razie opinia publiczna nie jest informowana.

W tym wątku widać, że posiadacze tego RTX mają się dobrze, pełen luz, nie przejmują się. Ale ja bym jednak na waszym miejscu zaopatrzył się w gaśnicę (piszę to serio). Trzymał z daleka od kompa: zwierzęta i dzieci i naprawdę uważał. Bo o tragedię łatwo ! I jak już pisałem wcześniej. Jakbym wywalił nawet cenę MSRP czyli 10k nie mówiąc o 12 czy 14 i słyszał takie wiadomości to bym był mega wkurzony na producenta.

  

Edytowane przez hubio
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, hubio napisał:

Spróbujcie założyć nieprawidłowo kabelek HDMI do TV .  ? Najwyżej nie będzie obrazu.

akzn5ucc9v671.jpg?width=960&crop=smart&a

? w PS5.

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej rzeczy, której ręce niektórych zdolnych inaczej użytkowników nie są w stanie popsuć ;)

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Karister napisał:

Gdyby nie ta wtopa, plan by się udał.

?Ta myśl powinna zawisnąć nad szyldem nvidii. 

Edytowane przez lpcl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja to się zaczynam zastanawiać czy nie oddać 4090 dla komfortu psychicznego i kupić znowu 3090Ti Gaming oc :E w x-komie to bym chyba dostał dożywotniego bana za taką akcję bo już raz oddałem im po 14 dniach 3090Ti na rzecz 4090 :E  A tak serio to mam nadzieję, że jednak mnie problem stopionej wtyczki ominie, tylko nie wiem czy kupować jakiś kabel bo co wtedy z gwarancją jeśli okaże się, że z kablem np od cablemod czy przejściówką fasgear też się zjara…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tomcug napisał:

Nie ma takiej rzeczy, której ręce niektórych zdolnych inaczej użytkowników nie są w stanie popsuć ;)

Nawet kabel ethernetowy :-D

 

 

 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, lukadd napisał:

 

? w PS5.

Na siłę zawsze można znaleźć jakiś kontrargument :) To jak z TVN i TVPiS... TVN owszem też, ale TVPiS w skali 100 x większej, ale zawsze argument: TVN też... No ok. też - ale w jakiej skali ?

To, że ktoś na siłę włożył hdmi lub stopił przewód (nie samą wtyczkę) 1 na milion przypadków nie tłumaczy tego co się dzieje z tymi RTX. Nie było tego w żadnej innej generacji. I to jak wszystko na to wskazuje nie jest jakiś wyczyn żeby tego nie włożyć prawidłowo tylko łatwo można. do tego jakieś zakazy zginania kabli ? Jak siebie znam i swoje "zdolności manualne" ? na 100% bym źle założył. A mamy przecież ile ? miesiąc od premiery ? Jak takie rzeczy wychodzą teraz to co będzie za rok, pół roku ? Tam ewidentnie coś jest bardzo nie tak i pewno kwestia czasu aż wszystkie te wtyczki będą się palić... Współczuję z całego serca nabywcom tych RTX i piszę to bez żadnej złośliwości. Ja bym chyba oddał na zwrot bo oczywiście bez nakazu wymiany sklepy wam nie przyjmą, ale jeśli macie jeszcze zwrot - muszą i każdy to zrozumie.

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak serio, to oczywiście milczenie Nvidii jest wkurzające. Albo nic nie wiedzą konkluzywnego, albo nie chcą psuć PR w okolicach premiery 4080 (jakby można było coś tu jeszcze popsuć ? ).

Zamiast tego mamy techtuberów testujących adaptery jak neardentale (pogiąć, połamać, przypalić), Igora rzucającego jedną hipotezę tygodniowo i spekulacje na forach. 

Żeby się chociaż znalazł jakiś inżynier w społeczności, kupił wtyczkę, adapter, złącza, pomierzył porządnie rezystancję zestykową... A tak to pozostają epitety, rechot ze strony nieposiadaczy i redukcja dysonansu poznawczego ze strony posiadaczy. Słabo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwięzłe podsumowanie artykułu Igora na podstawie reddit.

 

•    Igor rozmawiał z Gabriele Doria (dyrektor ds. inżynierii w firmie NVIDIA)

•    Nvidia traktuje tę sprawę poważnie, a Gabriele jest obecnie w Taipei

•    Istnieje 2 producentów adapterów

    Astron

    NTK

 

•    Różnice w adapterach

    Końcówka zamka
"Czysto subiektywnie i po ślepych testach z osobami trzecimi, wtyczka od NTK zatrzaskuje się lepiej. Zarówno pod względem dotyku, jak i lekkiego akustycznego odgłosu klikania. Jest również łatwiejsza do odłączenia, co zdecydowanie zwiększa użyteczność i pewność działania"

    Styki sprężynowe
"Astron stosuje styki sprężynowe z dwoma szczelinami, NTK tylko jedną".

    Materiał stosowany w formowaniu wtryskowym
"Wczoraj Gabriele Gorla pokazał mi również w tym względzie dane pomiarowe z firmy Astron, które poświadczały, że wtyk Astron nawet po 10-krotnym wpięciu do gniazda miał nadal opór mniejszy niż 1,5 mOhm w całym paśmie obciążenia. Kłóci się to nieco z ustaleniami kolegi z forum, że styki NTK mają wyższą trwałość i niższą rezystancję, ale ponieważ nie mogę ani udowodnić, ani obalić żadnego z tych stwierdzeń, pozostawię to na wzmiankę."

    Łatwość wkładania
"Wtyczka od NTK wymaga generalnie nieco większej siły wciskania, ale osobiście nie uważam tego za szczególnie dokuczliwe, ponieważ istnieje wiele innych czynników, jak np. pozostałości po wtrysku na wtyczce, które mogą utrudnić proces wtykania znacznie bardziej"


•    Wtyczka Astron jest już na granicy wymiarów. Pozostałości po wtrysku mogą nie tylko bardzo utrudnić włożenie ("nawleczenie") wtyczki, ale także wcisnąć się w bardzo wąską przestrzeń między wtyczką a gniazdem jako rodzaj klina.

•    Tolerancje wykonania złącza Astron wydają się być w niektórych przypadkach dość duże, ponieważ mechanizm blokujący w niektórych adapterach praktycznie nie istnieje, a przynajmniej jest wyczuwalny. Zdecydowanie należy tutaj poddać w wątpliwość jakość wykonania wtrysku

•    Jeśli ludzie nie są w stanie włożyć wtyczki prosto, szukają drogi najmniejszego oporu i podłączają ją pod kątem.
    To może wyjaśniać, dlaczego jedna strona jest szczególnie często nadtopiona. Jeśli w rzadkich przypadkach ucierpiały również środkowe styki, to użytkownik z pewnością ustawił wtyczkę pod kątem na dłuższych bokach. Przypadki w Founders Edition są rzadsze, co prawdopodobnie wynika również z faktu, że gniazdo jest swobodnie dostępne

•    PCI-SIG wprowadza zmiany w złączu
    "Obecnie planowane zmiany dotkną tylko czterech Sense Pins, ale są całkiem realnym rozwiązaniem. Ze względu na skrócenie styków, piny sensoryczne zetkną się ze złączem dopiero po całkowitym włożeniu wtyczki"
    "oznacza to, że karta graficzna nie wystartuje już bez przypisania lub rozpoznania dwóch pierwszych pinów sense. Tylko samo PCI SIG wie, dlaczego nie było to od początku planowane. Gdyby w drugim kroku udało się skorygować kształt obudów złączy poprzez określenie ściętych lub sfazowanych krawędzi, duża część problemów po stronie klienta automatycznie by zniknęła"

•    Niektóre karty partnerów AIB nie mają wystarczającej ilości miejsca wokół złącza, aby wygodnie je podłączyć i w pełni wsunąć.

•    Ciekawym przypisem jest tu jednak fakt, że nadchodzący GeForce RTX 4070 Ti ma być dostarczany z adapterem x2, który tym razem raczej nie pochodzi od Astron. Nie zostało to zakomunikowane Igorowi przez NVIDIĘ, ale zostało już potwierdzone przez niektórych partnerów AIB.
 

 

ASTRON-980x693.jpg

 

Edytowane przez msky7300
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, gret napisał:

A jeśli nie to miałeś zamiar kupić 4080? 

Mimo tragicznej wyceny to tak. Bo wydajność per W będzie bardzo dobra, a monstrum 4090 nie miałem zamiaru pakować do obudowy. Afera z kablami swoją drogą. 
 

Jak jeszcze dolar spadnie to 4080 za 6.5k nie będzie tragiczną opcją tylko złą :E 

Godzinę temu, severall napisał:

Sprzedam Ci 3080Ti niewiele drożej :E Jak już 7900XTX wyjdzie. 

Nie kupuje używanych kart. 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, hubio napisał:

Na siłę zawsze można znaleźć jakiś kontrargument :) To jak z TVN i TVPiS... TVN owszem też, ale TVPiS w skali 100 x większej, ale zawsze argument: TVN też... No ok. też - ale w jakiej skali ?

To, że ktoś na siłę włożył hdmi lub stopił przewód (nie samą wtyczkę) 1 na milion przypadków nie tłumaczy tego co się dzieje z tymi RTX. Nie było tego w żadnej innej generacji. I to jak wszystko na to wskazuje nie jest jakiś wyczyn żeby tego nie włożyć prawidłowo tylko łatwo można. do tego jakieś zakazy zginania kabli ? Jak siebie znam i swoje "zdolności manualne" ? na 100% bym źle założył. A mamy przecież ile ? miesiąc od premiery ? Jak takie rzeczy wychodzą teraz to co będzie za rok, pół roku ? Tam ewidentnie coś jest bardzo nie tak i pewno kwestia czasu aż wszystkie te wtyczki będą się palić... Współczuję z całego serca nabywcom tych RTX i piszę to bez żadnej złośliwości. Ja bym chyba oddał na zwrot bo oczywiście bez nakazu wymiany sklepy wam nie przyjmą, ale jeśli macie jeszcze zwrot - muszą i każdy to zrozumie.

Nic na siłę :E Wszystko można popsuć.

Ale faktem jest, że za dużo tych przypadków z RTX 4090 w krótkim czasie.
Jeśli to faktycznie głównie z winy użytkowników to w sumie nic to nie zmienia, bo jeśli te przypadki będą się pojawiać dalej i to z jeszcze bardziej zwiększoną częstotliwością jak będzie więcej gpu z tym złączem na rynku to jednym słowem kicha. I nie wiadomo co zrobi nvidia, aby ograniczyć te przypadki, bo to jednak będzie dla nich problemem.

Jak pozwolą producentom niereferentów na powrót do starych PCIe to też może być ciekawe :E Kto odkupi później takie GPU z tym złączem :E No może ktoś odkupi, ale za odpowiednio niższą cenę.

W zasadzie nie pozostaje nic jak czekać i obserwować jak się rozwinie sytuacja. Ja anulowałem mojego 4090, tak samo czekam na więcej konkretnych zasilaczy do wyboru.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lukadd napisał:

w PS5.

Telefon do mnie - proszę pana gniazda hdmi wpadły mi do telewizora proszę przyjechać i je wyciągnąć ?

  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czaje tego, myslalem ze takie podstawowe mechanizmy jak wtyczka elektryczna to sie projektuje z grubym zapasem wszelkich obliczen, tak jak w budownictwie, zeby wlasnie uniknac wszystkich potencjalnych problemow, nawet tych ktore ciezko przewidziec. A tutaj co druga wtyczka sie pali i oni nie wiedza co z tym zrobic? Chyba jasne ze w takim wypadku nie przeszla ona testu "na ludziach" i wlasciwie jest do przeprojektowania od zera. Te karty powinny byc wycofane.

Ja nie pamietam podobnego przypadku nigdy, ktos tutaj porownal to do palenia sie socketow pci-express, nigdy nie widzialem spalonego pci-e oprocz przypadkow jak ktos uzywa risera (przedlozki).

Edytowane przez cyberpunk2020
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...