Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, skypan napisał:

Największa ściema roku. A może w ogóle największa ? Włącz i dorobimy ci magicznie klatki. Zapewne znajdą się tacy co powiedzą, że tak się nie gra i tego przecież nie widać :szczerbaty:

Dla mnie to najlepszy fjuczer roku. Do szybkich strzelanek sieciowych na poziomie e-sportowym może i się nie nadaje ale Plague Tale Requiem z generatorem klatek (z natywnego 75 na rekonstruowane 117fps) działa i wygląda genialnie.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tgolik napisał:

Dla mnie to najlepszy fjuczer roku. Do szybkich strzelanek sieciowych na poziomie e-sportowym może i się nie nadaje ale Plague Tale Requiem z generatorem klatek (z natywnego 75 na rekonstruowane 117fps) działa i wygląda genialnie.

Oni to wymyślili chyba tylko dla MFS.

Jak ktoś tu powinien kupić RTX 4090 to JA :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

Jak ktoś tu powinien kupić RTX 4090 to JA :E

Do samolotków? :E Panie nie obrażaj pan mojej inteligencji, siedzimy równo na RTX 3070 aż sczeźnie, ona lub my. A propo ten pozew kalifornijski o topienie wtyczek w RTX 4xxx to komedia, ciekawe jak oni planują to udowodnić w sądzie, że to nie wina usera tylko Nvidii.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Pitt_34 napisał:

Tak jakby zaorane ? :szczerbaty:

Raczej niedorzeczny test. I to chyba z włączonym blurem.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grając w Plague Tale: Requiem w 4k i DLSS3 nie widziałem dawno tak ładniej gry robiąc przy tym z parędziesiąt screenshotow ?

https://streamable.com/zr4par  ?

Edytowane przez Meuron
  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Meuron napisał:

Chyba wszystko w porządku? Czy wszystko jest źle??

Ciekawe co by było, gdyby taki obrót zrobić na PS5. Pewnie nawet Amicii byśmy nie dojrzeli przy takiej prędkości obrotu.

Edytowane przez tgolik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tgolik napisał:

Chyba wszystko w porządku? Czy wszystko jest źle??

No własnie wszystko ok.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, tgolik napisał:

Skąd wiesz, w jakim celu poszczególni PCMR mają odpalone cyferki?

PCMR to grupa odklejonych ludzi, więc nie wiem. Jako ich przedstawiciel musisz mi wytłumaczyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, BlindObserver napisał:

PCMR to grupa odklejonych ludzi, więc nie wiem. Jako ich przedstawiciel musisz mi wytłumaczyć. 

Jak nie jesteś PCMR, to co robisz na tym forum? ?

Edytowane przez tgolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tgolik napisał:

Jak nie jesteś PCMR, to co robisz na tym forum? 

Ty zdajesz sobie sprawę, co oznacza PCMR i w jakim kontekście to wyrażenie powstało? Bo określając tak siebie, sam z siebie kręcisz bekę. 

  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, BlindObserver napisał:

PCMR to grupa odklejonych ludzi, więc nie wiem. Jako ich przedstawiciel musisz mi wytłumaczyć. 

Dlaczego odklejonych? To, że ktoś coś lubi i wydaje na to własne pieniądze to nie znaczy jeszcze, że coś z nim nie tak. Przykład, mój znajomy ma świra na punkcie swojego samochodu i ostatnio wydał kilkanaście tys na komplet felg i opon i z tego co go znam to raczej wszystko z nim w porządku ;)

  • Like 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, BlindObserver napisał:

Ty zdajesz sobie sprawę, co oznacza PCMR i w jakim kontekście to wyrażenie powstało. Bo określając tak siebie, sam z siebie kręcisz bekę. 

Jestem PCtowym świrem i muszę mieć wszystkie suwaki w prawo. Coś w tym złego?  

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, tgolik napisał:

Jestem PCtowym świrem i muszę mieć wszystkie suwaki w prawo. Coś w tym złego?  

No powinieneś sobie zdawać sprawę, że tak nie będziesz miał. Odpal stareńkie GTA 5 zawal suwaki w prawo z MSAA x 8 wraz z skalowaniem na max tam chyba max jest x2.5 i przy 4k wyjściowym pokaż jaki masz fps na 4090 :E 

Ludzie trochę rozsądku. I to chodzi o wszystkich. Ten temat to jeden wielki spam :E i 90% pierdzielenia o bzdurach. 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, tgolik napisał:

Tale Requiem z generatorem klatek (z natywnego 75 na rekonstruowane 117fps) działa i wygląda genialnie.

Jak zeskanuję stówkę i wydrukuję 3x to w portfelu też to lepiej wygląda :szczerbaty:

  • Haha 3
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lukadd napisał:

No powinieneś sobie zdawać sprawę, że tak nie będziesz miał. Odpal stareńkie GTA 5 zawal suwaki w prawo z MSAA x 8 wraz z skalowaniem na max tam chyba max jest x2.5 i przy 4k wyjściowym pokaż jaki masz fps na 4090 :E 

Tylko po co? Ta gra od tego nie będzie wyglądać lepiej. Efekt wow jest jak się odpali przykładowo CP2077 ze wszystkim na max w 4k, fakt trzeba będzie włączyć sobie dlss ale i tak w porównaniu do poprzedniej gen, która wyszła przy premierze tej gry to niebo a ziemia.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Mimek77 napisał:

Dlaczego odklejonych? To, że ktoś coś lubi i wydaje na to własne pieniądze to nie znaczy jeszcze, że coś z nim nie tak. Przykład, mój znajomy ma świra na punkcie swojego samochodu i ostatnio wydał kilkanaście tys na komplet felg i opon i z tego co go znam to raczej wszystko z nim w porządku ;)

Jak poznasz etymologię wyrażenia PCMR to się dowiesz, dlaczego odklejonych. Ludzie opisujący siebie tym mianem raczej niekoniecznie zdają sobie sprawę, skąd to wyrażenie się wzięło i jaką krzywdę sobie robią. Bynajmniej nie powstało ono z myślą o określeniu prawdziwych entuzjastów czy hobbystów. 

11 minut temu, tgolik napisał:

Jestem PCtowym świrem i muszę mieć wszystkie suwaki w prawo. Coś w tym złego?  

Zapytałem, czy wiesz, co to PCMR - widzę po tej odpowiedzi, że nie masz zielonego pojęcia, skąd się to wzięło i kogo tak określano na początku. Mimo to, używasz go, podobnie jak duża grupa innych osób, która też nie wie, skąd to w ogóle jest i kogo się tak określało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lukadd napisał:

No powinieneś sobie zdawać sprawę, że tak nie będziesz miał. Odpal stareńkie GTA 5 zawal suwaki w prawo z MSAA x 8 wraz z skalowaniem na max tam chyba max jest x 2.5 i w 4k pokaż jaki masz fps na 4090 :E 

Podchodzę realnie do ustawień. Wiem, co robi skalowanie i mając wreszcie możliwość ustawienia 4k skalowania nie tykam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, skypan napisał:

Jak zeskanuję stówkę i wydrukuję 3x to w portfelu też to lepiej wygląda :szczerbaty:

Złoto 8:E

Najlepszy komć do DLSS 3.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hubio napisał:

Ależ ile razy można powtarzać to samo. Co to jest kwestia stać mnie czy nie stać na wydatek 10k :)  ? W dzisiejszych czasach rat i średniej pensji ok 8k ? No po prostu nie wiem czy posiadacze tych 4090 uważają się naprawdę za nie wiadomo kogo czy sobie sami tak wkręcają czy to tylko na pokaz ? Czy się na maxa dowartościowują ? No rany boskie ! ...........

A SZACUN na dzielni to pies ?  :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, BlindObserver napisał:

Jak poznasz etymologię wyrażenia PCMR to się dowiesz, dlaczego odklejonych. Ludzie opisujący siebie tym mianem raczej niekoniecznie zdają sobie sprawę, skąd to wyrażenie się wzięło i jaką krzywdę sobie robią. Bynajmniej nie powstało ono z myślą o określeniu prawdziwych entuzjastów czy hobbystów. 

Zapytałem, czy wiesz, co to PCMR - widzę po tej odpowiedzi, że nie masz zielonego pojęcia, skąd się to wzięło i kogo tak określano na początku. Mimo to, używasz go, podobnie jak duża grupa innych osób, która też nie wie, skąd to w ogóle jest i kogo się tak określało. 

Mam PS5 ale nie używam, jeśli to samo mam lub mogę mieć za rok na PC. Wolę Tomb Raidera od Uncharted, oraz nie wiem, co ludzie widzą w GoW. A żeby mieć absolutną pewność, że gry na PC są lepsze niż na PS5, ulepszam z przyjemnością sprzęt. No to jestem, czy nie??

Edytowane przez tgolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, lukadd napisał:

Ludzie trochę rozsądku. I to chodzi o wszystkich. Ten temat to jeden wielki spam :E i 90% pierdzielenia o bzdurach. 

No zgadza się. Ale wiesz z czego to wynika ? Że tak naprawdę nie ma żadnych gier, które by wykorzystały potencjał tego 4090. (no ok z wyjątkiem VR, ale od tego bolą oczy :) ) . Wyjdzie jakaś nowa gierka co w 4K przydusi 3090 do 20FPS to wtedy posiadacze 4090 będą się udzielać jak im chodzi, z jakimi ustawieniami itd. Nie ma sensownej dyskusji bo o czym tu dyskutować ? Czy lepiej mieć 80FPS czy 160FPS ? Jedno i drugie zapewni płynność.

A ja bardzo bym był ciekaw porównania 4090 do 3090Ti w 1080p i 1440p bo tu już tak różowo chyba nie jest i mało testów, a i tu jakoś posiadacze tych 4090 nie piszą. A wciąż większość ludzi ma monitory 1440p/1080p. Nie ma ciekawej dyskusji bo z jednej strony ta karta wniosła bardzo dużo bo ogromny przyrost wydajności w 4K, ale z 2 strony nic nie wniosła bo czy 80FPS czy 160FPS to z wyjątkiem e-sportu, szybkich monitorów/TV 4K ma to drugorzędne znaczenie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, hubio napisał:

No może masz rację. Zobaczymy. Dla mnie to i tak w sumie bez różnicy czy będzie za 6k czy za 8k ale więcej nie wydam niż 8k. I tak w tym roku kupiłem najdroższą kartę w życiu za 6k ale dalej nie będę szaleć. Ja już po innym hobby jakie mam czyli HDTV jak wydałem na TV 24k to nie żałuję bo tak chciałem, ale generalnie z czasem przychodzi świadomość, że nie ma co uczestniczyć w takim wyścigu zbrojeń bo ciągle będzie coś lepszego, coś szybszego, a producenci nas wciąż kuszą. Przy czym akurat wydatek na flagowy model TV uważam za bardziej uzasadniony bo to centrum i najważniejszy element całej domowej rozrywki bo i filmy UHD z płyt i streaming i gry i YT. Wszystko na TV więc tu chciałem mieć topkę :) A z kolei już w audio mam podstawę czyli Atmosa ale bez szaleństw z kolumnami i ampli :)Ale na pewno nie do GPU gdzie mi lata czy mam 75FPS czy 140FPS a jak tu się dowiedziałem z tego wątku na TV 144Hz źle wygląda 60FPS to już w ogóle długo nie zamierzam nic zmieniać. Ale jak już to TV na 99' albo 85'' ale na pewno nie na kartę. A najbliższa przyszłość to wymiana na monitor 4K i tu celuje też w topkę bo wyświetlacze uważam za ważniejsze niż cała reszta :)


Z tym TV to akurat zrobiłeś totalną wtopę. Kupiłeś go w najgorszym możliwym okresie przed wejściem na rynek HDMI 2.1 i ceny dużych ekranów były wtedy dodatkowo windowane w kosmos jako nowość dla napaleńców.

Teraz i już od jakiegoś czasu za pół ceny masz 120hz OLED  z HDMI 2.1 co jest standardem na kolejne lata.
https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-lg-oled77c21la?cr_pro_id=1466672&utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=top3&ceneo_cid=c1bb4745-f093-dfa6-a98a-b2c5f4f8f14b

No, ale to twój portfel, twoja sprawa, więc nie wiem co się dziwisz tym co kupują 4090.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, tgolik napisał:

Mam PS5 ale nie używam, jeśli to samo mam lub mogę mieć za rok na PC. Wolę Tomb Raidera od Uncharted, oraz nie wiem, co ludzie widzą w GoW. A żeby mieć absolutną pewność, że gry na PC są lepsze niż na PS5, ulepszam z przyjemnością sprzęt. No to jestem, czy nie??

Ty się tak określiłeś, zapytaj siebie, czy jesteś PCMR i dlaczego sam z siebie kręcisz bekę :E 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...