Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, tgolik napisał:

Jestem PCtowym świrem i muszę mieć wszystkie suwaki w prawo. Coś w tym złego?  

Co zrobisz jak wyjdzie gra w której wszystkie suwaki przesuwa się w lewo. :E;)

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jest PCMR pełną gęba, za każdym razem jak czytam jego posty to mam bekę :cool3::thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kadajo napisał:

Co zrobisz jak wyjdzie gra w której wszystkie suwaki przesuwa się w lewo. :E;)

Odwróci monitor o 180 stopni :D

Modern problems needs...

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, hubio napisał:

No zgadza się. Ale wiesz z czego to wynika ? Że tak naprawdę nie ma żadnych gier, które by wykorzystały potencjał tego 4090. (no ok z wyjątkiem VR, ale od tego bolą oczy :) ) . Wyjdzie jakaś nowa gierka co w 4K przydusi 3090 do 20FPS to wtedy posiadacze 4090 będą się udzielać jak im chodzi, z jakimi ustawieniami itd. Nie ma sensownej dyskusji bo o czym tu dyskutować ? Czy lepiej mieć 80FPS czy 160FPS ? Jedno i drugie zapewni płynność.

A ja bardzo bym był ciekaw porównania 4090 do 3090Ti w 1080p i 1440p bo tu już tak różowo chyba nie jest i mało testów, a i tu jakoś posiadacze tych 4090 nie piszą. A wciąż większość ludzi ma monitory 1440p/1080p. Nie ma ciekawej dyskusji bo z jednej strony ta karta wniosła bardzo dużo bo ogromny przyrost wydajności w 4K, ale z 2 strony nic nie wniosła bo czy 80FPS czy 160FPS to z wyjątkiem e-sportu, szybkich monitorów/TV 4K ma to drugorzędne znaczenie.

 

Z całym szacunkiem ale jest kolosalna różnica między 80FPS a 160FPS. Mam TV 4k@120Hz. Tylko framerate zbliżone do 120 lub większe (wtedy robię locka 117) wykorzysta w pełni możliwości wyświetlacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Mimek77 napisał:

Tylko po co? Ta gra od tego nie będzie wyglądać lepiej. Efekt wow jest jak się odpali przykładowo CP2077 ze wszystkim na max w 4k, fakt trzeba będzie włączyć sobie dlss ale i tak w porównaniu do poprzedniej gen, która wyszła przy premierze tej gry to niebo a ziemia.

No przecież ja to wiem :E Ale jak wszystkie suwaki w prawo to wszystkie :E

Ja niemal w każdej grze przycinam suwaki. Nawet jeśli mam wolną moc. Motion blur, aberacjia, DoF, winetowanie etc. To leci zwykle od strzała. Wyjątkiem są jakieś artystycznie robione gierki bardziej indyki :Egdzie takie postprocesy czasami mają swoje zastosowania. Ale w większości gier AAA to tylko rozmydlacze dodatkowo pożerające moc.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kadajo napisał:

Co zrobisz jak wyjdzie gra w której wszystkie suwaki przesuwa się w lewo. :E;)

Zadam pytanie na forum, jak żyć, doświadczeni koledzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tgolik napisał:

Z całym szacunkiem ale jest kolosalna różnica między 80FPS a 160FPS. Mam TV 4k@120Hz. Tylko framerate zbliżone do 120 lub większe (wtedy robię locka 117) wykorzysta w pełni możliwości wyświetlacza.

Ale nie wykorzystujesz w pełni możliwości GPU.

Jesteś w pułapce :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

Ale nie wykorzystujesz w pełni możliwości GPU.

Jesteś w pułapce :E

Trzeba kupić ekran 4k 240hz :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, tgolik napisał:

 Wolę Tomb Raidera od Uncharted, oraz nie wiem, ?

Do tej pory nie uświadczyłem Uncharted, ponieważ nigdy nie miałem PS, ale tomb ridery nowe ssą, starsze całkiem spoko tylko bez fabuły, klmiatu, a Uncherted ma wszystko czego potrzeba i jest przygodówką idealną ;) 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tgolik napisał:

Zadam pytanie na forum, jak żyć, doświadczeni koledzy.

Day by day... ;)

Had the exact same conversation with my roommate who is now the owner of a  4090 and a 1080p display. : r/pcmasterrace

:E

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkluzja z dzisiejszego dnia:

- forum to rak :szczerbaty:

- dobra gra, jest wtedy kiedy OSD wyświetla ponizej 120 klatek, żeby móc zaktualizować sprzęt 

- nie masz 4090 jesteś biedak

Takie wnioski wyciągiem czytając ostatnich klika stron przy parówkach z ketchupem na kolację :D

 

  • Haha 4
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kadajo napisał:

Ale nie wykorzystujesz w pełni możliwości GPU.

Jesteś w pułapce :E

Lubię mieć zapas mocy, żeby ograniczyć dropy. Celem jest natywna rozdzielczość i odświeżanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszy sens istnienia pcmr jest jeden - heheszki z typowych konsolowców:szczerbaty:

f7Y5JKR.jpg

i7xJRyd.jpg

h4W0ZX4.jpg

MGoPyH9.jpg

:szczerbaty:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, Krzkra napisał:

Konkluzja z dzisiejszego dnia:

- forum to rak :szczerbaty:

- dobra gra, jest wtedy kiedy OSD wyświetla ponizej 120 klatek, żeby móc zaktualizować sprzęt 

- nie masz 4090 jesteś biedak

Takie wnioski wyciągiem czytając ostatnich klika stron przy parówkach z ketchupem na kolację :D

Dodałbym jeszcze, że te same osoby, które 200 stron wcześniej pisały, że nie planują zakupu, nie potrzebują nowych kart bądź czują się dymane przez nvidię cenami, nadal piszą że nie planują zakupu, nie potrzebują nowych kart i nadal czują się dymane przez nvidię :E

  • Like 3
  • Haha 4
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, someI napisał:

 

Dodałbym jeszcze, że te same osoby, które 200 stron wcześniej pisały, że nie planują zakupu, nie potrzebują nowych kart bądź czują się dymane przez nvidię cenami, nadal piszą że nie planują zakupu, nie potrzebują nowych kart i nadal czują się dymane przez nvidię :E

nie martw sie, za kolejne 200 bedzie to samo ?

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, someI napisał:

 

Dodałbym jeszcze, że te same osoby, które 200 stron wcześniej pisały, że nie planują zakupu, nie potrzebują nowych kart bądź czują się dymane przez nvidię cenami, nadal piszą że nie planują zakupu, nie potrzebują nowych kart i nadal czują się dymane przez nvidię :E

W wątku poświęconemu kartom RTX 40xx posiadanie takiej karty jest passe.?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze sobie urlop zrobić od tego wątku, już nie daje rady ? Widzimy się na generacje 5xxx będziemy wtedy wymieniać 4090 na 5090 ?

Do zobaczenia ?

Edytowane przez Meuron
  • Like 3
  • Haha 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, someI napisał:

 

Dodałbym jeszcze, że te same osoby, które 200 stron wcześniej pisały, że nie planują zakupu, nie potrzebują nowych kart bądź czują się dymane przez nvidię cenami, nadal piszą że nie planują zakupu, nie potrzebują nowych kart i nadal czują się dymane przez nvidię :E

A z drugiego obozu podobne wieści. Nikt się nie powiesił po zakupie 4090 i lekturze tego wątku.

Edytowane przez msky7300
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, tgolik napisał:

Lubię mieć zapas mocy, żeby ograniczyć dropy. Celem jest natywna rozdzielczość i odświeżanie.

Excellent Point GIF - Excellent Point Good One Christian Bale - Discover &  Share GIFs

NVIDIA teases GeForce Project Beyond | NeoGAF

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Krzkra napisał:

Konkluzja z dzisiejszego dnia:

- forum to rak :szczerbaty:

- dobra gra, jest wtedy kiedy OSD wyświetla ponizej 120 klatek, żeby móc zaktualizować sprzęt 

- nie masz 4090 jesteś biedak

Takie wnioski wyciągiem czytając ostatnich klika stron przy parówkach z ketchupem na kolację :D

 

Ja jeszcze inne.

- po co komu wincyj jak 60fps
- w zasadzie i w 30fps da się grać.
- kupujący 4090 to idioci nie wykorzystają tego GPU, nawet jak mają ekran 120hz+ 4k (gdzie w takim CP2077 z RT to w zasadzie dopiero z DLSS-Q będzie te ~80fps, a w natywce ~50 klatek :E)
- nie ma w co grać, więc po co wam te GPU
- wszędobylskie zaglądanie ludziom w portefl bo jak ktoś śmiał sobie kupić 4090, przecież to z cztyry wypłaty na magazynie w biedronce kosztuje, no dla kogoś innego to może być tydzień czy dwa pracy.
itd.

Forum nie jest rakiem, co najwyżej ludzie nim są :E

  • Like 3
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, someI napisał:

 

Dodałbym jeszcze, że te same osoby, które 200 stron wcześniej pisały, że nie planują zakupu, nie potrzebują nowych kart bądź czują się dymane przez nvidię cenami, nadal piszą że nie planują zakupu, nie potrzebują nowych kart i nadal czują się dymane przez nvidię :E

I nadal siedzą na 3000 która też srogo przepłacili i teraz ich boli że ktoś kupił najlepsza kartę za msrp 10k. Jak ta karta wypada opłacalnie na tle 3080 która kupowaliscie z pocałowaniem rączki Januszom że w ogóle macie możliwość kupna tej karty za 7k lub 3070 za 5k to już nie muszę powtarzać hahaha

Edytowane przez donlaska
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, lukadd napisał:

Z tym TV to akurat zrobiłeś totalną wtopę. Kupiłeś go w najgorszym możliwym okresie przed wejściem na rynek HDMI 2.1 i ceny dużych ekranów były wtedy dodatkowo windowane w kosmos jako nowość dla napaleńców.

No ale o czym ty w ogóle piszesz ? :):):) Przecież to jakiś off pisać o moim TV. Wyciągasz jakieś wnioski na podstawie czego ? Nie wiesz jaki model, kiedy kupiłem i w jaki sposób :) Kupiłem go za najniższą cenę w historii tego modelu. Ale nie będziemy chyba tutaj tego wyjaśniać.

33 minuty temu, tgolik napisał:

Z całym szacunkiem ale jest kolosalna różnica między 80FPS a 160FPS. Mam TV 4k@120Hz. Tylko framerate zbliżone do 120 lub większe (wtedy robię locka 117) wykorzysta w pełni możliwości wyświetlacza.

Weź randomową kobietę z ulicy i włącz TV 60Hz w 80FPS a potem TV z 120Hz i ciekawe czy będzie dla niej "kolosalna" różnica. Oby tylko zobaczyła jakąkolwiek różnicę :) Parę(naście) stron wcześniej było to wałkowane i ładnie wytłumaczone, że im lepszy TV tym gorszy... :)

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, hubio napisał:

No ale o czym ty w ogóle piszesz ? :):):) Przecież to jakiś off pisać o moim TV. Wyciągasz jakieś wnioski na podstawie czego ? Nie wiesz jaki model, kiedy kupiłem i w jaki sposób :) Kupiłem go za najniższą cenę w historii tego modelu. Ale nie będziemy chyba tutaj tego wyjaśniać.

Inni też kupili za najniższą cenę w historii 4090. Dobry deal a Ty pisałeś że błąd popełnili. Btw w USA już złożyli pozew na nv.

Edytowane przez donlaska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, donlaska napisał:

I nadal siedzą na 3000 która też srogo przepłacili.

Ja to narazie za swoją kartę to zapłaciłem 90zł i nie czuję, ze cokolwiek przepłaciłem :)

1 minutę temu, donlaska napisał:

Inni też kupili za najniższą cenę w historii 4090. Dobry deal a Ty pisałeś że błąd popełnili. 

No, ale czy była najniższa cena w historii to trzeba poczekać jeszcze te parę lat :) Na razie to była cena na wyjście.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...