Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, zachy napisał:

2 Nerki.

 

A nikt nie zwrocil uwagi, ze koles kupil 4080 i 4090? Na cholere mu te dwie karty? 

Albo kiepski i glupi fotomontarz...

Może 4080 dla kobity ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, cyberpunk2020 napisał:

Widzialem bardzo duzo fotek na Reddit, gdzie ktos ma 2 wypasione kompy obok siebie, jeden swoj i jeden partnernki. Nie kazdy siedzi sam w piwnicy :)

9db53ea05bd2e9d882252aa7798aaa80.jpg

Ludzie, czym wy się podniecacie. Po pierwsze nie widać tu że kompy są wypasione tylko kolorowe jak jakaś choinka. Osobiście wstydziłbym się przy czymś takim pracować. Przecież na kilometr widać że to jakaś dziecinada. Jeszcze to ustawianie skrzynek pod kątem do zdjęcia. Normalnie porażka - jak pokój zabaw dziesięciolatków ;). 

  • Thanks 1
  • Confused 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, pdb napisał:

Normalnie porażka - jak pokój zabaw dziesięciolatków ;). 

No to tak jak kazdy domowy desktop PC przeciez, do gierek dla dzieci. Pracuje sie w pracy, bawi w domu.

  • Like 1
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, cyberpunk2020 napisał:

No to tak jak kazdy domowy desktop PC przeciez, do gierek dla dzieci. Pracuje sie w pracy, bawi w domu.

A jak ktoś ma dwa etaty, pracuje w firmie na jednym etacie + ma własną firmę i pracuje w domu ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pdb napisał:

Ludzie, czym wy się podniecacie. Po pierwsze nie widać tu że kompy są wypasione tylko kolorowe jak jakaś choinka. Osobiście wstydziłbym się przy czymś takim pracować. Przecież na kilometr widać że to jakaś dziecinada. Jeszcze to ustawianie skrzynek pod kątem do zdjęcia. Normalnie porażka - jak pokój zabaw dziesięciolatków ;). 

mądre słowa popieram  dziecinada

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze ta klima dmuchająca zimnem z góry i po nogach.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JDM napisał:

I jeszcze ta klima dmuchająca zimnem z góry i po nogach.

Nie ważne, ważne że widać $$$ ;)

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, blubaju napisał:

Lipton kiedyś prowadził na swoim kanale serię "Oceniam wasze kompy".

IMO głupia seria. :D "Za wygląd daję 3.5. To maksimum, jakie mogę dać za zestaw bez LC". No tak... bo komp bez wody nie może wyglądać schludnie i stylowo. Niejeden clean build na powietrzu o dobrze dobranej kolorystyce ma więcej klasy od pstrokatego RGB. Nie wspominając już o tym, że miejsce wody jest w kibelku, nie w PC. :D 

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki był zamysł tej serii, nienaturalne PC. Na zlot tuningowanych golfów, też nikt nie przyjeżdża fabryką czystą i schludną. :D super projekty LC też są często pozbawione RGB. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Karister napisał:

IMO głupia seria. :D "Za wygląd daję 3.5. To maksimum, jakie mogę dać za zestaw bez LC". No tak... bo komp bez wody nie może wyglądać schludnie i stylowo. Niejeden clean build na powietrzu o dobrze dobranej kolorystyce ma więcej klasy od pstrokatego RGB. Nie wspominając już o tym, że miejsce wody jest w kibelku, nie w PC. :D 

Tylko LC to najwydajniejsze i najcichsze chłodzenie PC jakie możesz mieć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, RTX4090 napisał:

Tylko LC to najwydajniejsze i najcichsze chłodzenie PC jakie możesz mieć. 

No i co z tego? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, gret napisał:

No i co z tego? :D

Nie doceniasz LC jeżeli sam kiedyś nie spróbujesz.

Niewiarygodna cisza PC + 50 stopni na GPU po OC. Jaki inny typ chłodzenia może coś takiego zaoferować. 

Ja już mam 4 zestaw z LC pełnym. Nigdy więcej typowego chłodzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta cisza to chyba ty nie słyszałeś co to znaczy cisza. :)
LC może i jest wydajniejsze od powietrza ale na pewno nie ciche, szczególnie jak radiator się rozgrzeje.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to zmienia że procesor ma 50C a nie 70 albo GPU 50 a nie 65? Kompletnie nic. 

Edytowane przez gret
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

Z ta cisza to chyba ty nie słyszałeś co to znaczy cisza. :)
LC może i jest wydajniejsze od powietrza ale na pewno nie ciche, szczególnie jak radiator się rozgrzeje.

No niekoniecznie. U siebie mam tak ustawione że na idle 3 wentylatory 140mm (chłodnica 420 ) chodzą na 400 obrotów, a przy obciążeniu jest to 900 obrotów.  GPU nie miało więcej jak 53 -54 stopnie przy bardzo długim graniu. 

2 tygodnie używałem 4090 ze stokowym wentylatorem. Ogólnie mówi się że 4090 mają bardzo ciche chłodzenia, ale w porównaniu co działa u mnie teraz działało jak odrzutowiec. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz, wentylatory możesz skrecic ale pompa zawsze będzie słyszalna, dlatego LC nigdy nie będzie super ciche jak chłodzenie powietrzem.

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kadajo napisał:

Z ta cisza to chyba ty nie słyszałeś co to znaczy cisza. :)
LC może i jest wydajniejsze od powietrza ale na pewno nie ciche, szczególnie jak radiator się rozgrzeje.

kwestia pojemności układu i oczywiście $$

co do pompek są na rynku ciche ale fakt, że nie będą tak ciche jak ustawiona noctua na 500obr ;)

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kadajo napisał:

Nie rozumiesz, wentylatory możesz skrecic ale pompa zawsze będzie słyszalna, dlatego LC nigdy nie będzie super ciche jak chłodzenie powietrzem.

https://pl.thermaltake.com/pacific-pr22-d5.html

Popatrz testy tego rozwiązania, szczególnie poziomy głośności. Masz regulację obrotów pompy. Mam ustawione na maksa, pompa jest cichsza niż wentylatory na 400 obrotów. 

8 minut temu, Tornado3 napisał:

kwestia pojemności układu i oczywiście $$

co do pompek są na rynku ciche ale fakt, że nie będą tak ciche jak ustawiona noctua na 500obr ;)

Minus to $ 

Pompa z radiatorem - 1100 zł
blok na GPU - 880 zł
blok na CPU - ~ 400 zł
chłodnica 420 - 810 zł 
3 wentylatory 140 mm - 450 zł
Płyn - 50 zł - 80 zł  

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6f79b3d580193bf51f5392cd0df1c557.png

dB(A) PR22-D5

Jest niezle ale to jeszcze nie jest super cisza. I tylko jeśli ograniczysz pompę do P1.
Aby było super cicho, czyli praktycznie nie jesteś w stanie ocenić czy komputer jest włączony, czy nie to musisz zejść poniżej 28-26 dB.
I teraz zaczyna się właśnie problem bo aby wyciszyć te rozwiązanie trzeba... wyłączyć pompę, a to w LC jest niedopuszczalne.
Dlatego chłodzenie powietrzem daje większą elastyczność, kosztem temperatur ale jak wspomniał @gret jakie to w sumie ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

6f79b3d580193bf51f5392cd0df1c557.png

dB(A) PR22-D5

Jest niezle ale to jeszcze nie jest super cisza. I tylko jeśli ograniczysz pompę do P1.
Aby było super cicho, czyli praktycznie nie jesteś w stanie ocenić czy komputer jest włączony, czy nie to musisz zejść poniżej 28-26 dB.
I teraz zaczyna się właśnie problem bo aby wyciszyć te rozwiązanie trzeba... wyłączyć pompę, a to w LC jest niedopuszczalne.
Dlatego chłodzenie powietrzem daje większą elastyczność, kosztem temperatur ale jak wspomniał @gret jakie to w sumie ma znaczenie.

z ciekawości odpaliłem pomiar głośności z telefonu.  30 cm od komputera. kompa na IDLE. 

39 - 41 dba. Wynik spory bo... zegar na ścianie głośniej cyka niż słychać komputer :) 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, RTX4090 napisał:

Minus to $ 
Pompa z radiatorem - 1100 zł
blok na GPU - 880 zł
blok na CPU - ~ 400 zł
chłodnica 420 - 810 zł 
3 wentylatory 140 mm - 450 zł
Płyn - 50 zł - 80 zł  

Samo chłodzenie za ~ 3700zł, a ci głupi ludzie piszą, że płyta główna za 1500zł czy karta graficzna za 4000zł to w pi..u przesada :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, RTX4090 napisał:

z ciekawości odpaliłem pomiar głośności z telefonu.  30 cm od komputera. kompa na IDLE. 

39 - 41 dba. Wynik spory bo... zegar na ścianie głośniej cyka niż słychać komputer :) 

Pomijając watpilowsc dokladnosci pomiarow telefonem, dla mnie wszysko powzyej 35dB to juz wyrazny chalas. Akceptowalny poziom to 30-33db. W IDLE komputer nie powinien przekraczać 28dB.
Oczywiście zakładając ze buda jest blisko ciebie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, JDM napisał:

Samo chłodzenie za ~ 3700zł, a ci głupi ludzie piszą, że płyta główna za 1500zł czy karta graficzna za 4000zł to w pi..u przesada :D

no to jest minus że musiałem trochę wydać. A to nie jest jeszcze TOP rozwiązanie.

Moje pierwsze LC w 2017 roku kosztowało ~ 1200 zł. 

Nieraz czytam, że LC to konserwacja itd itd. 

Komp ma jeden radiator, wystarczy go przedmuchać raz na miesiąc - dwa. Płyn wymieniasz raz na rok czasem płyny mogą być używane 2 lata. Koszt konserwacji praktycznie zerowy.  

2 minuty temu, kadajo napisał:

Pomijając watpilowsc dokladnosci pomiarow telefonem, dla mnie wszysko powzyej 35dB to juz wyrazny chalas. Akceptowalny poziom to 30-33db. W IDLE komputer nie powinien przekraczać 28dB.
Oczywiście zakładając ze buda jest blisko ciebie.

Buda otwarta, bo to ścianka. Komp pod biurkiem. Telefon był na podłokietniku fotela przy biurku. 

Mocniej słychać cykanie zegara ( robiłem ostatnio odrestaurowanie 30 letniego zegara naściennego, musiałem mu wymienić elektronikę - a ta okazała się strasznie głośno cykająca ) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, RTX4090 napisał:

Masz regulację obrotów pompy.

wystarczy pdpiąć pd mob i sterujesz jak wentylatorem.

Większość pomp starczy skrecić o 20 procent u jest całkowicie niesłyszalne

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obróbce filmów na i7 12700 wentyle na używanej NH-D15 za 300zł prawie się nie kręcą, dla mnie jeśli chodzi o hałas szum powietrza jest akceptowalny, drgania (czyli pompka) już nie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...