Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co do tego to ja akurat nie mam wątpliwości.  Żaden nawet średnio rozgarnięty inżynier nie podjął by takiej decyzji choćby dlatego, że te 100W więcej przynosi więcej problemów niż te 10% mocy korzyści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już było klepane nie raz takie są czasy producenci wyciskają wszystkie soki ze sprzętu.

Jak już podawałem na przykładzie Metro Exodus Enhanced gdzie robi się już przepaść po UV 430W vs 286W spadek wydajności o 6%. Ale nie ma co płakać dzięki dużym chłodzeniom karty po UV są bardzo ciche i chłodne. Są też minusy większy gabaryt nie wejdzie do mniejszych obudów coś za coś.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, RTX4090 napisał:

Jak dobrze pamiętam - można było zamówić w xkom ale na karty trzeba było czekać długo. A później przypadkiem nie było problemów że wycofywali zakup aby nie sprzedawać po niższej cenie ? 

X-kom jako chyba jedyny sklep wyszedł z tego wszystkiego z twarzą. Żadnych zamówień nie wycofywał/anulował (jak to robiły inne sklepy), proponowali za rezygnację bon o wartości 1000zł, albo czekanie. Kto czekał swoją kartę otrzymał, nawet po roku od premiery w cenie zamówienia ;) Choć większość już swoje karty miała, wszyscy brali na handel bo ceny były nadal wysokie. Miałem zamówionego TUFa 3080, ale zaproponowali mi paździerza Gigabyte Vision. Żal było nie brać za 4000zł, wystawiłem na sprzedaż za 6500 bodajże i tego samego dnia sprzedałem ;)

7 godzin temu, MSF Koi napisał:

Ale komputronik to nie x-kom i oni karty na bieżąco rzucali, nie było formy preoderów jak to nazwal xkom

Taaaa, przez Panią Aleksandrę chyba ;) 

8 godzin temu, MSF Koi napisał:

W grudniu to suprimy się po 4400 kupowało

Wcale nie, 3999 dałem 23 grudnia :E

Edytowane przez maras2574
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, RTX4090 napisał:

Nie zawsze trzeba oszukiwać, tylko ładnie się podlizać :) 

Żal mi tych co muszą tak kombinować :( Ale jak to się mówi, "Jak sobie wychowałeś, tak masz " :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, maras2574 napisał:

Żal mi tych co muszą tak kombinować :( Ale jak to się mówi, "Jak sobie wychowałeś, tak masz " :E

U mnie to była transakcja wiązana, ja GPU , żona robota kuchennego :) I każdy zadowolony 

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Kris194 napisał:

Najśmieszniejsze jest to, że z jedną z największych wad monitorów LCD (sample and hold) próbuje się zwalczyć coraz większą ilością Hz. Producenci matryc zamiast wziąć się w końcu do roboty to pompują Hz niczym balon. Pytanie tylko co za sprzęt ma wykarmić te wyświetlacze w grach :E

edit

Poprawka, już nie 480 a 600 Hz :lol2:

https://www.purepc.pl/firma-boe-zaprezentowala-dzialajacy-prototyp-ekranu-o-przekatnej-16-cali-wraz-z-odswiezaniem-na-poziomie-600-hz

Ja tam czekam na oleda 27-30 cali 4k 120hz. I cenę do 5K PLN ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kartę z niższego segmentu .... ?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dadi82 napisał:

Ja tam czekam na oleda 27-30 cali 4k 120hz. I cenę do 5K PLN ?

To się doczekałeś. LG właśnie wprowadza go na rynek. 27" OLED WQHD ale Hz więcej. Brak 4k przy 27" możesz przeboleć. 

A jak chcesz OLEDa 4K za 5k PLN, to równie dobrze możesz czekać na 90TI za 5k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Phoenix. napisał:

Błędne wnioski w artykule. Przed RTX3000 laptopowe gpu i desktopy były liczone razem, teraz są osobno. Więc RTX'ów 3060 jest w sumie więcej. 

Tak czy siak laptopowe GPU często tylko nazwę mają taką samą jak desktopowe karty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dadi82 napisał:

Ja tam czekam na oleda 27-30 cali 4k 120hz. I cenę do 5K PLN ?

Nie wiem po co czekać jak 42 cale c2 wyrwiesz za 4300?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, TheMr. napisał:

Trudno żeby te karty czymś się różniły, jak AIBy nawaliły chłodzenie pod 450W i zrobili kartę 2x większą od 3090, a 4090 to ledwo 350W pobiera przy stracie ~1% wydajności, a jak chcesz ją skręcić na maksa to ~250W przy stracie 8% wydajności.

RTX4090-power-limit-1-perpcent.png

Karta od razu pójdzie pod wodę z biosem 630w więc to będzie trochę inaczej niż w tych wykresach ;) 

14 godzin temu, RTX4090 napisał:

Mogę się pomylić ale podstawowe Zotaci mają referencyjne PCB. Już kilka modeli na referencyjnym okazało się nie mieć problemu z cewkami. 

wszystkie Zotaki nie są referencyjne, custom PCB. nie piszczą tak mocno jak ASUSy bo mają mniej "cyfrowe" cewki niż ASUS. ASUSy w 4090 i 4080 śpiewają aż miło :-D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, lpcl napisał:

Nie wiem po co czekać jak 42 cale c2 wyrwiesz za 4300?

No pomyśl dlaczego :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Krzkra napisał:

No pomyśl dlaczego :D

Bo wbrew powszechnej prawdzie, że duży może więcej dałeś się nabrać na farmazon kolesi z małymi benizami, że rozmiar się nie liczy? 

  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lpcl napisał:

Bo wbrew powszechnej prawdzie, że duży może więcej dałeś się nabrać na farmazon kolesi z małymi benizami, że rozmiar się nie liczy? 

Nie, bo chodziłem do szkoły i znam podstawy ergonomii, więc jak ktoś używa blatu 60cm i monitora 42 cale to ma ewidentnie syndrom ubolewania nad swoim małym 

Edytowane przez Krzkra
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Krzkra napisał:

Nie, bo chodziłem do szkoły i znam podstawy ergonomii, więc jak ktoś używa blatu 60cm i monitora 42 cale to ma ewidentnie syndrom ubolewania nad swoimi małym 

Myślę, że nie trzeba doktoratu z matematyki, żeby zmienić sobie ten stolik, który tam używasz. Ale rób jak uważasz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie ma miejsca na większy monitor, a Ty mu TV 42" wciskasz na siłe.

I co jeszcze ma siedzieć nosem w ekranie?

bo skoro chce używać na tym blacie jeszcze klawiatury i myszki to tak finalnie by bylo.

Rzeczywiście błyskotliwe...

TV są dobre jak się siedzi w salonie z padem z 2-3m od ekranu, a nie na biurko komputerowe.

Edytowane przez zachy
  • Like 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, gret napisał:

a na co mam patrzeć jak nie na średnią? w RT szału też na 80 nie ma. karta z dupy i tyle 

powinna mieć numer 4070 i kosztować 500$

Kupił to teraz wychwala. Nie wiesz jak się zmienia punkt widzenia po zakupie? Przecież nikt nie przyzna, że za coś przepłacił.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, zachy napisał:

Moze nie ma miejsca na większy monitor, a Ty mu TV 42" wciskasz na siłe.

I co jeszcze ma siedzieć nosem w ekranie?

TV są dobre jak się siedzi w salonie z padem z 2-3m od ekranu, a nie na biurko komputerowe.

Wreszcie ktoś napisał prawdę ! Dokładnie ! Sam gram na padzie z kompem podłączonym do TV oddalonym ok 3m  w salonie. TV 75'' Stawianie blisko oczu 42'' to jakaś paranoja. Nawet wzrokiem nie obejmie się całości. Planuję kupić/zmienić sobie monitor, ale to będzie monitor, a nie TV bo TV już mam. Max 32''. Teraz mam 26''.

o kurczę myślałem, że piszę w temacie o dużych ekranach do kompów, a to wciąż "nieśmiertelny" wątek RTX 40x0.... :) Widać ciągle tematy inne... Jaka dzisiaj pogoda w Polsce ?  ?

Edytowane przez hubio
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem przez chwile wciągnięty na blat 42 cale,trwalo to 30 sekund.

Musiałbym być autystyczny by go tam zostawić xD

Obecne mam 50 cali FHD na ścianie z minipc w sypalni (nawet dlss nie szkodzi) i tez gram na padzie i wiekszy fan jak te mamuty z rtx 4090

Edytowane przez jurekk
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, jurekk napisał:

Mialem przez chwile wciągnięty na blat 42 cale,trwalo to 30 sekund.

Musiałbym być autystyczny by go tam zostawić xD

Obecne mam 50 cali FHD na ścianie z minipc w sypalni i tez gram na padzie i wiekszy fan jak te mamuty z rtx 4090

Jeśli użytkownicy RTX 4090 łączą go z TV 42'' na blacie to by się wszystko zgadzało... Dowartościowywanie się i leczenie kompleksów na całego... Bo ja muszę mieć wszystko najlepsze, najdroższe, NAJWIĘKSZE... ?

Edytowane przez hubio
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, hubio napisał:

Jeśli użytkownicy RTX 4090 łączą go z TV 42

daj spokój 37 21:9 to jeszcze moze ale nie taka landara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak niech każdy sobie angażuje jak mu się podoba i nie wciska ludziom tego co jest dla niego najlepsze :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ,poza tym 42 cale nie jest najlepsze tylko 108 xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...