Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Monaro napisał:

Undervolting nie robiłem. Nie znam się. Pewnie można jeszcze zejść z obrotami i temp. W nowym COD multi odpaliłem z limitem 60 klatek i było około 40C na rdzeniu a pobór prądu tylko 100W. No, ale to nie tędy droga. Musi być stałe 120.

Możesz dać tak.

OC rdzenia + 100 / pamięci + 1500 ale zjechać TDP na 85 %. Dostaniesz lepszą wydajność i mniejszy pobór energii. 

Mam tą samą Inno3d tylko u mnie jest już zwodowana. 

Edytowane przez RTX4090

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję  może sprawdzę a może i nie :) Boję się żeby jej nie uszkodzić. Tutaj nie spali się? Przy zbyt niskim napięciu może spalić się?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Monaro napisał:

Gainward ładniejszy zdecydowanie

3080 wynik Time Spy   17 tys pkt

4090  wynik  35 400 pkt. 

Ustawienia fabryczne.

IMG-1853.jpg

Wolfestein 2 New Colossus ustawienia max 2560x1400 przy 120 klatkach nic nie piszczy.  Gdy  w grze 600-700 klatek to słychać  piszczy.

Temperatury 3080 max w grach rdzeń 63C  pamięci 82C.

Temperatury 4090 RTX  rdzeń  60C  pamięci 62C.

 

Zależy od gry i ustawień. Ja mam monitor 120 Hrz 10bit lub 140 Hrz 8 bit.

Jak dam limit do 120 klatek, to wentyle kręcą się ponad 1000 obrotów i jest cicho.

Jak dam bez limitu klatek, to kręcą się około 13xx-1400 obrotów i już bardzo wyraźnie je słychać.

Prawda jest taka, że wszystko zależy od obudowy. Moim zdaniem nie warto dopłacać 1-2 tysiące do droższych wersji. Lepiej kupić lepszą obudowę.

No, ale jak ktoś chce kupić lepszą za 15 tys. to nie zabraniam. Przecież to nie moja sprawa.

 

Undervolting nie robiłem. Nie znam się. Pewnie można jeszcze zejść z obrotami i temp. W nowym COD multi odpaliłem z limitem 60 klatek i było około 40C na rdzeniu a pobór prądu tylko 100W. No, ale to nie tędy droga. Musi być stałe 120.

Na 3080 RTX było średnio 97 klatek ustawienia ekstremalne.

A na 4090 

IMG-1851.jpg

jaka pamięć do tego 10850k? mój ZOTAC 4090 AMP EXTREME AIRO (nazwa lol) pod 100% obciążeniem z OC też około 60 stopni trzyma. I ZERO piszczenia cewek, cicha karta. ALE mój 9900KS 5.4 GHz strasznie trzyma tę kartę, jak porównywałem wyniki moje w 1440p, nawet w 4k to jest mniej 30% fps, czasami więcej, w 4k jakieś 10-15% mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Monaro napisał:

Po kilku grach i Time Spy darmowym pobór całego kompa z gniazdka max  690 Watt.  

W grze Red Death Redemption 2  na  3080 RTX były 102 klatki średnio. 

Na 4090 jest 151, ale minimum tyle samo co na 3080 :)

IMG-1852.jpg

Jakim cudem masz spadki do 33 FPS przy takim sprzęcie? Co ty za ustawienia tam dałeś?

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kris194 napisał:

Jakim cudem masz spadki do 33 FPS przy takim sprzęcie? Co ty za ustawienia tam dałeś?

CPU moim zdaniem i pamięć trzyma kartę, pewnie dlatego. Albo taki randomowy wynik, zdarza się w benchmarkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Monaro napisał:

Dziękuję  może sprawdzę a może i nie :) Boję się żeby jej nie uszkodzić. Tutaj nie spali się? Przy zbyt niskim napięciu może spalić się?

Nic się nie spali. Jak będzie potrzeba karta zrzuci taktowanie. 85 % TDP spokojnie wystarczy do lekkiego OC. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kris194 napisał:

Jakim cudem masz spadki do 33 FPS przy takim sprzęcie? Co ty za ustawienia tam dałeś?

Zlałbym to. Benche tak miewają. Odnotowują jakieś bzdety trwające ćwierć sek. przy jakimś ładowaniu albo starcie. Siedzisz przed ekranem. Oglądasz bench. Masło 100 fps a w wyniku taki kiks na min. choć go absolutnie nie wyłapałeś percepcyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G.Skill  32GB  3200 Mhz  16-18-18 kości Samsung.  Nie wiem czy zrobią cokolwiek powyżej 3200.

Jak miałem inne 14-14-14, to robiły 4000Mhz. 

Edytowane przez Monaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie wychodzi programowe mierzenie 0.1% czy 1% low. Nie ma co na to nawet patrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Zlałbym to. Benche tak miewają. Odnotowują jakieś bzdety trwające ćwierć sek. przy jakimś ładowaniu albo starcie. Siedzisz przed ekranem. Oglądasz bench. Masło 100 fps a w wyniku taki kiks na min. choć go absolutnie nie wyłapałeś percepcyjnie.

Racja. Nie wiem kiedy te 33 były. Nie widziałem albo ślepy jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, RTX4090 napisał:

Możesz dać tak.

OC rdzenia + 100 / pamięci + 1500 ale zjechać TDP na 85 %. Dostaniesz lepszą wydajność i mniejszy pobór energii. 

Mam tą samą Inno3d tylko u mnie jest już zwodowana. 

Jaki jest sens robienia OC albo UV 4090? Przecież te karty są mega wydajne i ciche. Zarówno OC jak i UV skraca życie karty, więc po co mieszacie mu w głowie. 

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pdb napisał:

UV skraca życie karty,

Cholesterol skraca ludziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Monaro napisał:

Racja. Nie wiem kiedy te 33 były. Nie widziałem albo ślepy jestem.

To puść jeszcze raz. Jak przypadek to już nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Monaro napisał:

Gainward ładniejszy zdecydowanie

3080 wynik Time Spy   17 tys pkt

4090  wynik  35 400 pkt. 

Ustawienia fabryczne.

IMG-1853.jpg

Wolfestein 2 New Colossus ustawienia max 2560x1400 przy 120 klatkach nic nie piszczy.  Gdy  w grze 600-700 klatek to słychać  piszczy.

Temperatury 3080 max w grach rdzeń 63C  pamięci 82C.

Temperatury 4090 RTX  rdzeń  60C  pamięci 62C.

 

Zależy od gry i ustawień. Ja mam monitor 120 Hrz 10bit lub 140 Hrz 8 bit.

Jak dam limit do 120 klatek, to wentyle kręcą się ponad 1000 obrotów i jest cicho.

Jak dam bez limitu klatek, to kręcą się około 13xx-1400 obrotów i już bardzo wyraźnie je słychać.

Prawda jest taka, że wszystko zależy od obudowy. Moim zdaniem nie warto dopłacać 1-2 tysiące do droższych wersji. Lepiej kupić lepszą obudowę.

No, ale jak ktoś chce kupić lepszą za 15 tys. to nie zabraniam. Przecież to nie moja sprawa.

 

Undervolting nie robiłem. Nie znam się. Pewnie można jeszcze zejść z obrotami i temp. W nowym COD multi odpaliłem z limitem 60 klatek i było około 40C na rdzeniu a pobór prądu tylko 100W. No, ale to nie tędy droga. Musi być stałe 120.

Na 3080 RTX było średnio 97 klatek ustawienia ekstremalne.

A na 4090 

IMG-1851.jpg

Gratulacje :) A po co Ci dwie karty na raz? ;)

Napisz coś więcej o tym Gainwardzie. Bo faktycznie jest ładny, ale ktoś wcześniej strasznie zjechał tą kartę (chociaż to było chyba 4080), że działa jak helikopter. Testowałeś przy maksymalnym obciążeniu?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pdb napisał:

Gratulacje :) A po co Ci dwie karty na raz? ;)

Bo somsiad ma jedną a on chce więcej.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, ju-rek napisał:

Cholesterol skraca ludziom.

Cholesterol akurat nie skraca życia. Wprost przeciwnie - bez niego byś długo nie pożył. Tak samo jak bez soli. Nie wierz za bardzo w obiegowe teorie, bo najczęściej są nieprawdziwe. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, pdb napisał:

Cholesterol akurat nie skraca życia

Obiło ci się o uszy słowo - sarkazm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Minciu napisał:

To puść jeszcze raz. Jak przypadek to już nie będzie.

Będzie zawsze w statach z tyłka minimalny, bo ta gra w tym benchu mierzy programowo 0.1 lub 1% low i wychodzą takie cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, pdb napisał:

Jaki jest sens robienia OC albo UV 4090? Przecież te karty są mega wydajne i ciche. Zarówno OC jak i UV skraca życie karty, więc po co mieszacie mu w głowie. 

Zdecydowanie skraca - odpowiedział człowiek, który naprawa karty ;) Wszyscy bedą robić UV plus stosowali podpórki pod ciężkie karty to nie będzie czego naprawiać ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Minciu napisał:

Bo somsiad ma jedną a on chce więcej.

Już jej nie mam. Wróciła do sklepu.

Ogólnie Phantom+ w porządku. Nie piszczała. Nie jest to Suprim. Na pewno słyszalna. Obroty wentylatorów około 1300. Wydaje mi się, że głośność podobna do 3080 TUF. Pisałem wcześniej, że temp. max rdzeń 63C pamięci 82C. Hot spot około 70C.  Na pewno głośniejsza niż MSI, ale była tańsza. Miałem  ją tylko 2 tygodnie.

Czy jest sens aktywować Resizable BAR?   Niestety dysk systemowy jest MBR a musi być GPT. Zmiana to utrata danych. Trzeba robić kopie i jest czasochłonne.  Czy mając nieaktywne Resizable BAR coś tracę?

 

Edytowane przez Monaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lukadd napisał:

Tak właśnie wychodzi programowe mierzenie 0.1% czy 1% low. Nie ma co na to nawet patrzeć.

Nie zawsze pomiar programowy jest błędny. Ale nie w tym rzecz jak ktoś nie widzi nawet nie dużej, ale ciągłęj fluktuacji frametime to nawet nie jest w stanie stwierdzić czy pomiar programowy błędny czy nie ;) Wierzą w ślepo co soft wypluwa.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Monaro napisał:

Dziękuję  może sprawdzę a może i nie :) Boję się żeby jej nie uszkodzić. Tutaj nie spali się? Przy zbyt niskim napięciu może spalić się?

Najprościej jest obniżyć power limit do 70-80%.

Nic więcej nie musisz robić i nie ma się czego obawiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał się bawić z limitem powyżej 500W to spokojnie można działać na adapterze 3x8pin ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sideband napisał:

Jakby ktoś chciał się bawić z limitem powyżej 500W to spokojnie można działać na adapterze 3x8pin ;)

Gorzej jak są limity na 450 W w Biosie. Wiem że podmiana Biosu zdejmuje limit ale boje się to trochę zrobić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...