Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, kadajo napisał:

Usunięto DLSS ? :E

Michael-jackson-eating-popcorn GIFs - Get the best GIF on GIPHY

No ja nie widze, pojawil sie "TSR" zamiast DLSS, to jest cos podobnego ale natywne dla Unreal Engine, ma ta zalete ze sam ustalasz jaki % natywny render.

1 minutę temu, jurekk napisał:

Całe szczęście że to fronite xd

No to jest gierka na ktorej Epic testuje nowe ficzery do UE, takze wszystkie gierki beda mialy to samo za rok.

Edytowane przez cyberpunk2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo zobaczymy co to będzie ale ogólnie dlssy, fsry i inne tego typu wynalazki to tak 3/10 w grach multi w obecnej formie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kadajo napisał:

Oczywiście że dorabiasz. A jeśli nie odpowiada ci czyjś punkt widzenia to po co na niego odpowiadasz albo nawet włączasz się do dyskusji skoro to nie ty teoretyzujesz ? Niby nie macie problemu i was nic nie obchodzi co kto mysli ale za każdym razem jak się ktoś odezwie to stawiacie kontrę. Dlaczego ?

Wiesz, odpowiadając na tego posta myślałem że to normalna wymiana ciekawostek o kartach, jak to na forum komputerowym. Perf/waty, skalowanie wydajności, wolty, mhz, fpsy itp. To zarzuciłem wykres jak to wygląda. 

Nie wyczułem, że to była tylko kolejna szydera z Twojej strony a odpowiedź zupełnie Cię nie interesuje. Ot, akurat znowu wyśmiewacie "max zjebów", "nienormalnych" i "wariatów" co pokupowali za drogie karty. Wy kontra my. Ciągle wojenka. 

Ja wysiadam, szkoda czasu. Idę pograć w MSFS na RTX4090 skręconym do 60%. Z upłynniaczem. O! :E

  • Like 5
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B8CENn3.jpg

Gierka wyglada miejscami jak film animowany teraz:

fortnite-unreal-engine-5-1-screenshot-3-

Edytowane przez cyberpunk2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kiedy ten wiedźmin z rt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jestem bardzo ciekaw jak ten Fortnite dziala na AMD, bo z tego co czytam po forach, to ta implementacja Lumen RT dziala lepiej software'owo niz hardware'owo (czyzby caly Unreal Engine 5 byl jednak robiony pod konsole i nvidia dostala kopa w tylek?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, someI napisał:

. Ot, akurat znowu wyśmiewacie "max zjebów", "nienormalnych" i "wariatów" co pokupowali za drogie karty. Wy kontra my. Ciągle wojenka. 

:E

Daj linka gdzie tak napisał ktoś.

Mamo mamo on a e na mnie krzywo patrzy. Na pewno chce mieć zbić.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hardware'owe RT jest domyslnie wylaczone i jedyne co robie, to zwieksza jakosc RT, nie ma przyspieszenia. Jest RTGI softwareowe.

lamp8Az.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, cyberpunk2020 napisał:

W sumie jestem bardzo ciekaw jak ten Fortnite dziala na AMD, bo z tego co czytam po forach, to ta implementacja Lumen RT dziala lepiej software'owo niz hardware'owo (czyzby caly Unreal Engine 5 byl jednak robiony pod konsole i nvidia dostala kopa w tylek?)

Nic dziwnego. Cała generacja konsol vs garstka kart graficznych.

nV mocno ogranicza swoje fjuczery.

Edytowane przez Keken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, jurekk napisał:

No i kiedy ten wiedźmin z rt?

14.12.2022 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, someI napisał:

Ot, akurat znowu wyśmiewacie "max zjebów", "nienormalnych" i "wariatów" co pokupowali za drogie karty. Wy kontra my. Ciągle wojenka. 

Za dużo zbytecznych emocji. Zbytnio utożsamiasz się, gdy mowa po PCtowcach albo PCMR.

Nie ma wojenki.
Dobrze wiesz przecież, że wypowiadający się tu ludzie w bardzo dużej mierze są po którejś stronie okopu tylko chwilowo (to, kiedy kupią 40xx, to tylko kwestia czasu - czyt. ja).
Pisałem ogólnie, że PC to też pewnego rodzaju "stan umysłu" i grzebanie (dlatego wielu właśnie przy PC pozostaje, by grzebać).
Jak tylko dało się kiedyś wyciągnąć +50MHz, to się GPU kręciło. Teraz przyszła "moda" na UV (kto tego nie robi ten dzban! - a to też szydera w drugą mańkę).

Przyznasz, że to dosyć rzadko spotykana cecha. ZAWSZE i WSZĘDZIE top userzy top sprzętu dążą (raczej) do żyłowania tego sprzętu! Każdego.
Palą gumy, rwą przeguby, tuningują tłumiki. Słyszałeś, żeby ktoś sam celowo ścinał kuce w brykach (?), albo blokował pompy na "niżej" niż fabryka dała? Walił gaz do lambo?
A w PC od jakiegoś czasu jest taki trend, że kupuje lambo i... od razu ścinam mu kuce, bo tak jest "fajniej".

Tylko to jest dziwne / śmieszne (zostaw / skreśl, co uważasz, za celniejsze).
Nikt nie ocenia CIEBIE, tylko trend.

Dla mnie, to możesz kupić 4090 na wodzie i nigdy już kompa nie włączać. Twoja kasa, Twoje sprzęty, Twoje preferencje.
Bez urazy Kolego. ✌️

BTW. Zazdroszczę, że masz temat za sobą i sobie wygodnie pykasz na grubym GPU.



 

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że to wynika z wymagań gier. Skoro mogę mieć tą samą grafikę i fps za 250W a nie 350W to po co przepłacać :-)

 

Ale zaraz zaczną wychodzić produkcje na nowych silnikach i nawet na 4090 zacznie się poszukiwanie tych paru klatek do płynności. Już zresztą widać po Callisto i Darktide. Nawet jeżeli są przy okazji źle zoptymalizowane, to i tak w będą wymagać dużo od GPU. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na KFA2 RTX 4090 SG 1-Click OC? Warto to brać? Bo ma możliwość sobie zamówić. I nie wiem czy się poprawi dostępność od innych producentów w najbliższym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, msky7300 napisał:

Ja myślę, że to wynika z wymagań gier. Skoro mogę mieć tą samą grafikę i fps za 250W a nie 350W to po co przepłacać :-)

A ja myślę, że to wynika ze specyficznego myślenia userów PC.
Kombinowanie = PC. Bez kombinowania, to "se mogę konsole kupić" ;)
250W vs 350W, kiedyś było 60 fps vs 70 fps (OC).
Daj sprzęt - powód się zawsze dorobi. ;)


 

13 minut temu, msky7300 napisał:

Ale zaraz zaczną wychodzić produkcje na nowych silnikach i nawet na 4090 zacznie się poszukiwanie tych paru klatek do płynności. Już zresztą widać po Callisto i Darktide. Nawet jeżeli są przy okazji źle zoptymalizowane, to i tak w będą wymagać dużo od GPU. 

No. Czyli apiać od nowa.
Szeregowy Kowalski! Odkręcamy! + 100MHz załaduj! +100W załaduj! Pal! ;)

 


 

5 minut temu, Xeite napisał:

Co powiecie na KFA2 RTX 4090 SG 1-Click OC? Warto to brać? Bo ma możliwość sobie zamówić. I nie wiem czy się poprawi dostępność od innych producentów w najbliższym czasie.

Rozumiem, że cena nie gra roli?
(bo to raczej kluczowe w pytaniu, warto brać?) ;)
 

 

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cyberpunk2020 napisał:

W sumie jestem bardzo ciekaw jak ten Fortnite dziala na AMD, bo z tego co czytam po forach, to ta implementacja Lumen RT dziala lepiej software'owo niz hardware'owo (czyzby caly Unreal Engine 5 byl jednak robiony pod konsole i nvidia dostala kopa w tylek?)

To może sprawdź jak wygląda Lumen na sofcie ;) Nawet przy sprzętowym wykorzystaniu odbicia z Lumen są słabiutkie nie licząc innych problemów. Lumen wygląda tylko dobrze w marketingowym bełkocie, a praktyce zaczynają się schody. Dlatego do UE5.x został dorzucony pakiet NVRTX ;)

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

A ja myślę, że to wynika ze specyficznego myślenia userów PC.
Kombinowanie = PC. Bez kombinowania, to "se mogę konsole kupić" ;)
250W vs 350W, kiedyś było 60 fps vs 70 fps (OC).
Daj sprzęt - powód się zawsze dorobi. ;)

Bo kiedyś GPU nie były wyżyłowane prosto z pudła. Tak samo jak procesory taki C2D E4400 2Ghz robił do ~3.5Ghz bez palenia.

Jak masz GPU prosto z pudła wyżyłowane na 98% to nikt normalny na co dzień do grania nie będzie dla tych 2% dorzucał 100W :E

To tak jakbyś podrasował brykę do jazdy po publicznych drogach/autostradach, aby zamiast 300km/h jechała 330km i paliła przy tym 20litrów więcej i ryczała tak, że sam kierowca musi siedzieć w nausznikach, aby nie ogłuchnąć :E

OC robi się do zabawy w benche czyli do jazdy po torze jak jest potrzeba, na co dzień do grania, ma być wydajnie, cicho i chłodno. Czyli sobie suniesz wygodną limuzyną.

Tylko idiota będzie pałował dzisiejsze GPU na 450-600W do codziennego grania :E

Zresztą jak już w ogóle próbować porównywać do jakichś grubo stuningowanych wyczynowych aut OC na PC to będzie zabawa w ciekły azot i robienie prawdziwych rekordów.

 

Edytowane przez lukadd
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

 

 

Nie sugerowałbym się filmami tego całego bujdokraty. On "recenzuje", czy tam opowiada o czymś, tak jak mu przelew/barter/wiatr zawieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Cliff B. napisał:

Nie sugerowałbym się filmami tego całego bujdokraty. On "recenzuje", czy tam opowiada o czymś, tak jak mu przelew/barter/wiatr zawieje.

Czyli jak 95% polskich youtuberów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Cliff B. napisał:

Nie sugerowałbym się filmami tego całego bujdokraty. On "recenzuje", czy tam opowiada o czymś, tak jak mu przelew/barter/wiatr zawieje.

A ja... go lubię. ;)
Myślę, że jako podstawowe info można brać go pod uwagę.

 

 

38 minut temu, lukadd napisał:

Bo kiedyś GPU nie były wyżyłowane prosto z pudła. Tak samo jak procesory taki C2D E4400 2Ghz robił do ~3.5Ghz bez palenia.
Jak masz GPU prosto z pudła wyżyłowane na 98% to nikt normalny na co dzień do grania nie będzie dla tych 2% dorzucał 100W :E

No pewnie, że nie. Dla 2% bez sensu.

 

 

38 minut temu, lukadd napisał:

To tak jakbyś podrasował brykę do jazdy po publicznych drogach/autostradach, aby zamiast 300km/h jechała 330km i paliła przy tym 20litrów więcej i ryczała tak, że sam kierowca musi siedzieć w nausznikach, aby nie ogłuchnąć :E

40xx to nie są karty do pulpitów i publicznych dróg. To ma być top! ;)
W ogóle widzę, że porównywanie fur do GPU było chybione.
Auta mają wyć! Im bardziej wyją, dymią i żrą, tym większy szacun na dzielni - w przeciwieństwie do GPU. ;)

 

 

38 minut temu, lukadd napisał:

Zresztą jak już w ogóle próbować porównywać do jakichś grubo stuningowanych wyczynowych aut OC na PC to będzie zabawa w ciekły azot i robienie prawdziwych rekordów.

Fakt.
Jak mówiłem, to nie była trafiona analogia ;)

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, cyberpunk2020 napisał:

Czyli jak 95% polskich youtuberów.

Ten jest wyjątkowy, jeszcze nie widziałem, żeby w danym sprzęcie coś mu się nie podobało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Fenrir_14 napisał:

Hehe, psy szczekają a karawana jedzie dalej :E

Płaczą, jęczą, przeklinają, dupsko boli a interes się kręci :D

Czekam kiedy zaczną skakać z balkonów i wieszać się na przewodach trakcyjnych :D

19i9yu.jpg

btw kupowaliscie cos kiedys w Beststore.pl ? Jak z realizacja gwarancji? spory asortyment maja ale dziwna nazwa sklepu https://beststore.pl/

Edytowane przez cyberpunk2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpaliłem FN z tym nowym UE 5.1 - ustawienia maks co się dało ( lumeny nanity itd itd )  4090 daje sobie radę 90 - 100 fps jest cały czas 

Bez-tytu-u.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

A ja myślę, że to wynika ze specyficznego myślenia userów PC.
Kombinowanie = PC. Bez kombinowania, to "se mogę konsole kupić" ;)
250W vs 350W, kiedyś było 60 fps vs 70 fps (OC).
Daj sprzęt - powód się zawsze dorobi. ;)


 

No. Czyli apiać od nowa.
Szeregowy Kowalski! Odkręcamy! + 100MHz załaduj! +100W załaduj! Pal! ;)

 


 

Rozumiem, że cena nie gra roli?
(bo to raczej kluczowe w pytaniu, warto brać?) ;)
 

 

 

O matko technokretyn,naprawde to jest "autorytet" ktory zawsze ma racje

wi wszytsko ,umi wszytsko,nadczłowiek.

Edytowane przez Kubaś_30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...