Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizacja cen pod kurs nie ma z tym nic wspolnego, karty sie nie sprzedaja, a AMD zaraz wyda karte szybsza od 4080 a o $200 tansza, prawie kazdy mowi ze bedzie obnizka w styczniu oficjalnej ceny, wraz z wejsciem 4070ti.

6vz1fr321d4a1.jpg

3 godziny temu, Phoenix. napisał:

 

Ktos tutaj wczesniej pisal, ze mu terkocza wentyle w Gainwardzie, dokladnie ten sam problem slychac na tym filmiku. MSI za to od lat ma najlepsze łozyska wentyli. Asus cichy tylko na bardzo niskich obrotach (ponizej 1100 rpm), Gigabyte Aero wypadl najlepiej na rowni z MSI. Tuf i Strix dodatkowo piszcza.

Edytowane przez cyberpunk2020
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, cyberpunk2020 napisał:

Aktualizacja cen pod kurs nie ma z tym nic wspolnego, karty sie nie sprzedaja

Ma nvidia oficjalnie ze względu na kurs dolara zmieniła ceny za FE na Europę. 4090 teraz 1859euro, a 4080 1399euro. Wcześniej było 1949 i 1469.

Podobnie dotyczy to zakupu niereferentów przez dystrybutorów, lepszy kurs waluty to zawsze te kilka % do przodu. A, że 4080 się słabo sprzedają to dodatkowo powstrzymuję sklepy przed narzucaniem wysokiej marży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MPro napisał:

Warto dać 6600 zł za tego Gainwarda 4080, w wersji nie GS ? Nic tańszego chyba nie ma.... w ogole warto dac taką kase za te karte?

Nie, nie i jeszcze raz nie. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, cyberpunk2020 napisał:

Aktualizacja cen pod kurs nie ma z tym nic wspolnego, karty sie nie sprzedaja, a AMD zaraz wyda karte szybsza od 4080 a o $200 tansza, prawie kazdy mowi ze bedzie obnizka w styczniu oficjalnej ceny, wraz z wejsciem 4070ti.

Z łaski swojej zadzwoniłbyś do NV oni chyba nic o tym nie wiedzą ?

  • Haha 4
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, sideband napisał:

Z łaski swojej zadzwoniłbyś do NV oni chyba nic o tym nie wiedzą ?

No ty wszystko wiesz a nie wiesz ze ja juz do nich dzwonilem. Dziwne.

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MPro napisał:

Serio krąza takie ploty w necie? Mnie w ogole dziwi to, że cena na stronie nvidii jest od 7000 zł, a niereferenty można kupić od 6600

Zobaczymy czy zareagują jakoś na nowe radeony, nie jestem nostradamusem na miarę hubio ale możesz zaczekać z miesiąc, drożej raczej nie będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, cyberpunk2020 napisał:

No ty wszystko wiesz a nie wiesz ze ja juz do nich dzwonilem. Dziwne.

Oczywiście, że wiem wujek przekazał mi, że dzwonił do nich jeden taki co kazał sprzedawać 4080 za 4k i 4090 za 6k na już. Ale na razie się zastanawiają co z tym fanem zrobić, ale Pan H... był mocno przekonujący ?

  • Haha 5
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MPro napisał:

Serio krąza takie ploty w necie? Mnie w ogole dziwi to, że cena na stronie nvidii jest od 7000 zł, a niereferenty można kupić od 6600

Nikt oczywiście nie wie, ale każdy myślący i umiejący liczyć doszedł do wniosku, że ta karta jest kompletnie nieopłacalna przy takiej cenie. Zatem cena musi spaść co najmniej do 1000 USD, pytanie tylko kiedy. Najwcześniej stanie się to jeśli premiera Radeona będzie udana a najpóźniej - w momencie wydania 4080ti. Dużo też powie cena 4070ti. Jeśli będzie nadal 900 USD, to znaczy że raczej później, a jeśli 700-800 to znaczy że obniżą wcześniej - być może razem z ogłoszeniem ceny 4070ti. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, sideband napisał:

Oczywiście, że wiem wujek przekazał mi, że dzwonił do nich jeden taki co kazał sprzedawać 4080 za 4k i 4090 za 6k na już. Ale na razie się zastanawiają co z tym fanem zrobić, ale Pan H... był mocno przekonujący ?

Nie na już tylko na wakacje, co najwyżej...? Na już to bym na pewno doradzał zostawienie cen bo w przedświątecznym szale ludzie wszystko kupią za każdą cenę, a szczególnie to czego nie ma  (RTX4090) ale i 4080 pójdą bo naprawdę nie każdy czyta PC LABA i tego wątku... :)  I żaden H... ani żaden @RTX4090 nie muszą nić kazać ani zmuszać bo zmusi rynek. Jak Panu kurteczce w czerwcu zaczną raportować członkowie zarządu, że nie starczy na jachty dla kochanek i panie kurteczka weźmy opróżnijmy magazyny ? to wtedy jak pisałem cenki ostro w dół...

Edytowane przez hubio
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straszyłeś ludzi tymi świętami i 4090 po 15k :E.
A tutaj już przed świętami i w zasadzie 4090 spokojnie można kupić za ~10k pln, a nawet i poniżej 10k. Skalperzy się chyba trochę zdziwili :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, lukadd napisał:

Straszyłeś ludzi tymi świętami i 4090 po 15k :E.
A tutaj już przed świętami i w zasadzie 4090 spokojnie można kupić za ~10k pln, a nawet i poniżej 10k. Skalperzy się chyba trochę zdziwili :E

Od momentu jak się dowiedziałem o palących się wtyczkach - oficjalnie się wycofałem :) Jest wszystko w wątku :) No i zobaczymy czy tak się utrzyma do samych świąt. Oby tak. Jak się myliłem to bardzo się ucieszę.

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle tego mają, że nie wiedzą co z tym robić. To chociaż jakieś sensowne przeznaczenie znaleźli XD

 

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to żadne 4080 wg Jansena, czy tam 4070ti jak jutuby bredziły. 

To samo tyczy się 4090 kastrata. Prawialnie to powinna być 4080/4080ti. 

Numerację podbili tak samo jak ceny. Wszystko tłumaczy oczywiście fakt, że 4000 nie jest następcą a kontynuacja 3000. Tylko jakby okres wprowadzenia, architektura, proces produkcyjny, exclusive na FG, a nawet numeracja mówią co innego. Stek bzdur i robienie z ludzi idiotów XD.

Czekam na niepodważalny argument inflacji: 328->899 w 2 lata bo realna inflacja nad wisła 300%

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Minciu napisał:

Bo to żadne 4080 wg Jansena, czy tam 4070ti jak jutuby bredziły. 

To samo tyczy się 4090 kastrata. Prawialnie to powinna być 4080/4080ti. 

Numerację podbili tak samo jak ceny. Wszystko tłumaczy oczywiście fakt, że 4000 nie jest następcą a kontynuacja 3000. Tylko jakby okres wprowadzenia, architektura, proces produkcyjny, exclusive na FG, a nawet numeracja mówią co innego. Stek bzdur i robienie z ludzi idiotów XD.

Czekam na niepodważalny argument inflacji: 328->899 w 2 lata bo realna inflacja nad wisła 300%

Ciężko dyskutować z tym argumentem, jak inflacja, ale na inflacji się nie kończy. Dochodzą koszty pracownicze, energia, transport, paliwa, magazynowanie i tego typu rzeczy które zdrożały bardzo (oczywiście, pomimo tego cena nadal jest dalece nieadekwatna).

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubo po głowie chodziła mi przesiadka z 3080 na 4080 ale serio widzę że nie tylko ja myślę że to nieopłacalne.

Teraz po głowie chodzi 4090 ale cena musi spaść. 3080 Gigabyte kupiłem za 4800 zl wiec spoko cena i mega zadowolony jestem. 

Jak oceniacie Gigabyte na tle takich firm jak Asus czy MSI ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Ciężko dyskutować z tym argumentem, jak inflacja, ale na inflacji się nie kończy. Dochodzą koszty pracownicze, energia, transport, paliwa, magazynowanie i tego typu rzeczy które zdrożały bardzo (oczywiście, pomimo tego cena nadal jest dalece nieadekwatna).

Dodalbym jeszcze że dolar zdrożał. I to nie mało. 

Bedzie komplet jak w Orlenie. Paliwo jest drogie bo transport jest drogi.

  • Sad 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Romanoszczak36 napisał:

Jak oceniacie Gigabyte na tle takich firm jak Asus czy MSI ? 

Zbyt szerokie pojęcie - Asus może być strix, a może tuf i tak samo GB i MSI, różne modele, różna kultura, różne wykonanie. 

4080/90 ma kawał radiatora i pod kątem kultury pracy są ok, chyba ważniejsze jest po prostu sztuka, bez specjalnie wyjących cewek, a tu już nie ma reguły, chociaż Asus statystycznie ma większy problem z tym i to od kliku serii  jak śledzę :D 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Romanoszczak36 napisał:

 

Teraz po głowie chodzi 4090 ale cena musi spaść. 3080 Gigabyte kupiłem za 4800 zl wiec spoko cena i mega zadowolony jestem. 

Chyba jak Ci ja jakaś Tajka czy Koreanka osobiście przyniosła i cała noc skladaliscie komputer razem w cenie.

Ja mam suprima za 4k a i tak wiem, że nie była to spoko cena. Prawie 5k jest mniej więcej tak spoko jak to co się dzieje z 4000. Dla tego czasem pojawia się akceptacja, bo u wielu punkt widzenia mocno się wypaczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry moj blad, 4200 zl dałem. Pokreciło mi się z czyms innym. Kolega forumowicz zamowil 2 karty i jedna oddal po cenie za jaka kupił. I karte kupowalem w grudniu poprzedniego roku gdy dostepnosc byla zerowa wrecz. I to kluczowa sprawa jest kiedy kupowane bylo. Teraz to zadna sztuka kupic tanio 3080. 

Edytowane przez Romanoszczak36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Ciężko dyskutować z tym argumentem, jak inflacja, ale na inflacji się nie kończy. Dochodzą koszty pracownicze, energia, transport, paliwa, magazynowanie i tego typu rzeczy które zdrożały bardzo (oczywiście, pomimo tego cena nadal jest dalece nieadekwatna).

ale co ma wspólnego inflacja w Polsce i koszty pracownicze w Chinach, Tajwanie do ceny w dolarach? cena topowej karty zawsze mieściła się w okolicach 800$ obecnie karta mrsp dla 4090 to 1600$, czy pracownicy w TSMC zarabiają 2x więcej jak przed pandemią, dla mnie wytłumaczenie jest jedno - zachłanność nvidii, ludzie w koparkowym szale płacili po przeszło 1000$ za karty z średniego segmentu 3070 to po obniżać zyski a i tak w takiej 4080 jadą po taniości nawet metalowej ramki na rdzeniu nie ma, pcb jakieś też nie skomplikowane to zwykła kilkuwarstwowa płytka której produkcje mają opracowaną lata temu, rzut okiem na sekcję zasilania i tez szału nie robi, ciekawi mnie tylko jaki uzysk w produkcji samych chipów mają 

Edytowane przez ci4stek
  • Like 4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie animozje AMD vs Ngreedia nie interesuja.. Ta ostatnia mjusi zmniejszyc cene bo po zamontowaniu Ambilight na monitorze mam 10 fpsow mniej po grabbingu wiec tam gdzie mialem wyzylowane 60fpsow na 3080 mam 50 i nie moge sie cieszyc ambilajtem... Obnizka 20% minimum albo jade do Jensena ze zarty sie skonczyly!!! :E

 

20221207_191324.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ci4stek napisał:

ale co ma wspólnego inflacja w Polsce i koszty pracownicze w Chinach, Tajwanie do ceny w dolarach? cena topowej karty zawsze mieściła się w okolicach 800$ obecnie karta  wynosi mrsp dla 4090 to 1600$, czy pracownicy w TSMC zarabiają 2x więcej jak przed pandemią, 

Pandemia zamieszała. Świat zwariował. Kanał Sueski, itd. potrafiły koszty transportu (wtedy) polecieć 500%!

 

3 godziny temu, ci4stek napisał:

karty zawsze mieściła się w okolicach 800$ obecnie karta  wynosi mrsp dla 4090 to 1600$, (...) dla mnie wytłumaczenie jest jedno, zachłanność nvidii ludzie w koparkowym szale płacili po przeszło 1000$ za karty z średniego segmentu 3070 

Bez dwóch zdań tak - zachłanność nv, albo... podatność i miękka dupa / porfele userów, więc ... potrzeba czasu.
Tak, jak ludzie łykali, jak pelikany obcęgi wszystko, tak teraz... bez petardy.
Karty leżą. Rynek zweryfikuje. Czas, czas, czas...


 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Minciu napisał:

Dodalbym jeszcze że dolar zdrożał. I to nie mało. 

To się odnosi jedynie do państw / klienta "dolarozależnego".
Jednak ceny w $ nawet 1 do 1 - są przegięciem w obecnym wydaniu GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Minciu napisał:

Bo to żadne 4080 wg Jansena, czy tam 4070ti jak jutuby bredziły. 

To samo tyczy się 4090 kastrata. Prawialnie to powinna być 4080/4080ti. 

Numerację podbili tak samo jak ceny. Wszystko tłumaczy oczywiście fakt, że 4000 nie jest następcą a kontynuacja 3000. Tylko jakby okres wprowadzenia, architektura, proces produkcyjny, exclusive na FG, a nawet numeracja mówią co innego. Stek bzdur i robienie z ludzi idiotów XD.

Czekam na niepodważalny argument inflacji: 328->899 w 2 lata bo realna inflacja nad wisła 300%

No ale to chyba trzeba porównywać jabłka z jabłkami - czyli 3060 z 4060 a nie z 4070ti. Fakt, że jabłka teraz trochę mniejsze, ale wciąż nie można ich porównywać z arbuzem ;) Ja wiem, że fajnie by było mieć kartę z innej półki za tą samą cenę ale argument, że jest tych samych rozmiarów jest słaby. Miniaturyzacja Panie ;) 

6 godzin temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Ciężko dyskutować z tym argumentem, jak inflacja, ale na inflacji się nie kończy. Dochodzą koszty pracownicze, energia, transport, paliwa, magazynowanie i tego typu rzeczy które zdrożały bardzo (oczywiście, pomimo tego cena nadal jest dalece nieadekwatna).

Te wszystkie rzeczy, które wymieniłeś to jest właśnie inflacja. A że faktycznie inflacja jest liczona z d. to każdy ma wrażenie, że nie obejmuje tego co trzeba. To jest właśnie to co pisałem, że realna inflacja jest sporo wyższa niż to co podają nasi jaśnie panujący... Dloatego wzrost cen kart graficznych, samochodów, mieszkań, usług nijak się ma do CPI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...