Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Minciu napisał:

Rtx 4080 jest szybszy od 3080 o 60%?

Albo 4070ti będzie szybszy od 3070ti o 60%?

Bo droższe to lekko o 100%

Test kart graficznych NVIDIA GeForce RTX 4080 vs GeForce RTX 3090 Ti - Byłaby rewelacja, gdyby nie zaporowa cena (strona 34) | PurePC.pl

Równe 50% w rasteryzacji i 62% w RT (4K)

Z 4070ti będzie podobnie.

Wiesz, ja nie twierdzę że 4080 to super karta. Pisałem już, że jest wręcz "upośledzona". Też bym wolał aby nie była tak obcięta, ale co zrobisz jak nic nie zrobisz... Można jej nie kupować i to jest najrozsądniejsze w obecnej sytuacji. Za to 4090 jest 72% szybsza. Tak sobie Nvidia wymyśliła. W sumie to ma więcej sensu, niż w poprzedniej generacji, że 3080 była 70% szybsza a 3090 jakieś ułamki. I jeszcze na koniec wsadzili w środek 3080ti. To było bardziej bez sensu. Teraz jest miejsce na porządną, dokoksowaną 4080ti w rozsądnej cenie (czyli np. 1200USD). Ale czy tak będzie to tylko pan w czarnej skórze raczy wiedzieć. 

3 godziny temu, Piterko napisał:

Przeglądałem teraz ofki rtx 4080 na allegro i w jednym sklepie nowy gainward za równe 6k. Z fakturą. Sprzedawcą jest jakiś sklep antur. 

Może to skalper zarejestrował sklep aby opchnąć ten gorący kartofel ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, roman.kosecki88@interia.pl napisał:

Fajnie, grono posiadaczy 4090 na labie sie zwieksza. Ja jeszcze z tydzien popracuje i tez biore wolne.  Pewnie za dlugo nie posiedze bo pracoholikiem jestem ale do nowego roku sie zmusze XD.

Daj znac czy zasilacz udzwiginie bo mi wyslali kompa z 850W PSU. Potem podbije do ciebie jakie mody masz w wiedzminie ale to pewnie po przejsciu Cyberpunka. A ze odchaczam wszystkie pytajniki i potem misje glowne to zejdzie mi troche :E

Wiesiek 3 lada dzień w nowej wersji z RT wychodzi  i już będzie fabrycznie częściowo zmodowany :DWięc zabawa od nowa się zacznie.

Forza Horizon 5 lock na 120fps mam ~2x więcej fps vs RTX 3080 w 4k detale extereme wraz tym forzowskim bida RT extreme :E
Tak na szybko screen.
JQeNrJK.jpg
Jak coś to stock leci na GPU.

 

A sam zasilacz, wcale nie trzeba dużo papu dla tego GPU, ale na dłuższą metę warto mieć coś dobrego i trochę mocniejszego, aby po prostu sobie pyrkało wentylem na low rpm bez grzania się.

 

Edytowane przez lukadd
  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, MSF Koi napisał:

850w normalnie udźwignie 4090, sam tak mam. Przy uv lub powerlimit nizszy to pewnie i 750w dałby radę.

Max UV 650W na luzaku starczy.

  • Like 1
  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukadd dawaj CP 2077 ULTRA w 8K z RT Psycho bez DLSS. :D  Tylko natywna rozdzielczość. :E

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sideband napisał:

Max UV 650W na luzaku starczy.

a jak jeszcze dasz tą kartę do i3 to i 550 :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz o czym piszesz ;)

Nawet 12900K w grach wsysa tyle co nic i to bez UV. 650W na luzaku będzie śmigać tak jak pisałem.

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie wcina tyle co nic, często widzę ponad 100W. Chyba że to tyle co nic. No i mam tylko 3080. 

Edytowane przez gret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Stjepan666 napisał:

@lukadd dawaj CP 2077 ULTRA w 8K z RT Psycho bez DLSS. :D  Tylko natywna rozdzielczość. :E

Wyhamuj marzenia :E Ale sporo starszych czy tych nowszych, ale mniej wymagających gierek to faktycznie będzie latać w 8k@60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 5800x3D to myślę że nawet dużego uv nie trzeba by było robić jeśli jakikolwiek przy 750w.

Edytowane przez MSF Koi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lukadd napisał:

Wyhamuj marzenia :E Ale sporo starszych czy tych nowszych, ale mniej wymagających gierek to faktycznie będzie latać w 8k@60

No dobra to Doom Eternal w 1000fps w 1080p chociaż się pochwal. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PClab to jednak czasem stan umysłu :E

Do RTX 4090 i 12900k 650W zasilacze polecają ?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilu Labowców ma 4090 Inno3D (i jaką?).
To jest czarny koń IMO cenowo.

54 minuty temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Szkoda, że nie ma czegoś pod 4090 "z nowych" w okolicy 850W, tylko trzeba brać byki 1000W górę :(
na 650W nie zaryzykuję ;)

Coś się jednak pojawiło.
https://www.x-kom.pl/g-5/c/158-zasilacze-do-komputera.html?f[productMarks][New]=1

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Ilu Labowców ma 4090 Inno3D (i jaką?).
To jest czarny koń IMO cenowo.

Coś się jednak pojawiło.
https://www.x-kom.pl/g-5/c/158-zasilacze-do-komputera.html?f[productMarks][New]=1

Inno, gainward i palit czasami za 9400-9600 idzie kupić, w 4090 chłodzenie to jeden pies, każde jest okej, gorzej jak trafią się słabe łożyska/wentyle + cewki.

Edytowane przez MSF Koi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kadajo napisał:

PClab to jednak czasem stan umysłu :E

Do RTX 4090 i 12900k 650W zasilacze polecają ?

Nie to, że polecają. Sideband pisał że po max UV 4090 nawet 650W styknie na luzaku. I to się zgadza ;)

1 minutę temu, MSF Koi napisał:

Inno, gainward i palit czasami za 9400-9600 idzie kupić, w 4090 chłodzenie to jeden pies, każde jest okej, gorzej jak trafi się słabe łożyska/wentyle + cewki.

No właśnie tutaj to największy problem jakość wentyli, w gainwardach, zotacach, palitach potrafi się i to nie rzadko trafiać szrot z bazaru. W Inno nie wiem.

14 minut temu, Stjepan666 napisał:

No dobra to Doom Eternal w 1000fps w 1080p chociaż się pochwal. :E

Nie mam takiego ekranu co wyświetli mi te 1000fps :E Które nikomu i tak nie są potrzebne.

Eternala nawet nie mam, powiem ci, że próbowałem w passie i nie trafił w moje gusta, ale na pewno jak ściągnę to sprawdzę Dooma z 2016 roku jak lata w 8k na 4090 ;) W tego lubię popykać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, lukadd napisał:

No właśnie tutaj to największy problem jakość wentyli, w gainwardach, zotacach, palitach potrafi się i to nie rzadko trafiać szrot z bazaru. W Inno nie wiem.

No ale nie może się przebić Inno, a ponoć nie grają cewkami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, lukadd napisał:

Nie to, że polecają. Sideband pisał że po max UV 4090 nawet 650W styknie na luzaku. I to się zgadza ;)

Ross Geller Dont Do It GIF by Friends - Find & Share on GIPHY

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

No ale nie może się przebić Inno, a ponoć nie grają cewkami. 

Ktoś tu brał z forum inno, ale pod wodowanie tylko nie pamiętam kto @RTX4090 ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stjepan666

Zrobiłem w ETS2 na szybko rundkę, Wawa - Łódź. Dałem to ichniejsze skalowanie na 400% czyli ~8k i tak na trasie ~100fps leciało :E
Giera oczywiście ma swoje lata, ale takie podbicie rozdziałki niweluję już na prawdę dobrze problemy z wygładzaniem na tym silniku, do tego jest ostro i bardzo płynnie ?

@kadajo Czy Ty przypadkiem nie dałeś zbyt długiego urlopu RTXowi 4090? :E Bo coś nic nie odpisuje.

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostał urlop ale nie ode mnie, przynajmniej może forum przez szybę obserwować :E

Sad Window GIFs | Tenor

 

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, lukadd napisał:

@Stjepan666

Zrobiłem w ETS2 na szybko rundkę, Wawa - Łódź. Dałem to ichniejsze skalowanie na 400% czyli ~8k i tak na trasie ~100fps leciało :E
Giera oczywiście ma swoje lata, ale takie podbicie rozdziałki niweluję już na prawdę dobrze problemy z wygładzaniem na tym silniku, do tego jest ostro i bardzo płynnie ?

Nie prosciej za ta kase bylo kupic wlasna ciezarowke?

https://www.otomoto.pl/oferta/zuk-fs-lublin-zuk-a11b-zuk-a-11b-fs-lubin-skrzynowy-planteka-1992-maly-przebieg-stan-b-dobry-ID6F7RDR.html

Edytowane przez cyberpunk2020
  • Thanks 1
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kadajo napisał:

PClab to jednak czasem stan umysłu :E

Do RTX 4090 i 12900k 650W zasilacze polecają ?

Masz marne pojęcie ile to pobiera z sieci stąd to pitolenie.

4090 po max UV łyka minimalnie więcej niż po 3080ti po max UV. A zalecany zasilacz z górką dla 3080ti to 750W oczywiście mowa o sprzęcie bez UV. Także jak zwykle mam z czego się pośmiać.

Już pomijam kwestię co potrafią markowe 650-ki ;)

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, lukadd napisał:

@Stjepan666

Zrobiłem w ETS2 na szybko rundkę, Wawa - Łódź.

 

Taki szmal poszedł, to teraz trzeba tyrać na trasie po 16h, żeby to nadrobić!
;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sideband napisał:

Masz marne pojęcie ile to pobiera z sieci stąd to pitolenie.

4090 po max UV łyka minimalnie więcej niż po 3080ti po max UV. A zalecany zasilacz z górką dla 3080ti to 750W oczywiście mowa o sprzęcie bez UV. Także jak zwykle mam z czego się pośmiać.

Już pomijam kwestię co potrafią markowe 650-ki ;)

A ja pomijam ze twoje posty ostatnio to nieustany śmiech na sali, pisanie ze się każdy nie zna i ogólnie szydera bez żadnych konkretów, nie wiem co ci tam się stało chlopie ale chyba ci rozum odebrało.
Wiec dam ci dobra rade CHŁOPCZE, jak masz tak pisać to nie pisz wcale. Bez odbioru.

  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Taki szmal poszedł, to teraz trzeba tyrać na trasie po 16h, żeby to nadrobić!
;)

Ostatnio prawie nie gram w ETS'a, ale co mam po instalowane to sobie sprawdzam.

Doom 2016 odpaliłem na chwilę drugą mapę 120hz 4k koszmar detale i obciążenie GPU 30-35% ?8k DSR coś mi nie chciało zatrybić w tej grze więc nie sprawdziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...