Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ale on z tym 750W ma rację. Ludzie budują SFF'y z 5800 i 3080ti/3090 na zasilaczach SFX/L 750W i działa aż miło. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cyberpunk2020 napisał:

No może z Wawy do Łodzi trasę by nim zrobił, ale z Wawy gdzieś do np. Madrytu to już tylko na lawecie :E

 

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, crush napisał:

Ale on z tym 750W ma rację. Ludzie budują SFF'y z 5800 i 3080ti/3090 na zasilaczach SFX/L 750W i działa aż miło. 

Teraz odpalałem RDR2, ~110fps gdzieś przy SD się zaraz obok kręciłem,  pobór z GPU pokazuje na stock ~350W. Zerkam na watomierz z gniazdka leci ~550W.

To jest cały pobór mojej budy z 9 wentylami, dac + AMP do słuchawek, pierdylion USB podłączone z peryferiami, kilka dysków i OLED 42" w tym :E

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Ilu Labowców ma 4090 Inno3D (i jaką?).
To jest czarny koń IMO cenowo.

Coś się jednak pojawiło.
https://www.x-kom.pl/g-5/c/158-zasilacze-do-komputera.html?f[productMarks][New]=1

Ja mam X3. 

Pcb referencyjne by Nvidia. Power limit 450W. Cewki nie piszczą (cewki w Inno to takie wyższe kubiki a nie płaskie jak w Msi i Asus, ze względu na budowę fizyczną nie rezonują tak jak płaskie) . Podkręca się do 3000MHz, undervoltuje na 945@2730 (mniej 100W i 4% wydajności). Stockowe zegary to 1050@2820 (w bloku wodnym) i około 2750 na powietrznym chłodzeniu.

Ja chcesz poczytać, dlaczego nie potrzebujesz 24 lini zasilania do normalnej pracy karty (czyli Strix v. Inno) to pisałem o tym tutaj.

Btw. Mam zasilacz 850W.

Edytowane przez msky7300
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, sideband napisał:

Masz marne pojęcie ile to pobiera z sieci stąd to pitolenie.

4090 po max UV łyka minimalnie więcej niż po 3080ti po max UV. A zalecany zasilacz z górką dla 3080ti to 750W oczywiście mowa o sprzęcie bez UV. Także jak zwykle mam z czego się pośmiać.

Już pomijam kwestię co potrafią markowe 650-ki ;)

Producenci zasilaczy polecając 1.5kW. 

Pytanie kto ściemnia i ma w tym większy interes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

650W też starczy, trochę na styk, ale na początek jak ktoś nie ma innej opcji to da radę i nic nie wybuchnie ?

Cyberpunk 4k 4090 podkręcony, 12700k podkręcony i pobór 610W z gniazdka.

Przecież te karty ralnie rzadko kiedy biorą powyżej 400W. Wszyscy się uczepili tego że jak PL 450W to tyle musi brać. Tak było do tej pory, nowa generacja gpu nie dobija często do PL. 4090 pobiera zwykle tyle samo lub mniej prądu  co 3090.

Ta panika z tymi watami to nie wiem skąd się bierze. Jak dobije do limitu to się komp wyłączy i tyle.

 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, msky7300 napisał:

Ja mam X3. 

Pcb referencyjne by Nvidia. Power limit 450W. Cewki nie piszczą (cewki w Inno to takie wyższe kubiki a nie płaskie jak w Msi i Asus, ze względu na budowę fizyczną nie rezonują tak jak płaskie) . Podkręca się do 3000MHz, undervoltuje na 945@2730 (mniej 100W i 4% wydajności). Stockowe zegary to 1050@2820 (w bloku wodnym) i około 2750 na powietrznym chłodzeniu.

Ja chcesz poczytać, dlaczego nie potrzebujesz 24 lini zasilania do normalnej pracy karty (czyli Strix v. Inno) to pisałem o tym tutaj.

Btw. Mam zasilacz 850W.

Dziękuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, lukadd napisał:

Nie to, że polecają. Sideband pisał że po max UV 4090 nawet 650W styknie na luzaku. I to się zgadza ;)

Mam wszystko podłaczone do 1 listwy razem z ekranem itp + listwa do watomierza ile taka 4090 po max uv bierze? side pisał że poniżej 300w w grach można zejść więc porównując do mojej 3060Ti która potrafi się na 0.956v odbić od 250W i musiałem wgrać bios 270 aby nie waliła w limit miejscami :E to jest mega wyczyn na watomierzu przy całym zestawie na biurku nie widziałem nigdy nawet 400W [w grach] (sprzęt w sygnaturze) Dodajmy do tego nawet i +100W przy i9 + powiedzmy 50w na grafice względem mojej i i tak zostaje zapas :] 

Edytowane przez Send1N
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4090 po max UV nie przekracza mi 350W tam, gdzie na stock uderza w power limit 450W. Ale to mowa o grzałkach full RTX typu Quake czy Portal. W innych grach jest pomiędzy 200 a 320W. Gry typu CP2077 albo Metro to właśnie te 320W. Czyli wychodzi mniej niż RTX3080@350W, a tego przez kilka dobrych miesięcy używałem bezproblemowo z zasilaczem 650W. 

EDIT: to wszystko z Afterburnera, więc wartości orientacyjne. 

Edytowane przez someI
  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1080 Ti 2017 $699 11GB 484 GB/s

RTX 4090 2022 $1599 24GB 1008 GB/s

2,3x drożej, 2,2x więcej VRAM i 2,1x wyższa przepustowość pamięci. Czyli właściwie opłacalność bardzo podobna jak 1080 Ti. Taki oto postęp Nvidia serwuje w ostatnich latach. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, someI napisał:

4090 po max UV nie przekracza mi 350W tam, gdzie na stock uderza w power limit 450W. Ale to mowa o grzałkach full RTX typu Quake czy Portal. W innych grach jest pomiędzy 200 a 320W. Gry typu CP2077 albo Metro to właśnie te 320W. Czyli wychodzi mniej niż RTX3080@350W, a tego przez kilka dobrych miesięcy używałem bezproblemowo z zasilaczem 650W. 

EDIT: to wszystko z Afterburnera, więc wartości orientacyjne. 

Aha czyli co ? Rozumiem ze przez kolejne dwa lata czy ile tam ktoś ma zamiar trzymac RTX 4090 to nie uderzysz w max PL bo gry są dzis mało wymagajace ? Zasilacz ma mieć zapas przy maksymalnym obciążeniu zakładając maksymalny pobór mocy ze wszystkich komponentów, a nie chodzić pod korek albo co jeszcze gorsze zakładać ze ee tam w grach to dzis bierze tyle i tyle to se zamontuje 550W, no montuj, weź jeszcze ogranicz FPS do 30 albo 20 to myślę że jest realna szansa działać na zasilaczach 350W. Do boju liczę na wasza ułomną kreatywność :)

 

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie taki odgłos z wentylatora w 4090 od KFA2 kwalifikuje się do odesłania karty? https://imgur.com/a/h6QNDuX (trzeba chyba pogłośnić na glośnikach).

Karte mam od wczoraj, myślałem że mam coil whine, dzisiaj sprawdziłem wentylatory, i okazało się że ten trzeci daje taki niefajny dźwięk. Nie wiem czy nagranie telefonem odda wrażenia, no ale mniej więcej wiadomo o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To brzmi bardziej jak piszczące cewki a nie wentylatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, caleb59 napisał:

To brzmi bardziej jak piszczące cewki a nie wentylatory.

Tyle , że po zatrzymaniu ten odgłos niknie, więc to raczej coś nie tak z wentylatorem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cewki uzwojenia silników wentylatorów :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

To cewki uzwojenia silników wentylatorów :D

To ja już głuchy jestem :szczerbaty: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że akurat mam kartę od KFA2 i jestem przemile zaskoczony jej kulturą pracy. Pewnie jak to zwykle bywa - loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Pitt_34 napisał:

To ja już głuchy jestem :szczerbaty: 

Możesz spróbować ustawić krzywa custom, rozdzielić obroty, jeśli się da, i zobaczyć czy to wszystkie hałasują czy tylko 1 (środkowy) lub 2 boczne.
U mnie np. środkowy wentyl jest idealnie cichy ale boczne jak się załączają to już słyszę bardzo delikatnie podobny dziwek co zapodałeś.
Może to tez nie same wentyalaotry a jakaś cewka na karcie która odpowiada za ich zasilanie czort wie dokładnie jak jest.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kadajo napisał:

Możesz spróbować ustawić krzywa custom, rozdzielić obroty, jeśli się da, i zobaczyć czy to wszystkie hałasują czy tylko 1 (środkowy) lub 2 boczne.
U mnie np. środkowy wentyl jest idealnie cichy ale boczne jak się załączają to już słyszę bardzo delikatnie podobny dziwek co zapodałeś.
Może to tez nie same wentyalaotry a jakaś cewka na karcie która odpowiada za ich zasilanie czort wie dokładnie jak jest.

Ale z moją karta jest wszytko ok ? to problem kolegi Xeite :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie wysłałem zapytanie do sprzedawcy, problem jest że mam to z niemiec, więc odsyłanie itp, robi się problem trochę... do tego pozbyłem się poprzedniej karty. Jeśli jest jakieś oprogramowanie do ustawiania tych wentylatorów to spoko, poszukam go, tylko mam budę piekarnik (Define R6) i wszystkie 3 a może i 4 wentylatory są potrzebne :)

To sobie pogralem w grudniu widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Pitt_34 napisał:

Ale z moją karta jest wszytko ok ? to problem kolegi Xeite :szczerbaty:

A spoko, tak to jest jak się odpowiada w kilku tematach naraz. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Send1N napisał:

Mam wszystko podłaczone do 1 listwy razem z ekranem itp + listwa do watomierza ile taka 4090 po max uv bierze? side pisał że poniżej 300w w grach można zejść więc porównując do mojej 3060Ti która potrafi się na 0.956v odbić od 250W i musiałem wgrać bios 270 aby nie waliła w limit miejscami :E to jest mega wyczyn na watomierzu przy całym zestawie na biurku nie widziałem nigdy nawet 400W [w grach] (sprzęt w sygnaturze) Dodajmy do tego nawet i +100W przy i9 + powiedzmy 50w na grafice względem mojej i i tak zostaje zapas :] 

 

2 godziny temu, someI napisał:

4090 po max UV nie przekracza mi 350W tam, gdzie na stock uderza w power limit 450W. Ale to mowa o grzałkach full RTX typu Quake czy Portal. W innych grach jest pomiędzy 200 a 320W. Gry typu CP2077 albo Metro to właśnie te 320W. Czyli wychodzi mniej niż RTX3080@350W, a tego przez kilka dobrych miesięcy używałem bezproblemowo z zasilaczem 650W. 

EDIT: to wszystko z Afterburnera, więc wartości orientacyjne. 

Ja jeszcze nie wiem jakie na pewno mam stabilne nastawy na max UV. To trzeba będzie po testować w wielu grach.
Na razie tak z 40minut jeździłem w CP sobie po mieście bez celu na 2500mhz i 0.865V. Średni pobór dla GPU z softu ~263W, a z gniazdka wraz z oledem cały zestaw ~435W. Oled 42" z 50W bierze.

 

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile ile to straciłeś na wydajności z fabryki? :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lukadd napisał:

 

2500mhz i 0.865V

 

u mnie na tym napięciu 2580 wygląda że jest stabilne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To zobacz która karta jest najchętniej kupowana i nie patrz na forum gdzie masz jednak miłośników sprzętu z zasobnym portfelem  
    • nieprawda - także, i w późniejszym okresie nawet głównie, żeby mieć rynki zbytu - np GB w 19 wieku produkowała już tyle tkanin, głównie bawełnianych, że rynek europejski i amerykański był dla nich zbyt ciasny, i głównym rynkiem zbytu stały się Indie - i w zasadzie zniszczyły głównie chałupniczy przemysł tekstylny w Indiach, za pomocą ceł, ale i samych cen, bo ręczni tkacze w Indiach nie byli w stanie konkurować z  fabrycznym przemysłem w GB - jest o tym mnóstwo materiałów, a niejaki Marks napisał np że równiny Bengalu pokryły się kośćmi zmarłych z głodu tkaczy indyjskich (o ile pamiętam w artykule z 1857) - raczej przesada, ale w zasadzie zgodne z rozwojem historycznym; dodam, że bawełna na tkaniny z GB pochodziła z USA, choć Indie same były wielkim producentem bawełny, i że Indie już wtedy liczyły ponad  200 mln ludności, gdy np USA ok 50 - więc nie rabowanie z bogactw, których Indie zresztą dużo nie miały (głównym importem z Indii do GB była herbata), było decydującym bodźcem rozwoju krajów przemysłowych, tylko pozyskiwanie dużych rynków zbytu i wykorzystywanie przewagi produkcji maszynowej nad ręczną; czyli potęgi gospodarcze dorobiły się na postępie technicznym, tzn produkcji maszynowej, nie ręcznej, a rabowanie tzw bogactw, które wtedy z reguły były produktami rolniczymi, odgrywało drugorzędną rolę; jeśli już rabowanie, to przede wszystkim niewolników z Afryki do produkcji bawełny w USA i cukru w Brazylii i na Karaibach, bo oba te produkty stały się podstawą masowej konsumpcji w Europie, która napędzała wzrost i umaszynowienie produkcji, itd
    • Właśnie jestem w tym kotle Skończę go i zapoluję na alfę. Dz.
    • Ostre dymy w internecie. Mam nadzieję, że strimery i reszta ludzi wymusi na nich jakieś zmiany bo to jest bicie poniżej pasa ludzi, którzy kupili EOD.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...