Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Mateusz2PL napisał:

Jak ktoś ma pascale to lepszy jest zakup rtx 3070. Przecież ta wycena 800 dolarów to bardzo dużo. Bardzo drogie zrobiły się te karty do grania. Dawniej np: gtx 970 byl wyceniany na 400 dolarów, rtx 3070 jest na 500 dolarów a oni chcą za ti 800. Ciekawe ile za 4070 bedą chcieli. Tak jest jak mamy monopol na rynku kart. Naszczęscie w niższym segmencie jest lepiej. Radeon 7900 jest wydajniejszy o 10% w 4k

Welcome to the new world. ;)

Jesli ktos ma GTX 1080 Ti to tak średnio przeskakiwac na RTX 3070 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, kadajo napisał:

Ale przecież wszystko podrożało to marża musiała spaść jak cen nie podnieśli :E
Handlowałem TV prawie 10 lat, doskonale wiem jak ten rynek wygląda. ;)
Nv po prostu osrała się po krypto i chcą utrzymać marze które nabili im kryptoonaniarze. Chyba że chcesz nam powiedzieć że do tej pory Nv nic prawie nie zarabiała na GPU albo nawet dokładała do interesu a teraz nadszedł cas zemsty ?

Koszty produkcji ciągle spadają zwłaszcza w przypadku OLED-ów. To teraz zapytam Cię ile kosztuje produkcja panela OLED 55"? Pewnie i tak nie wiesz to sobie możesz może dopisać sentencje - nie wiesz o czym piszesz.

Generalnie z Tobą nie można poważnie rozmawiać ;) Także kończę dyskusje.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sideband napisał:

Generalnie z Tobą nie można poważnie rozmawiać ;) Także kończę dyskusje.

A ty zawsze piszesz jakbyś coś wiedział a tak naprawdę nigdy nie podajesz żadnych konkretów, Dlatego cię podpuszczam. ;)

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, kadajo napisał:

Ale przecież wszystko podrożało to marża musiała spaść jak cen nie podnieśli :E

W przypadku telewizorów marże producenta sięgają kilkuset % więc mogą sobie pozwolić na obcięcie tym bardziej, że na tym rynku jest bardzo duża konkurencja. 

Koszt wyprodukowania 55 calowego TV z FALD zamyka się w kwocie ~300zł a TV leci na sprzedaży za 4500zł. Mam fabrykę TV pod nosem w miejscu zamieszkania ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, DjXbeat napisał:

W przypadku telewizorów marże producenta sięgają kilkuset % więc mogą sobie pozwolić na obcięcie tym bardziej, że na tym rynku jest bardzo duża konkurencja. 

Koszt wyprodukowania 55 calowego TV z FALD zamyka się w kwocie ~300zł a TV leci na sprzedaży za 4500zł. Mam fabrykę TV pod nosem w miejscu zamieszkania ;) 

 

LGD ze swoimi panelami OLED ma dużą konkurencje ? :E

Nie wydaje mi się. :D
A sukcesywnie obniżali ceny tych TV od 2016 roku, będąc monopolista i trzymając w reku najlepsza technologie wyświetlania obrazu... no znowu czary i druidy magiczne :E

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jak przesadzi z ceną to ma dużą konkurencję i prężny marketing samsunga :E Przez lata udoskonalali produkcję paneli, aby je klepać jak najtaniej z roku na rok.

Nvidia w zasadzie z tego co pamiętam latami leciała na ~60% marży brutto, w czasach boomu krypto mieli lepiej. Teraz w Q2 spadli na 46%, w Q3 odbili do 56% i będą dążyć jako firma do tego, aby mieć te ~60%.

No i nvidia nie ma przecież swoich fabów jest uzależniona od cen u TSMC czy wcześniej Samsunga co dla nich klepią chipy.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, kadajo napisał:

Miałem nadzieję, że znowu Noctua połączy siły z ASUSem. Z 3080 jestem bardzo zadowolony, więc i 4080 też bym się zainteresował, gdyby nie cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

LGD ze swoimi panelami OLED ma dużą konkurencje ? :E

Jak najbardziej ma. LED w dalszym ciągu wybiera ponad 70% użytkowników. 

2 minuty temu, kadajo napisał:

A sukcesywnie obniżali ceny tych TV od 2016 roku, będąc monopolista i trzymając w reku najlepsza technologie wyświetlania obrazu... no znowu czary i druidy magiczne :E

Obniżali z dwóch powodów. Po dopracowaniu technologii produkcji paneli OLED spadły im koszty na wyprodukowanie jednego panelu. Drugi powód masz wyżej. Konkurencja w postaci rozwoju paneli LED. 

Rynek LED nadal ma się dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, kadajo napisał:

A ty zawsze piszesz jakbyś coś wiedział a tak naprawdę nigdy nie podajesz żadnych konkretów, Dlatego cię podpuszczam. ;)

Ty widzisz swój obraz kogoś kogo nie znasz.

Zeby nie było OLED ~220$, a LCD ~130$. Tak dla porównania koszt produkcji takie samej matrycy OLED w 2015 to ~580$, a w 2017 ~375$.

Wszyscy przejdą na IJP to też koszta odpowiednio spadną tylko niekoniecznie tak mocno będzie to odczuwalne w sklepie ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, SebastianFM napisał:

NVIDIA zrobiła to samo co AMD wcześniej, zamiast zwiększać przepustowość pamięci zwiększyli cache. Tak trudno to zrozumieć?

Kto z was potrafi udowodnić, że przepustowość pamięci w RTX 4070 Ti, RTX 4080 i RTX 4090 jest rzeczywiście zbyt niska do 4K? W jakiej części gier występuje ten problem i jaki powoduje spadek wydajności?

To nie do końca to samo rozwiązanie jeżeli piszesz o L3 w przypadku AMD ;) Ale dopchali pamięci podręcznej niższego poziomu by podciągnąć wydajność w RT.

Co do L2 w 4070ti to na pewno ma wpływ. 4090 rzeczywista przepustowość to ~895GB/s(co jest świetnym wynikiem) na blokach powyżej rozmiaru L2, a do rozmiaru ~2040GB/s ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sideband napisał:

Ty widzisz swój obraz kogoś kogo nie znasz.

Zeby nie było OLED ~220$, a LCD ~130$. Tak dla porównania koszt produkcji takie samej matrycy OLED w 2015 to ~580$, a w 2017 ~375$.

Wszyscy przejdą na IJP to też koszta odpowiednio spadną tylko niekoniecznie tak mocno będzie to odczuwalne w sklepie ;)

Dodaj ze to dotyczy panelu 55 cali.  65 cali cena skacze 2x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, JDM napisał:

Do pełni szczęcia brakuje mi własnie oleda do kompa, coś to wolno wchodzi.

Mamy od prawie roku rodzynka Alien AW3423DW z modułem G-sync Ultimate  i bez ale za to z  Freesync Premium Pro AW3423DWF

Edytowane przez Czarny_PLone
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Czarny_PLone napisał:

Mamy od prawie roku rodzynka Alien AW3423DW z modułem G-sync Ultimate  i bez ale za to z  Freesync Premium Pro AW3423DWF

Tylko że ten Alienware AW3423DW wciąż ma 3440x1440 ja już siedzę na takiej rozdziałce 4lata i mi się znudziła w Ultrawide 35-38calach powinni już dawać 5120x2160 lub coś koło tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Minciu napisał:

 

Lepsza ta promocja niż na proshopie. Tam wrzucili sobie tylko łatkę wyprzedaż na bezczela a ceny nawet nie zmienili XD

https://www.proshop.pl/?s=rtx+4070+ti

 

Morele jest znane z ciekawych promek, to jest z weekendu

QIuqvV8.jpg

 

 

10 godzin temu, Minciu napisał:

Za 10 lat GPU tylko pod hipotekę bo jest szybciej przecież ;) 

Będzie jak w filmie Repo Man ?

Edytowane przez wkamil73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Pitt_34 napisał:

?

w cenie 

Imgur świruje, już poprawiłem :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, JDM napisał:

Do pełni szczęcia brakuje mi własnie oleda do kompa, coś to wolno wchodzi.

Przecież seria A jest, to znaczy była mega tania, w zeszłym roku w media expert dodawali do tego TV telefon warty 500 zł a sam tv w tej promocji kosztował 3999 zł. Do tego wziąłem fv na firmę i tv wyszedł mnie 2700 zł oczywiście za wersję jedyna prawilna wielkościowo 65 cali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sideband napisał:

To nie do końca to samo rozwiązanie jeżeli piszesz o L3 w przypadku AMD ;)

Czepiasz się (znowu). Ja nie będę z każdej odpowiedzi robił referatu. Moje "to samo" dotyczyło zastosowanego rozwiązania, czyli użycia dużego cache zamiast większej przepustowości pamięci.

6 godzin temu, sideband napisał:

Ale dopchali pamięci podręcznej niższego poziomu by podciągnąć wydajność w RT.

To jest już bajeczka wymyślona przez ciebie, że tylko do RT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Czarny_PLone napisał:

Mamy od prawie roku rodzynka Alien AW3423DW z modułem G-sync Ultimate  i bez ale za to z  Freesync Premium Pro AW3423DWF

34 cale za 6.5 kafla, nie dzięki, jak 55 cali chodzą po 4.5 tysia. Płacę więcej za mniej, taki chyba trend.

2 godziny temu, MrKetiw napisał:

Przecież seria A jest, to znaczy była mega tania, w zeszłym roku w media expert dodawali do tego TV telefon warty 500 zł a sam tv w tej promocji kosztował 3999 zł. Do tego wziąłem fv na firmę i tv wyszedł mnie 2700 zł oczywiście za wersję jedyna prawilna wielkościowo 65 cali. 

Chcę MONITOR do komputera, nie telewizor, 27-32 cale max, na 65calach dostanę zeza rozbieżnego mając głowę ~ 50 cm od ekranu jak teraz.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Blejdos napisał:

Tylko że ten Alienware AW3423DW wciąż ma 3440x1440 ja już siedzę na takiej rozdziałce 4lata i mi się znudziła w Ultrawide 35-38calach powinni już dawać 5120x2160 lub coś koło tego.

Wiem tylko ta rozdziałka trochę za mała przydało by się chociaż minimum1840x1600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić LG OLED który ma oficjalną kompatybilność z GSYNC (na RTX 2xxx działa jako VRR po HDMI 2.0B, od RTX 3xxx bezpośrednio GSYNC via HDMI 2.1) i fajrant. Input lag bardzo niski, na poziomie najlepszych monitorów a żaden LCD nie ma podjazdy do oleda. No chyba że ktoś wymaga >120 Hz do 4K, to wtedy odpada. C2 42" to już rozsądny rozmiar i wejdzie na każde biurko. 

Edytowane przez cichy45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Czarny_PLone napisał:

Wiem tylko ta rozdziałka trochę za mała przydało by się chociaż minimum1840x1600

Chyba 3840x1600 :) ale to też mało moim zdaniem i nie dało by znacznej poprawy po przesiadce z 3440x1440.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie jest jeszcze DSR ze swoim 2;25DL, zrobi się wtedy 5160x2160 w grach szerokie na takim alienie oled i będzie wyglądało kozacko a moduł gyns ultimatum zadba o szybkie fpsy ?

5 minut temu, Blejdos napisał:

Chyba 3840x1600 :) ale to też mało moim zdaniem i nie dało by znacznej poprawy po przesiadce z 3440x1440.

hehe dokładnie no własnie obecnie mam odyseje neo 49 cali rozdziałka 5120x1440 i zaczyna brakować mi więcej pixeli w pionie niestety te 1440 to mało trochę 

najgorsze że z monitorów oled przeważnie są i bedą rozdziałki właśnie 3440x1440 i od razu 4k tradycyjne u lg ale male 27 cali , nie mówię o telewizorach

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Czarny_PLone napisał:

ewentualnie jest jeszcze DSR ze swoim 2;25DL, zrobi się wtedy 5160x2160 w grach szerokie na takim alienie oled i będzie wyglądało kozacko a moduł gyns ultimatum zadba o szybkie fpsy ?

hehe dokładnie 

Tak tylko że natywna rozdzielczość będzie zawsze lepsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Rebel Moon część 2 sporo lepsza niż część pierwsza. Na początku trochę gadania i luzu a później zaczyna się akcja i uczta dla oka. Gdyby z pierwszej części wyciąć castingi do ekipy, fruwanie na kurczaku i inne pierdy i zastąpić je dłuższymi retrospekcjami które były przy stole w dwójce miało by to więcej sensu i zamiast 2 x 2h mógłby wyjść dobry film 3h. Mogli też zastąpić zboże jakimś rzadkim minerałem pożądanym przez wojsko np do napędzania tych dużych dział. Po obejrzeniu obu części P1 - 4/10, P2 - 6,5/10. Teraz szczerze czekam na część trzecią.
    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...