Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Phoenix. napisał:

HX to wgl jest padaka jakas, wszyscy znajomi co mieli ten zasilacz odsylali na GW wiec chyba jakas wadliwa seria.

HX 1200, coś tam było, ale o HX 1500 i 1600 to nie słyszałem żeby były z nimi jakieś problemy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Phoenix. napisał:

HX to wgl jest padaka jakas, wszyscy znajomi co mieli ten zasilacz odsylali na GW wiec chyba jakas wadliwa seria.

Bo była wadliwa seria, a nawet ciąg serii w produkcji, w określonych seriach zwalili :E Corsair wymieniał te zasilacze dotyczyło określonych serii produkcyjnych na pewno część modeli HX1200i i HX 1000 były na liście. Ja odesłałem mojego HX 1200i po fakcie z opóźnieniem i do sklepu, więc oni nie bawili się w podmianki tylko mi zwrócili kasę.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lukadd napisał:

Januszowy sklep po prostu :E Takie to fejkowe promocje.

Za zotac'a 4090 OC dowalili teraz prawie 12k pln 8:E

i takie coś powinno być penalizowane w tym kraju. 

39 minut temu, novi napisał:

Zostały ostatnie sztuki, i sklep przyjął mechanizm obronny podnosząc ceny. Praktyka znana od x czasu. A jeśli faktycznie mają być duże dostawy w lutym, czytając za parę dni, to ja nie widzę żadnych przeszkód, żeby nie otrzymać zamówionej karty. 

na 100% nie zrealizują tych zamówień za 8200 rtx4090

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, lukadd napisał:

I co masz podpięte obecnie pod tego HX850? Znaczy jakie GPU?

Mi jak padł Corsair HX1200i to wyciągnąłem z szafy sprawnego też ponad 10 letniego Chefteca 750W i na nim leciał Strix  RTX 3080 350-450W i teraz leci tymczasowo i bezproblemowo 4090 Minus, że już jest głośnawy przy moim cichym setupie.
Ale w moim przypadku już nie widzę sensu kupować starej generacji, no może AX1600i kusił, no, ale cena kosmos :E. Mam zamówionego tego DP13 od Bequiet i najwyżej poczekam ile tam jeszcze będzie trzeba 2 czy 3 tygodnie na dostawę :E

Nad HX 1500i też się zastanawiałem, ale jak w zasadzie dość w podobnej cenie będę miał niedługo tego DP13 z ATX 3.0 i titanum to jednak wolę tą drugą opcję.

Mam właśnie 8-10 letniego Chiefteca 600W i się zastanawiam czy wymieniać jeśli będę chciał 4070 Ti wsadzić. Trochę strach jednak :D 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam HX 1200 z 2018, czym się objawiala ta wadliwa seria i których  plus-minus lat ona dotyczyła? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Fikołek napisał:

Mam HX 1200 z 2018, czym się objawiala ta wadliwa seria i których  plus-minus lat ona dotyczyła? 

Sprawdz sobie w hwinfo np jak trzyma napiecia na poszczegolnych liniach.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Fikołek napisał:

Mam HX 1200 z 2018, czym się objawiala ta wadliwa seria i których  plus-minus lat ona dotyczyła? 

Śpij spokojnie. Zasiłki Corsaira ogólnie są spoko. Wadliwe to były te z produkcji z końca(drugiej połowy) 2020 roku, na taki ja trafiłem :E

Edytowane przez lukadd
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, kwiatek13 napisał:

Ten HX850 działa bez problemu, przez łopatki wentylatora nie widziałem też żeby miał jakieś napuchnięte kondensatory, ale dokładniejszych oględzin nie robiłem, ma jedną linię 12 v 70A. Ze względu na cenę tej karty po prostu chciałem zminimalizować ryzyko jej uszkodzenia :E A mam ten zasilacz już od 2010 roku bodajże.

 

7 minut temu, galakty napisał:

Mam właśnie 8-10 letniego Chiefteca 600W i się zastanawiam czy wymieniać jeśli będę chciał 4070 Ti wsadzić. Trochę strach jednak :D 


Ja mojego jakiś czas temu rozebrałem, obejrzałem, wyczyściłem i pomierzyłem. Później docisnąłem RTX 3080 na 450W i luzik więc nie bałem się podłączać czasowo 4090. Jedynie wentyla mi się nie chciało wymieniać, a ten już niestety trochę chrobocze pod obciążeniem :E No, ale miejmy nadzieję już niedługo wyślą tego DP13 i będzie super cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jadę na ROG Thor 1200 Platinum II ale już z kablem 600W i mam zamiar wsadzić RTX4090. Wolałbym ATX 3.0 ale bez przesady ;)

Jedynie co mi się w tym nie podoba to, że 12HPWR ma tylko dwie końcówki 8 pin zamiast 3.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Blackwhite napisał:

 

Nic niepokojącego, cisza ogólnie.

Zasilacz na prawdę bardzo spoko, sam chciałem go sobie wsadzić do kompa ale nie mogę bo przewód 16pin jest za krótki  xD Mam FD Torrent  gdzie zasilacz montowany jest na górze i niestety przewód nie sięga do karty chcąc go poprowadzić wg sztuki. Szkoda, że wyszło to dopiero po testach, dlatego nie wspominałem nic o tym w filmie.

Natomiast w standardowej budzie problemu nie będzie ;) 

Kable w tym BQ są z kondensatorami, ew. czy są bardzo sztywne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Blackwhite napisał:

 

Nic niepokojącego, cisza ogólnie.

Zasilacz na prawdę bardzo spoko, sam chciałem go sobie wsadzić do kompa ale nie mogę bo przewód 16pin jest za krótki  xD Mam FD Torrent  gdzie zasilacz montowany jest na górze i niestety przewód nie sięga do karty chcąc go poprowadzić wg sztuki. Szkoda, że wyszło to dopiero po testach, dlatego nie wspominałem nic o tym w filmie.

Natomiast w standardowej budzie problemu nie będzie ;) 

a miałem brać zestaw DP13 + Torrent. Ostatecznie okazało się że dostępność jest zerowa i zakupiłem lian li lancool 3. Obudowa już leży w kartonie i czeka na zamówiony przed chwilą DP 13 1000W. Ale bym wtopił :) (kartę zamówię za jakiś czas, więc pewnie bym nie zauważył że kabel 16pin jest za krótki)

Edytowane przez sonio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, nastiv napisał:

Kable w tym BQ są z kondensatorami, ew. czy są bardzo sztywne?

Nie mają kondensatorów, EPS, 24 pin i PCIE 8 pin dość sztywne ale bez przesady, na pewno o niebo lepiej jak w Corsairach ;) 

Edytowane przez Blackwhite
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Phoenix. napisał:

Sprawdz sobie w hwinfo np jak trzyma napiecia na poszczegolnych liniach.

Ja HWINFO nie ufam w tym względzie. Pokazuje 12,3V , na multimetrze bezpośrednio z wtyczki 12VHPWR i z ATX - 12,1V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, severall napisał:

Ja HWINFO nie ufam w tym względzie. Pokazuje 12,3V , na multimetrze bezpośrednio z wtyczki 12VHPWR i z ATX - 12,1V.

Na zepsutym zasilaczu i tak pokaze na tyle odchylone wartosci, zeby stwierdzic, ze cos nie gra ;)

Nie kazdy ma w domu multimert :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sonio napisał:

a miałem brać zestaw DP13 + Torrent. Ostatecznie okazało się że dostępność jest zerowa i zakupiłem lian li lancool 3. Obudowa już leży w kartonie i czeka na zamówiony przed chwilą DP 13 1000W. Ale bym wtopił :) (kartę zamówię za jakiś czas, więc pewnie bym nie zauważył że kabel 16pin jest za krótki)

Torrent wyprzedza swoje czasy. Idealnie dostosowana pod nowe RTXy z przedłużaczami w zestawie ;) Przynajmniej nie ma problemu co robić z nadmiarem makaronów ;) 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zna człowiek definicji "sztywny", jeśli nie miał w łapach AxxxGF od MSI :E 

 

  

1 godzinę temu, severall napisał:

Ja HWINFO nie ufam w tym względzie. Pokazuje 12,3V , na multimetrze bezpośrednio z wtyczki 12VHPWR i z ATX - 12,1V.

Pokaże to, co zgłasza kontroler ciągnący z 24-pin, możliwe że płyta ma dziwne połączenia z kontrolerem i zgłasza przez to nadmierne napięcie.

Edytowane przez SirHawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, SirHawk napisał:

 

Pokaże to, co zgłasza kontroler ciągnący z 24-pin, możliwe że płyta ma dziwne połączenia z kontrolerem i zgłasza przez to nadmierne napięcie.

Zapewne tak, ale porady żeby nie wierzyć wskazaniom płyty w kwestii napięcia 12V są od lat i często wciąż nie jest to zbyt dokładny pomiar jak widać.

Multimetr za 30-40 zł można kupić jak ktoś potrzebuje;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat napięcia na karcie powinny być chyba zawsze poprawnie zgłaszane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla czego 4070 TI ssie w 4k? Bo marnuje się potencjał tej architektury. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, severall napisał:

Zapewne tak, ale porady żeby nie wierzyć wskazaniom płyty w kwestii napięcia 12V są od lat i często wciąż nie jest to zbyt dokładny pomiar jak widać.

 

Ale nadal wiekszosc uzytkownikow korzysta z pomiarow hwinfo i na tej podstawie odsyla na GW zasilacz bo jesli jest zepstusty to  i hwinfo pokaze i nie potrzeba zadnego miernika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wyślą te Gigabyte 4090, a przynajmniej do części osób, do mnie przyszedł email żebym wybrał datę dostawy, wybrałem dostawę na jutro czyli dziś muszą wysłać, rtx 4090 po cashback za 7885pln, całkiem niezła cena.

  • Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że wyślą te gigabyte bo w lutym będą takie ceny bez kodów rabatowych. Podaż jest o wiele za duża w stosunku do popytu.

A jak ktoś nie chce poczekać to np. może kupić sobie RTX 4090 z media expert :)

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/karta-graficzna-inno3d-ichill-x3-geforce-rtx-4090-24gb

z kodem K-2950 powinno wyjść 8599 zł

Edytowane przez MPro
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Phoenix. napisał:

Ale nadal wiekszosc uzytkownikow korzysta z pomiarow hwinfo i na tej podstawie odsyla na GW zasilacz bo jesli jest zepstusty to  i hwinfo pokaze i nie potrzeba zadnego miernika ;)

W takiej sytuacji wiadomo że albo sprzęt popsuty, albo same "mierniki", więc ma to sens.

Jednakże jak widzę recenzje w których porównuje się np. procesory czy karty graficzne na podstawie hwinfo, robiąc przy tym wyliczenia po przecinku, to mnie trochę to śmieszy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Minciu napisał:

Dla czego 4070 TI ssie w 4k? Bo marnuje się potencjał tej architektury. 

Wiesz co, nie każdemu chce się oglądać ponad półgodzinny materiał tylko po to żeby dowiedzieć się czemu Daniel tak uważa. Możesz streścić? Jest w ogóle jakieś uzasadnienie tej jego tezy? Ma jakieś argumenty? Czemu akurat w 4K? A w RTX 4090 to już się nie marnuje? ?

Edytowane przez SebastianFM
  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...