Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, nastiv napisał:

Mi z euro napisali, że dostawa tego GB 4090 jest planowana na jutro i trzeba czekać na rozwój sytuacji, może nie anulują :szczerbaty: No i jutro x-kom ma mieć zasilacze BQ Dark Power 13 1000W, zobaczymy co to przyjdzie, cena w porównaniu do np. Proline dobra.

Uff

J7nUjvv.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nastiv @Lifusiek dajcie znać jaki macie boost na Gigabyte Gaming 4090 na stockowych ustawieniach

Podobno pierwsze serie kart miały wyższy (ok. 2800), a najnowsze niższy (ok. 2700).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, krukkpl napisał:

@nastiv @Lifusiek dajcie znać jaki macie boost na Gigabyte Gaming 4090 na stockowych ustawieniach

Podobno pierwsze serie kart miały wyższy (ok. 2800), a najnowsze niższy (ok. 2700).

a to nie zależy od ASIC?

Edytowane przez gret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, gret napisał:

a to nie zależy od ASIC?

Pisałem z gościem na overclock.net i on miał kartę od premiery, a po wgraniu nowego biosu (F2 ze strony) zmniejszył mu się znacząco boost.
Co ciekawe, z tego co pisze, po powrocie do starego (zrobił backup) sytuacja się nie zmienia.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lufhasa napisał:

Rodzinka 4070ti się powiększa, u mnie już palit z promki na x-kom za 4199 leży i czeka na opening. Jak zamontuje dam znać jak się sprawuje. 

Daj znać jak głośno wentylatory buczą :E

 

 

 

 

Czuję, że zakup tych kart na ten moment jest trochę bez sensu, a głównie ze względu na ceny. Myślę, że dalej można oczekiwać spadków cen na przestrzeni najbliższego miesiąca. 3,5k za 4070 Ti to dalej absurdalna kwota, ale jednak to coś ze względu na fakt siedzenia na 2070S bym mógł dać. Powyżej tego to już zakup z ogromnym bólem dupy.

Mimo wszystko kwestia tego czy ktoś może dalej czekać, czy potrzebuje karty na już.

Wychodzi jednak na to, że chyba skończę z 4070 Ti. Poniżej tego zakup czegokolwiek wydaje się już totalnie pozbawiony sensu jeśli ktoś szuka czegoś wydajnego.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Minciu napisał:

Pomijam już testy gdzie 4070TI potrafi załapać plaskacza od 1% low.

Ta, bo te pomiary są coś warte :lol2:

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, krukkpl napisał:

Pisałem z gościem na overclock.net i on miał kartę od premiery, a po wgraniu nowego biosu (F2 ze strony) zmniejszył mu się znacząco boost.
Co ciekawe, z tego co pisze, po powrocie do starego (zrobił backup) sytuacja się nie zmienia.

Jak zmieniasz bios z plycie glownej to tez boost sie zmienia ale nikt takich kart nie trzyma na atuo wiec to bez znaczenia jak boostuje ;)

3 godziny temu, Minciu napisał:

Względem 4080 i 4090 podobnie słabnie :) 

Pomijam już testy gdzie 4070TI potrafi załapać plaskacza od 1% low. Tu można ją bronić błedem pomiarowym, który dotykał akurat tą biedą 4080 12GB :-D 

BESTY.pl - Boli mnie dupa

  • Haha 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, krukkpl napisał:

Pisałem z gościem na overclock.net i on miał kartę od premiery, a po wgraniu nowego biosu (F2 ze strony) zmniejszył mu się znacząco boost.
Co ciekawe, z tego co pisze, po powrocie do starego (zrobił backup) sytuacja się nie zmienia.

By mieć pewność, że to bios to trzeba by wgrać bios od nowa programatorem. Nvflash nie rusza wszystkich bloków w momencie kiedy bios nie zostaje wyczysczony, a opcja czyszczenia już dawno poszła w las.

 

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, gret napisał:

@Minciu a Ty już wybrałeś kartę? 4080 czy 4090 wpadnie? 

Ja mam kabelek na razie XD

A karta to SuprimX 3080 wciąż. Z tego co wszędzie widzę, to 4090 jest podgrzewaczem na poziomie 3080TI-3090.. średnio mi się to widzi jak nawet 3080 robi żar w pokoju. I to z UV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomcug napisał:

Ta, bo te pomiary są coś warte :lol2:

 

 

2 minuty temu, Phoenix. napisał:

Chyba jak masz pokoj 1m kwadratowy bez dostepu do powietrza latem. Niezle bzdury wymyslasz ;)

A to powietrze to z klimy czy z dworu masz na myśli jak za oknem 3 dyszki z komarami?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz śmieszkować do woli, ale trochę poużywałem RTX 4070 Ti i jakoś nie widziałem problemów z przycięciami animacji.

  • Like 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Minciu napisał:

Ja mam kabelek na razie XD

A karta to SuprimX 3080 wciąż. Z tego co wszędzie widzę, to 4090 jest podgrzewaczem na poziomie 3080TI-3090.. średnio mi się to widzi jak nawet 3080 robi żar w pokoju. I to z UV.

Mój giguś Stock vs mocne UV. ~9% fps mniej i ~430W vs 280W.

dLy4wFj.jpg

BXQRAtw.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są zacięcia, których nie było?

Nie patrzą na monitor tylko co mu presentmon wyrzuci ;)

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, lukadd napisał:

Mój giguś Stock vs mocne UV. ~9% fps mniej i ~430W vs 280W.

dLy4wFj.jpg

Przy 4080 kolejne 50-70 Wat mniej pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zdecydowanie mniejsza wydajność. Nie wiem dokładnie jak to się by skalowało w takim Teardown. Ale 4090 to tak średnio ponad 40% wydajniejsza od 4080 w RT i 4k jest.

Ma ktoś z forum Teardown i 4080? Poprosiłbym screena w 4k z tej miejscówki co wyżej wrzucałem wraz z fps i poborem Watów. Mapka się nazywa A California House.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lukadd napisał:

I zdecydowanie mniejsza wydajność. Nie wiem dokładnie jak to się by skalowało w takim Teardown. Ale 4090 to tak średnio ponad 40% wydajniejsza od 4080 w RT i 4k jest.

Nie moge screena zrobić normalnie bo klawiatura mi sie posypala i na zapasowej nie mam prntscrn :D Wycinanie ekranu poszlo i waty znikly :D 

36FPS i 360 wat na 3080.. Render qualiti mozna zbić i zejsć zes kalowaniem, wtedy te setke robi ale i tak z input lagiem jak w kisielu :D Do tego po zbiciu detali to ani troche nie wyglada. Mydło i powidło ze śniegiem przez kiepskie odszumianie.

Tak więc wiesz, 4080 slabsze ale pewnie i tak w pizdu lepsze vs moja :D 

b8ec95e9b45db.jpg

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 4090 ~100fps na nastawach pod 360W UV

aiItc1D.jpg

25 minut temu, Minciu napisał:

Tak więc wiesz, 4080 slabsze ale pewnie i tak w pizdu lepsze vs moja :D 

No to na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ta setka  to blokada gry chyba :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie na mniej wymagających mapach i miejscówkach to fps mi leci 160 a nawet miejscami pod 200 jakimiś momentami oczywiście jak zdejmę blokadę fpsów.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Minciu napisał:

Nie moge screena zrobić normalnie bo klawiatura mi sie posypala i na zapasowej nie mam prntscrn 

Ctrl+windows+s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MSI Afterburner można przypisać klawisz, np. F7, do robienia zrzutów ekranu. Program zapisuje je od razu do plików, w wybranym katalogu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, sideband napisał:

By mieć pewność, że to bios to trzeba by wgrać bios od nowa programatorem. Nvflash nie rusza wszystkich bloków w momencie kiedy bios nie zostaje wyczysczony, a opcja czyszczenia już dawno poszła w las.

Ok, to wyjaśnione.
W paczce z biosem ze strony GB jest jakiś ich "exek", który pewnie może zmienić tablicę boostów jak chce :) 
A nie widzę tam zwykłego pliczku z biosem do wgrania przez nvflash jak to się w dawnych czasach robiło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, krukkpl napisał:

Ok, to wyjaśnione.
W paczce z biosem ze strony GB jest jakiś ich "exek", który pewnie może zmienić tablicę boostów jak chce :) 
A nie widzę tam zwykłego pliczku z biosem do wgrania przez nvflash jak to się w dawnych czasach robiło...

Ost wgrywalem bios do 3060ti i teraz nie potrzeba juz bawic sie w nvflash, jednym kliknieciem z pulpitu wgrywa sie bios bez bawienia sie komendy itp ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój GB 4090 wydany dla kuriera do doręczenia został, komuś dzisiaj na pepperze zmienił się status na przygotowanie do wysyłki więc możliwe że serio mieli dzisiaj jakąś dostawę tych 4090.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Lifusiek napisał:

Mój GB 4090 wydany dla kuriera do doręczenia został, komuś dzisiaj na pepperze zmienił się status na przygotowanie do wysyłki więc możliwe że serio mieli dzisiaj jakąś dostawę tych 4090.

No jak kupiłeś z tym cashbsck picodi do biały deal , chyba 7900zl wychodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...