Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dedykowane kable 12VHPWR dla starszych typów zasilaczy (w moim przypadku corsair RM850x) pozwalają na zagięcie kabla "wcześniej" niż te ~40mm prostego odcinka od GPU wymaganych przez adapter nvidi ? Czy jednak jedyna metoda skrócenia wymaganej głębokości to czekanie na adaptery/kable 90 st ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, MPro napisał:

Ja mam Corsair Ax760i Platinum. Trochę już wiekowy, ale działa perfekcyjnie, więc po co zmieniać.

Z mojej pamieci seria Corsair AX byla OEM Seasonic wiec powinna byc w stanie przyjac rating+. Zeby byla pelna janosc nie mowie, ze 4080, ale to byly dobre PSU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, d4rK_7 napisał:

 zagięcie kabla "wcześniej" niż te ~40mm prostego odcinka od GPU wymaganych przez adapter nvidi ?

Jak bardzo ma być prosty ten 40 mm odcinek?

Cyknałem foty swojej karty w P600s, tam kable pci-e idą od tyłu z zasilacza. Zagięcie kable jest tu właściwe żeby potem nie  było problemów z upaloną wtyczką?

 

1a.jpg.0657690ae624fd87b0303103345f6180.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, nalevathor napisał:

Jak bardzo ma być prosty ten 40 mm odcinek?

Cyknałem foty swojej karty w P600s, tam kable pci-e idą od tyłu z zasilacza. Zagięcie kable jest tu właściwe żeby potem nie  było problemów z upaloną wtyczką?

4 cm to tylko arbitralna wartość. Generalnie nie chodzi o to jak prosty ma być odcinek i jak długi. Zgięcie może być i przy samej wtyczce. Chodzi po prostu o to aby z powodu zagięcia nie była wywierana siła na nią. Wtyczka ma siedzieć pewnie i tyle. Ma nie być żadnej mocnej siły pchającej na boki. Z tego powodu jest te asekuracyjne 4 cm ;)  

Edytowane przez MaxaM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, d4rK_7 napisał:

Czy dedykowane kable 12VHPWR dla starszych typów zasilaczy (w moim przypadku corsair RM850x) pozwalają na zagięcie kabla "wcześniej" niż te ~40mm prostego odcinka od GPU wymaganych przez adapter nvidi ? Czy jednak jedyna metoda skrócenia wymaganej głębokości to czekanie na adaptery/kable 90 st ?

mam kabel z mniej gietkim przewodem i nie ma problemu poniewaz oplot od wtyczki do daje mozliwosc zachowania 2-3cm normalnego opadu kabla. polecam w 100%. te adaptery to gowno totalne niezalezne czy kupisz suprim czy ventusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie bo już któreś zjecie widzę z tak usyfionym środkiem kompa ze żal patrzeć. Nie przeszkadza wam to? Mi by było trochę wstyd wstawiać takie zdjęcie. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, nalevathor napisał:

Jak bardzo ma być prosty ten 40 mm odcinek?

Cyknałem foty swojej karty w P600s, tam kable pci-e idą od tyłu z zasilacza. Zagięcie kable jest tu właściwe żeby potem nie  było problemów z upaloną wtyczką?

 

Z czystej info, nie moj case, ale

power.jpg

Edytowane przez Alighieri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mozonek napisał:

Głupie pytanie bo już któreś zjecie widzę z tak usyfionym środkiem kompa ze żal patrzeć. Nie przeszkadza wam to? Mi by było trochę wstyd wstawiać takie zdjęcie. 

Brudas bedzie brudasem a syfiarz syfiarzem ,tacy ludzie nie wiedza co tzn porzadek lub czystosc wiec wydaje sie im ok :E

  • Thanks 1
  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi? Każdy sprzęt w domu rozbieracie i czyścicie z kurzu? Ja czyszczę w miarę często latem, bo wynoszę kompa na dwór i sprężarka w ruch. ZImą daje sobie spokój, bo o ile mogę coś tam wytrzeć, to przedmuchanie skończy się zasyfieniem pokoju - dziś zmieniałem obudowę to mniejwięcej tak samo miałem jak na zdjęciu powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mozonek napisał:

Głupie pytanie bo już któreś zjecie widzę z tak usyfionym środkiem kompa ze żal patrzeć. Nie przeszkadza wam to? Mi by było trochę wstyd wstawiać takie zdjęcie. 

Normalna ilość kurzu to dla ciebie usyfiony środek? No nieźle. 

  • Upvote 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, nalevathor napisał:

Jak bardzo ma być prosty ten 40 mm odcinek?

 

Zrzut-ekranu-2023-01-28-230616.jpg

 

Zrzut-ekranu-2023-01-28-230901.jpg

A tak na serio: to nie zagięcie kabla, tylko niedociśnięcie topi wtyczki. Jeżeli nie dociśniesz ORAZ zagniesz kabel ORAZ przydusisz go szybą, to może się powoli wysuwać i za jakiś czas stopić. Ale jak dociśniesz aż będzie klik, to nawet zagięcie go nie wysunie.

Poniżej memicznie ekstremalne zagięcie (w EVGA 3090Ti, ale wtyczka ta sama).

Zrzut-ekranu-2023-01-28-231624.jpg

 

 

Edytowane przez MSky7
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Phoenix. napisał:

Brudas bedzie brudasem a syfiarz syfiarzem ,tacy ludzie nie wiedza co tzn porzadek lub czystosc wiec wydaje sie im ok :E

Slabo, idea pomoz, rozwin kolegow....  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, sideband napisał:

Za dwa msc to będzie jak z cementowni ?

Nie zaskoczylem, ale ten RTX to jeszcze nowością chyba pachnie? :D Nieźle!

18 minut temu, sonio napisał:

Nie wiem o co chodzi? Każdy sprzęt w domu rozbieracie i czyścicie z kurzu? Ja czyszczę w miarę często latem, bo wynoszę kompa na dwór i sprężarka w ruch. ZImą daje sobie spokój, bo o ile mogę coś tam wytrzeć, to przedmuchanie skończy się zasyfieniem pokoju - dziś zmieniałem obudowę to mniejwięcej tak samo miałem jak na zdjęciu powyżej.

Ale tam jest syf kiła i mogiła jeszcze na etapie podpinania wtyczkido GPU świeżo wyjętego z pudełka XD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile razy te czyscioszki od PC rozkręcili telewizor by go w środku wyczyścić ? Mi tam dwa razy w roku czyszczenie odkurzaczem wystarczy przy budzie stojącej na podłodze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Minciu napisał:

Ale tam jest syf kiła i mogiła jeszcze na etapie podpinania wtyczkido GPU świeżo wyjętego z pudełka XD 

w sumie nawet o tym nie pomyślałem xD 

jak do zasyfionej obudowy włożył nową kartę to kurz z radiatora od CPU spadł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, skypan napisał:

Ciekawe ile razy te czyscioszki od PC rozkręcili telewizor by go w środku wyczyścić ? Mi tam dwa razy w roku czyszczenie odkurzaczem wystarczy przy budzie stojącej na podłodze. 

Telewizor (przynajmniej mój) nie ma aktywnego chłodzenia zasysającego kurz z zewnątrz :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, skypan napisał:

Ciekawe ile razy te czyscioszki od PC rozkręcili telewizor by go w środku wyczyścić ? Mi tam dwa razy w roku czyszczenie odkurzaczem wystarczy przy budzie stojącej na podłodze. 

Daruj sobie takie komentarze, tv nie trzeba rozkrecac do czyszczenia w przeciwienstwie do pc wiec wybrasles sobie glupi argument.

Edytowane przez Phoenix.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wyznaję jedną zasadę. Gdy poczujesz zapach topionego ebonitu to wiedz że coś się dzieje. No i dopiero wtedy można panikować. Tak to jak działa to działa.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę myślicie, że typowy Kowalski rozkręca kompa aby go czyścić regularnie? Jak kupił w Media, to tak i postawił pod biurkiem i stoi latami. Albo kompy w biurach, kto do nich zagląda? Albo w serwerowniach ;) Ale dla niektórych 0.5 stopnia więcej na procku niż powinno być to już tragedia ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, MaxaM napisał:

Naprawdę myślicie, że typowy Kowalski rozkręca kompa aby go czyścić regularnie? Jak kupił w Media, to tak i postawił pod biurkiem i stoi latami. Albo kompy w biurach, kto do nich zagląda? Albo w serwerowniach ;) Ale dla niektórych 0.5 stopnia więcej na procku niż powinno być to już tragedia ;) 

Co to jest k... typowy K. To jest FPCL. Pomagaj, edukuj, rozwijaj.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mozonek napisał:

Głupie pytanie bo już któreś zjecie widzę z tak usyfionym środkiem kompa ze żal patrzeć. Nie przeszkadza wam to? Mi by było trochę wstyd wstawiać takie zdjęcie. 

Kutwa, gdzie Ty tam syf widzisz? zwykły kurz i tyle. Nie dla każdego celem życia jest utrzymywanie wysokiego połysku na elektronice, która służy do czegoś innego niz utrzymywanie spektów wizualnych i cotygodniowe polerowanie wnętrza budy.

Edytowane przez Griszah
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, MaxaM napisał:

Naprawdę myślicie, że typowy Kowalski rozkręca kompa aby go czyścić regularnie? Jak kupił w Media, to tak i postawił pod biurkiem i stoi latami. Albo kompy w biurach, kto do nich zagląda? Albo w serwerowniach ;) Ale dla niektórych 0.5 stopnia więcej na procku niż powinno być to już tragedia ;) 

A kartę jak tam się wsadza? Teleportem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać niektórzy mają pierdolca w temacie kurzu, który szczególnie nasilił się po tym jak producenci wprowadzili okna do obudów.

55 minut temu, MaxaM napisał:

Naprawdę myślicie, że typowy Kowalski rozkręca kompa aby go czyścić regularnie? Jak kupił w Media, to tak i postawił pod biurkiem i stoi latami. Albo kompy w biurach, kto do nich zagląda? Albo w serwerowniach ;) Ale dla niektórych 0.5 stopnia więcej na procku niż powinno być to już tragedia ;) 

Nie, typowy Kowalski ma na to wywalone  bo elektronika nie służy do tego by na nią patrzeć i co chwilę odkurzać. 

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale po roku w budzie 6800xt było czystsze niż ten rtx po 2 dniach przyjmijmy. Mnie takie coś odrzuca, a z odkurzaczem nie latam codziennie. Chyba jednak w koparkach lepiej dbają o karty ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...