Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, kadajo napisał:

Ci, co mówią że są ok to albo osoby które pękają wiec będą próbowały sobie przede wszystkim udowodnić ze juz czas kupić, lub osoby którym zalezy aby karty się sprzedawały za takie ceny. Internet przyjmie wszystko. Dlatego nie ma za bardzo co przejmować się tym, co w nim przeczytamy.
To czy ktoś kupi, czy nie mojego zdania na temat sytuacji nie zmieni a jeszcze raz napisze lepsze ceny będą lepsze dla nas wszystkich, a nie tylko dla tych, co nie chce kupić wiec jak ktoś uważa ze wyższe ceny są ok no to chyba ma w tym jednak jakiś interes aby tak było a czy jest to dosłownie interes sprzedaży tych kart, czy usprawiedliwienie własnego kupna nie ma większego znaczenia ...
Jakoś kiedyś nie trzeba było "usprawiedliwiać" kupowania GPU.

Oj oj, niedobra ta NV!

Ktoś tu chyba zapomniał, że na rynku jest jeszcze AMD. Co oni zrobili? Obniżyli ceny? Dali mocne produkty o fajnej wydajności i niskim poborze prądu? Lol nie, wydali barachło które ma wady fabryczne, do tego sterowniki kuleją, cenowo szału nie ma, a wydajnościowo rywalizują z tymi "kastratami" od NV. Tak wygląda premiera RDNA3. 

NV robi to co może, czyli dominuje rynek i narzuca zasady, tak działa dominacja. Niestety ale nie ma alternatywy... Ceny są wysokie, to prawda, ale ile można biadolić? Albo olać, albo zarobić i kupić, panowie weźcie się w garść...

PS. Jeszcze nie tak dawno temu podczas szału krypto ludzie kupowali 3060 Ti za 3500 zł, a teraz za 4100 zł mają odpowiednik 3090 Ti... ;) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy śledzicie, ale Nvidia bardzo rośnie dzięki ChatGPT. Analitycy szacują (z dużym rozrzutem), że rozwój GPT da Nvidii od 3 do 11 miliardów USD przychodów w najbliższym roku.

Zrzut-ekranu-2023-01-30-083949.jpg

Wniosek z tego dla rynku GPU może być taki, że Nvidia ustalając i utrzymując wysokie ceny kart graficznych, robi sobie miejsce na produkcję o wiele bardziej rentownych (bo sprzedawanych do biznesu) chipów do AI.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

Jeśli mówisz o tych vapor chamberach to to już dawno zdementowane. 

 

???

https://community.amd.com/t5/general-discussions/amd-confirms-vapor-chamber-to-blame-for-radeon-7900-xtx/m-p/574682

Oni to zdementowali PR-owo jakąś korporacyjną nowomową, ale karty wymieniają.

Edytowane przez MSky7
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, krukkpl napisał:

@nastiv @TkBaha

pokażcie jak ustawiliście curve (z ang. "krzywa") na swoich Gigabyte :) 

123.jpg.7216cd256504fe140359fcd90aa0793c.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, mozonek napisał:

Ma tutaj ktoś suprima 4090 x? Jutro montuje i jestem ciekaw czego się spodziewać. 

Ja mam, bardzo sobię chwalę kulturę pracy oraz wydajność. Cewki praktycznie niesłyszalne, gram w 4k. Jedynie jak puszczam Time Spy (tego zwykłego, nie extreme) i FPS jest powyżej 200-230 to je zdecydowanie słychać.

Temperatury przy 99-100% obciążeniu w grach na poziomie 66 stopni (stock), po UV (0.975V + 2820Mhz), temperatury mniejsze o jakieś 2-3 stopnie, obroty wentylatorów też mniejsze o jakieś 200RPM. Póki co bardziej nie zjeżdżałem z UV. Hot-spots na poziomie 71-73 stopnie. Ja jestem bardzo zadowolony. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Jeśli mówisz o tych vapor chamberach to to już dawno zdementowane. 

Raczej o zarządzaniu energią i taktowaniem, czego nie za bardzo poprawią bo problem jest sprzętowy. 

Mieli wydać refresh RDNA3, nie zrobią tego. 

18 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Zawsze jest alternatywa. Miałem śmiechVidię, sprzedałem, żyję.

No ok, sprzedałeś i masz to gdzieś, to też opcja.

Mi chodzi o płaczków, którzy dzień w dzień narzekają na ceny, to już męczące... Nie stać na kartę, rzuca błotem w NV, ale codziennie siedzi we wątku NV :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było wstawic obrazek 4 slotowa karta :) 

[obrazek wyciety skoro był]

Edytowane przez robbo2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, robbo2k napisał:

Trzeba było wstawic obrazek 4 slotowa karta :) 

 

Był już kilkanaście razy wstawiany. Ten obrazek to Titan, a tamten link jest o 4090 Ti. To będą jednak dwie różne karty (przecieki mówią).

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, krukkpl napisał:

@nastiv @TkBaha

pokażcie jak ustawiliście curve (z ang. "krzywa") na swoich Gigabyte :) 

Tylko u mnie jest Windforce:

1726936701_Screenshot2023-01-30100727.thumb.jpg.4a0b9e30710c970546403358d7899355.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co będzie jeszcze 4090ti i titan?

Trochę śmiesznie wygląda te 800W przy titanie. Nie wiem jak to schłodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę martwi Cię chłodzenie na Titanie? XDDD

A co, chcesz kupić? ?

  • Haha 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600W też wydawało się nie do schłodzenia parę miesięcy temu.

Kupujcie większe obudowy zaprawdę powiadam wam :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, galakty napisał:

Naprawdę martwi Cię chłodzenie na Titanie? XDDD

A co, chcesz kupić? ?

Kupi 2, jeden na zapas, jakby szedł pograć do kolegi. ?:szczerbaty:

6 minut temu, krukkpl napisał:

600W też wydawało się nie do schłodzenia parę miesięcy temu.

Kupujcie większe obudowy zaprawdę powiadam wam :D 

I od razu klimatyzację 5kw, jak ktoś nie ma na lato. Wyobraź sobie jak będzie żar za oknem, a odpalisz kompa z poborem 1kW

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, TkBaha napisał:
2 godziny temu, krukkpl napisał:

@nastiv @TkBaha

pokażcie jak ustawiliście curve (z ang. "krzywa") na swoich Gigabyte :) 

123.jpg.7216cd256504fe140359fcd90aa0793c.jpg

 

Godzinę temu, someI napisał:

Tylko u mnie jest Windforce:

1726936701_Screenshot2023-01-30100727.thumb.jpg.4a0b9e30710c970546403358d7899355.jpg

@TkBaha Ja mam ustawione podobnie jak somel. Wiatraki ruszają dopiero przy 60 stopniach.

Ustawiając tak jak Ty to muszą te wentyle non stop chodzić a po co? skoro jest tryb pół pasywny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Mistol napisał:

 

@TkBaha Ja mam ustawione podobnie jak somel. Wiatraki ruszają dopiero przy 60 stopniach.

Ustawiając tak jak Ty to muszą te wentyle non stop chodzić a po co? skoro jest tryb pół pasywny

Z Aorusem jest pewien programowy problem ktory powoduje jak masz wentylatorki ustawione na mniejszą predkości ni 55% to sie rozkrecają na maxa co jakis czas, tak samo jak ustawisz sobie na 0% dlatego tryb polpasywny nie wchodzi w gre, 

 

Fixing Gigabyte's fan revving problem on the RTX 4090 : nvidia (reddit.com) tutaj jest mnostwo tego typu raprtów

Edytowane przez TkBaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Mistol napisał:

 

@TkBaha Ja mam ustawione podobnie jak somel. Wiatraki ruszają dopiero przy 60 stopniach.

Wiatraki ruszają przy wietrze kilka m/s.

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, galakty napisał:

Mi chodzi o płaczków, którzy dzień w dzień narzekają na ceny, to już męczące... Nie stać na kartę, rzuca błotem w NV, ale codziennie siedzi we wątku NV :E

Przecież sam czekasz aż 4070Ti stanieją poniżej 4 tys. bo planujesz wymianę i się trzęsiesz bo za drogie...Więc sam należysz do tych płaczków. Przyganiał kocioł...

  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Minciu napisał:

Wiatraki ruszają przy wietrze kilka m/s.

 

I to na 100m.:E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, TkBaha napisał:

Z Aorusem jest pewien programowy problem ktory powoduje jak masz wentylatorki ustawione na mniejszą predkości ni 55% to sie rozkrecają na maxa co jakis czas, tak samo jak ustawisz sobie na 0% dlatego tryb polpasywny nie wchodzi w gre, 

Serio wentyle na Aorusie załączają się jak masz na krzywej 0%?
Na windforce nie ma te go problemu. 100% pasywnie.

A co do reszty to raczej zależności będą podobne. Po pierwsze musisz mieć ustawione 5-10 stopni na histerezie temperatury. Jak tego nie zrobisz a ustawisz np. 50stopni na załączanie wentyla to w idle będzie ci pykało wentylami. 50 stopni załączy na 2-3 sekundy zbije do 49 i znowu za chwilę 50 stopni i wentyle się na chwilę włączą i tak w koło.

Do tego druga sprawa to właśnie prawidłowe startowe procentowe wartości dla wentyli u mnie jest to minimum 47% i wtedy wentyle prawidłowo startują i działają na prędkości ~700rpm. Dla każdego modelu te wartości mogą być inne trzeba znaleźć i ustawić. Jak będą nie prawidłowe czyli za niskie to wtedy wentyle będą świrować, załączać się i wyłączać czy robiąc dziwne skoki RPM.

U mnie tak krzywa wygląda na windforce, ale po tym jak zmieniłem zasilacz i w końcu mam super ciszę w budzie to jeszcze minimalne poprawki jakieś może z czasem naniosę po dłuższych testach.
d4GllIi.png

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się dziwić :E Jak to jakiś Janusz sprzedaję, bez faktury czyli 0 gwarancji :E Dostawa za "43 - 44 dni u Ciebie"8:E Ogólnie pewnie to po prostu wałek.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...