Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, lukadd napisał:

Będziemy robić na premierę zrzutkę na siepomaga i kupimy tobie :E

Mi 4090 spokojnie na 2lata, a może i więcej styknie. Zmieni się jak będzie potrzeba i na konkretny kop wydajności.

No nie bardzo. Za chwilę ta karta przestanie spełniać podstawowe założenie najszybszego GPU. 

A model wzięty za nick to już podwójny obciach będzie. Karta dla biedoty i żywa reklama.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, gret napisał:

DLSS 3.0 = FG

możesz włączyć FG bez DLSS albo z DLSS 

nazwa mocno myląca 

NIE 

FG to FG 

DLSS 2.X to DLSS 

ALE 

DLSS 2.X + FG + NV reflex = DLSS 3.0 

I nie mieszajmy już więcej nazewnictwa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Znowu przełożyli dostawę Seasonic Vertexów w Proline. Tym razem z 14 lutego na 30 marca... To się robi już żałosne, te PSU początkowo miały być dostępne w połowie grudnia 2022! 

 

Wie ktoś może czy newegg wysyła do Polski normalnie? Tam mają być podobno 10 lutego.

www.newegg.com/amp/seasonic-vertex-gx-1000/p/N82E16817320022

Edytowane przez parcu
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Minciu napisał:

No nie bardzo. Za chwilę ta karta przestanie spełniać podstawowe założenie najszybszego GPU. 

A model wzięty za nick to już podwójny obciach będzie. Karta dla biedoty i żywa reklama.

Do tego kombo z 13900KS musiało by być na mobo ASUS ROG Maximus Z790 Extreme. :E?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://wccftech.com/deliver-us-mars-tech-qa-dlss-3-works-wonders-its-amazing-what-nvidia-has-done/

"Daniel Torkar, artysta techniczny: Technologia DLSS Frame Generation czyni cuda, dodając dodatkowe klatki,
i niesamowite jest to, co zrobiła NVIDIA." 

Edytowane przez RTX4090
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, parcu napisał:

No i stało się. Znowu przełożyli dostawę Seasonic Vertexów w Proline. Tym razem z 14 lutego na 30 marca... To się robi już żałosne, te PSU początkowo miały być dostępne w połowie grudnia 2022! 

 

Były dostępne od połowy grudnia w Newegg i ciągle tam wskakują partiami co jakiś czas. Do nas po prostu jeszcze nie doszły, pewnie chcą najpierw nasycić rynek amerykański...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mozonek napisał:

Jakie prędkości wentyli przed i po uv? Bios silent?

na razie to się podlamalem bo gsklle 6400 nie idą w xmp na strix z790-e tylko stock. Czytam ze bios trzeba pod wiec ehh się ni zachciało ….

1500-1550 RPM (stock) i 1300-1350 RPM po UV. Bios gaming 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, galakty napisał:

Wynikałoby że nie będzie osiągów 3080, tylko mniej?

Poczekajmy na testy, mysle, ze 3080 10Gb lyknie ;)

W max 1440p ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Phoenix. napisał:

Poczekajmy na testy, mysle, ze 3080 10Gb lyknie ;)

W max 1440p ?

W czystym rastrze czy ja wiem... Z porównań jednostek i TFLOPs to raczej nieco za nim, ale w RT/DLSS faktycznie może przegonić. 

Kiedy to wgl ma wyjść? Połowa roku? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, galakty napisał:

W czystym rastrze czy ja wiem... Z porównań jednostek i TFLOPs to raczej nieco za nim, ale w RT/DLSS faktycznie może przegonić. 

Kiedy to wgl ma wyjść? Połowa roku? 

marzec ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Phoenix. napisał:

marzec ;)

Hmmm, czyli w lutym mogą być realne przecieki co do wydajności... I ceny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, RTX4090 napisał:

https://wccftech.com/deliver-us-mars-tech-qa-dlss-3-works-wonders-its-amazing-what-nvidia-has-done/

"Daniel Torkar, artysta techniczny: Technologia DLSS Frame Generation czyni cuda, dodając dodatkowe klatki,
i niesamowite jest to, co zrobiła NVIDIA." 

Kaźdy gamoń, który ma problem z optymalizacją swojej gry będzie to chwalił ;) Ludzie będą to chwalić to będą płacić więcej za mniej, ale na wykresach wydajność będzie się zgadzać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, sideband napisał:

Kaźdy gamoń, który ma problem z optymalizacją swojej gry będzie to chwalił ;) Ludzie będą to chwalić to będą płacić więcej za mniej, ale na wykresach wydajność będzie się zgadzać.

Zle zoptymalizowana produkcja zawsze bedzie ganiona, ale tam gdzie masz 70-90fps DLSS3 dodaje drugie tyle. W dobie monitorow 21:9 1400p lub 4k z odswiezaniem > 100 klatek nie ma innej mozliwosci na plynna rozgrywke. Ta dekada skazana jest technologie skalerow/uplynniaczy bo renderowanie kazdego pixela nie ma kompletnie sensu. Filmy tez mamy nieskompresowane trzymac bo lepsza jakosc?

Edytowane przez sultan_kosmitow
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, galakty napisał:

W czystym rastrze czy ja wiem...

Co to za siedemdziesiątka w taki razie jak nie będzie miała wydajności xx80Ti poprzedniej serii :] jak nie zrobi nawet wydajności zwykłej 3080 12gb to będzie słabo to wyglądało..

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sideband napisał:

Kaźdy gamoń, który ma problem z optymalizacją swojej gry będzie to chwalił ;) Ludzie będą to chwalić to będą płacić więcej za mniej, ale na wykresach wydajność będzie się zgadzać.

od ilu lat jest narzekanie na optymalizację ? Jak było z premierą RDR2 na PC gdzie TOP karty kwiczały. Teraz jest jakiś ratunek. FG daje ponad 1.8X wzrostu fps przy marginalnym wzroście opóźnień względem native.

Olbrzymi plus tej technologii to chyba łatwość jej wprowadzenia, bo co nowa gra to już wychodzi z FG. AMD w tej chwili jest strasznie do tyłu. Nawet jak zaprezentują swój odpowiednik w tym roku, to NV będzie miała już masę gier ze swoją technologią.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sultan_kosmitow napisał:

Zle zoptymalizowana produkcja zawsze bedzie ganiona, ale tam gdzie masz 70-90fps DLSS3 dodaje drugie tyle. W dobie monitorow 21:9 1400p lub 4k z odswiezaniem > 100 klatek nie ma innej mozliwosci na plynna rozgrywke. Ta dekada skazana jest technologie skalerow/uplynniaczy bo renderowanie kazdego pixela nie ma kompletnie sensu. Filmy tez mamy nieskompresowane trzymac bo lepsza jakosc?

Vrr? 70-90fps to już i tak całkiem spoko.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Send1N napisał:

Co to za siedemdziesiątka w taki razie jak nie będzie miała wydajności xx80Ti poprzedniej serii :] jak nie zrobi nawet wydajności zwykłej 3080 12gb to będzie słabo to wyglądało..

No ale niestety tak jest. W poprzedniej generacji +/- 60ti była wydajności starego topu (3060ti = 2080s/ti). Tutaj dopiero 4070ti = 3080ti/3090. Także już  4070ti IMO to karta klasy raczej 60ti, a cenowo... Ja się nie spodziewam, że niżej będzie lepiej, raczej gorzej. Jedyne co mnie cieszy, w zupełnie cyniczny sposób, to że GPU się słabo sprzedają. Może ngreedia spuści z cen jak piszesz długi czas wolumen się nie będzie zgadzał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Send1N napisał:

Co to za siedemdziesiątka w taki razie jak nie będzie miała wydajności xx80Ti poprzedniej serii :] jak nie zrobi nawet wydajności zwykłej 3080 12gb to będzie słabo to wyglądało..

Perf/W będzie się zgadzał. Karta obrobi i tak większość tytułów w 1440p/60 przy pewnie 150W, piękna sprawa. Nie zawsze xx70 robiła poziom xx80Ti starego genu. Czasami przeskok to było właśnie zmniejszenie poboru prądu i wydalanego ciepła. Zdecydowanie to będzie jakiś skok względem 3070, i jak do wyboru jest nowa 3070 za ~3k zł obecnie czy 3080 za 4k zł, a 4070 będzie za 3.5k-4k zł to wybór jest oczywisty. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pioy napisał:

No ale niestety tak jest. W poprzedniej generacji +/- 60ti była wydajności starego topu (3060ti = 2080s/ti). Tutaj dopiero 4070ti = 3080ti/3090. Także już  4070ti IMO to karta klasy raczej 60ti, a cenowo... Ja się nie spodziewam, że niżej będzie lepiej, raczej gorzej. Jedyne co mnie cieszy, w zupełnie cyniczny sposób, to że GPU się słabo sprzedają. Może ngreedia spuści z cen jak piszesz długi czas wolumen się nie będzie zgadzał. 

Odpłynąłeś trochu z tą 3060TI = 2080TI :E
To 3070 była blisko 2080TI.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z biegiem czasu to medium nowszej gen coraz to bardziej równał się z topem poprzednij a czasem i wyprzedzał przynajmniej tak było im nowsza gra/stery, nie wiem jak jest realnie ale patrząc na test 3090Ti vs 4070Ti to jest kilka gier gdzie ta druga wyprzedza top ampere już teraz chyba że fake :E 4070 też będzie kartą nie więcej jak do 1440p więc jak nie będzie minimum na równi z 3080 12gb w tej rodziałce to będzie lipa

29 minut temu, MarcoSimone napisał:

Odpłynąłeś trochu z tą 3060TI = 2080TI :E
To 3070 była blisko 2080TI.

3060Ti to wydajność między 2080S a 2080Ti więc może być blisko 2080s jak i 2080Ti to jest napisane w ten sposób aby nie było wiadomo kto ma racje  ? w świeższych testach to już 3070 albo jest na równi albo wyprzedza parę %

 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Phoenix. napisał:

Ciekawostka ;)

Pięknie starzeje się 1080Ti. Ciekawe czy 4090 też tyle pociągnie w dobrym "zdrowiu"..?
Przyrost 980Ti -> 1080Ti to było ok. 85%, później to zwolniło.
Przyrost 3090 -> 4090 to ok. 70% więc też nieźle...

No zobaczymy, pewnie najwięcej zależy od tego co nam zaserwują w generacji 5xxx i 6xxx.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Send1N napisał:

Co to za siedemdziesiątka w taki razie jak nie będzie miała wydajności xx80Ti poprzedniej serii :] jak nie zrobi nawet wydajności zwykłej 3080 12gb to będzie słabo to wyglądało..

Popatrzyłem na dane, również na spekulacje innych. Wychodzi że im niżej tym gorsze skalowanie wydajności względem poprzednika. Najlepiej wypada 4090, 4080 gorzej, 4070 Ti gorzej, a 4070 jeszcze gorzej. Wypada wydajność ~3080 (nie wiem czy 10 czy 12 GB). O 3080Ti to zapomnij, nie ma szans. 

Jeśli to będzie prawda, to dopiero 4070 Ti będzie opłacalne, a jedyną zaletą 4070 może być niższa cena (bo są ludzie którzy nie wydadzą więcej kasy mimo wszystko) i DLSS3. 

Ja już się boję co 4060 i 4060 Ti pokażą... Te karty będą miały sens jeśli ktoś kupuje nowego PC, bo przesiadka ze starszej generacji nie ma kompletnie sensu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu RTX 4070 ma mieć taki niski zegar :E
Czy to nie było za wsze tak ze niższe układy miały wyższe zegary ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...