Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Mistol napisał:

a co to ten LOD?

Przed chwilą robiłem test DL 2.

FG bez dlls i w 1440p mam między 160~210 FPS czyli średnio gdzieś ~180

Bez FG koło 108 k/s średnio. Czyli spory przyrost.

Benchmark w Dying Light 2 nie wiem czemu zaniża wynik przy włączonym FG i pokazuje że mam średnią tylko 85FPS choć Msi Afterburner pokazuje non stop ponad 180.

W  Cyberpanku benchmark pokazuje faktyczny wynik.

Zwiększenie zasięgu rysowania. Standardowo jest na 100 %, ale w grze można walnąć 300 %

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MuziPL napisał:

Kilka osób na forum ma już 4070ti i 4080. Czy 4070ti starczy mocy do 3440x1440 60fps na high/lub wyżej w raster i z rt? dlss i tak będzie zapewne obowiązkowe w tej rodziałce czy ma się 4070ti czy 4080, right? 

2023-01-31_17h49_50.thumb.png.4f8168c8d55096e7bfba8e3bbd405702.png

Posta autorstwa użytkownika @Richard. Generalnie jak z grubsza chcesz wiedzieć jaki będzie fps, bierzesz dowolny test w 16:9 1440p  i wiesz, że będziesz miał z tego około 30% FPS mniej na 21:9 tej samej rozdzielczości pionowej.

 

Edytowane przez d4rK_7
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, MSky7 napisał:

Crossair HX1500i. Będzie pasywny do 700-800W.

Tylko my piszemy o zasiłkach z nowym standardem ATX 3.0. Wtyczka to nie problem, chociaż jak widać akurat w przypadku Seasonica to dla nich chyba jednak jest duży problem, bo już we wrześniu czytałem coś takiego:

Cytat

These power supplies will be available in mid-December 2022 across Europe, North America, and Asia at the following recommended prices.

Tymczasem przez ponad 4 miesiące od czasu premiery nowych kart nie są w stanie dostarczyć do sklepów nawet głupiego kabelka, a same zasilacze u nas w Europie będą najwcześniej w kwietniu, a to jeszcze nic pewnego. Sam w to nie dowierzam.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, d4rK_7 napisał:

Posta autorstwa użytkownika @Richard. Generalnie jak z grubsza chcesz wiedzieć jaki będzie fps, bierzesz dowolny test w 16:9 1440p  i wiesz, że będziesz miał z tego około 30% FPS mniej na 21:9 tej samej rozdzielczości pionowej.

 

To uproszczenie działa pod warunkiem że wystarcza pamięci karty - np. na starej karcie z 8GB miałem w Cyberpunk z RT mocniejszy spadek bo brakowało pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, parcu napisał:

Tylko my piszemy o zasiłkach z nowym standardem ATX 3.0. Wtyczka to nie problem, chociaż jak widać akurat w przypadku Seasonica to dla nich chyba jednak jest duży problem, bo już we wrześniu czytałem coś takiego:

Wiem. 

Nie ma teraz sensu kupować ATX 3.0. 

https://www.igorslab.de/en/who-needs-power-supplies-with-atx-3-0-and-pcie-5-0-work-procurement-measure-or-intentional-misunderstanding/

 

Ja zmieniłem do 4090 Sasonica na Corsaira właśnie przez tryb pasywny. Seasonic włączał mi się  za wcześnie, 30% load i zawodził jak Arctic P12. Vertex ma te same wentyle, więc będzie pewnie tak samo.

Edytowane przez MSky7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, RTX4090 napisał:

Zwiększenie zasięgu rysowania. Standardowo jest na 100 %, ale w grze można walnąć 300 %

Nie zauważyłem tego w opcjach grafiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Mistol napisał:

Nie zauważyłem tego w opcjach grafiki

w ustawieniach zaawansowanych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, RTX4090 napisał:

w ustawieniach zaawansowanych. 

Teraz już wiem. Znalazłem już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, parcu napisał:

To się wszystko zgadza, natomiast osobiście bardziej zależy mi na trybie półpasywnym niż na wyższym certyfikacie. Bo jego brak przekłada się na większą ilość kurzu wewnątrz, a jednak przez większość czasu (przynajmniej w moim przypadku) komputer będzie działał w idle.

Jest Thermaltake GF3 na platformie CWT z trybem polpasywnym. Aczkolwiek w tej chwili chyba nigdzie nie jest dostępny na magazynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, MSky7 napisał:

Ja zmieniłem do 4090 Sasonica na Corsaira właśnie przez tryb pasywny. Seasonic włączał mi się  za wcześnie, 30% load i zawodził jak Arctic P12. Vertex ma te same wentyle, więc będzie pewnie tak samo.

Skoro włączał Ci się przy 30% load, to wnioskuję że miałeś Seasonica z serii Focus, która posiada 120mm wentylator i jeśli chodzi o kulturę pracy w rzeczywiści jest przeciętna.

Natomiast seria Prime, jak również zapowiedziana Vertex ma już 135mm wentylator i tryb półpasywny do 50% obciążenia, generalnie conajmniej półka wyżej niż Focus w tej kwestii.

45 minut temu, MSky7 napisał:

Nie ma teraz sensu kupować ATX 3.0. 

Jak ktoś w obecnym momencie składa PC całkowicie od zera, to nawet jeśli nie trzeba fajnie byłoby mieć, tym bardziej że już trochę czasu minęło.

No i z drugiej strony, 1500W jest trochę na wyrost do karty pokroju 4070 Ti (w tą będę celował), gdzie kabel i tak bym musiał dokupić osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tomcug napisał:

RTX 3070 Ti - 48 SM

RTX 4070 Ti - 60 SM

W 4K nowsze GPU też traci względem starszego w porównaniu do 1440p i co powiesz? Że mniejsza liczba SM na 3070 Ti jest trudniejsza do wysycenia? :E

W twoim teście to wyszło, że RTX 4070 Ti traci powyżej 5% w 2 grach na 14, Ghostwire: Tokyo i CoD a w pozostałych są minimalne w jedną lub drugą stronę więc nie przedstawiaj tego w ten sposób.

Cytat

Z czego dokładnie wynika kalectwo Ady w 4K, nie wiadomo, ale jakiś powód musi być i wykluczanie przepustowości z powodu wskazań programu to dość odważne założenie.

Znowu to samo. Jakie kalectwo? Przypomnę ci, że dyskutujemy o średniej różnicy w wydajności około 5%.

Ja nie chcę, żebyś ty mnie źle zrozumiał. Ja mam świadomość, że w niewielkiej części gier przepustowość pamięci jest niewystarczająca w 4K, np. w Wiedźmin 3 DX11 czy tak jak wynika z twojego testu w Ghostwire: Tokyo. Ja sam sprawdzając DL2 z wyłączonym RT natrafiłem na jeden etap tworzenia klatki, obliczanie AO, które w 1440p zajmuje 450 ms a w 4K aż 1500 ms ze względu na niewystarczającą przepustowość pamięci. W tym konkretnym przypadku jest to jednak ewidentnie wina starego (Pixel Shader 5.0) i źle napisanego shader'a.

Nie powinniśmy jednak z tego powodu dramatyzować.

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, SebastianFM napisał:

W twoim teście to wyszło, że RTX 4070 Ti traci powyżej 5% w 2 grach na 14, Ghostwire: Tokyo i CoD a w pozostałych są minimalne w jedną lub drugą stronę więc nie przedstawiaj tego w ten sposób.

Czy odpowiada to Twojej wcześniejszej teorii czy nie, to że RTX 4070 Ti traci więcej na przejściu do 4K z 1440p w porównaniu do RTX 3070 Ti, który ma znacznie mniej SM, jest faktem niezaprzeczalnym ;)

https://www.techpowerup.com/review/pny-geforce-rtx-4070-ti-oc/32.html

13 minut temu, SebastianFM napisał:

Znowu to samo. Jakie kalectwo? Przypomnę ci, że dyskutujemy o średniej różnicy w wydajności około 5%.

Ok, czy słowo "ułomność" zamiast "kalectwo" nie uraża Twoich uczuć do Ada Lovelace? :E

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, parcu napisał:

Skoro włączał Ci się przy 30% load, to wnioskuję że miałeś Seasonica z serii Focus, która posiada 120mm wentylator i jeśli chodzi o kulturę pracy w rzeczywiści jest przeciętna.

Natomiast seria Prime, jak również zapowiedziana Vertex ma już 135mm wentylator i tryb półpasywny do 50% obciążenia, generalnie conajmniej półka wyżej niż Focus w tej kwestii.

Jak ktoś w obecnym momencie składa PC całkowicie od zera, to nawet jeśli nie trzeba fajnie byłoby mieć, tym bardziej że już trochę czasu minęło.

No i z drugiej strony, 1500W jest trochę na wyrost do karty pokroju 4070 Ti (w tą będę celował), gdzie kabel i tak bym musiał dokupić osobno.

Miałem 750W z 120mm i 850W z 135mm. Ten pierwszy był cichy.

-- A z tym żeby teraz mnie kupować ATX3.0 chodzi o fakt, że ten standard nie jest jeszcze w pełni zaaplikowany w tych zasilaczach,(i kartach) które teraz wchodza na rynek (tylko 2 sense piny z 4), więc nie jest tak przyszłościowy jak się wydaje.

Zapotrzebowanie na peaki można obsłużyć jakby co trochę większą mocą z Atx2.0.

HXi ma jeszcze wersję 1000W.

Edytowane przez MSky7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, tomcug napisał:

Czy odpowiada to Twojej wcześniejszej teorii czy nie, to że RTX 4070 Ti traci więcej na przejściu do 4K z 1440p w porównaniu do RTX 3070 Ti, który ma znacznie mniej SM, jest faktem niezaprzeczalnym ;)

https://www.techpowerup.com/review/pny-geforce-rtx-4070-ti-oc/32.html

2%. ?

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mistol napisał:

Przed chwilą robiłem test DL 2.

FG bez dlls i w 1440p mam między 160~210 FPS czyli średnio gdzieś ~180

Bez FG koło 108 k/s średnio. Czyli spory przyrost.

Dziwne. Ja w 4K z FG w DL2 nie widzę choćby fps zysku (!?!),.
Za to CP2077 miazga - full fulla i 110 - 120 fps z RT 4K (tu jest przyrost fps znaczny). 

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, kadajo napisał:

@SebastianFM musiałby powstać układ zbliżony do 4070 Ti z większa szyna aby się przekonać ile tracimy z wydajności, przepustowość pamięci to przepustowość pamięci, skoro RTX 4070 Ti jest szybszy w niższych rozdzielczościach od 3090 to z większą przepustowością byłby jeszcze szybszy w wyższych rozdzielczościach karta tez powinna była mieć 14GB pamięci zamiast 12, a 4070 12 zamiast 8 czy 10. Ile niby 4070 ma mieć pamięci ?

Do 10% w plecy na 4k. Opłacalność 4080/4090 rośnie jak grasz w wyższej rozdzielczości. 

Czy karta działa w 4k? Działa. 

Czy opłaca się ją kupić do 4K? Nie. 

Wczesniej 3090ti była ok do 4k, a 4070TI już jest za słaba? Tak samo jak 1080ti, 2080ti. Wcześniej nie było alternatywy XD

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, SebastianFM napisał:

2%. ?

I co w związku z tym? Też traci, także teoria, że ma to związek z większą liczbą SM w GPU z serii Ampere być może częściowo jest prawdziwa, ale na pewno nie jest to kompletne wytłumaczenie zjawiska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Minciu napisał:

Do 10% w plecy na 4k. Opłacalność 4080/4090 rośnie jak grasz w wyższej rozdzielczości. 

Czy karta działa w 4k? Działa. 

Czy opłaca się ją kupić do 4K? Nie. 

Wczesniej 3090ti była ok do 4k, a 4070TI już jest za słaba? Tak samo jak 1080ti, 2080ti. Wcześniej nie było alternatywy XD

Czyli 4080/4090 tez nie wystarcza do 4k... tylko ze nie ma alternatywy ?

A mi chodziło tylko o różnice w przepustowości pamięci. W sumie to już zygam ta przepustowością ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, SebastianFM napisał:

2%. ?

https://www.techpowerup.com/review/pny-geforce-rtx-4070-ti-oc/32.html

1080p 3090ti 96% vs 4070ti 100%

1440p 3090ti 100% vs 4070ti 100%

4k 3090ti 110% vs 4070ti 100%

W sumie to 14% zjazdu w linku 1080p vs 4K dla 4070ti vs 3090ti.

 

3 minuty temu, kadajo napisał:

Czyli 4080/4090 tez nie wystarcza do 4k... tylko ze nie ma alternatywy ?

A mi chodziło tylko o różnice w przepustowości pamięci. W sumie to już zygam ta przepustowością ?

 

Po co się oszukiwać, że 4080/4090 wystarczy do 4k na najbliższe 4-6 lat? Wiadomo że nie. A 4070ti jednak ani vramu za dużo już nie ma. Ani wydajnością nie błyszczy i zadyszkę łapie już na premierę. Ja do 4k tego bym nie kupił i nie kupię. Wiem że jest najtańsza i cena dla niektórych tłumaczy wszystko nawet zagina rzeczywistość. Dla mnie nie bo nie i już. Mimo iż w 4k ApexLegends gdzie gram 99% czasu to 4070ti dużo lepiej sobie poradziłaby niż 3080 i nic więcej mi nie trzeba, to dla syna widzę, że już różowo tak nie jest w innych gierkach.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kadajo napisał:

Czyli 4080/4090 tez nie wystarcza do 4k... tylko ze nie ma alternatywy ?

A mi chodziło tylko o różnice w przepustowości pamięci. W sumie to już zygam ta przepustowością ?

 

I tak kółko się zamyka a teraz wszyscy robią przyszłościowe zakupy karty na lata, a skończy się jak zawsze wyjdzie seria 50x0 i większość kupi nowe a stare sprzeda puki coś warte i są jeszcze na gw.

I wtedy znowu będą teksty RTX 4090Ti do 4K się nie nadaje...

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Minciu napisał:

https://www.techpowerup.com/review/pny-geforce-rtx-4070-ti-oc/32.html

1080p 3090ti 96% vs 4070ti 100%

1440p 3090ti 100% vs 4070ti 100%

4k 3090ti 110% vs 4070ti 100%

W sumie to 14% zjazdu w linku 1080p vs 4K dla 4070ti vs 3090ti.

 

Po co się oszukiwać, że 4080/4090 wystarczy do 4k na najbliższe 4-6 lat? Wiadomo że nie. A 4070ti jednak ani vramu za dużo już nie ma. Ani wydajnością nie błyszczy i zadyszkę łapie już na premierę. Ja do 4k tego bym nie kupił i nie kupię. Wiem że jest najtańsza i cena dla niektórych tłumaczy wszystko nawet zagina rzeczywistość. Dla mnie nie bo nie i już. Mimo iż w 4k ApexLegends gdzie gram 99% czasu to 4070ti dużo lepiej sobie poradziłaby niż 3080 i nic więcej mi nie trzeba, to dla syna widzę, że już różowo tak nie jest w innych gierkach.

 

Ja mam wywalone na 4k :D

Burn After Reading GIFs | Tenor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

18 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Dziwne. Ja w 4K z FG w DL2 nie widzę choćby fps zysku (!?!),.
Za to CP2077 miazga - full fulla i 110 - 120 fps z RT 4K (tu jest przyrost fps znaczny). 

Ja mam monitor 1440p jak w sygnaturze. Ty masz LG 27’ GL850-B widzę to też 1440p

Włączyłem DSR i ustawiłem rozdzielczość 3840x2160 W Dying Light 2. Bez FG mam wtedy niecałe 60 klatek . Po włączeniu FG mam wtedy koło 90 fps

Edytowane przez Mistol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kadajo napisał:

Czyli 4080/4090 tez nie wystarcza do 4k... tylko ze nie ma alternatywy ?

A mi chodziło tylko o różnice w przepustowości pamięci. W sumie to już zygam ta przepustowością ?

 

Ja żygam zielonymi. Specjalne zrypali kartę. A za resztę chcą jak za zboże. 

Czerwonymi też, by Ci to zrypali karty bo są debile. I też kroją jak za zboże za popsute GPU. 

Krypto nie ma. Lipa została. Doją jak mogą pod kurek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Dziwne. Ja w 4K z FG w DL2 nie widzę choćby fps zysku (!?!),.
Za to CP2077 miazga - full fulla i 110 - 120 fps z RT 4K (tu jest przyrost fps znaczny). 

Cos masz zle ustawione

Edytowane przez Lifusiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lufhasa napisał:

I tak kółko się zamyka a teraz wszyscy robią przyszłościowe zakupy karty na lata, a skończy się jak zawsze wyjdzie seria 50x0 i większość kupi nowe a stare sprzeda puki coś warte i są jeszcze na gw.

I wtedy znowu będą teksty RTX 4090Ti do 4K się nie nadaje...

Nie będzie z tego zakupu na lata, bo już za dwa lata wyjdzie DLSS4 i FG2 bez wsparcia na stare trupy XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...