Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Lufhasa napisał:

I tak kółko się zamyka a teraz wszyscy robią przyszłościowe zakupy karty na lata, a skończy się jak zawsze wyjdzie seria 50x0 i większość kupi nowe a stare sprzeda puki coś warte i są jeszcze na gw.

I wtedy znowu będą teksty RTX 4090Ti do 4K się nie nadaje...

To znaczy chyba się oszukują bo ci bardziej ogarnięci o tym wiedzą i będą sprzedawać swoje 4090.
Beda w sumie je sprzedawać już zaraz jak wychodzi 4090 Ti :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymagana urosną tak, że nowa topka zrobi równo 60fps z FG XD Zieloni za to dopłaca extra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Minciu napisał:

https://www.techpowerup.com/review/pny-geforce-rtx-4070-ti-oc/32.html

1080p 3090ti 96% vs 4070ti 100%

1440p 3090ti 100% vs 4070ti 100%

4k 3090ti 110% vs 4070ti 100%

W sumie to 14% zjazdu w linku 1080p vs 4K dla 4070ti vs 3090ti.

A ty jeszcze wyskakujesz z 1080p. Nie rozumiesz, że to jest błędne porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SebastianFM napisał:

A ty jeszcze wyskakujesz z 1080p. Nie rozumiesz, że to jest błędne porównanie.

4k 1440p i 1080p. Masz 10% w 1440p vs 4k.

Błędne bo kupiłeś 4070ti jak się nie mylę? Więc grochem w ścianę już można pewnie?

Ja nie kupię tego do 4k. Nawet jeśli żyje w błędzie XD

  • Confused 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Minciu napisał:

4k 1440p i 1080p. Masz 10% w 1440p vs 4k.

Błędne bo kupiłeś 4070ti jak się nie mylę? Więc grochem w ścianę już można pewnie?

Ja nie kupię tego do 4k. Nawet jeśli żyje w błędzie XD

Matko, to kup 4080 i przestań narzekać na 4070ti :) 

Dopiero będziesz mieć super wydajność w 4k :) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Minciu napisał:

4k 1440p i 1080p. Masz 10% w 1440p vs 4k.

Błędne bo kupiłeś 4070ti jak się nie mylę? Więc grochem w ścianę już można pewnie?

Ja nie kupię tego do 4k. Nawet jeśli żyje w błędzie XD

Wyciągasz wnioski z dupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SebastianFM napisał:

Wyciągasz wnioski z dupy.

Tak to wygląda na słupkach. Może być szyna. Może być coś innego. Co za różnica. 

6 minut temu, MaxaM napisał:

Matko, to kup 4080 i przestań narzekać na 4070ti :) 

Dopiero będziesz mieć super wydajność w 4k :) 

Albo 4090 to będzie superniejsza wydajność w 4k. 

Ale póki nie mam żadnej z nich, to przynajmniej mogę wypowiedzieć się bez twierdzenia że moja jest najlepsza XD

8 minut temu, MaxaM napisał:

Matko, to kup 4080 i przestań narzekać na 4070ti :) 

Dopiero będziesz mieć super wydajność w 4k :) 

Albo 4090 to będzie superniejsza wydajność w 4k. 

Ale póki nie mam żadnej z nich, to przynajmniej mogę wypowiedzieć się bez twierdzenia że moja jest najlepsza XD

Ale jak input lag będzie kibel z FG to za każdym razem będę powtarzał że to kibel a nie wspaniały wzrost wydajności. Więc nie wiem czy chcecie żebym kupił 4000? XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Minciu napisał:

Więc nie wiem czy chcecie żebym kupił 4000? XD

Chcemy, ale tego nie zrobisz ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kiedy w końcu ta premiera 4070? Już nie mogę się doczekać nowego forumowego bingo :) 

- ojej jak drogo

- lepiej kupić 4070ti

- szyna za wąska, nie da się grać

- za słaba do 2k

- za mocna do FHD

- przecież lepiej kupić 3080

- kolejna karta paląca wtyczkę 

- lepiej kupić corsaira atx 2.0

  • Like 1
  • Haha 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kończę dyskusję na temat przepustowości. Wyjdzie RTX 4070 o 23% niższej wydajności od RTX 4070 Ti a takiej samej szynie i przepustowości to wtedy będzie wiadomo, jakie ta przepustowość ma znaczenie i wpływ na wydajność w poszczególnych grach.

Potestowałem trochę FG w Cyberpunk 2077 i tak na szybko oceniam, że działa nawet nieźle. Nie włączałem DLSS tylko FG i Reflex. Nie zauważyłem jakichś rzucających się w oczy artefaktów. Zwiększonego opóźnienia też nie odczuwam.

 Sprawdziłem za pomocą Nsight Systems, że generowanie klatki pośredniej przez FG na RTX 4070 Ti zajmuje w 1440p niecałe 3 ms a w 4K 6 ms także dodatkowe klatki nie są za darmo. ? Jeżeli na RTX 4070 Ti w grze w rozdzielczości 1440p jest 100 FPS to po włączeniu samego FG bez DLSS będzie 150 FPS.

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, SebastianFM napisał:

Sprawdziłem za pomocą Nsight Systems, że generowanie klatki pośredniej przez FG na RTX 4070 Ti zajmuje w 1440p niecałe 3 ms a w 4K 6 ms także dodatkowe klatki nie są za darmo. ? Jeżeli na RTX 4070 Ti w grze w rozdzielczości 1440p jest 100 FPS to po włączeniu samego FG bez DLSS będzie 150 FPS.

To teraz pytanie...

Lepiej włączyć DLSS w jakimś trybie, czy samo FG? ;) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Minciu napisał:

Ja żygam zielonymi. Specjalne zrypali kartę. A za resztę chcą jak za zboże. 

Czerwonymi też, by Ci to zrypali karty bo są debile. I też kroją jak za zboże za popsute GPU. 

Krypto nie ma. Lipa została. Doją jak mogą pod kurek. 

Większość klientów uważa inaczej, a jak wiadomo to większość decyduje, co i za ile ma się sprzedawać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, galakty napisał:

To teraz pytanie...

Lepiej włączyć DLSS w jakimś trybie, czy samo FG? ;) 

Myślę, że to już według indywidualnych preferencji. Ja do tej pory byłem zadowolony z DLSS 2 w trybie Quality więc pewnie z przyzwyczajenia będę go używał jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się odpala tylko tą superzdzielczość w trybie quality (bez FG) to NVIDIA Reflex na off tak? to włączasz jeśli korzystasz z FG żeby niwelować opóźnienie? Czy warto to mieć zawsze na on?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, galakty napisał:

Jeżeli na RTX 4070 Ti w grze w rozdzielczości 1440p jest 100 FPS to po włączeniu samego FG bez DLSS będzie 150 FPS

Chyba mówisz o graniu bez RT? Bo wychodzi jakbyś mówił o Cyberpunku.

Edytowane przez ju-rek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, galakty napisał:

To teraz pytanie...

Lepiej włączyć DLSS w jakimś trybie, czy samo FG? ;) 

FG to śmietnik.

DLSS Quality jest akceptowalne, ale nie w każdej grze. Ale ludzie to ślepoki więc DLSS better than native :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się czytać, więc tylko napomknę o jednym - input lag FG to 2xCzas renderu klatki FPSów natywnych, pomniejszonych o wpływ upierd...nia rozdzielczości przez DLSS. Dziękuję za uwagę :E.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, galakty napisał:

To teraz pytanie...

Lepiej włączyć DLSS w jakimś trybie, czy samo FG? ;) 

DLSS przy 4070ti da dobry boost bo znikasz rozdzielczość o krok w dol, gdzie karta zyska już z samego wakty zejścia w rozdziałce +10%. Przy ekranie whqd samo FG styknie XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopy zdanie o FG zmieniają CI którzy wypróbowali technologię nie tylko na YT :) 

Ocenienie czegoś poprzez YT to jak lizanie cukierka przez papierek.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, SirHawk napisał:

Nie chce mi się czytać, więc tylko napomknę o jednym - input lag FG to 2xCzas renderu klatki FPSów natywnych, pomniejszonych o wpływ upierd...nia rozdzielczości przez DLSS. Dziękuję za uwagę :E.

No szkoda tylko że FG jest niezależny od DLSS :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mistol napisał:

Ja mam monitor 1440p jak w sygnaturze. Ty masz LG 27’ GL850-B widzę to też 1440p

Ale gram w 4K.

 

1 godzinę temu, Mistol napisał:

Włączyłem DSR i ustawiłem rozdzielczość 3840x2160 W Dying Light 2. Bez FG mam wtedy niecałe 60 klatek . Po włączeniu FG mam wtedy koło 90 fps

 

1 godzinę temu, Lifusiek napisał:

Cos masz zle ustawione

Tu raczej nie da się czegoś "źle ustawić" - on / off = działa / nie działa.
U mnie nie mam 1 fps więcej z FG. Sprawdzałem wszystko, configi sterów pod dany tytuł, reinstalowałem DL2 / instalowałem ponownie = bez zmian.
Ciekawe dlaczego? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Doamdor napisał:

Większość klientów uważa inaczej, a jak wiadomo to większość decyduje, co i za ile ma się sprzedawać.

Monopol/Duopol na rynku GPU i na rynku Chipów. Jedyna alternatywa to używki :)  

chociaż dodalbym jeszcze że większość klientów którzy kupili te karty to raczej i tak margines i mniejszość XD

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kadajo napisał:

No szkoda tylko że FG jest niezależny od DLSS :D

Odjęcie zera też jest możliwe :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie krótka piłka.
Jaką wersję 4070ti kupić bo już się zgubiłem :E
Czy muszę wymieniać mój zasilacz spc supremo fm2 gold 650w oraz na co wymienić r5 3600 (myślałem nad r7 5800)
W esportowe giery śmigam na 1080p 165hz a inne gry raczej chciałbym z padem w ręku pograć na tv 4k, jak nie 4k to chociaż 2k z tymi 60fps.

Mam nadzieję że to nie jest nazbyt spam w tym temacie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • O tym, że wielokrotnie obywatel jest opodatkowywany, co w efekcie daje wysokie opodatkowanie (procent składany). No nie wiem ... z mojej wypłaty jest zabierane niemal 42% podatku (koszt pracodawcy - to co dostaję na rękę). Jeszcze parę lat temu, to było "tylko" ~38%.
    • Ciekawe info na temat antyczita   Widocznie zmiana anticzita eliminuje nam Afterburnera. Generalnie mi to nie przeszkadza o ile nie zacznie sypać banami z tyłka.  
    • Akurat nie podkręcam za bardzo podzespołów więc dzięki za podrzucenie tańszej wersji. Pomyślę i wybiorę co mi podpasuje.  Dzięki wam. 
    • Największa różnica w wydajności jest między 4070, a 4070 Super i tu najbardziej opłaca się dopłacić. Miedzy 4070 Super, a 4070Ti różnica jest znacznie mniejsza i dołożyć trzeba kolejne kilkaset zł. To samo między 4070Ti, a 4070Ti Super. Największe różnice są w rozdzielczości 4K gdzie dodatkowy vram w 4070Ti Super pozwala mu na lepsze osiągi względem 4070Ti.  Jak zapatrujesz się na mocniejsze karty to radziłbym od razu myśleć o zasilaczu. Teoretycznie zasilacz 550W powinien wystarczyć jednak CPU u Ciebie ma 150W poboru w trybie turbo, RTX 4070Ti obciążona w grach średnio ciągnie ponad 260 W, jednak w pikach (karta nie ma liniowego poboru prądu) potrafi przekroczyć 400W. Do tego dochodzą wszelkie peryferia z płytą i może się zdarzyć że chwilowy pobór znacznie przekroczy możliwości zasilacza. W przypadku 4070Ti Super i 7900XT wartości są jeszcze większe. Problem może nigdy nie wystąpić ale sam musisz zdecydować czy "chuchać na zimne" i dla pewności od razu brać mocniejszy zasilacz. Przy RTX 4070/Super pobór (i piki poboru) jest sporo mniejszy więc przy obecnym zasilaczu nie powinno być żadnych problemów. Śmiem twierdzić że się nie mylę. Po pierwsze to odnosiłem się do wydajności kart które mieszczą się w kwocie jaką początkowo Autor zasugerował czyli do ok. 3000 zł. Tu nie ma RX 7900XT, a jest 7800XT i 7900 GRE. Obie te karty z włączonym RT wypadają słabiej od RTX 4070, a lepiej tylko w standardowym rasterze. Dokładnie taka sama sytuacja jest w przypadku droższych kart czyli 4070Ti/Super vs 7900XT. W rasterze górą jest Radeon, w RT RTX-y. Nie znam żadnego solidnego portalu robiącego testy kart na którym 7900XT maiłby przewagę nad 4070Ti/Super w Hogwart Legacy przy włączonych wszystkich opcjach RT.
    • Jak Ksiądz robił grube wałki to nie ma taryfy ulgowej , do celi z  ''długim Józkiem'' i sprawa załatwiona .
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...