Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Łożyska, po prosto gorsza czy wadliwa sztuka ci się trafiła, czytałem o tym po forach i też w poprzednich zasilaczach od Bequiet ludziom się to trafiało.

U mnie też słychać wentyla/łożyska w idle, ale dopiero jak przyłożę ucho na 5cm centralnie do wentylatora w zasilaczu. Z 15cm od ucha już przestaję ten dźwięk słyszeć.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W X-Komie jest dostępny z szybką wysyłką zasilacz Thermaltake GF3 1200w ATX 3.0 Pcie 5.0 za 1300zł :)

Co do wtyczki 12 vhpwr to coś tam słyszałem, ale nie byłem pewien czy to klik zatrzasku, poza tym żona w pokoju obok serial oglądała, więc nie było idealnej ciszy :P W każdym razie obejrzałem wtyczki ze wszystkich stron czy przylegają, oraz ten plastik od zatrzasku czy wskoczył.

Edytowane przez kwiatek13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka wersja 4080 wg was jest najciekawsza (pomijamy odpowiedzi że najtańsza, bo to już wiem :szczerbaty:)

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, sonio napisał:

Jaka wersja 4080 wg was jest najciekawsza (pomijamy odpowiedzi że najtańsza, bo to już wiem :szczerbaty:)

też chciałbym poznać opinie na ten temat

mi się podoba wizualnie Gaming OC od Gigabyte (prosta, fajna bryła) i chłodzenie podobno daje radę

gdyby tak jeszcze cena spadła o 500zł ? ?

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, MuziPL napisał:

też chciałbym poznać opinie na ten temat

mi się podoba wizualnie Gaming OC od Gigabyte (prosta, fajna bryła) i chłodzenie podobno daje radę

gdyby tak jeszcze cena spadła o 500zł ? ?

Mi rozum mówi 4080

Serce mówi 7900xtx Red devil

Portfel mówi że wystarczy 4060/4070 xD

Więc zbieram opinie.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie, ale jak już mam zamiar tyle wydać to wolę się nie martwić, że pary zabraknie, szczególnie w grach z rt (myślałem również o 4070Ti)

pogadaj z portfelem, spotkajcie się pośrodku i weź 4070Ti ?

Edytowane przez MuziPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.purepc.pl/czy-amd-ograniczalo-podaz-aby-utrzymac-wysokie-ceny-procesorow-i-kart-graficznych-odpowiedz-nie-jest-jednoznaczna

Dałem w temacie AMD ale tutaj tez warto :E

16 godzin temu, Phoenix. napisał:

JA jednak najpierw muszę wymieniać ta swoja 650, 9 lat to już chyba wystarczy tej zasiłce nich se leży na backupie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kadajo napisał:

Nie warto, bo ten tekst to takie pitu pitu o niczym

"Czy AMD celowo ograniczało podaż, aby utrzymać wysokie ceny? Jednoznaczna odpowiedź na to pytanie jest trudna, gdy pod uwagę weźmiemy sytuację rynkową. "

Edytowane przez sonio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak. I zapewne inni robią to samo, w sensie kombinują. Biznes is biznes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ktoś tam kupuje tylko nie tyle, co by chcieli :E
Może oni zakładali naprawdę ze ceny podnieśli dwa razy a karty będą schodziły tak jak za dawnych czasów albo krypto pandemicznych sklapo górników :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka dziwna sprawa po przejściu z 3070 na 4070 Ti mam teraz tyle klatek że mi wyjeżdża poza zakres g-sync i obraz rozrywa jak temu zaradzić? Wcześniej grałem na takich ustawianiach ultra/high i miałem od 65 w najbardziej obciążających miejscach w grze do 120 na polach a teraz wszystkie suwaki w prawo na ekstremalne z RT ultra i mam 110-144 klatki, przyrost w forzie jest obłędny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sobie limit fps kilka klatek poniżej odświeżania monitora. W grze, w sterowniku albo riva tuner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, MrKetiw napisał:

Taka dziwna sprawa po przejściu z 3070 na 4070 Ti mam teraz tyle klatek że mi wyjeżdża poza zakres g-sync i obraz rozrywa jak temu zaradzić? Wcześniej grałem na takich ustawianiach ultra/high i miałem od 65 w najbardziej obciążających miejscach w grze do 120 na polach a teraz wszystkie suwaki w prawo na ekstremalne z RT ultra i mam 110-144 klatki, przyrost w forzie jest obłędny.

Lock w riva na 141fps ;) A jak nie to sterownik jak jej nie używasz. Lub jak ktoś lubi to vsync w sterowniku a w grze off.

Edytowane przez Phoenix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, MrKetiw napisał:

Taka dziwna sprawa po przejściu z 3070 na 4070 Ti mam teraz tyle klatek że mi wyjeżdża poza zakres g-sync i obraz rozrywa jak temu zaradzić? Wcześniej grałem na takich ustawianiach ultra/high i miałem od 65 w najbardziej obciążających miejscach w grze do 120 na polach a teraz wszystkie suwaki w prawo na ekstremalne z RT ultra i mam 110-144 klatki, przyrost w forzie jest obłędny.

Tak jak wyżej, przyjmuje się średnio -3 fps względem monitora :) A temu 3, bo algorytm przycinania nie jest precyzyjny i mając ustawione na równo, wciąż będzie rwanie. 

Ja polecam ustawić w sterach nvidii, najmniej zachodu ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sonio napisał:

Jaka wersja 4080 wg was jest najciekawsza (pomijamy odpowiedzi że najtańsza, bo to już wiem :szczerbaty:)

Ja swoja najtansza 4080 dzis zamowilem wiec jak sprawdze i potestuje to dam znac ;) Swoja droga Palit Gaming Pro byl ost w xkom za 5999zl, a w nowej dostawie 6599zl :lol2: We wtorek sa planowane wieksze dostawy gpu w calej polsce.

Edytowane przez Phoenix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Phoenix. napisał:

Ja swoja najtansza 4080 dzis zamowilem wiec jak sprawdze i potestuje to dam znac ;) Swoja droga Palit Gaming Pro byl ost w xkom za 5999zl, a w nowej dostawie 6599zl :lol2: We wtorek sa planowane wieksze dostawy gpu w calej polsce.

Początek miesiąca, jak się plan sprzedaży nie zepnie pod koniec to się obniży. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Phoenix. napisał:

Ja swoja najtansza 4080 dzis zamowilem wiec jak sprawdze i potestuje to dam znac ;) Swoja droga Palit Gaming Pro byl ost w xkom za 5999zl, a w nowej dostawie 6599zl :lol2: We wtorek sa planowane wieksze dostawy gpu w calej polsce.

Czyli we wtorek-srode będą promki i przeładowane magazyny? Później coś więcej ma jeszcze wlecieć czy koniec?

 

Jak dojdzie daj znać jak UV 70ti vs UV 80. Watowo i wydajnosciowo. 

 

Z tego co widziałem limiter FPS stock 4080 vs 4070ti robił lepsza sprawność na 80tce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MrKetiw napisał:

Początek miesiąca, jak się plan sprzedaży nie zepnie pod koniec to się obniży. 

Sledze od wielu dni sklepy i modele do 6500zl schodza jak woda, te drozsze juz kiepsko i zalegaja.

1 minutę temu, Minciu napisał:

Jak dojdzie daj znać jak UV 70ti vs UV 80. Watowo i wydajnosciowo.

 

Nie bawie sie w zadne UV i tego nie praktykuje, tylko max OC wiec znac dam ale tylko po OC ;)

A co do sklepow to nie wiem, rozne maja zagrywki jak patrze, ceny zmieniaja sie z dnia na dzien, raz tansze a raz drozsze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dupa będzie a nie żadne obniżki, teraz gadka o końcu miesiąca i tak w koło macieju. Sklepy lecą w jajo, obniżają, - podwyższają codziennie, tylko że te obniżki to śmiech na sali. Ja wysłałem dzisiaj do paru sklepów zapytanie jaką cene mogą mi ostatecznie zaproponować,zobaczymy, wątpię aby odpisały Janusze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Phoenix. napisał:

Nie bawie sie w zadne UV 

Za to bawisz się w OC :) - pytanie po co (?), albo dlaczego nie w UV? (skoro już i tak grzebiesz).
Przecież, grzebie się tak samo, tylko suwaki w inne strony.
Efekt można osiągnąć bardzo podobny, a znacznie przy tym przez UV obniżyć tempy, pobór papu = poprawić kulturę pracy (zamiast zbytecznie pogarszać).  ;)

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***
  • Like 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Fikołek napisał:

Dupa będzie a nie żadne obniżki, teraz gadka o końcu miesiąca i tak w koło macieju. Sklepy lecą w jajo, obniżają, - podwyższają codziennie, tylko że te obniżki to śmiech na sali. Ja wysłałem dzisiaj do paru sklepów zapytanie jaką cene mogą mi ostatecznie zaproponować,zobaczymy, wątpię aby odpisały Janusze. 

Xkom ma temat z rabatami. Coś na pewno zaproponuja.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Za to bawisz się w OC :) - pytanie po co (?), albo dlaczego nie w UV.
Przecież, grzebie się tak samo, tylko suwaki w inne strony.
Efekt można osiągnąć bardzo podobny, a znacznie przy tym przez UV obniżyć tempy, pobór papu = poprawić kulturę pracy (zamiast zbytecznie pogarszać).  ;)

Preferuje max oc i max wydajnosc, ilosc oszczedzanej energi nie sprawi ze bede bogaty ;) A wysoki fps to u mnie priorytet. Te pozorne oszczednosci nic wielkiego nie daja, szczegolnie jak ktos kupuje karte z 10k i robi uv by cos zaoszczedzic;) Tym bardziej kiedy w takiej Ada chlodzenia sa tak dowalone. To jak kupowac szybki samochod tylko po to by jezdzic wolno :lol2: Lub auto z duzym silnikiem i przerabiac na gaz. W skrocie interesuje mnie max wyniki i tyle ;) Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, zwykla preferencja.

15 minut temu, Fikołek napisał:

Dupa będzie a nie żadne obniżki, teraz gadka o końcu miesiąca i tak w koło macieju. Sklepy lecą w jajo, obniżają, - podwyższają codziennie, tylko że te obniżki to śmiech na sali. Ja wysłałem dzisiaj do paru sklepów zapytanie jaką cene mogą mi ostatecznie zaproponować,zobaczymy, wątpię aby odpisały Janusze. 

x-kom dal mi kod na 110zl znizki wiec pytaj u szanowengo @X-KOM.PL na forum ;)

Edytowane przez Phoenix.
  • Confused 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...