Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuje bo u morela i xkoma nie próbowałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Fikołek napisał:

Spróbuje bo u morela i xkoma nie próbowałem. 

Morele nie ma juz experta na czacie kiedy to dawali od reki oferte z najnizsza cena. Wiec to co jest na stronie to jest ich minimum, czyli brak negocjacji. X-kom od zawsze daje rabaty ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Phoenix. napisał:

 :lol2: Lub auto z duzym silnikiem i przerabiac na gaz. ;)

Jak na gaziku buja się tak samo i ciągle przyjemnie mruczy to jest spoko. 

4080 waląc w opór OC i PL zrobisz z niej już małego smoka. Jakbym chciał smoka i unlimited power to dalej nie ten model GPU ;)

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Minciu napisał:

Jak na gaziku buja się tak samo i ciągle przyjemnie mruczy to jest spoko. 

4080 waląc w opór OC i PL zrobisz z niej już małego smoka. Jakbym chciał smoka i unlimited power to dalej nie ten model GPU ;)

 

Majac 4070ti i Pl 330W nie moglem przekroczyc 290W nidzie po OC. Tak samo 4090 z PL 600W ciezko przebic 450W  grach po OC.

Te karty maja super sprawnosc po OC oraz po UV w grach. Wiec nie dziwie sie ze duzo osob robi UV ;)

Dla mnie 320W przy takim chlodzeniu to nie problem bo kulturka pracy jest super. Gdyby w tanich modelach byla zla to owszem pewnie myslalbym o UV lub drozszym chlodzeniu.

Edytowane przez Phoenix.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się w UV na moim gainwardzie 4070ti phantom reunion. Przy napięciu równym 1v podniosłem całą stockową krzywą do 2850mhz na rdzeniu i na tym zatrzymałem. Wyniki w grach i benchmarkach te same, a pobór mniejszy o około 30-40 watów. Pamięci zostawiłem w spokoju. Przy 2895 wysypywało mi się czasami w ACC przy maks obciażeniu (wtedy zegar zbija zawsze o 15mhz przy 99% użycia, więc działało na 2880). Widziałem jak niektórzy przy napięciu 1040 robili 3000mhz na rdzeniu i dokładali z tysiąc, a nawet dwa tysiące na pamięciach, ale ile prawdy w tych ich stabilnościach, to nie mam pojęcia.

Pierwszy raz robiłem UV, więc to takie uv dla ubogich mi się wydaje, bo nie bawiłem się pozostałymi zakresami krzywej, ale to co chciałem to uzyskałem, napewno lepsze to niż ustawianie samego powerlimitu na 60%, bo prądu wtedy brało niby tyle co po UV, ale zbijało z taktowania rdzenia, więc perfomance dostawał troszke po dupie.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krecenie pamieci na 4070ti to pikus, daj +1000Mhz i zapomnij ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W KRSystem 90-tka Palit GameRock za 8559. Powoli ceny spadaja wszedzie. Cos sie ukreci zaraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Phoenix. napisał:

Preferuje max oc i max wydajnosc, ilosc oszczedzanej energi nie sprawi ze bede bogaty ;) A wysoki fps to u mnie priorytet. Te pozorne oszczednosci nic wielkiego nie daja, szczegolnie jak ktos kupuje karte z 10k i robi uv by cos zaoszczedzic;) Tym bardziej kiedy w takiej Ada chlodzenia sa tak dowalone. To jak kupowac szybki samochod tylko po to by jezdzic wolno :lol2: Lub auto z duzym silnikiem i przerabiac na gaz. W skrocie interesuje mnie max wyniki i tyle ;) Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, zwykla preferencja.

Zupełnie nie rozumiesz zagadnienia, i... nawet nie próbujesz go zrozumieć.
Nie ja wymyśliłem powiedzenie "ludzie najczęściej boją się, albo szydzą z rzeczy, których... nie znają." ;)
Zbadaj temat.

Robiąc UV możesz również osiągnąć podkręcone wyniki FPS vs default, a oszczędności są w sprzęcie (a nie złotówkach za prąd!).
Zmniejszasz pobór = masz zimniejszą kartę (= oszczędzasz ją / dbasz o nią), do tego masz zimniejszą kartę = masz cichutkie wentyle (bo masz zimniejszą kartę ;)) = cicho i chłodno (a FPS, jak się postarasz - jak po OC).

Skoro już (z pudłem całkowitym) do samochodówki wchodzisz, to...

Wyobraź sobie, że dwóch kolesi ma te same fury - stają na torze.
Twój wóz wyje, ma 5000 obr, 110'C i żre 35 l / 100, ktoś inny stoi tą samą furą... ale ma 3000 obr., 95'C i żre 25 l / 100 i... nie możesz go swoim potworem wyprzedzić!  
Pytanie zatem - po co, i w jakim celu tak pałować sprzęt? Jaki ma to sens? ;)

Nawet w reklamie było kiedyś: "nie widać różnicy? - to po co przepłacać?". 

 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy się robi UV, żeby na czymś oszczędzać? :E 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, BlindObserver napisał:

Od kiedy się robi UV, żeby na czymś oszczędzać? :E 

Na sprzęcie i uszach. ;)

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, BlindObserver napisał:

Od kiedy się robi UV, żeby na czymś oszczędzać? :E 

Temperatura i kultura pracy ?? Amnezja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak co chwila się przewija tutaj ten krsystem. Ma ktoś w ogóle większe doświadczenie z tym sklepem?

Mają swoją drogą aorusa 4070 Ti 4762 cebulary. Jak tak trochę czytałem, to karta ma chyba najlepsze chłodzenie z wszystkich pod względem wydajnośći, bo ogólnie jest to jakieś monstrum.

https://www.krsystem.pl/gigabyte_aorus_geforce_rtx_4070_ti_elite_12g_oc_12gb_gddr6x_19-item-69581.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Phoenix. napisał:

Temperatura i kultura pracy ?? Amnezja?

To po co to pierdololo o kupowani karty za 10k i robieniu UV, żeby coś oszczędzić? Czy może ta amnezja to się tyczy tego, że sam nie ogarniasz, co piszesz?

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Zupełnie nie rozumiesz zagadnienia, i... nawet nie próbujesz go zrozumieć.
Nie ja wymyśliłem powiedzenie "ludzie najczęściej boją się, albo szydzą z rzeczy, których... nie znają." ;)
Zbadaj temat.

Robiąc UV możesz również osiągnąć podkręcone wyniki FPS vs default, a oszczędności są w sprzęcie (a nie złotówkach za prąd!).
Zmniejszasz pobór = masz zimniejszą kartę (= oszczędzasz ją / dbasz o nią), do tego masz zimniejszą kartę = masz cichutkie wentyle (bo masz zimniejszą kartę ;)) = cicho i chłodno (a FPS, jak się postarasz - jak po OC).

Skoro już (z pudłem całkowitym) do samochodówki wchodzisz, to...

Wyobraź sobie, że dwóch kolesi ma te same fury - stają na torze.
Twój wóz wyje, ma 5000 obr, 110'C i żre 35 l / 100, ktoś inny stoi tą samą furą... ale ma 3000 obr., 95'C i żre 25 l / 100 i... nie możesz go swoim potworem wyprzedzić!  
Pytanie zatem - po co, i w jakim celu tak pałować sprzęt? Jaki ma to sens? ;)

Nawet w reklamie było kiedyś: "nie widać różnicy? - to po co przepłacać?". 

 

Ja cie rozumiem ale nie bede na to tracil czasu i dyskusji , kazdy robi co uwaza za sluszne ;) Nie pisz mi co moge prze to osiagnac, chyba nie myslisz ze bedac na forum tyle lat i jeszcze wiecej obcujac ze sprzetem nie wiem co do daje ;)

Darujmy sobie ten temat :D

 

Teraz, BlindObserver napisał:

To po co to pierdololo o kupowani karty za 10k i robieniu UV, żeby coś oszczędzić? Czy może ta amnezja to się tyczy tego, że sam nie ogarniasz, co piszesz?

To odpowiedz sobie na proste pytanie po co to ludzie robia, bo bedac tyle na forum i chyba troche mnie znasz zadajesz zbyt bzdurne pytanie nie do wlasciwej osoby ;)  Oszczednosc na poborze oraz kulturze pracy oraz db to chyba to te fakty dla ktorych robi sie UV ?

3 minuty temu, DyndaS napisał:

Tak co chwila się przewija tutaj ten krsystem. Ma ktoś w ogóle większe doświadczenie z tym sklepem?

 

Bralem tam 6900XT, sklep jak sklep ;) Nic wiecej nie powiem bo nie mialem wiekszej stycznosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Phoenix. napisał:

Ja cie rozumiem ale nie bede na to tracil czasu i dyskusji , kazdy robi co uwaza za sluszne ;) Nie pisz mi co moge prze to osiagnac, chyba nie myslisz ze bedac na forum tyle lat i jeszcze wiecej obcujac ze sprzetem nie wiem co do daje ;)

Darujmy sobie ten temat :D

Po takiej argumentacji wycofuje się zupełnie. :)

Czytałem kiedyś w necie o gościu, co uwielbiał sobie wkładać gwoździa prącie.
Zatem... mogę zrozumieć i Twoje podejście do sprzętu i wiedzy o nim (znam zalety i wiem, że to dobrze, ale nie korzystam). ;)
Darujmy sobie zatem. :)

 

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, BlindObserver napisał:

To po co to pierdololo o kupowani karty za 10k i robieniu UV, żeby coś oszczędzić? Czy może ta amnezja to się tyczy tego, że sam nie ogarniasz, co piszesz?

Oszczedzanie 100W na UV naprawde wiele daje :lol2:

4 minuty temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Po takiej argumentacji wycofuje się zupełnie. :)

Czytałem kiedyś w necie o gościu, co uwielbiał sobie wkładać gwoździa prącie.
Zatem... mogę zrozumieć i Twoje podejście do sprzętu i wiedzy o nim (znam zalety i wiem, że to dobrze, ale nie korzystam). ;)
Darujmy sobie zatem. :)

 

No pewnie ze darujmy jak chcesz na sile przekonywac swoja racje kiedy to o UV ledwie slyszales niedawno a udajesz jakbys byl specem od 20 lat :) I jak widac nie potrafisz uszanowac czyjegos zdania i preferencji. Bo ty wolisz uv to bedziesz mnie przekonywac na sile... Teraz to jakis kult ze jak nie robisz UV to piszes o jakis idiotycznych gwozdziach ?? :E No moze ktos te gwozdzie lubi ;)

Edytowane przez Phoenix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Phoenix. napisał:

Oszczedzanie 100W na UV naprawde wiele daje :lol2:

No pewnie ze darumy jak chcesz na sile przekonywac swoja racje kiedy to o UV ledwie slyszales niedawno a udajesz jakbys byl specem od 20 lat :)

"Odkryłem Amerykę" po latach bycia ignorantem tematu. To wada, czy zaleta?
Tylko ja nie maiłem świadomości, co to daje (zatem głupota wytłumaczalna).
Ty wiesz, co daje UV...

A przekonywać Cię nie zamierzam, skoro wiesz lepiej.
Dla mnie możesz sobie nawet zupełnie wentyle odpiąć od swojego GPU. ;) 

Miłego wieczoru. 



 

11 minut temu, Phoenix. napisał:

Oszczedzanie 100W na UV naprawde wiele daje :lol2:

10'C na GPU (?)

 

 

 

11 minut temu, Phoenix. napisał:

I jak widac nie potrafisz uszanowac czyjegos zdania i preferencji. Bo ty wolisz uv to bedziesz mnie przekonywac na sile... Teraz to jakis kult ze jak nie robisz UV to 

Ale ja szanuję Twoje zdanie - jak najbardziej. Nic mi do niego.
Ani Cię nie namawiam, ani nie potępiam, ani nie mam na nie wpływu.

To forum dyskusyjne o IT.
Tu się pisze, mówi, wymienia doświadczeniami, D Y S K U T U J E.

Skoro, ja nie przekonam Ciebie (OK), to może, choć sam nauczę się czegoś (po to jest forum), jak Ty przekonasz mnie, co zyskam, robiąc OC (a nie UV). 
Może się przekonam / nawrócę i zmienię zdanie - zacznę robić jednak OC (choć robiłem je pół życia), a nie UV (od miesiąca).  

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

"Odkryłem Amerykę" po latach bycia ignorantem tematu. To wada, czy zaleta?
Tylko ja nie maiłem świadomości, co to daje (zatem głupota wytłumaczalna).
Ty wiesz, co daje...

A przekonywać Cię nie zamierzam, skoro wiesz lepiej.
Dla mnie możesz sobie nawet zupełnie wentyle odpiąć od swojego GPU. ;) 

Miłego wieczoru. 

10'C (?)

Napisalem wczesniej: cytuje! "W skrocie interesuje mnie max wyniki i tyle ;) Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, zwykla preferencja. " Nie interesuje mnie te 10st o czym pisalem juz.

Czyli jesli ktos nie preferuje tego co ty to nie rozumie tematu chociaz doskonale wiem jakie sa zalety UV ale nie sa dla mnie priotytetem wiec tego nie praktykuje. Jesli cos nie pokrywa sie z twoja wizja to piszes o "glupocie wyltumaczenia"? Przekonywac mnie nie musisz bo kazdy ma wyborl, ja wybralem OC a ty UV. Czy ja wtracam na sile swoje preferencje lub pisze, ze twoje wybory sa zle?? Nie. Wiec po kiego grzyba starasz na sile mi wciskac swoje racje?

Proponuje na rozluznienie baranka o sciane,  a nie wciskanie komus na sile swoich preferencji, a w dodatku zaczynajac z kims luzna rozmowe nie rozumiejac czyis preferencji przez co pokazujesz swoj problem sam ze soba ;)

 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Phoenix. napisał:

Oszczednosc na poborze oraz kulturze pracy oraz db to chyba to te fakty dla ktorych robi sie UV ?

Z tego, co pisałeś wynikało, że chodzi o kwestie finansowe. A te są najmniej istotne. Poza tym to zdanie nie ma sensu, bo nie oszczędzasz na kulturze pracy oraz głośności, a oszczędzasz energię, czego wynikową jest poprawa kultury pracy i zmniejszenie głośności. 

Porównałeś robienie UV do kupna szybkiego auta, żeby jeździć wolno. Ile Ty niby zyskasz na żyłowaniu karty, żeby po UV karta wyglądała, że jeździ wolno? :E Bo jakieś gównowzrosty, jakie są na obecnych GPU, średnio pasują do stawiania takich śmiałych tez.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Phoenix. napisał:

Napisalem wczesniej: cytuje! "W skrocie interesuje mnie max wyniki i tyle ;) Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, zwykla preferencja. " Nie interesuje mnie te 10st o czym pisalem juz.

Czyli jesli ktos nie preferuje tego co ty to nie rozumie tematu chociaz doskonale wiem jakie sa zalety UV ale nie sa dla mnie priotytetem wiec tego nie praktykuje. Jesli cos nie pokrywa sie z twoja wizja to piszes o "glupocie wyltumaczenia"? Przekonywac mnie nie musisz bo kazdy ma wyborl, ja wybralem OC a ty UV. Czy ja wtracam na sile swoje preferencje lub pisze, ze twoje wybory sa zle?? Nie. Wiec po kiego grzyba starasz na sile mi wciskac swoje racje?

Proponuje na rozluznienie baranka o sciane,  a nie wciskanie komus na sile swoich preferencji, a w dodatku zaczynajac z kims luzna rozmowe nie rozumiejac czyis preferencji przez co pokazujesz swoj problem sam ze soba ;)

 

Sensowna argumentacja za OC.
Przekonałeś mnie.

 

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktora wersje RTX 4090 polecacie z tych tanszych? Ponizej 9k.

Gigabyte Gaming OC

Palit GameRock OC

Inno3D iChill X3

Zotac Trinity OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Dżony Bi napisał:

Ktora wersje RTX 4090 polecacie z tych tanszych? Ponizej 9k.

Zrób losy, zamknij oczy (nie podglądaj) i wybierz. Będziesz miał pretensję do ...  Jak to mówią "bo los tak chciał"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę, ale w x-kom dostępny jest od ręki FSP/Fortron Hydro PTM PRO PCIe5.0 1200W 80 Plus Platinum dostosowany pod ATX 3.0: https://www.x-kom.pl/p/1086920-zasilacz-do-komputera-fsp-fortron-hydro-ptm-pro-pcie50-1200w-80-plus-platinum.html Konkretnie to: https://www.fsplifestyle.com/pl/product/HydroPTMPRO1200W_GEN5.html Myślę, że dobra alternatywa biorąc pod uwagę coraz bardziej oddalającą się premierę Seasonic Vertex ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kogoś interesowało, dostałem dziś tego PNY z 4070 TI XLR8 z ME. Dopiero co włożyłem i pograłem ze 40 min w Quake 2 RTX i Control, żeby od razu pocisnąć kartę na max. Pierwsze wrażenia - rewelacja po prostu. Wentylatory wkręciły się w moim ciepłym pokoju (24 st.) i obudowie nie będącej wzorem przewiewności (NZXT h510i) na ok. 1440 rpm i tak zostały. Nawet przy takim RPM są ledwie słyszalne, lekki, przyjemny  szum bez żadnych przydźwięków - świetne te wentylatory. Temperatura GPU max 68 stopni, hotspot 78, pamięci 74. Cewek nie słychać jak się normalnie siedzi, trzeba się nasłuchiwać przy szybie obudowy żeby coś tam usłyszeć - obudowa niecały metr ode mnie. Do tego złącze zasilania jest głębiej osadzone na PCB, tak że nie miałem problemu z zamknięciem obudowy. Wszystko to co powyżej napisałem  porównuję do 4070 Ti Gamerock Premium, który nie dorasta modelowi PNY do pięt moim zdaniem (metaliczny dźwięk wentylatorów, wyższe temperatury, wyższe obroty). No jak takie karty będzie teraz robiło PNY, to ja jestem kupiony.    

  • Like 4
  • Thanks 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, BlindObserver napisał:

Z tego, co pisałeś wynikało, że chodzi o kwestie finansowe. A te są najmniej istotne. Poza tym to zdanie nie ma sensu, bo nie oszczędzasz na kulturze pracy oraz głośności, a oszczędzasz energię, czego wynikową jest poprawa kultury pracy i zmniejszenie głośności. 

Porównałeś robienie UV do kupna szybkiego auta, żeby jeździć wolno. Ile Ty niby zyskasz na żyłowaniu karty, żeby po UV karta wyglądała, że jeździ wolno? :E Bo jakieś gównowzrosty, jakie są na obecnych GPU, średnio pasują do stawiania takich śmiałych tez.

Tylko te gowno wzrosty sa dla mnie wazne tak jak dla kogos UV, czy ja wtracam na sile komus swoje zdanie ??NIE. Wiec jakie to ma znaczenie dla ciebie ile ja niby zyskam ?? Przeciez nie powinno to miec dla ciebie znaczenia, a jedyne co ma to wciskanie na sile swojego zdania innego niz moje, ktorego ja ci nie probuje wcisnac ;)   I przez takie osoby jak wy ten temat to zwykle pierdololo bo napisalem tylko ze lubie w OC co komus sie nie spobobalo  to wciska mi swoje zdanie na sile na temat Uv, ktore ja rozumiem ale nie praktykuje ale tez nie neguje bo mam inne preferencje ;) Ja wyrazilem tylko swoje zdanie ze wole oc a po chwili ktos mnie bombarduje faktami nt Uv tak jakbym o nich nie wiedzial i musze sie tlumazyc z tego dlaczego wole OC :E Ja od nikogo nie wymagam tlumaczenia dlaczego woli UV.

44 minuty temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Sensowne argumentacja za OC.
Przekonałeś mnie.

 

Kots lubi blondynki, a ktos brunetki, po co na sile przekonywac kogos do innego koloru ;)  Skoro kazdy moze wybrac to co lubi i cieszyc cie tym co lubi.

42 minuty temu, Dżony Bi napisał:

Gigabyte Gaming OC

Palit GameRock OC

 

 

Edytowane przez Phoenix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...