Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Phoenix. napisał:

Ok tylko, ze wielu tu tez patrzy na pobór i ile komputer ciągnie z gniazdka oraz narzekają na ceny prądu ? ;)  A temat rachunków był tu przerabiany nie raz dlatego tez do tego się odniosłem. Wiec mamy już komplet korzyści z UV. 

Póki co, to narzekają na ceny kart ;)  Co jest w pełni uzasadnione :thumbup:  Przecież te karty są bardziej oszczędne niż 3080/Ti, 3090/Ti, i to bez UV ! ;)  Więc na co tu narzekać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Phoenix. napisał:

Ok tylko, ze wielu tu tez patrzy na pobór i ile komputer ciągnie z gniazdka oraz narzekają na ceny prądu ? ;)  A temat rachunków był tu przerabiany nie raz dlatego tez do tego się odniosłem. Wiec mamy już komplet korzyści z UV. 

https://www.tauron.pl/dla-domu/prad/prad-z-usluga/prad-z-serwisantem-24h

G11: 1,3861 zł/kWh + 0,3704 zł/kWh

G12W: szczyt 1,8321 zł/kWh + 0,4689 zł/kWh  / Poza szczytem 0,8819 zł/kWh + 0,1311 zł/kWh

Prod + zmienne ( i tak nie wszystkie bo bez OZE, i innych bzdetów )

G11 1,76zł/1kWh

G12W 1,01zł albo 2,3zł /1kWh

 

Myślę że ciężko mieć ta takie ceny wywalone z perspektywy gracza opłacającego rachunki. Dodaj do tego latem klimę która musi to skompensować albo będzie sałna totalna jak z kompa robi się grzejniczek ponad 0,5kW

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, maras2574 napisał:

  Więc na co tu narzekać :) 

Za wonska szyna ?

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał be quiet! Dark Power 13 1000W (ATX 3.0) pojawiło się 10 sztuk na morelach KLIK i mają być też dziś w x-kom - KLIK - cena i tu i tu taka sama czyli wysoka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Minciu napisał:

G11 1,76zł/1kWh

G12W 1,01zł albo 2,3zł /1kWh

To są ceny jakie teoretycznie będą obowiązywać od stycznia 2024 r. plus oczywiście inne opłaty stałe, więc będzie bliżej 2zł/kWh.
W 2023r. jest wprowadzona maksymalna cena za kWh energii za poziomie 0,6930 zł netto/kWh. 
Dlatego też w 2023 po przekroczeniu limitu 2000kWh/rok, finalna cena brutto za kWh będzie oscylować ok. 1,1-1,2 zł w taryfie G11

Edytowane przez Griszah
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Minciu napisał:

 robi się grzejniczek ponad 0,5kw

Ja wczoraj pograłem na moim 7700x + 1060 6gb. Więc to nie jakiś prądożerny zestaw, a sam się zdziwiłem jak ładnie to podgrzewa pokój. No chyba że to ja się tak pocę w multi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie UV jest na ogół robione ze względu na wydzielane ciepło, a nie z powodu rachunków za prąd. W tamtym roku miałem 3080+ 5900x, nie pamiętam ile dokładnie zestaw brał podczas gier ze ściany, ale po 2-3h gry zimą, w małym pokoju , musiałem otwierać okno, żeby wychłodzić, bo temp w pokoju przekraczała 25*. Zestaw ryzen 5600+3070 UV bierze średnio ze ściany 220w , zaczynając grać mam około 20*, po 2-3h temp już jest w okolicach 24-25*.

Osobiście nie wyobrażam sobie grać na sprzęcie z poborem +- 500w, w lato albo bym musiał się smażyć, albo cisnąć klimę w opór. Najprawdopodobniej kupię 4080, ale też trafi pod solidne UV, wolę stracić w porywach 7% wydajności, a uzyskać sprawność energetyczna nieosiągalna na innych kartach z taką wydajnością. Trzymałem 6800xt na 0.886v czyli max możliwe UV, traciłem może 10% wydajności, ale karta średnio brała 90w w 1440p 165fps w apexie, cały komp zakręcał się w okolicach 200w , a fps były stabilne jak skała. Mając 6600xt, UV musiałem mieć minimalne, żeby fps były stabilne, i pobor zestawu był o około 10w wyższy niż z taką 6800xt :). W tych czasach oc się nie opłaca, zyskasz 5% kosztem 30% większego poboru, lepiej kupić wyższy model karty I zrobić UV, pewnie będzie pobor niższy niż na niższym modelu a fps i tak sporo więcej niż na max oc niższego modelu. 

  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, MarcoSimone napisał:

Stary temat :P
 

Zresztą imo w tym przypadku nie będzie jakieś ogromnej różnicy w porównaniu z innymi kartami, bo przy tej serii chłodzenia są monstrualne i tak. Aczkolwiek zapewne będzie lepiej.

Edit.

Zresztą jak tak sobie patrze na foty, to chyba to chłodzenie jest rozmiarowo takie same lub bardzo zbliżone do tego co było w RTX3070

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, novi napisał:

Zestaw ryzen 5600+3070 UV bierze średnio ze ściany 220w , zaczynając grać mam około 20*, po 2-3h temp już jest w okolicach 24-25*.

... a testowałeś zmianę temp. w pomieszczeniu przy siedzeniu przed PC bez jego włączania? :D
Człowiek wydziela ok. 400W mocy cieplnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Griszah napisał:

... a testowałeś zmianę temp. w pomieszczeniu przy siedzeniu przed PC bez jego włączania? :D
Człowiek wydziela ok. 400W mocy cieplnej.

Ja siedzę cały dzień pracując w pokoju, w którym potem gram i nawet mój zestaw potrafi podnieść temperaturę o 1-2 stopnie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Griszah napisał:

Człowiek wydziela ok. 400W mocy cieplnej.

Coś chyba przesadziłeś ;)

  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Griszah napisał:

... a testowałeś zmianę temp. w pomieszczeniu przy siedzeniu przed PC bez jego włączania? :D
Człowiek wydziela ok. 400W mocy cieplnej.

To wiem, że człowiek wydziela też ciepło, tylko nie da się uniknąć akurat tego siedzenia w pomieszczeniu z pc xd. Chyba że da się grać bezprzewodowo za ścianą to byłoby coś :E

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Griszah napisał:

... a testowałeś zmianę temp. w pomieszczeniu przy siedzeniu przed PC bez jego włączania? :D
Człowiek wydziela ok. 400W mocy cieplnej.

Chyba jak doły kopie. ;)

Siedząc to będzie ok. 100W, może mniej.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, novi napisał:

To wiem, że człowiek wydziela też ciepło, tylko nie da się uniknąć akurat tego siedzenia w pomieszczeniu z pc xd. Chyba że da się grać bezprzewodowo za ścianą to byłoby coś :E

Tak, możesz przekuć się przez ścianę i trzymać PC za ścianą.

Jak już zeszło na ogrzewanie i wydzielanie ciepła, to polecam ćwiczenia w domu. I zdrowo i o kilka zł niższe rachunki za ogrzewanie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zrobic czlowiekowi UV ?? ?

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, tomcug napisał:

Coś chyba przesadziłeś ;)

Podczas intensywnego ruchu pewnie i więcej, ale różne rzeczy ludzie robią przed PC ;)

3 minuty temu, Phoenix. napisał:

A jak zrobic czlowiekowi UV ?? ?

Schudnąć, mniejsza masa mniej ciepła :D
Ogólnie grubi ludzie z racji swoich okrągłych kształtów mają mały współczynnik powierzchni do mas i przez to się pocą i mocniej grzeją ;) 

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Phoenix. napisał:

Za wonska szyna ?

 

wąski.jpg

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Griszah napisał:

To są ceny jakie teoretycznie będą obowiązywać od stycznia 2024 r. plus oczywiście inne opłaty stałe, więc będzie bliżej 2zł/kWh.
W 2023r. jest wprowadzona maksymalna cena za kWh energii za poziomie 0,6930 zł netto/kWh. 
Dlatego też w 2023 po przekroczeniu limitu 2000kWh/rok, finalna cena brutto za kWh będzie oscylować ok. 1,1-1,2 zł w taryfie G11

A jak się skończą osłonki to mama/żona w łeb przywali i szybciutko się wyprostuje światopoglad XD 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Minciu napisał:

A jak się skończą osłonki to mama/żona w łeb przywali i szybciutko się wyprostuje światopoglad XD 

Coś w stylu: "Mężu, zrobiłeś już UV tego 4090ti i zmieniłeś power limit na CPU na 125W?" Czy raczej "musimy oszczędzać na prądzie, bo nie stac mnie na kosmetyczkę, dlatego wystawiłam PC na OLX"

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Griszah napisał:

... a testowałeś zmianę temp. w pomieszczeniu przy siedzeniu przed PC bez jego włączania? :D
Człowiek wydziela ok. 400W mocy cieplnej.

W lecie to bliżej 60W + 60W, czyli 120W

https://www.klimatyzacja.pl/klimatyzacja/artykuly/zyski-ciepla/zyski-ciepla-od-ludzi

Edytowane przez MaxaM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, SebastianFM napisał:

To mózg się tak grzeje? ?

80kg (+/- , nie wiem ile macie) ciała, do którego trzeba dostarczyć energię.

Ej, może założymy wątek EKOlab, gdzie rozwiniemy temat UV+wydzielanie ciepła przez ciało+obniżenie rachunków. :szczerbaty:

Edytowane przez sonio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...