Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, ju-rek napisał:

Lipa... Liczyłem na nagranie układów chłodzenia jak co gada, a tu dupa. Dla mnie recenzja trochę do śmietnika. Nic mi po pustych decybelach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same dbA coś nam już o kartach mówi. Ten test ostatecznie potwierdzi że Ventus ma najsłabsze chłodzenie z tych kart a TUF pomimo że mały to cichy i w miarę chłodny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

Same dbA coś nam już o kartach mówi. Ten test ostatecznie potwierdzi że Ventus ma najsłabsze chłodzenie z tych kart a TUF pomimo że mały to cichy i w miarę chłodny.

Nie... nie mówi prawie nic.

dB nie mówią nam tego jak dany układ chłodzenia brzmi. Zwykły szum powietrza? Spoko... Tona buczenia? Nie spoko... dB może pokazać dokładnie tą są ilość.

Dużo bardziej od pomiaru dB liczy się charakterystyka brzmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kadajo napisał:

Ten test ostatecznie potwierdzi że Ventus ma najsłabsze chłodzenie z tych kart 

Pozdrawiam serdecznie ?

2 minuty temu, DyndaS napisał:

Nie... nie mówi prawie nic.

dB nie mówią nam tego jak dany układ chłodzenia brzmi. Zwykły szum powietrza? Spoko... Tona buczenia? Nie spoko... dB może pokazać dokładnie tą są ilość.

Dużo bardziej od pomiaru dB liczy się charakterystyka brzmienia.

O proszę widzę, ze już zaklinamy rzeczywistość, pomiary głośności nie maja znaczenia w dB ? Bo 30db a 45db nic nam nie powie ;) 

To tak jakbym napisał ze fps nie ma znaczenia tylko jaki framerate jest ?

Edytowane przez Phoenix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Phoenix. napisał:

Pozdrawiam serdecznie ?

O proszę widzę ze już zaklinamy rzeczywistość, pomiary głośności nie ma znaczenia w dB ? Bo 30db a 45db nic nam nie powie ;) 

Pomijam skrajne przypadki, ale jeśli mamy dajmy na to porównywalne pomiary, to jedna karta to może być miód dla uszu, a druga istną katorgą. Dlatego dla mnie te pomiary dB są do dupy. Niby jest to jakiś odnośnik, ale który za wiele nie mówi. Jednak jeśli dodamy do tego nagrania jak układ chłodzenia brzmi, to wtedy wraz z pomiarem dB mamy pełny obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, DyndaS napisał:

Nie... nie mówi prawie nic.

dB nie mówią nam tego jak dany układ chłodzenia brzmi. Zwykły szum powietrza? Spoko... Tona buczenia? Nie spoko... dB może pokazać dokładnie tą są ilość.

Dużo bardziej od pomiaru dB liczy się charakterystyka brzmienia.

Tu masz racje.

4 minuty temu, Phoenix. napisał:

Pozdrawiam serdecznie ?

 

Wiedziałem że się odezwiesz ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Charakterystyka szumu nigdy nie była i nie będzie wyznacznikiem pierwszorzędnym, db to podstawa pomiaru, a reszta to już dodatek, który oczywiście ze rozumiem ale pisać ze db  nie mówią nam prawie nic to troszkę absurd ;) 

Edytowane przez Phoenix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Phoenix. napisał:

Charakterystyka szumu nigdy nie była i nie będzie wyznacznikiem pierwszorzędnym, db to podstawa pomiaru, a reszta to już dodatek, który oczywiście ze rozumiem bo ale pisać ze db  nie mówią nam prawie nic to troszkę absurd ;) 

Nie ucz ojca dzieci robić... charakterystyka brzmienia jest na dobrą sprawę najważniejsza. Mówimy tu jednak ciągle dalej o układach chłodzenia dla kart graficznych obecnej generacji, a nie pomiarze dB wentylatora vs. klucz udarowy.

Skoro dB są uważasz tak ważne, to dlaczego zwróciłeś buczącego palita/rezonującego?

Edytowane przez DyndaS
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, DyndaS napisał:Skoro dB są uważasz tak ważne, to dlaczego zwróciłeś buczącego palita?

Tylko mi nie buczał to po pierwsze,  a po drugie kupiłem 4080, a nie inny model 4070ti. Wiec nie wiem skąd ci przyszło do głowy to buczenie ? ? 

To jakaś nowa sztuka wiem lepiej za ciebie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Phoenix. napisał:

Tylko mi nie buczał to po pierwsze,  a po drugie kupiłem 4080, a nie inny model 4070ti. Wiec nie wiem skąd ci przyszło do głowy to buczenie ? ? 

Może dlatego, że recenzja liptona, a bardziej nagranie oraz doświadczenie vegetto przy 4070Ti, to potwierdza?

Ewentualnie jesteś po prostu przygłuchy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz mieć wysokie dB to żadna charakterystyka nie będzie miała znaczenia ;)  A ze dla ciebie jest najważniejsza to wporzadku rozumiem. Tylko nie wpychaj komis na sile to co jest ważne dla ciebie jak widać niekoniecznie dla testerów. 

1 minutę temu, DyndaS napisał:

Może dlatego, że recenzja liptona, a bardziej nagranie oraz doświadczenie vegetto przy 4070Ti, to potwierdza?

Ewentualnie jesteś po prostu przygłuchy :E

Wiadomo tylko Ty jesteś najmądrzejszy i najlepiej słyszysz ;) 

Ja nic takiego nie słyszałem a wadliwe karty jak w przypadku Phantoma i tego problemu z wentylatorami się trafiają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Phoenix. napisał:

Jak będziesz mieć wysokie dB to żadna charakterystyka nie będzie miała znaczenia ;)  A ze dla ciebie jest najważniejsza to wporzadku rozumiem. Tylko nie wpychaj komis na sile to co jest ważne dla ciebie jak widać niekoniecznie dla testerów. 

No fajnie, ale znowu powtarzam... Nie porównujemy tutaj pracy wentylatora do klucza udarowego.
Przy kartach jedna może buczeć, piszczeć, wyć, a druga mieć praktycznie czysty szum? No i co jest najbardziej przyjemne z tych wszystkich opcji? Czysty szum powietrza bez żadnych innych irytujących dźwięków.

2 minuty temu, Phoenix. napisał:

Wiadomo tylko Ty jesteś najmądrzejszy i najlepiej słyszysz ;) 

Ja nic takiego nie słyszałem a wadliwe karty jak w przypadku Phantoma i tego problemu z wentylatorami się trafiają. 

Nie twierdzę, że jestem najmądrzejszy, ale definitywnie mam wyczulony słuch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, DyndaS napisał:

No fajnie, ale znowu powtarzam... Nie porównujemy tutaj pracy wentylatora do klucza udarowego.
Przy kartach jedna może buczeć, piszczeć, wyć, a druga mieć praktycznie czysty szum? No i co jest najbardziej przyjemne z tych wszystkich opcji? Czysty szum powietrza bez żadnych innych irytujących dźwięków.

Zgodzę się ale nie zgodzę się z tym co pisałeś i do czego się odnoszę ze dB nic nam prawie nie mówią ;) Jeśli coś buczy itp tzn ze coś jest nie tak z wentylatorami bo nigdzie nie powinno mieć to miejsca. Ale kontrola jakość dziś jest jaka jest. 
PS trzymaj kciuki za moja sztukę dziś bo odbieram 4080 ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Phoenix. napisał:

Zgodzę się ale nie zgodzę się z tym co pisałeś i do czego się odnoszę ze dB nic nam prawie nie mówią ;) Jeśli coś buczy itp tzn ze coś jest nie tak z wentylatorami bo nigdzie nie powinno mieć to miejsca. Ale kontrola jakość dziś jest jaka jest. 
PS trzymaj kciuki za moja sztukę dziś bo odbieram 4080 ?

Metaforycznie "nic", bo ten pomiar jednak jest pomiarem czegoś. Co do palita, to imo bzdura, bo z nagrania liptona imo układ chłodzenia po prostu rezonuje sam w sobie i niekoniecznie winne są tu wentylatory w jakimkolwiek stopniu. Opis brzmienia vegetto sugeruje dosłownie to samo.

Nawet oddzielając od tego sytuację z palitem, to rezonans może się pojawiać poprzez wibracje z wentylatorów lub źle zaprojektowanego układu chłodzenia, gdzie powstają zwirowania powietrza, które znów powodują wibracje.

Jednak w przypadku palita mogą wystąpić obie z tych opcji albo żadna, bo inna opcją jest wadliwy projekt/wykonanie/spasowanie układu chłodzenia, który po prostu sam z siebie rezonuje. Jednak to tylko czysta teoria.

7 minut temu, Phoenix. napisał:

PS trzymaj kciuki za moja sztukę dziś bo odbieram 4080 ?

Jeśli bierzesz palita, to trzymam kciuki żeby buczał tak w nawiązaniu do naszej rozmowy abyśmy mieli o czym dyskutować :E

Tak na poważnie to nie... ale w sumie to nawet nie wiem co bierzesz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, DyndaS napisał:

Czysty szum powietrza bez żadnych innych irytujących dźwięków.

Czysty szum powietrza ? Przy np 50/55 dB ? Jak Ty to sobie wyobrażasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DyndaS wie o czym pisze. Są pewne dźwięki, rezonansy buczenia itd. które nie zostaną pokazane na pomiarach głośności, a będą przeszkadzać. Najprostszy przykład to cewki :E Co z tego, że na pomiarach głośności dane GPU ma świetne wyniki jak to nie łapie częstotliwości cewek które będą wielu mocno drażnić.

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lukadd napisał:

DyndaS wie o czym pisze. Są pewne dźwięki, rezonansy buczenia które nie zostaną pokazane na pomiarach głośności, a będą przeszkadzać. Najprostszy przykład to cewki :E Co z tego, że na pomiarach głośności dane GPU ma świetne wyniki jak to nie łapie częstotliwości cewek które będą wielu mocno drażnić.

Ja to rozumiem, tylko jak można pisać o przyjemnym szumie przy tak wysokich dB ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym ze takie dźwięki mogą zależeć od sztuki. Wiec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą i tak bywa w np. palitach i gainwardach. Mają jakiegoś lipnego dostawcę wentyli i słabą kontrolę jakości bo u nich dość często trafiają się problemy z dziwnymi dźwiękami z wentyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się nowe zestawienie steam: 

RTX 4090 ma teraz 0,24% udziału, RTX 4080 z 0,14% udziałem, RTX 4070 Ti z udziałem 0,05%, a Radeon RX 7900 GPU z serii jeszcze się nie pojawiły, mimo że zostały wprowadzone na rynek wcześniej niż RTX 4070 Ti.

Albo nikt nie kupuje AMD, albo właściciele AMD ze wstydu nie zgadzają się na ankietę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam ja w swoim egzemplarzu gamerock premium miałem te metaliczne pogłosy na prędkości 30-31procent wentylatorów po ustawieniu na 32 cisza. 

Ale za to ostatni wentyl miał zwalone łożysko i buczał cały czas nawet gdy ręką poruszyłem słyszałem w nim szuranie. 

Więc z tymi palitami tak już jest czasem się trafi dobra sztuka czasem totalna beznadzieja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałabym że najwięcej mówią dB, ale w paśmie w jakim najlepiej słyszymy.

Biorąc to pod uwagę, pomiary w recenzjach należy traktować z pewną nieufnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś używa decybelimierza w telefonie to żaden odnośnik, ale taki zwykły ma pomiar dBa i dBc. Pomiar z C jest używany przy nieprzyjemnych wysokich dźwiękach, bez zbędnego tła i z tego można już jakieś wnioski wynieść 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W danym teście tylko dowiemy się pozycjonowanie kart miedzy sobą.
Bo db same w sobie nic nie powiedzą jeśli nie wiemy dokładnie jakim urządzeniem zostały zmierzone i z jakiej odległości.
Np ten Kamil testy znormalizowane zrobił do 42db, przecież to jakaś masakra 42dB to bardzo głośno jak na wentylatory już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, RTX4090 napisał:

Albo nikt nie kupuje AMD, albo właściciele AMD ze wstydu nie zgadzają się na ankietę 

Ale Ty jesteś urojony, w zestawieniu grudniowym 4090 też wyników nie było, a karta swoje na rynku już miała 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...