Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Phoenix. napisał:

Pojebana karta nawet sie nie spoci ?

Nic tylko się cieszyć :banan:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było dnia bez narzekania to:

Ale ta cenna... +25% do wydajności +50% do cenny.

A co do konstrukcji tego gainwarda to widzę że to bliźniacza konstrukcja co palit gamingPro, a tu problemy z wentylatorami już nie występują, co mnie trochę dziwi bo chyba są identyczne jak w gamerock. 

Życzę miłego grania :-)

Edytowane przez Lufhasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Gainward to nie spodziewalem sie takiego chlodzenia bo gabarytowo jest podobne do Palita 4070ti, a wyniki sa mocno rozbiezne w tej samej miejscowkce w Metro EE bez DLSS na maxa z RT, przepasc :D

Palit 4070ti:

Brak opisu.

Gainward 4080:

Brak opisu.

 

Edytowane przez Phoenix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Lufhasa napisał:

Żeby nie było dnia bez narzekania to:

Ale ta cenna... +25% do wydajności +50% do cenny.

I dostajesz pol 90-tki. 

Edytowane przez Dżony Bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Phoenix. napisał:

Ten Gainward to nie spodziewalem sie takiego chlodzenia bo gabarytowo jest podobne do Palita 4070ti, a wyniki sa mocno rozbiezne w tej samej miejscowkce w Metro EE bez DLSS na maxa z RT, przepasc :D

Palit 4070ti:

No dobra, to kiedy 4099? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, severall napisał:

To jestem kapke lepszy, 30028 pkt to maksimum które mi się udało osiągnąć, jednak te 340W power limitu pozwala spadki MHz zmniejszyć, szczególnie w drugim teście. Ale zegary bardzo ładne Ci trzyma w tym modelu. 

Może się pokuszę kiedyś o wgranie bios z GSa. :D 

9 godzin temu, Dżony Bi napisał:

2 stowki drozej mialbys Phantoma

6169zl za Gainwarda a 6500 za Phantoma to nie 200zl różnicy. I nie interesował mnie inny sklep jak x-kom bo w razie czego mogłem tego samego dnia zwrócić kartę bez czekania na kasę. Pierwotnie plan był kupić 4080 poniżej 6k czyli Palit Gaming Pro ale zanim dostałem zwrot karta zniknęła. Wróciła w cenie 600zl droższej a dziś moj Gainward podrożał w x-kom na 6500zl. 

9 godzin temu, kadajo napisał:

Nie widać, jakie tam masz ustawienia ?

Chyba 0.50 w grze. Owszem jak się przesadzi to jest jak pisałeś ale tu jest elegancko na takim. Na 100% sprawdzę wieczorem po pracy. 

9 godzin temu, MrKetiw napisał:

Co Ci brakowało na 4070 Ti że kupiłeś 4080? Jeśli grasz w 4k to rozumiem. 

Zwykła zachcianka jak zobaczyłem ze 4080 były później 6k to się lampka włączyła do kombinowania kiedy za 4070ti dałem prawie 4700zl ?

9 godzin temu, DyndaS napisał:

@Phoenix.

Karta spoko, backplate mi się podoba w tej karcie, bo prosty i funkcjonalnie zrobiony pod względem przepływu powietrza.

Pytanie, czy da się wyłapać to samo co i było u liptona w 4080. Zastanawiam się czy to była kwestia sztuki czy ten typ tak ma.

https://youtu.be/3v9-cEbeOP4?t=452

Edit.

A dobra... przecież nie masz phantoma :P

Przykładałem dosłowni ucho do karty i żadnych anomali. Tak to Gainward. Dziś wrzuciłem lepszy pomiar kultury pracy bo w cyberku to same botelnecki ?

8 godzin temu, maras2574 napisał:

Nic tylko się cieszyć :banan:

Nie spodziewałem się takiego chłodzenia bo palit był gabarytowo prawie identyczny a tu zaskoczenie, więcej wat i lepsza kultura. 

14 minut temu, wkamil73 napisał:

No dobra, to kiedy 4099? ?

Pewnie cyklicznie pojawia się jakieś promocje :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Phoenix. napisał:

 Wróciła w cenie 600zl droższej a dziś moj Gainward podrożał w x-kom na 6500zl.

Robia sztuczne gorki, zeby ceny potem obnizyc. Dolar jak i sytuacja rynkowa zaczynaja sprzyjac. Sam czekam na "szczesliwy traf"

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Phoenix. napisał:

Pewnie cyklicznie pojawia się jakieś promocje

Ślepy jestem bez okularów, miało być, "to kiedy 4090?" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dżony Bi napisał:

Robia sztuczne gorki, zeby ceny potem obnizyc. Dolar jak i sytuacja rynkowa zaczynaja sprzyjac. Sam czekam na "szczesliwy traf"

Robią bo widza ze ludzie kupują to zangluja cenami tak jak RTV zobaczyli ze z kodem karty schodzą to podnieśli cenę o ponad 1k i już się nie opłacało kupić. 

Teraz, wkamil73 napisał:

Ślepy jestem bez okularów, miało być, "to kiedy 4090?" ?

4090 nie byłem nigdy zaintersowany i nie będę grając w 1440p także nigdy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badają rynek, tutaj obniżą 100 zł, tam 200 zł, kilka kart zejdzie i koniec promocji.

A ludzie... widzą cenę 4200 zł - za drogo. Zobaczą 4400 zł przecenione na 4200 zł - o kurła bierę. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Phoenix. napisał:

4090 nie byłem nigdy zaintersowany i nie będę grając w 1440p także nigdy ?

Do 1440p to chyba RTX 4070 Ti w tym momencie najbardzej optymalny i oplacalny wybor. Raczej tak pozostanie do serii 50xx. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dżony Bi napisał:

Do 1440p to chyba RTX 4070 Ti w tym momencie najbardzej optymalny i oplacalny wybor. Raczej tak pozostanie do serii 50xx. 

4070 to 1440p bez RT

4070 Ti do 1440p z RT

Tak to widzę, bo słabszy brat będzie tańszy i wystarczy raczej na spokojnie (poziom 3080 + DLSS 3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, galakty napisał:

4070 to 1440p bez RT

4070 Ti do 1440p z RT

Tak to widzę, bo słabszy brat będzie tańszy i wystarczy raczej na spokojnie (poziom 3080 + DLSS 3).

DLSS 3.0 ten tzw. frame generator dziala dobrze, gdy masz juz odpowiednia ilisc fps na start. Jezeli startujesz z gó.. iloscia fps to gó.. dostajesz i ogladasz wiecej artefaktów w obrazie. Mozliwe, ze to poprawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Dżony Bi napisał:

DLSS 3.0 ten tzw. frame generator dziala dobrze, gdy masz juz odpowiednia ilisc fps na start. Jezeli startujesz z gó.. iloscia fps to gó.. dostajesz i ogladasz wiecej artefaktów w obrazie. Mozliwe, ze to poprawia.

Czyli sugerujesz że 4070 bez RT będzie do niczego w 1440p? ;) No już bez przesady. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, galakty napisał:

Czyli sugerujesz że 4070 bez RT będzie do niczego w 1440p? ;) No już bez przesady. 

Tego nie napisalem, ale podtrzymuje, ze 4070 Ti to najlepszy wybor do 1440p.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jakiej cenie wyjdzie 4070 i jaka będzie różnica między dopłatą, a różnicą wydajności. 

Niestety im niższy model tym mniejszy wzrost względem poprzednika o tym samym numerku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena kart od 4070 Ti wzwyż to nieporozumienie, natomiast wydajność kart od 4070 i niżej to będzie jeszcze większe nieporozumienie jak na 2023 rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Phoenix. napisał:

Przykładałem dosłowni ucho do karty i żadnych anomali. Tak to Gainward. Dziś wrzuciłem lepszy pomiar kultury pracy bo w cyberku to same botelnecki ?

 

Tamten gainward z recenzji miał definitywnie jakiś problem z rezonowaniem radiatora, ale w sumie w taki dziwny sposób. Rozchodzi się jednak o kwestią czy pojedynczy przypadek czy co. To co masz jednak ma chyba inne chłodzenie ogółem.

Osobiście wstępnie zamówiłem tego PNY 4070 Ti za 4199 cebularów, ale w sumie to sam nie wiem co zrobić. Po prostu ceny tych kart to jest jakiś absurd.
Ewentualnie wezmę sprawdzę co to warte i w najgorszym przypadku zwrócę. Bardzo mnie ciekawi właśnie jak faktycznie będzie z charakterystyką brzmienia tego PNY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Phoenix. napisał:

Może się pokuszę kiedyś o wgranie bios z GSa. :D 

Ja bym się bał trochę jednak :E Nie wiadomo czy zasilanie jest dostosowane... no i może pochrzanić działanie wentylatorów wydaje mi się.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, severall napisał:

Ja bym się bał trochę jednak :E Nie wiadomo czy zasilanie jest dostosowane... no i może pochrzanić działanie wentylatorów wydaje mi się.

Racja nie warto :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Phoenix. napisał:

Racja nie warto :D

I z tego co widzę po Twoich screenach to kultura pracy nie jest gorsza jak Phantom wcale. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, severall napisał:

I z tego co widzę po Twoich screenach to kultura pracy nie jest gorsza jak Phantom wcale. 

Nie wiem co tam odwalil Gainward ale jakies cuda zrobil :D A gdyby tu dac jszzcze UV to nie wiem czy by sie wentyle zalaczaly od 60st :D

Wiekszosc gier nawet nie obciaza tak jak Metro EE wiec ten wynik to taki poki co najbardziej skrajny przypadek. Do gier AAA ustawiam locka na 120fps a do Mutli 177fps wiec karta bedzie sie nudzic.

12 godzin temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Jaki miał max gpu temp?

 

Wrzucilem nowsze dluzsze porownanie dalej w poscie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem po materiałach marketingowych to te wersję chłodzenia gamingPro/Phoenix mają dużą miedzianą podstawę i to właśnie może powodować że tempki w tym chłodzeniu są lepsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie 4080 Palit GamingPRO też ma bardzo dobre temperatury. Mam tylko jedno bardzo drobne ALE - w hwmonitor nie widzę w ogóle prędkości wentylatorów - ani %, ani rpm. W msi afterburner jest odczyt wentyli.

Jest jeszcze jedno małe ALE - to nadal karta która wyłącza wentylatory w zależności od temperatury - dla mnie to trochę głupie, bo z tego co zauważyłem odpala ona wentyle dopiero w okolicy 55-65*C.

Ktoś powie - to spoko, bo to niskie temperatury, ale zostają kolejna dwa odczyty - hotspot i mem. Trochę głupio, że karta pozwala na chwilowe ich niepotrzebne grzanie. Hot widziałem maksymalnie 80*C, ale jak wentylatory zaczęły działać szybciej to momentalnie 10*C mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...