Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już nie drążę. Wiem już jak wygląda taka ilość wentylatorów. ? Rekordu i tak nie pobił ponieważ tutaj jest chyba łącznie aż 66.

fan_pc_3.png

Edytowane przez SebastianFM
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy widział ktoś może już te zakrzywione kable do zasilania ?

Szukam takiego jak na fotce, ale z odwróconą wtyczką - bo jakbym kablem z fotki wpiął się u mnie w Palita to byłby skierowany ku górze.

ATX_3.0_PCIe_5.0_600W_12VHPWR_16_Pin_90_Degree_Angled_Extension_Cable__92741_zoom.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, SebastianFM napisał:

Ja już nie drążę. Wiem już jak wygląda taka ilość wentylatorów. ? Rekordu i tak nie pobił ponieważ tutaj jest chyba łącznie aż 66.

fan_pc_3.png

I pewnie efekt z d00py i gorszy, niż przy 5 porządnych wentylach ;). 

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SebastianFM napisał:

Ja już nie drążę. Wiem już jak wygląda taka ilość wentylatorów. ? Rekordu i tak nie pobił ponieważ tutaj jest chyba łącznie aż 66.

fan_pc_3.png

mocno kopała ? ?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu to pisanie ustawienia wentylatorów na 20% na 50%, nauczcie się podawać RPM.

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 50% to ~830rpm na gigusiu :E, ale u kolegi wcześniej wyszło ~1860.

Każde gpu inaczej startuję z innych wartości i będzie mieć całkowicie inne obroty na poszczególnych wartościach procentowych.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, kadajo napisał:

Znowu to pisanie ustawienia wentylatorów na 20% na 50%, nauczcie się podawać RPM.

Tak samo jak niektórzy piszą, że po zmianie karty FPS im się zwiększył o 20, tylko niewiadomo czy z 20 na 40 czy ze 100 na 120.

  • Upvote 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chinole już mają adaptery po niecałe 40zł za sztukę - nie wiem czy ryzykować.....

 

S057e310d48a041558b0d931ad57849a6h.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kamyk155 napisał:

Chinole już mają adaptery po niecałe 40zł za sztukę - nie wiem czy ryzykować.....

Przy złomie wartym kilkaset pln pewnie bym zaryzykował. Przy karcie za +4K już raczej nie.

Z jednej strony, to tylko kabel, przecież nie można tego zepsuć. Z drugiej strony, znając zamiłowanie takich manufaktur do oszczędzania na wszystkim, równie dobrze te kabelki to może być włosek opatulony grubą warstwą jakiejś gumy. 

Do czasu aż ktoś tego dokładnie nie sprawdzi (jakieś sensowne pomiary na tubie z miernikiem), to bym tego nie tykał.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrola jakości może też być mocno losowa. Jedna sztuka może się trafić ok, a inna lipa. No, ale za jakiś czas pewnie wyjdzie w praniu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, lukadd napisał:

U mnie 50% to ~830rpm na gigusiu :E, ale u kolegi wcześniej wyszło ~1860.

Każde gpu inaczej startuję z innych wartości i będzie mieć całkowicie inne obroty na poszczególnych wartościach procentowych.

To lipa. U niego na tych samych procentach zawsze będzie chłodniej, czyli karta lepsza. 

36 minut temu, SebastianFM napisał:

Tak samo jak niektórzy piszą, że po zmianie karty FPS im się zwiększył o 20, tylko niewiadomo czy z 20 na 40 czy ze 100 na 120.

U mnie będzie wzrost 100 na 115. Prz ważnie. Bo locka mam XD i nie ważne czy wsadzę 4070ti, 4080 czy 4090 XD

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, kamyk155 napisał:

Chinole już mają adaptery po niecałe 40zł za sztukę - nie wiem czy ryzykować.....

 

S057e310d48a041558b0d931ad57849a6h.jpg

O i to by było piękne ale czy to ma jakikolwiek atest :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, MrKetiw napisał:

O i to by było piękne ale czy to ma jakikolwiek atest :E

Słowo honoru Pana ping-ponga że działa. 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, MrKetiw napisał:

O i to by było piękne ale czy to ma jakikolwiek atest :E

Będzie atest PZH jak sprzedawca Janusz z allegro sobie wydrukuję i naklei nalepkę :E

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, MrKetiw napisał:

O i to by było piękne ale czy to ma jakikolwiek atest :E

Pewnie, że ma!
Fabryka ChinNoName: - "chopy, a test ował ktoś?".
?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pierwsza fotka z pojedynczym kablem jest ze znanego sklepu -  https://www.moddiy.com/products/ATX-3.0-PCIe-5.0-600W-12VHPWR-16-Pin-90-Degree-Angled-Extension-Cable.html.

Dwie opcje oplotu do wyboru - zresztą identyczne jak chinolskie. Cena 25/30 zielonych.

Natomiast te cztery kable na kolejnej fotce to już niestety robiły małe chińskie żółte rączki z aliexpresu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kabelek z ALI z przewodami 18awg (czyli "za cienkie") i i działa.

Ale tu widzę wszyscy strachliwe panienki :D  Te które pokazaliście są na kablach 16awg, więc lepsze.

Przewód jak przewód, obejrzeć, sprawdzić czy piny się trzymają, po wpięciu też obejrzeć i ma działać. Zobaczyć czy się nic nie grzeje i grać.

Jakoś kabelków z logiem NV nie baliście się podłączać, pomimo że wywoływały pożary domów i lasów :D;)

 

11 minut temu, kamyk155 napisał:

Natomiast te cztery kable na kolejnej fotce to już niestety robiły małe chińskie żółte rączki z aliexpresu.

 

Wszystko lepią te same rączki, czasami w tej samej fabryce, na tej samej linii lecą firmowe z logiem i to samo bez.

Edytowane przez IceMan75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, IceMan75 napisał:
  1. Ale tu widzę wszyscy strachliwe panienki :D  Te które pokazaliście są na kablach 16awg, więc lepsze.
  2. Przewód jak przewód, obejrzeć, sprawdzić czy piny się trzymają, po wpięciu też obejrzeć i ma działać. Zobaczyć czy się nic nie grzeje i grać.
  3. Jakoś kabelków z logiem NV nie baliście się podłączać, pomimo że wywoływały pożary domów i lasów :D;)
  4. Wszystko lepią te same rączki, czasami w tej samej fabryce, na tej samej linii lecą firmowe z logiem i to samo bez.

Pozwolę sobie odpisać w punktach :)

  1. Jednemu żal 9K PLN na grafikę, drugiego stać na zakup kolejnej, jak poprzednia się upali. Tak już ten świat jest zrobiony.
  2. No właśnie to jest ten problem, że "na oko" to sobie tego nie sprawdzisz. Trzeba zmierzyć. 
  3. To chyba dlatego, że te kabelki są oficjalnie dodawane do karty i nvidia/producent gpu bierze za nie odpowiedzialność. Jak się upalą, to robisz reklamację i masz spokój. Jak Ci się popali taki chiński wynalazek, to możesz sobie co najwyżej zakląć pod nosem.
  4. Tak jak wyżej - gwarancja.

PS. Brońcie bogowie, nie piszę, że podlinkowane kable są złe. Zwyczajnie nie mam pojęcia jakie są, więc ja bym nie ryzykował. Jak widzisz nie mam (jeszcze) problemu z tymi przejściówkami, co nie znaczy, że nie mogę podzielić się swoimi mądrościami ?

 

Edytowane przez Stona
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując kartę za 4k lub więcej, to chyba stać żeby dać za kabelek 100 zł, a nie dziadować i brać chiński wynalazek? 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, galakty napisał:

Kupując kartę za 4k lub więcej, to chyba stać żeby dać za kabelek 100 zł, a nie dziadować i brać chiński wynalazek? 

Stać, nie stać, uważam że za kawałek kabelka i 2 wtyczki 150 pln to trochę za dużo. Kiedyś 150 zł kosztowała obudowa z zasilaczem :D

Druga sprawa, kartę kupiłem na premierę i wtedy nie było dostępnych żadnych kabli. Ten z ali wyszedł chyba 60zł i okazało się że działa :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, IceMan75 napisał:

Stać, nie stać, uważam że za kawałek kabelka i 2 wtyczki 150 pln to trochę za dużo. Kiedyś 150 zł kosztowała obudowa z zasilaczem :D

Druga sprawa, kartę kupiłem na premierę i wtedy nie było dostępnych żadnych kabli. Ten z ali wyszedł chyba 60zł i okazało się że działa :)

 

Dużo, ale takie czasy że trzeba wydać dużo żeby mieć jakość, a przy całym koszcie PC to jest śmieszny wydatek wręcz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, IceMan75 napisał:

na kablach 16awg

16 AWG, toż to można puścić przez ten przewód prąd 40A! Są dostępne osobno wtyczki żeby sobie polutować takie złącze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, galakty napisał:

Dużo, ale takie czasy że trzeba wydać dużo żeby mieć jakość, a przy całym koszcie PC to jest śmieszny wydatek wręcz. 

No niby tak, tylko w ten sposób to GPU nie dość, że same bardzo drogie i same siebie napędza cenowo to napędza resztę podzespołów. Już jak wymieniałem i3-12100 na i5-12600 to słyszałem, że przecież cena procka to tylko jakaś mała część procentowa całego zestawu... No i na tej zasadzie z uwagi na ceny GPU od 5 do 10k to okazuje się żeby kupować najdroższe płyty główne, najdroższe RAMY, najdroższe CPU, a teraz nawet najdroższe kabelki bo wszystko to będzie i tak stanowić jakiś mały procent całego zestawu z takimi kartami po 5-10k ! Gdzie się kończy granica tego szaleństwa ??? W serii 5xxx może pan kurteczka nie będzie tak "łaskawy" dla nas jak teraz i nie wystartuje od 9500zł tylko od 15500zł i wtedy to i 500zł za kabelek to będzie mały procent ! Trzeba zatrzymać to szaleństwo ! :)

Edytowane przez hubio
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, l3wap napisał:

16 AWG, toż to można puścić przez ten przewód prąd 40A! Są dostępne osobno wtyczki żeby sobie polutować takie złącze?

No wiem, ale gdzieś w specyfikacji kabli pci-e jest taka adnotacja, że takie mają być.

Wtyczki są na ali, wpisz 12vhpwr.

Są już nawet kątowe: https://www.aliexpress.com/item/1005005167818667.html?spm=a2g0o.productlist.main.23.3271597bJq8yaf&algo_pvid=d31d5fe4-592e-4c44-bd14-ca0c51394555&algo_exp_id=d31d5fe4-592e-4c44-bd14-ca0c51394555-11&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000031947917573"}&pdp_npi=2%40dis!PLN!28.26!28.26!!!!!%40214527c616757169133991566d0702!12000031947917573!sea&curPageLogUid=KORfS1hZkj7H

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kamyk155 napisał:

O nic nie biega - pisałem wcześniej, że trub pasywny działa do ok 50-55*C czy jakoś w tym zakresie i niepotrzebnie grzeje się hotspot i mem.

Któryś z kolegów napisał, aby sobie zrobić krzywą i się pobawiłem. Dałem też ręcznie 50% co dało mi max 1860RPM i napisałem, że do tego zakresu nie słyszę w ogóle karty.

Kilkanaście stron wcześniej pisałem o normalnych temperaturach i obrotach. Max jakie widziałem na auto po masie 3DMarków i grania to było 1460RPM.

Dałem więc z tych 38-42% obrotów na 50% i tyle. 

Mam 4080 GamingPro OC od Palita, podsumowując jako swego rodzaju "lubiący ciszę" co w kompie przy max obciążeniu ma Dark Rocka 4 na 900-1000RPM

- Karta na 30% ma ~1150RPM i jest to zdecydowanie słyszalna wartość przy czym te wentylatory mają trochę inną częstotliwość niż MSI - gorszą tzn. wyższy ton dźwięku (Dla mnie nieporozumieniem jest, że jest blokada na 30% w kartach RTX). Mogło by być ~900RPM.

- W grze np CP77 karta oscyluje w granicach 1450RPM 1440P FULL RT

- Przy 1800RPM jest zdecydowanie słyszalna.

I jeszcze ciekawostka, jako poprzedni posiadacz PALITA 4080 GAMEROCK stwierdzam, że ta karta ma lepsze temperatury i kulturę niż wyżej postawiony GAMEROCK ;)

I jeszcze jedno porównanie do Ventusa 3080Ti, przy minimalnych obrotach Palit jest minimalnie głośniejszy, za to przy grze w wymagające tytuły mamy przepaść na + Palita gdzie 3080Ti rozpędzał się nawet do 2200+RPM.

 

Jak za tą kasę karta jest OK, naprawdę chłodna i w miarę cicha. Do takiego XTrio pewnie nie miała by startu po ręcznej kalibracji wentyli, ale czy jest to warte dopłaty 7 stów? Za blisko wtedy jesteśmy granicy 4080-4090...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...