Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, cyberpunk2020 napisał:

Ja od dawna mam odswiezanie monitora na full czyli 175hz ustawione, gry puszczam w bezramkowym fullscreenie i limitem FPS steruje przez RiveTunera. To zle robie? Bo mi to dziala idealnie.

W większości przypadków nie. Ale jakbyś w jakiejś mało wymagającej grze, która non stop siedzi na limicie, miał rwanie obrazu, dodaj v-sync. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Minciu napisał:

Dobrze o ile nie ustawiasz FPS na 175 albo wyżej ;) 

pomijając FG, bo tam trzeba niżej aby fejki się zmieściły :)

Czyli jakbym mial teraz karte z FG to bym musial RiveTunera ustawiac na ~80fps?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, cyberpunk2020 napisał:

Czyli jakbym mial teraz karte z FG to bym musial RiveTunera ustawiac na ~80fps?

Teoretycznie na połowę odświeżania minus 2-3 klatki. Ale Riva i tak wywala FG. Do FG trzeba wracać do panelu Nvidii i ustawiać tam maksymalne klatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Dżony Bi napisał:

Na 90-tke ..ujowo, ale stabilnie.

Na 80-tce tylko ..ujowo.

Będzie jak będzie ;) Ja i tak nie bardzo gram single player. Crysis + Wieśiek + Cyber punkt najbardziej wyhajpowane gierki łącznie ograłem może ze 4-8h. 

TombRider jedynie mi podszedł. 

A tam gdzie gram, to FG będzie śmierdzieć pewnie. Ale sprawdzimy :D Jak tam brak wpływu na input lag i jak wygląda krystaliczny obraz bez artów XD Bo ja na jutubie arty widzę, ale nic nie mówię, może to wina kompresji więc na razie jest OK :P 

CyberGlicza trzeba zaktualizować.. 

6 minut temu, cyberpunk2020 napisał:

Czyli jakbym mial teraz karte z FG to bym musial RiveTunera ustawiac na ~80fps?

 

4 minuty temu, MSky7 napisał:

Teoretycznie na połowę odświeżania minus 2-3 klatki. Ale Riva i tak wywala FG. Do FG trzeba wracać do panelu Nvidii i ustawiać tam maksymalne klatki.

 

A nie przypadkiem na  xxxFPS tak żeby przemnożone przez 1,5 dało max Hz ekranu minuś kapka? :) 

Czyli 115FP *1,5 = 174FPS/Hz

Czyli taki limiter na 113 albo 114 ogarnie już gierki z i bez FG. Tak? :) 

 

Nie wiem to nie ja mam FG :P Wy go macie i chwalicie to chyba wiecie co i jak? 

A i limiter FPS w sterownikach trzeba wbić zamiast w RivaTuner. To też nikt nie pisze a ktoś kiedyś wspominał. 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Minciu napisał:

Będzie jak będzie ;) Ja i tak nie bardzo gram single player. Crysis + Wieśiek + Cyber punkt najbardziej wyhajpowane gierki łącznie ograłem może ze 4-8h. 

TombRider jedynie mi podszedł. 

A tam gdzie gram, to FG będzie śmierdzieć pewnie. Ale sprawdzimy :D Jak tam brak wpływu na input lag i jak wygląda krystaliczny obraz bez artów XD Bo ja na jutubie arty widzę, ale nic nie mówię, może to wina kompresji więc na razie jest OK :P 

CyberGlicza trzeba zaktualizować.. 

Jak widze to zestawienie, to az zal dupe sciska na mysl wydania 6.5k za 4080, za prawie polowe 90-tki. Jak nie masz parcia  to bierz 4070Ti.

Screenshot_20230207_215201_Chrome.jpg

Edytowane przez Dżony Bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4070ti na przeczekanie? Bo na dluzsza mete to karta slabiutka. 4080 niewiele drozsza teraz.

Za rok pewnie bedzie ze 12gb juz za malo do 1440p :D

Edytowane przez cyberpunk2020
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dżony Bi napisał:

Jak widze to zestawienie to az zal dupe sciska. 4080 to prawie polowa 90-tki. Jak nie masz parcia to bierz 4070Ti.

4070ti to śmieć w 4K :) 

4090 nie jest dwa razy szybsza od 4080. Więc jakoś to przeżyję. Ale i tak prędzej kupiłbym 4090 niż kasztana 4070ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Minciu napisał:

4080 czy 4090 to FG działa tak samo, czyż nie? :D 

Nie, na RTX 4090 generowanie klatki pośredniej przez FG zajmie znacznie mniej czasu.

Na RTX 4070 Ti przy rozdzielczości 4K generowanie klatki pośredniej zajmuje 6 ms, na RTX 4080 niecałe 5 ms a na RTX 4090 tylko 3 ms.

Jak chcesz znać czasy dla 1440p to podziel te podane przeze mnie przez 2,25.

3 minuty temu, Minciu napisał:

4070ti to śmieć w 4K :) 

4090 nie jest dwa razy szybsza od 4080. Więc jakoś to przeżyję. Ale i tak prędzej kupiłbym 4090 niż kasztana 4070ti.

Sam jesteś kasztan. ?

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Minciu napisał:

4070ti to śmieć w 4K :) 

4090 nie jest dwa razy szybsza od 4080. Więc jakoś to przeżyję. Ale i tak prędzej kupiłbym 4090 niż kasztana 4070ti.

Jak do 4k to tak, ale osobiscie nie wydam 6.5k za kastrata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SebastianFM napisał:

Tak samo ale jednak nie, na RTX 4090 generowanie klatki pośredniej przez FG zajmie znacznie mniej czasu.

Na RTX 4070 Ti przy rozdzielczości 4K generowanie klatki pośredniej zajmuje 6 ms, na RTX 4080 niecałe 5 ms a na RTX 4090 tylko 3 ms.

Nie zależnie od tego ile FPS jest wyjściowo? 

Nie zbawi mnie te 2ms. Jak będzie kupa to i tak bedzie kupa. Większa czy mniejsza jeden kij ;) 

1 minutę temu, Dżony Bi napisał:

Jak do 4k to tak, ale osobiscie nie wydam 6.5k za kastrata.

A ja nie wydam 9k też za kastrata :) Bo do pełnego jeszcze sporo brakuje :P 

A tak serio, nie chce smoka i tyle. Pod UV bardziej mi się widzi. Dla mnie spoko karta z ceną z dupy. A z ich MSRP to już w ogóle trącał zielonych pies.  Taki sam odlot jak nazwanie 4070ti jako 4080. Gdzie defakto orżnięta jest jak 60Ti. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, cyberpunk2020 napisał:

Czyli jakbym mial teraz karte z FG to bym musial RiveTunera ustawiac na ~80fps?

Blokada klatek w riva kiedy karta potrafi wicej wyswietlic niz blokada powoduje slow motion i lag na poziomie chyba 500ms ;)

22 minuty temu, MSky7 napisał:

Teoretycznie na połowę odświeżania minus 2-3 klatki. Ale Riva i tak wywala FG. Do FG trzeba wracać do panelu Nvidii i ustawiać tam maksymalne klatki.

3klatki.  U mnie riva nic nie wywala ale i tak jest bezuzyteczna.

Brak opisu.

24 minuty temu, cyberpunk2020 napisał:

Czyli jakbym mial teraz karte z FG to bym musial RiveTunera ustawiac na ~80fps?

Najlepiej bez limiterow i innych v-syn gowien ;)  Wtedy mi obraz nie plywa i nie czuje laga. Po prostu bez jakichkolwiek lockow. Uwalniasz pelna MOC :E

Edytowane przez Phoenix.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Minciu napisał:

A ja nie wydam 9k też za kastrata :) Bo do pełnego jeszcze sporo brakuje :P 

A tak serio, nie chce smoka i tyle. Pod UV bardziej mi się widzi. Dla mnie spoko karta z ceną z dupy. A z ich MSRP to już w ogóle trącał zielonych pies.  Taki sam odlot jak nazwanie 4070ti jako 4080. Gdzie defakto orżnięta jest jak 60Ti. 

4090 to w zasadzie pierwsza karta do 4k. Nie latwo bedzie ja zlamac, 80-tka juz sie lamie. Nie ma co pisac pustych postow. Kazdy kupuje co chce lub na co moze sobie pozwolic. GPU chwilowo u mnie brak, ale kupuje kolejne gry VR i zastanawiam sie jak beda smigaly na 90-tce. Nie mam juz wyjscia jak tylko to sprawdzic.

Edytowane przez Dżony Bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Dżony Bi napisał:

Kazdy kupuje co chce lub na co moze sobie pozwolic. 

Mi 12m2 pokój nie pozwala pompować waty. I tak jest patelnia nawet z 200 wat na GPU.

Na golasa z mokrym tyłkiem żadna przyjemność latem się kisić.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Phoenix. napisał:

Blokada klatek w riva kiedy karta potrafi wicej wyswietlic niz blokada powoduje slow motion i lag na poziomie chyba 500ms ;)

3klatki.  U mnie riva nic nie wywala ale i tak jest bezuzyteczna.

Najlepiej bez limiterow i innych v-syn gowien ;)  Wtedy mi obraz nie plywa i nie czuje laga. Po prostu bez jakichkolwiek lockow. Uwalniasz pelna MOC :E

Ok faktycznie, Riva wywala Wiedźmina. W CP2077 nie przeszkadza, dopóki nie dociera do limitu.

Do FG ja też wyłączam wszystko oprócz gsynca. Pięknie chodzi CP2077 w 1440p - niemal wymaksowany bez RT ponad 200 klatek. 

Edytowane przez MSky7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i te rachunki za prąd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Andree napisał:

No i te rachunki za prąd...

To akurat nie mój problem, mam fotowoltaike, więc pudło ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To załóż sobie klimę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cyberpunk2020 napisał:

4070ti na przeczekanie? Bo na dluzsza mete to karta slabiutka. 4080 niewiele drozsza teraz.

Za rok pewnie bedzie ze 12gb juz za malo do 1440p :D

Na jaka dluzsza mete? Na pewno nie na pclab. Tutaj 90-tke kupuje sie do stopki, a nie do grania.

Edytowane przez Dżony Bi
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Dżony Bi napisał:

Na jaka dluzsza mete? Na pewno nie na pclab. Tutaj 90-tke kupuje sie do stopki, a nie do grania. 

Dla mnie dluzsza meta to tak conajmniej dlugosc gwarancji, czyli 3-4 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł Chrome 110 obsługujący "DLSS" dla nagrań video - RTX Video Super Resolution. Teraz trzeba jeszcze poczekać na sterowniki od Nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, MSky7 napisał:

 

Do FG ja też wyłączam wszystko oprócz gsynca.

Robie dokladnie tak samo, a do gier bez FG tylko doczepiam limit fps -3 w riva  i wszystko bangla jak powinno :D

Jakie Ty masz gpu ?

Edytowane przez Phoenix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, cyberpunk2020 napisał:

Dla mnie dluzsza meta to tak conajmniej dlugosc gwarancji, czyli 3-4 lata.

Moje zdanie:

4070Ti do 1440p na 3 lata spokojnie wystarczy. W miedzy czasie wychodzi nowa generacja. Jak nie wykorzystasz w ciagu tego okresu mocy 80-tki, a w 1440p nie wykorzystasz w pelni (z reszta jak 4070Ti to Kasztan to 4080 to Lipa) kompletnie bez sensu uszczuplac portfel teraz. Na zapas to mozna wziac papier do tylka, bo jak sie skonczy to wtedy bedzie kasztan na reku.

Edytowane przez Dżony Bi
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.02.2023 o 16:12, SebastianFM napisał:

Ja już nie drążę. Wiem już jak wygląda taka ilość wentylatorów. ? Rekordu i tak nie pobił ponieważ tutaj jest chyba łącznie aż 66.

fan_pc_3.png

OnlyFans ?

11 godzin temu, Minciu napisał:

Mityczny luty XD 

W USA stopy podnieśli i zepsuli kurs USD dodatkowo.. już czuję jak to się skończy. A zapowiedzieli już dalszą pompę stop czyli USD będzie rósł dalej. 

Zara 7k znowu wróci. 

Pisałem akurat dziś do KRSystem i powiedzieli, że za 2 tygodnie planowana dostawa 4070-tek.

 

Edytowane przez duli97
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JamCi napisał:

że bez paragonu czy faktury MASZ BYĆ OBSŁUŻONY przez sklep, w którym dany towar kupiłeś, to już nie mój problem.

A czy ja coś innego napisałem ???

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MSky7 napisał:

Wyszedł Chrome 110 obsługujący "DLSS" dla nagrań video - RTX Video Super Resolution. Teraz trzeba jeszcze poczekać na sterowniki od Nvidii.

DLSS to nie jest to samo co Super Resolution.

Pod nazewnictem Super Resolution kryje się wiele różnych algorytmów stworzonych m.in z myślą o materiałach video.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...