Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobi o tak:

Cytat

For G-SYNC gamers who don’t want to tear, keeping VSYNC ON while using NVIDIA Reflex or NVIDIA Ultra Low Latency Mode, will automatically cap the framerate below the refresh rate, preventing VSYNC backpressure, eliminating tearing, and keeping latency low if you become GPU bound below the refresh rate of your display. 

W tych dwóch trybach włączenie VSYNC w sterowniku tak naprawdę nie włącza VSYNC, tylko limiter FPSów. 

Edytowane przez someI
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, someI napisał:

W tych dwóch trybach włączenie VSYNC w sterowniku tak naprawdę nie włącza VSYNC, tylko limiter FPSów.

Sprawdziłem u mnie w Cyberpunku na moim monitorze 1440p 144Hz zrobiło się stałe 138 klatek.

Edytowane przez Mistol
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, someI napisał:

Zrobi o tak:

W tych dwóch trybach włączenie VSYNC w sterowniku tak naprawdę nie włącza VSYNC, tylko limiter FPSów. 

Daje ponoć -1 ponizej odświeżania locka.

Edytowane przez Phoenix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem RTX 2060 to ustawiałem G-sync compatible, Reflex On, Low Latency mode i dodatkowy limiter w sterowniku w zależności od potrzeb. I tak powinno chyba działać poprawnie również z FG.

Swoją drogą skorzystałem z promki na Phantoma, zobaczymy czy było warto. 

Edytowane przez galakty
  • Like 2
  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MSky7 napisał:

W Dead Space to dobrze widać. DLSS nie ma wyostrzania i nawet tryb Jakość jest gorszy niż natywne 4K.

Ale wystarczy Reshade i odrobina "luma sharpen" i obraz jest nie od odróżnienia. 

Widzę podobne gusta :] luma to też mój ulubiony wyostrzacz był od zawsze, suwak ze sterownika jakiś inny efekt daje nie ważne ile bym tam ustawiał

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, galakty napisał:

Jak miałem RTX 2060 to ustawiałem G-sync compatible, Reflex On, Low Latency mode i dodatkowy limiter w sterowniku w zależności od potrzeb. I tak powinno chyba działać poprawnie również z FG.

Swoją drogą skorzystałem z promki na Phantoma, zobaczymy czy było warto. 

Tego za 4099? Też się nad tym zastanawiam, ale kurczę, boli mnie ta granica 4k, za 3999 bym pewnie wziął.  Obym nie żałował, jeśli za chwilę cena podskoczy ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Stona napisał:

Tego za 4099? Też się nad tym zastanawiam, ale kurczę, boli mnie ta granica 4k, za 3999 bym pewnie wziął.  Obym nie żałował, jeśli za chwilę cena podskoczy ?

Tak, właśnie ten.

Obserwuję ceny i dostępność od 3 tygodni i szczerze mówiąc zamiast spadać to ceny lekko rosną, do tego PLN słabnie w stosunku do $... Jak mam się czaić miesiącami żeby oszczędzić 200 zł, to wolałem zaryzykować. Wierzyłem do niedawna w te 3600 zł za jakiś paździerz Inno3D, ale nie czuję żeby to się wydarzyło przed majem/czerwcem, a tyle czekać nie będę :E

  • Like 2
  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, galakty napisał:

Tak, właśnie ten.

Obserwuję ceny i dostępność od 3 tygodni i szczerze mówiąc zamiast spadać to ceny lekko rosną, do tego PLN słabnie w stosunku do $... Jak mam się czaić miesiącami żeby oszczędzić 200 zł, to wolałem zaryzykować. Wierzyłem do niedawna w te 3600 zł za jakiś paździerz Inno3D, ale nie czuję żeby to się wydarzyło przed majem/czerwcem, a tyle czekać nie będę :E

Nie chodzi nawet o te 200pln (jedna gra w te czy wewte) tylko moje poznańskie skąpstwo przywiązanie do gospodarności :D Postawiłem sobie barierę na 4K

Gratki zakupu, oby fajnie służył ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, czekaj zaraz zrobią promocje na walentynki :E

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, galakty napisał:

Tak, właśnie ten.

Obserwuję ceny i dostępność od 3 tygodni i szczerze mówiąc zamiast spadać to ceny lekko rosną, do tego PLN słabnie w stosunku do $... Jak mam się czaić miesiącami żeby oszczędzić 200 zł, to wolałem zaryzykować. Wierzyłem do niedawna w te 3600 zł za jakiś paździerz Inno3D, ale nie czuję żeby to się wydarzyło przed majem/czerwcem, a tyle czekać nie będę :E

Ja tam obserwuje 4090 to tak szczerze te wyzsze, teortycznie lepsze modele typu suprim, tuf, aorus potaniały, msi trio to tak w sumie lekko w góre bo juz po 9300-9400 latały, a te tansze to lekko do góry podskoczyły, GB gaming oc juz dalo sie kupić za 8400 na allegro czy 8700 w sklepie, aktualnie w 1 sklepie jest za 8900, reszta juz podbila ceny do 9k+, na allegro 8900 najtaniej i to 2 sztuki zostały tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, od wczoraj mam rtx 4080 i pojawiła się zagwozdka z kablami psu. Polecacie jakiś kabelek ze zintegrowanymi 3 liniami tak żeby pasił do rm850x? Na ten moment karta podłączona na dwóch, ale dobrze byłoby to wyprostować :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, galakty napisał:

 

Swoją drogą skorzystałem z promki na Phantoma, zobaczymy czy było warto. 

Zaglosowal w koncu :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1 minutę temu, Phoenix. napisał:

Zaglosowal w koncu :szczerbaty:

Ta... i to za wysokimi cenami... Buuuuu.... ! 

;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł nowy laptop Razer Blade 16 z rtx 4090 ale jakaś wersja 175W chciałem zobaczyć testy w porównaniu ze zwykłymi kartami graficznymi ale nigdzie nie ma. Są tylko inne laptopy w stawce.

Sprzęt nie taki drogi raptem 23k zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

image.jpeg.2bff2c7186e121c0106685c662fb14f5.jpeg

A propo tych wszystkich co mówili i głosowali, trochę :E

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Keken napisał:

Wyszedł nowy laptop Razer Blade 16 z rtx 4090 ale jakaś wersja 175W chciałem zobaczyć testy w porównaniu ze zwykłymi kartami graficznymi ale nigdzie nie ma. Są tylko inne laptopy w stawce.

Sprzęt nie taki drogi raptem 23k zł.

zmasło wrzucił wczoraj filmik, ogólnie 4090 jest lekko wydajniejsza od desktopowej 3090

 

 

Edytowane przez gret
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, gret napisał:

zmasło robił wrzucił wczoraj filmik, ogólnie 4090 jest lekko wydajniejsza od desktopowej 3090

Na KŚ jest coś takiego
 

Cytat

Laptopowy układ Nvidia GeForce RTX 4090, tak jak jego desktopowy odpowiednik, bazuje na mikroarchitekturze Ada Lovelace i został wykonany przez TSMC w procesie litograficznym klasy 4 nm. I na tym kończą się podobieństwa między tymi (niemal) identycznie nazwanymi układami. Bowiem w przeciwieństwie do RTX-a 4090 opartego na przyciętym rdzeniu AD102, RTX 4090 z dopiskiem Laptop GPU bazuje na znacznie mniejszym rdzeniu AD103 (dodatkowo także przyciętym) o powierzchni 378,6 mm² i zbudowanym z 45,9 mld tranzystorów. Rdzeń o kodowym oznaczeniu GN21-X11 to praktycznie ten sam chip AD103-300, co w desktopowym RTX-ie 4080, który dysponuje zaledwie 76 (z maksymalnie 80-ciu) aktywnymi blokami multiprocesorów strumieniowych (SM). To oczywiście oznacza znacznie niższą, bo aż o ponad 40%! w porównaniu do RTX 4090, liczbę jednostek obliczeniowych: 9728 rdzeni CUDA, 304 jednostki teksturujące i 304 rdzenie Tensor (4. generacji) oraz 76 rdzeni RT (3. generacji) – po jednym na każdy blok SM, oraz 112 jednostek ROP.

https://www.komputerswiat.pl/recenzje/sprzet/laptopy/geforce-rtx-4090-w-laptopie-tak-jakby-test-megawydajnego-gpu-w-razer-blade-16-2023/fj8z2b5#nvidia-geforce-rtx-4090-laptop-gpu-porownanie-z-rtx-4090-w-grach-4k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kadajo napisał:

Czekaj, czekaj zaraz zrobią promocje na walentynki :E

Hold!! Zaraz wakacje, to zrobią promocje "spędź je z RTX" później powrót kaszojadow do szkół i znowu promocja, później wybory ale wątpie aby kulfony dały program społeczny "RTX +". Ja się przeprosiłem z 1660 z szafy, do ETS2 starczy a kurteczka i holdingi sklepowe mogą mi z posypką zrobić. 

Edytowane przez Fikołek
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Keken napisał:

chciałem zobaczyć testy w porównaniu ze zwykłymi kartami graficznym

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Lifusiek napisał:

Nie wiem czy było

Generalnie reBar w sporej ilości gier podbija całkiem sporo fps na 4070ti/4080/4090 i pewnie ogólnie na kartach nvidii.

https://www.youtube.com/watch?v=wPhU0avLJmk

No a to jak mam w gpu-z jako enabled to resize bar nie działa automatycznie?

Nie bawiłem się nigdy w ten rBAR i nie porównywałem z włączonym czy nie.

Moja wcześniejsza płyta gł. nie obsługiwała tego i zupełnie o tej technologii zapomniałem

Edytowane przez Mistol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli RTX 4090m ma wydajnosc RTX 4070 Ti

Czyli jest mniej więcej 60% wolniejszy od prawdziwego RTX 4090.

6 minut temu, Fikołek napisał:

Hold!! Zaraz wakacje, to zrobię promocje "spędź je z RTX" później powrót kaszojadow do szkół i znowu promocja, później wybory ale wątpie aby kulfony dały program społeczny "RTX +". Ja się przeprosiłem z 1660 z szafy, do ETS2 starczy a kurteczka i holdingi sklepowe mogą mi z posypką zrobić. 

HALT !!! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Mistol napisał:

No a to jak mam w gpu-z jako enabled to resize bar nie działa automatycznie?

Nie bawiłem się nigdy w ten rBAR i nie porównywałem z włączonym czy nie.

Działa w tytułach które są na whitelist, a jest ich niewiele i nvidia generalnie rzadko kiedy jakiś tytuł dodaje, czasami nawet rebar odejmuje fps. W takim deadspace to prawie 25% wiecej fps dzieki reBar jest. Recznie przez nvidia inspector trzeba aktywowac rebar w danym tytule jesli nvidia nie dodała go do whitelist.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Mistol napisał:

No a to jak mam w gpu-z jako enabled to resize bar nie działa automatycznie?

Nie bawiłem się nigdy w ten rBAR i nie porównywałem z włączonym czy nie.

Jak GPU-Z pokazuje, że masz włączony, to masz włączony. 

Gdyby nie był, to byś miał info "disabled"

Możesz sobie to dokładnie sprawdzić w GPU-Z w zakładce Advanced - wybierz tam rebar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...